Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ei särisevatele küünlajuhtmetele
#1
Niisis....


Eile sai paari mersumehega juttu aetud ja käis läbi teema, et kui küünlajuhtmed särisevad, siis on olemas mingi aerosooljama, millega üle lasta ja nn. ülepeksmine kaob.

Aga keegi ei mäletanud, millega tegu oli, siis aga mõtlesin, et just äsja kasutasin ise aerosoolpudelis isoleerlakki, mille voolutaluvus pidi olema 40 000 v/mm kohta.

Usun, et kui sellega juhtmed paar korda üle lasta, siis peaks asi funkama küll. Kui kellegil nn juhtmete probleemi on, siis mul seda jama järgi ja võiks asja järele proovida.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#2
Minu lühiajalised kogemused (alles kolmas aasta kasutada) näitavad, et niiskusest tingitud kõrgepinge ülepeksmist saab Fordil, Mazdal ja Škodal edukalt ravida elektriseadmete niiskustõrjespreiga.

Mosse pole samuti peale pihustamist enam niiskust ega lompe kartnud.

Ära hõõrdunud ja mõranenud juhtmeid see meetod ei paranda.

Ei näe põhjust, miks sama meetod ei peaks ka mersule sobima...

Lakk võiks idee poolest ka mõrasid täita..
Vasta
#3
v6sa Kirjutas:Minu lühiajalised kogemused (alles kolmas aasta kasutada) näitavad, et niiskusest tingitud kõrgepinge ülepeksmist saab Fordil, Mazdal ja Škodal edukalt ravida elektriseadmete niiskustõrjespreiga.

Mosse pole samuti peale pihustamist enam niiskust ega lompe kartnud.

Ära hõõrdunud ja mõranenud juhtmeid see meetod ei paranda.

Ei näe põhjust, miks sama meetod ei peaks ka mersule sobima...

Lakk võiks idee poolest ka mõrasid täita..


Seda ma mõtlengi - kui see lakk sobib ideaalselt trükiplaatide kaitseks, siis sobib ta ka küünlajuhtmetele ju. Profilaktika mõttes lakin enda juhtmed ka mingi päev üle.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#4
ma kasutasin oma 79a 123 kubel kunagi kleen-flo PWD niiskuse eemaldaja-teflonõli, ilma selleta üldse sõita ei saand niiskete ilmadega! :evil: siis pold uusi ka saada, silberist olex saand ilmselt tellida aga no ei kommenteeri.
Vasta
#5
kui kedagi uvitavad küünlajuhtmed siis ma saan suht mõistliku hinnaga... BERU omasid. Silberist ärge uurige ja BAKT ei pakkunud ntx minu autole.
...
Vasta
#6
silikoonõligi juba aitab, ja tasub piibud maha võtta, seest ka silikooniga kokku teha....Siii termolakk samuti aitab kaitsta...
Indrek - kui on soov, siis tean kus on tutikad Behru juhtmed pakendis, kõik 9 tk, hinnaks 1000 kr....ehk siis vanatüübi omad...
Ja teistele - Baktis on Boschi juhtmed kõige odavamad üldse, kõikidest edasimüüjatest oluliselt odavamad....
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne