Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palkide varamise mure.
#1
Uurime enne meeleheitlikke tegusid ka siit...Nod

Kas kellegi on palkide varamise apastraati?
Kas see keegi on nõus ka paari palgi varamisega? Firmad alla ühe maja ei taha jutule võtta...

Meie õuele on kah liivakasti vaja. Mulle endale meeldib kangesti palkidest tehtu ning kohe kindlasti ei ole vaja seda tirtsu pärast uuesti tegema hakata - ka ilma immutamata mädaneb üks korralik palk kümmekond aastat.
Ning palkigi mul on - millist aga vaja.

Kuid tiheda liivakasti saab vaid siis, kui ülestikku paiknevad palgid on ikka varatuna. Kirvega ei viitsi minusugune padulaisk küll seda kanalit toksima hakata...

On Tallinna kandis kellegi riista, aega ja tahtmist minu murele lahenduse pakkumiseks?

Eriti tore oleks, kui see keegi oleks nõus mulle mitte ainult ära tegema, vaid ka mõne õpetussõna juurde rääkima.Eusa_whistle
Vasta
#2
Kui sügavat liivakasti plaanid teha, et tirts ennast kogu pikuses mahuks liiva alla kaevama?
Mul on 4 palki otsakuti koos, kobadega kinni löödud ja kast missugune, kõrgemate servadega pole nagu vaja.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#3
Mul ka ainult üks rida palke, otsad nagu palkmajadelgi ühendatud tappidega (või kuidas iganes neid nimetatakse). Palgi läbimõõt kuskil 40cm. Siiani on lapsed hakkama saanud ja põhjani ei ole viitsinud kaevata. Aga koduses tingimuses aitab kõige paremini vast mootorsaag...
Vasta
#4
(23-05-2010, 06:10 PM)Nustu826 Kirjutas: Mul ka ainult üks rida palke, otsad nagu palkmajadelgi ühendatud tappidega (või kuidas iganes neid nimetatakse). Palgi läbimõõt kuskil 40cm. Siiani on lapsed hakkama saanud ja põhjani ei ole viitsinud kaevata. Aga koduses tingimuses aitab kõige paremini vast mootorsaag...

Pakun ka, et mootorssaag kõige parem mõte...
Vasta
#5
Kui ma seda varamise teemat siitkandist ei leia, siis toongi paar jämedamat haavapalki ja lasen nendest kokku ühe ruudu.

Aga tahan ikka teha natuke peenemast ja varatuna...Retard
Vasta
#6
Mootorsaega saab päris hea vara kuigi mootorsaag saab vatti.
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#7
Vabandage, mis asi on varamine? Rolleyes Olen küll maainimene ja metsavahi majas, kuid varamisest pole kuulnud.....
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#8
Varamine, ehk palkidele pikiõnaruste ehk varade töötlemine ja tappide tegemine. Kuna iga palk on erinev (oksakohad, kõveruse, erinevad jämedused), märgitakse järgmise palgi vara eelmise palgi järgi, mis tulemuseks annab ideaalselt sobituvad seinad. Varamine on täiel määral käsitöö-, kasutatakse saagi ja kirvest, viimasel ajal kasutatakse tööjõudluse ning pinnakvaliteedi parandamiseks ka varafreesi. Üheaegselt varamisega valmistakse ka palkide nurkseotised, ehk tapid. Põhiliselt kasutame norra tappi, mis annab parima soojapidavuse.Nod
Vasta
#9
(24-05-2010, 12:17 AM)Renkju Kirjutas: Varamine, ehk palkidele pikiõnaruste ehk varade töötlemine ja tappide tegemine. Kuna iga palk on erinev (oksakohad, kõveruse, erinevad jämedused), märgitakse järgmise palgi vara eelmise palgi järgi, mis tulemuseks annab ideaalselt sobituvad seinad. Varamine on täiel määral käsitöö-, kasutatakse saagi ja kirvest, viimasel ajal kasutatakse tööjõudluse ning pinnakvaliteedi parandamiseks ka varafreesi. Üheaegselt varamisega valmistakse ka palkide nurkseotised, ehk tapid. Põhiliselt kasutame norra tappi, mis annab parima soojapidavuse.Nod

Tubli, copysid samalt lehelt mille ma just netist leidsin Unibrow
Jälle targem...
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#10
Ma oleks kaa peaaegu omasõnadega hakkama saanud. Kuna ma pole päris ammu puidu ja selel tehnoloogiatega kokkupuutunud, siis kindluse mõttes tegin copy ja pasteIcon_redface
Aga näed, kes otsib, see leiab.Smirk
Vasta
#11
Varamine on tõepoolest palgile eelmise selga istumiseks sobiva kanali õõnestamine. Tõelised Mehed teevad seda künakirvega (või tavalisega, kui õiget pole), laisad varafreesiga, mille saab tavalisele mootorsaele külge kruvida.

Ega ma muidu ei kiibitseks selle vara kallal, kuid kusagil hingesopis närib pisike kahtluseuss, mis sisistab, et selle varamise (ja palkseina ülesraiumisega) võiksin ma hakkama saada. Kuid tahaks enne asja reaalselt katsuda-proovida ja mõne tegijaga palgi kõrval rääkida.

Liivakastivajadus on lihtsalt tõusnud kiiremini akuutseks, kui minu majamõte on idanenud... Sellest ka küsimus siia foorumisse.

Pärnumaal ma ühte venda tean, kuid tema teebki kirvega. Ka majaseinu...Icon_eek

Praegu uurin, kas keegi on kuulnud kelleski, kes on kuulnud kelleski, kes teab kedagi, kes õõnestab palke...ütleme, Loode-Eestis.
Vasta
#12
Ma võin siin maad kuulata kas on kellelgi sae otsa käivat varafreesi, kuid lubada midagi ei julge.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#13
Ma olen elektrilist varafreesi kasutanud kuigi saega(täiesti tavaline mootorsaag soovitatavalt elektriline) on algajal lihtsam. Kas sa tapiga saad hakkama? Kui saad siis vara on eriti labane norratapi kõrval.
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#14
Ma kaldun arvama, et lihtsa koerakaelaga saame hakkama. Aga ega ma neid ise teinud ju pole - eks ongi aeg proovima hakata. Kui õnnestub, siis saan edasi mõelda. Kui ei... siis on üks mure vähemIcon_redface

Mulle tegi rohkem muret see vara tegemine - tapi tegemisel on peamiselt vaja kindla käega saagijat, kuid vara juba pelga saagimisega sisse ei saa. Või õigemine, saab küll, kuid ainult kolmnurkse.

Ma ei kujuta ette, et ma hakkaksin lati otsaga ristisuunas nühkides seda vara sisse kulutama... Kuigi ka nii pidi saama (ja geomeetria järgi ka saab)... Lihtsalt kütust kulub maru palju.Eusa_whistle
Vasta
#15
(26-05-2010, 02:49 PM)v6sa Kirjutas: Ma kaldun arvama, et lihtsa koerakaelaga saame hakkama. Aga ega ma neid ise teinud ju pole - eks ongi aeg proovima hakata. Kui õnnestub, siis saan edasi mõelda. Kui ei... siis on üks mure vähemIcon_redface

Mulle tegi rohkem muret see vara tegemine - tapi tegemisel on peamiselt vaja kindla käega saagijat, kuid vara juba pelga saagimisega sisse ei saa. Või õigemine, saab küll, kuid ainult kolmnurkse.

Ma ei kujuta ette, et ma hakkaksin lati otsaga ristisuunas nühkides seda vara sisse kulutama... Kuigi ka nii pidi saama (ja geomeetria järgi ka saab)... Lihtsalt kütust kulub maru palju.Eusa_whistle
Elektrisaega ma just nii ristsuunas nühkisin. Asi selles, et varafrees kipub sisse haukama palgile väga kergelt ja ongi p2rses. saega on mõnus lasta. Kõigepealt lõikadki kolmnurkse vara ja jätad oma märgistatud jooneni umbes sentimeetri ja siis vaikselt hakkad nühkima. Bensusaega on jah nadi veits.

Koerakaela pole mina teinud, kuid norratappi küll ja küll. Kui endale teed siis on kerge aga kui müügiks ja veel norra, siis on see ikka üks päris päris täpne töö.

Egas muud polegi kui tee tapid palgile valmis ja siis viska palk oma tulevasele kohale. Siis vea sellise sirkli taolise asjaga joon palgile peale vara jaoks. Jälgi muidugi, et see sirkel ikka nö loodis oleks. Ise kasutasin sellist sirklit millel oli mõlemas otsas pliiats ja peale vara lõikust said jooned kenasti kokku omavahel. Viimase lihvi andsin tikksaega. Vara peabki sellise terava äärega olema, et tikksaega vähem saagimist oleks.

Seda ka veel, et varafreesil on kaa tavaline saekett otsas. Lihtsalt ümmargune ja krt kuidas ma vihkasin toda masinatSmile Võibolla olen koba lihtsalt.
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#16
elu on näidanud (ja mitte ainult minu puhul), et liivakasti tegu ongi enamjaolt tegemise rõõm.
Omanikul on reeglina sada tähtsamat kohta, kus aega veeta.

Aga head varamist sellegipoolest.
Vasta
#17
Liivakastiga on nüüd ühel pool.Nod

Kuna ma ei saanud kellegiga ühendust, et oma peen töö lasta ära teha, siis võtsin teise äärmuse:
läksin Põllumehe Panka ja võtsin hoiuselt ühe korraliku haavajuraka. Saagisin selle küljest neli juppi ja klopsisin nendest kokku ühe kasti. Sisse liiv ja välja muld. Sai päris viisakas.Icon_lol

Kuna haava jätsin koorimata, siis on tirtsul tükk aega nokkimist ka selle kallal.Badgrin

Proovisõit tehti ära ja kast kuulutati multifunktsionaalseks.Eusa_dance

Nüüd tuleb veel kate tekitada - peale tirtsu tunnevad ka kassid pehme liiva vastu huvi. Tõsi, nende huvi on ebasoovitav, -hügieeniline ja -vajalik.

Eks näis, kaua haavanott sellises kasutuses laguneb ja kes sinna elama asuvad...Rolleyes

Aga teema palun lahti jätta. Seda võivad tarvitada ka need, kes oma liivakastimurega hädas on. Kuid eelkõige ootan ma siia arutelu palkehituse teemal.
Vasta
#18
Lugedes seda teemat loobusin palkliivakastist ja lõin kokku kaheksa lauda. Kasti ehituseks kulus:

8 immutatud 1,2 m. lauda
4 immutatud 5x10 40 cm. pikkust prussi
32 peitepeaga puidukruvi
4 pudelit Preminumi
2 sigarillot
0,7 l vein (pool jõi abikaasa ära kui liivakasti lõpuks valmis sai)

Liiv veel toomata ja seega eelarve mittetäielik.

P.S. pole üldse väikese tähtsusega fakt, et liivakasti kõrval on kooritud palkidest 4 m. kõrgune kiik. Selle ehituse eelarve hoopis teisest klassist.
Odavalt aga mugavalt - selleks sobib diisel kurbik täiesti.
Vasta
#19
Meite maatütrekesele sai "maatüüpi" mängukast tõega valmis....

Sobib seal kastis nii liivaga lustimine kui ka selle äärtel turnimine...vastupidavust jagub igati Eusa_dance

Valmimisjärgus:
[Pilt: 28875-liivakast_juuni2010_valmiv.jpg]
...enne tarvitamist tuli puhtaks rohida ;-):
[Pilt: 64742-liivakast_juuni2010.jpg]
...ja valmis ta ongi:
[Pilt: 44799-liivakast_juuni2010_valmis.jpg]
Vasta
#20
Vägev värk
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mure "roostevabast" kraanikausiga Muhulane 3 2,901 15-06-2010, 11:40 AM
Viimane postitus: Rolz
  Mure: haagisekuuliga ATV vajadus paariks päevaks v6sa 9 6,602 12-01-2009, 09:46 AM
Viimane postitus: v6sa
  Väike mure.Keretööd? tank 2 2,792 24-08-2007, 10:28 PM
Viimane postitus: sm. pelle
  Mure! kuzna 5 3,394 21-04-2007, 07:12 PM
Viimane postitus: Kalev
  mure väikemees 6 4,047 10-01-2007, 11:21 PM
Viimane postitus: väikemees
  mure Saatan 3 2,888 06-12-2006, 10:42 PM
Viimane postitus: Saatan



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne