Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
K : MB ostmise saidid ?
#21
Eks jah, toomine ja mingi jama saamine on minu suurimad mured (ma räägin nagu ma ostaks juba Icon_lol )
Õlivahetused ja remondid on mul pohh, õlid olemas ja tööriistad suht kõik olemas
Arvelevõtt jääb hiljemaks ikkagi (kui just 18.a ei osta)
Auto ostan ikka endale jah, lihtsalt diisli teema selles, et seda liigub veel ringi (~12kr/l) ja minule endale VÄGA meeldib hästi madalatel põõretel sõita, ei tea ise ka miks Retard
jaaaaa muidugi isa tahab ka et diisli ostan, peres kõikidel diislid (paar roostekunnikut ratastel bensud ka), ning kuna ma pean temalt veel raha laenama, peangi disla ostma. (muidugi mulle meeldivadgi dislad juba rohkem, vastupidav n stuff)

Aa, tuli veel selline asi meelde et, kas kellelgi on 2,5 diisel e124(universaal) ja nagu Üldsegi ei liigu edasi, jubedalt peab ootama et hakkaks minema, kas mootoril võib midagi viga olla
Tuttaval täpselt sama auto ja tundus pooooole paremalt edasi minema.
Mootoril endal nagu kõik tundub korras, koliseb nagu diisel ikka.
Vasta
#22
Ma ei tea kui hea su suhtlusoskus on, aga näiteks mul on üks sugulane Hiiu autos, nimega Mati. Vähemalt, ta "hangib" seal (kas just töötab töötab seal, aga) tema on autosi importinud viimased 20-25 aastat vb isegi rohkem. Ta oskaks sulle kindlasti väga head nõu anda ja võimalik, et isegi aitab veidikene kontaktide poolest. Kui teda kohapeal ei ole, siis küsi Mati numbrit Big Grin Ühesõnaga, mul ta nrit endal kahjuks ei ole.

Temaga sai kunagi räägitud Mitsubishi EVOde importimisest. Nimelt on nii, et vanasti oli see äri eriti kasulik, kuna Eestis ei olnud selliseid "huvitavaid" masinaid ja siis läksid nagu soojad sajad, kel raha muidugi oli.. Hetkel leidub Eestist nii palju erinevaid sõidukeid, et väga midagi odavalt aga huvitavat juurde tuua ei saa. Majanduskriisi tõttu on hinnad langenud, seega pole mingit mõtet tuua neid masinaid kusagilt väljamaalt, kui saab ka Eestist, kus on kõik need vajalikult paberid juba ära aetud.

Aga. Kui tõesti tahad raha säästa, siis "kottis" autod on vb tõesti odavamad Saksamaal kas või juba kultuuri pärast. Kui Sakslasel juhtub autoga avarii, siis tema saab kindlustuselt raha ja ostab uue. Vb keegi oskab teisiti rääkida, aga vähemalt need kohad ja kultuurid, mis mina Saksamaal läbi olen käinud. Inimesed on jõukamad keskmiselt võrreldes siis ja samas sellised väga korrektsed. Mu sõbraperekond on suhteliselt keskmine perekond seal, aga autod on alati uued ja korras. Sest, kui auto peaks suure avarii tegema, siis nende meelest pole see auto enam sama kõlbulik.
Pikk jutt, aga pm kui mõistad neid perekondi, siis mõistad, et avariiliste autodega võib sul ehk õnneks minna. Ma muidugi räägin just nendest erilisest autodest nagu EVOd, AMGd, 420 E ja +, aga pm jääb samaks. Kui leiad mingi diisli universaali, millel on näiteks mootor või kast läbi ja näiteks seisnud jne. Siis otsid Eestist siit samast foorumist uued osad.. Ajad ise kokku ja vb tõesti säästad midagi suuremat. Ise mõtlen järgmise projektina sõbrale w126 kere tuua, millel kas mootor läbi või puudub täielikult ja siis see korda teha, kuna sõber on 25 aastase mootoriremondi kogemusega. Nagu mõistad, siis mootori korrastamine, ei ole antud projekti korral keeruline ja juppe MBle tegelikult Eestis metsikult. Vb isegi hoiad veelgi kokku, kui Saksamaalt kaasa midagi võtad, kuid kindlasti mõtle asi kohapeal hästi läbi ja uuri Eesti hindu.

Nüüd pm võid mõelda, et millised võimalused sul olemas on. Millised tööriistad, millised tutvused. Lase enda standardid alla auto suhtes, kuid ei soovita lisade suhtes seda teha. Näiteks endast kogemusest võin rääkida, et pärast nende lisade leidimine on kohutavalt pikk protsess ja lihtsam oleks oodata õiget autot, õigete lisadega.
Aga mida siis tegelikult ühele korralikule MBle tahta eksole?! Kusjuures sees on väga kasulik küsimus, kuna kui MBsi ei ole lammutanud või massiliselt lugenud, siis ei oska tahta ka. Seega täitsa vabalt võiksid teised foorumlased lisada, et mis on kellegi meelest väga hea lisavarustus? Ma teeks asjale alguse, et ütleks kohe otse, et pärast facelifti w124jad on paremad. Näiteks:
Comfort - Alarmist laseb ka kõik aknad ja luugid kinni
Katusel liistude sees augud katusereelingute jaoks - Eile sain selliest asjast teada ja ei ole kindel, kas kõikidel uutel MBdel, kuid väga põnev lisa oli igatahes
Aknapesuvedeliku paak on soendusega + kogu juhtemistk - Tähendab seda, et talvel võid kasutada ainult seebivett
Muud modernsemad lahendused - Eile uuemat coupei uurides tuli välja, et uksed lähevad lukku, kui sõitma hakkad, et vargad sisse ei pääseks jne jne.
Kindlasti lisade alla soovitaksin kohe algusest istmesoojendusi, 2x el.peeglid, 4x el.aknad, comfort istmed eest ja katuseluuk. Mina ilma nendeta enam autot ei ostaks, kuna momendil selliste lisade saamine on võtnud aega viimased 2 aastat Big Grin Soovitaksin ka vaadata kondiga ja webastoga isendeid, kuna neid lisasi sa enam hiljem juurde ei areta.
Peale facelift autodes loetakse siis neid autosi, milles on grill kapoti sees, mitte eraldi.

NB! Ma tahaksin vabandada, kui teksti sees mõni kirjaviga oli või mingi lõik ebaloogiline tundus. Peale jalgpalli ja õlut ikka juhtub, kuid pm mõte jääb enamvähem samaks ja usun, et natukene uut informatsiooni ikka tuli juurde Smile

EDIT: Lisaks siis kiirelt juurde minu enda unistuste auto, mis ka korra auto24.ee müügil on olnud. w124 universaal (t124?) prefacelift(kuna ei meeldi uus grill), automaat, 3.0L mootoriga bensukas 4matic, musta värvi ja kõikide lisadega. Oli mingi 40k eest just müügis.
Vasta
#23
See oleks minule just kõige parem - osta heade lisadega aga mingi avariiline või mootor otsas, siis ongi soodne ja midagi teha.

Siinjuures tekib küsimus, et kui ostan kottis mootoriga bensuka, ja tahan disla peale panna, mis on erinevused ?

Seda Facelifty siis saabgi teada ainult selle järgi et grill on kapoti küljes ja aasta arvust ka ? (üle 95.a on jamad)

Üht veel, et kas seal müüdiplatsidel ikka "avariilisi" ka on ?

Eks jah, mingi kergema veaga autu peab ostma, tööriistu ja kohta on, isegi tõstuki peale saab, kõik õlid peaksin tasuta saama ja Icon_biggrin suht ideaalne.
Nüüd siis jama keelte vahel, õppinud Saksa keelt ainult 1 aasta, sittagi juurde ei tulnud Retard
Vaikselt hakkan uurima siis. vaatan õhtul Wiki'st facelifty kohta ka, saab targemaks, mida otsida.
Vasta
#24
Facelift oli siis kas 93 või 94. Ma ei kahjuks ei mäleta seda, kuid keegi targem oskaks kindlasti rääkida sellest. Pm on ka vanema grilliga ja uute lisadega autosi, kuid seal enamasti see lugu, et keegi on midagi ümber tõstnud.
Vasta
#25
mõned täpsustused:
aknapesuvedeliku paak on küll soojendusega aga talvel seebiveega sõita ei soovita. kui ikka öösel külmetab siis paak pauguga lõhki.
et uksed sõiduajal ise lukku lähevad on hea ja halb. nimelt sulgemise hetkel töötab vaakumpump ja harjad kuluvad. pärast probleem vaakumpumbaga. muidugi saab selle välja lülitada hoides 5 sek. uste avamis nuppu all.
katuseluuk ka maitseasi aga olenevalt auto vanusest võivad olla tihendid väsinud ja ärajooksu torud roostes.
Kurjajuur
Vasta
#26
Kas ärajooksu torud nii peenikesed et roostega kinni ummistab ?
Kuulsin täna et mingid poolakad, või keegi teevad nii, et võtavad kas avariilist autot, keevitavad keskelt kokku ja siis ostjale jäetakse mingi koht (ette või taha) et keskkohta tähele ei panda. Suht profi tööd pidid ka tegema, keegi teab sellest rääkida midagi ? Icon_neutral
Kus nad neid autosid maha parseldavad ?
Vasta
#27
Noh enesestmõistetav on, et auto tuleks kontrolli viia. Kuna kui päris aus olla, siis tänapäeval võib ikka paraja jama kaela küll saada ja on endalgi kogemusi, kus auto tuleb välja paras kaalikas. Kui kontrollist saad kinnituse, siis cool. Kui pärast tuleb välja, et auto kahest koos, siis kaebad kontrolli kohtusse ja ostad uue auto. Üldiselt muidugi, peaks seda näha olema, et auto kahest kokku on lastud ja kui ei ole, siis peab asi nii hea olema, et vb sõidad auto lõpuni ja siis tuleb see välja Smile
Vasta
#28
On olnud juhuseid kus juba eestisse toodud auto omab kahte kerenumbrit. ARK küll õnneks vaatas vaid ühte kerenumbrit ja auto sai registreeritud kuid hiljem kui läks sisuvahetuseks ja polstrid välja võeti siis...
Oh üllatust tuli välja, et auto koosneb kahest erinevast autost. Keevitustööd olid tehtud väga korralikult ja iseenesest juhitavusele ei mõjunud.
Auto oli ostetud Leedust.
Kurjajuur
Vasta
#29
Nad pidid jah väga proffi tööd tegema.
Saad aru ainult kui oskad vaadata ja väga otsid.
Ja enamus autod pidid olema ka katuseluugiga, et katus sirgem oleks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne