Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tekstiili (istmete) puhastamine.
#1
Kuidas saaks ise korralikult istmed puhtaks ? Keemiat on palju, aga kas mõni neist toimib ka ? 2-3 olen proovinud, ei mõju.
Vasta
#2
korralikult saad ikka ,kui lased keemilise teha ja õigete vahenditega .
Kes teibituuningut teeb,sellel silm peast v�lja
www.liimpuit.ee
228KW
Vasta
#3
Väike minupoolne õpetus:

Kõige lihtsam on, kui sul on sõber, nagu mul, kellelt laenata läbipesu tolmuimejat, aga saab ka ilma selleta, kui sul on olemas vee-tolmuimeja.
Kui ainult viimane on, siis oleks hea, kui leiaksid ka veevõimaluse, seda ikka kulub. W124 kogu sisu keemiliseks kulus ca 100 l vett.

Aga...

Võtsin Würt i Tehopesu (männivaigu baasil üldpuhastusaine). See sellepärast, kuna lõhnab hästi, peseb suurepäraselt ja ei vahuta liiga palju. Sellest tegin kontsentraadi - 10 liitri vee kohta pool klaasi pesuainet ja pritsi. Sellega siis kastsin kõik tekstiili tublisti üle - ühtegi kuiva kohta jääda ei tohi ja seejärel väga tugeva riideharjaga hakkasin nühkima. Seda võib mõnuga lükata, autoistmete riie on väga tugev. Ühte istet sai nühitud ja kastetud ca 5 minutit - see vahutab küll ja muutub isegi hallimaks.

Seejärel tolmuimejaga tuleb hakata mustust ja puhastusainet välja imema. Tähtis on see võimalikult kuivaks ja puhastusainevabaks saada, et tagada ka hilisem puhtus. Kui puhastusaine ja veidikenegi mustust kangasse jääb, võib hiljem paari veetilga sattumisel kangale mustus välja tulla. Niisama see mustus välja ei tule, spetsiaalse aparaadiga on kerge see piserdab vett peale ja imeb kohe ka välja. Tavalise veeimejaga tuleb ise vett peale pritsida ja kohe imeda, et see liiga sügavale istmesse ei jõuaks.

Eks siis niiviisi saigi kogu auto üle käidud ja tulemus oli fantastiline, poleks uskunudki, et ise nii heaks võib saada. Peamine veel see, et auto lõhnab värskelt ja puhas auto annab ka korralikuma auto tunde.

Kõikidele autopesula töötajatele ettenägelikult - uurisin seda pesuvahendit ja see pole kangale kahjulik - st. ei riku kangast ega muuda seda hapramaks. See ka põhjus, miks julgesin seda kasutada ning lisaks veel värske lõhn, mis ei tundu ninale võlts, nagu paljud muud keemiad - lõhn küll nagu oleks meeldiv, aga pikemalt hakkab jubedalt vastu.

Olen teinud nii spetsiaalse masinaga kui ka tavalise veeimuriga ja tulemusel vahet ei ole märganud, viimase nädalaga kokku ca 5 autot ja olen vägagi rahul. Spetsiaalse masinaga on lihtsalt oluliselt mugavam asju ajada
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#4
Indrek sa minu autot ei tahaks puhastada, kui see sul juba nii hästi välja tuleb. Või noh seisad kõrval kui ma ise nühin ja su õpetussõnu kuulan Smile
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#5
Ma võin laenata pesurit kui keegi soovib sümboolse summa eest.
Võimalik, et kasutate oma garaazis või saate ka kasutada minu garaazi teletorni all kus on olemas ka korralik suruõhk.

Kokkulepel võimalik ka keemiat saada, survekat jne.
Tel. 56705562 Oliver
Vasta
#6
(04-06-2010, 02:52 PM)R129 Kirjutas: Indrek sa minu autot ei tahaks puhastada, kui see sul juba nii hästi välja tuleb. Või noh seisad kõrval kui ma ise nühin ja su õpetussõnu kuulan Smile

See teine variant koos esimesena sobiks väga hästi.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#7
(04-06-2010, 03:14 PM)olikul Kirjutas: Ma võin laenata pesurit kui keegi soovib sümboolse summa eest.
Võimalik, et kasutate oma garaazis või saate ka kasutada minu garaazi teletorni all kus on olemas ka korralik suruõhk.

Kokkulepel võimalik ka keemiat saada, survekat jne.

Meie garaaz oleks ideaalne selle töö jaoks, kuna on tõsiselt valgusküllane ja avar. Poolhämaras on seda üsna jama teha, kuna märja kanga pealt ei pruugi kõiki plekke tähele panna.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#8
jah aga siis peaks kokku leppima mingid päeva millal pesuri ja kemmi aparaadi Teie käsutusse annan.
Tel. 56705562 Oliver
Vasta
#9
Eks siis Jürgen mõtleb ja annab teada, Garaaz on kasutamisvalmis ja saan ka talle abiks olla.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#10
Tänud!
Panin kõik "kõrva taha". Mingil ajal saab ehk puhkusele, siis võtab selle töö ette.
Vasta
#11
tekkis endalgi huvi surveka ja imuriga istmed üle käia, aga mis materjalist tooli karkass tehtud on? (kas kannatab ikka ohtralt vett?)
küsimus tekkis kuna w202 1996 aasta autol näiteks ustepolstrid on soomepapi peale venitatud mis teatavasti ei ole veega kõige suuremad sõbrad.
Ja kust saada ülalpool nimetatud pesuainet?
Aitähh vastamast!
Vasta
#12
Minu poolt mainitud pesuainet saab Würth ist, aga valgele inimesele seal ei müüda ja 25 liitrine on rämedalt kallis ka niisama osta. Peab firma olema ja mii krediidiarve seal avama. Aga üldjuhul pole vahet, mis pesuainet kasutad, isegi fairi saab hakkama, lihtsalt peab selle alati korralikult kätte saama.

Aga liiga palju leotada ei soovita, osadel mersudel istmed on sellest mererohust ja kui see niiskuse sisse saab, siis on paha paha.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#13
Polstrid teed kuivatuslapiga (nö. rahvakeeles "seemisnahast lapp")
Tel. 56705562 Oliver
Vasta
#14
Väike näide siis enne ja pärast:

Enne:

[Pilt: 95273-30062010090.jpg]


Pärast:

[Pilt: 26872-30062010091.jpg]
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ke-jet pritsepea puhastamine sm. pelle 14 3,426 20-09-2020, 07:13 PM
Viimane postitus: sm. pelle
  W123 istmete küsimus urbaan 4 4,792 28-08-2013, 05:21 PM
Viimane postitus: urbaan
  Mis tehnoloogiat kasutada tekstiili parandamisel(kinnitamisel)? ollo 2 3,096 29-04-2009, 04:57 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  Kroomvelgede puhastamine? Pets77 1 2,218 21-05-2008, 12:22 PM
Viimane postitus: eDiCk
Question Velgede puhastamine-värvimine? jansa 11 8,203 17-04-2007, 12:32 AM
Viimane postitus: Laur



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne