Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pildipark - pildipark.clubmb.ee
#1
Thumbs Up 
Rõõm teatada, et minu pildipargi ümberkolimine siia serverisse on valmis ja ootab kasutajaid. pildipark.clubmb.ee

Kuidas kasutada:
  1. Vajuta lingile "[Pilt: imagepark.gif] Pildipark", mis asub üleval paremas nurgas
  2. Vali soovitud suurus, milliseks su pilt kohandatakse
  3. Vajutad Browse ja otsid enda pildi arvutist üles
    • Suurim lubatud suurus pildile on: 10 MB
    • Lubatud faililaiendid on: gif, jpeg, jpg, png
  4. Vajutad Lae üles ja oota, kuniks üleslaadmine on kuulutatud õnnestunuks
  5. Nüüd jääb sul üle valida sobivas formaadis link ja kopeerida see (CTRL + C)
    • Otselink - Konkreetne asukoht, kus su pilt on (vajalik siis, kui tahad remote-tüübina siia avatari panna)
    • [IMG]-tagidega - Selle lingi võid otse siia foorumisse kopeerida ja su pilt ilmub su postituses
    • -htmli tagidega - Kui tahad enda kodulehele lisada
NB! Juhul, kui oled unustanud otselingi enda pildini, siis vajuta siia. Ja kui soovid enda pilti kustutada, siis kontakteeru kellegiga, kellel on FTP ligipääs clubmb.ee serverile.

Kes on postitanud lingid veel siis, kui pildipark asus kopli.pri.ee/mbpildipark, ei pea mitte midagi muutma ega ümber tegema.. Teie piltide otselingid suunatakse uuele aadressile.

Jään ootama tagasisidet teemal, kuidas teha asja paremamaks või kui kellegil on probleeme süsteemi kasutamisel.
Vasta
#2
Lahe asi, gjIcon_cool
Vasta
#3
Asjalik!!Icon_cool

Kuid ma nii muuseas küsin/pakun välja, et kui pildid sinna üles lähevad, siis ma märkasin, et paremal all nurgas, kus lammast ei ole, on väike mb logo. Küsimus siis oleks, et kuna see logo sinna automaatselt läheb ning need pildid MB Klubi foorumi kaudu üles lähevad, siis kas on väga keeruline või ruumi raiskav sinna samma lisada Eesti MB Klubi embleem/märk vms?Smirk
Vasta
#4
Mõte on hea, kuid see embleem peaks väga väga väike olema, nii väike, et keegi enam aru ei saa, mis see on. Seda võib proovida, kui kellegil hästi pisikene .gif või .jpg formaadis logo oleks, mis siiski loetav on Smile Hetkeline ikoon seal on lihtsalt selleks, et foorumis pilte nähes tead, kes kasutab pildiparki Smile

Kui tahad ilma märgita hotlinkida, siis: http://pildipark.clubmb.ee/puhaspilt/(pilt)
Vasta
#5
Kas pildipank teostab öösiti inventuuri? Icon_razz
Vasta
#6
Unustasin ühe parameetri muuta.. Nüüd korras Smile Kõik pildid on ilusti alles.
Vasta
#7
Mul tuli veel üks mõte, et äkki võiks üks alternatiivne mõõt veel olemas olla, milleks enne laadimist pildid resize-itakse? Võiks olla väiksem, kui 640x480. Oleks kaa päris mugav, või mis? Smile
Vasta
#8
Näiteks milline?
Vasta
#9
448x336 äkki?

Juhul kui tegu on suurema pildiga, mille kvaliteet on pisut pahavõitu, siis saaks väiksemaks teha ning pisut midagi parandada. Ma vist olen liiga palju tahtma hakanud?Icon_rolleyes
Vasta
#10
Pm. pildikvaliteet päris nii paremaks väga minna ei tohiks, kuid lisasin mõõdu ikkagi. Testida muidugi veel ei jõudnud, seega eks keegi siis ütleb, kui ei töötaSmile
Vasta
#11
Millegi pärast olid väiksed errorid jälle sees, mis ma ära parandasin.

Kuna avatarid on isegi väikesed, siis see watermark hakkab avatarile väga kole välja nägema. Tegin nüüd nii, et kui laed üles avatari, siis URL hakkab olema http://pildipark.clubmb.ee/avatar/(pilt) mis töötab samal ideel kui http://pildipark.clubmb.ee/puhaspilt/(pilt)
Need, kes pildipargis enda avatare hoiavad, palun muutke enda urlis see /pilt/ ära /avatar/ vastu. Siis kaob watermark ära Smile
Vasta
#12
[Pilt: 24937-190E-3_2AMG.jpg]


Töötab. Smile

Mis ma ikka kostan, kiidan asjatundjat ja et viitsimust on.
Vasta
#13
Mul on veel üks küsimus. Tundub, et neid tuleb juurde ja juurdeIcon_razz

Nimelt konkreetselt klubi interneti leheküljel on igal kasutajal teatud maht, mida ta saab manuste lisamiseks kasutada, arvatavasti selle jaoks, et võrdne oleks. Kas ka see antud lehekülg sõltub kuidagi foorumi kasutajatest ning kas ka on mingisugused piirid?
Vasta
#14
Hetkel on täiesti sõltumatu ja ilma piiranguteta. Kuna on piltide kohandamiseks tehtud võimalused, siis loodan, et inimesed kohandavad enda pildid väiksemateks.. Siis jätkub ruumi päris kauaks. Muidugi, ma isiklikult ei tea kui palju clubmb.ee serveris ruumi on. Võin teha juurde piirangud, kuid mul täpsemaid arve vaja siis.

Kui kunagi tulevikus keegi niisama pildipargina kasutama hakkab, siis paneb piirangud peale ja hakkab vanusi pilte parseldama.. Tegin just ise ühe failipargi (mbpildipark on selle laps, tegelikult..) ja mõte on selles, et kui faili viimasest tõmbamisest on rohkem kui 30 päeva, siis fail kustutatakse automaatse süsteemi poolt. Seega vajadusel võin asja veel võimsamaks teha ja täpsem statistika hakkab mysqli andmebaasidesse käima.
Vasta
#15
Ma arvan, et 30 päeva on veidi vähe. Paljud pikemad teemad mida alaliselt ei loeta, kuid on omanikele kui "päevikud", võiksid ikka alles jääda.
Vasta
#16
Meil ruumi serveris 20 GiB, seega esialgu probleeme ei ole, pigem võiks piirata maksimaalset pildi suurust - näiteks 250 KB või maks suurus 1024*768, kuna foorumisse niikuinii suuremat panna pole mõtet.
Vasta
#17
Indrek Kirjutas:Meil ruumi serveris 20 GiB, seega esialgu probleeme ei ole, pigem võiks piirata maksimaalset pildi suurust - näiteks 250 KB või maks suurus 1024*768, kuna foorumisse niikuinii suuremat panna pole mõtet.
Hea kvaliteediga pilt võib olla isegi 500KB ja reso on omaette teema, kui seebikaga/telefoniga teha siis jah 1024x768 (4:3) aga peegliga ju teine küljesuhe (3:2) ja pilt pressitakse koledaks. Ehk siis võiks olla ka 972x648, 876x584. Aga ilmselt enamus inimesi ei tee vahet ja ei saa aru mis see 4:3 ja 3:2 on.
Vasta
#18
250 KB on veidikene liiga piirav. Sest mõte on selles, et siis ei saa inimene enda 4mb toorikut otse üleslaadida..kuigi script teeks selle pärast märksa väiksemaks. Seega pakun, et 4 MB oleks päris ok. FTP abil saab ka näha faili viimast kasutamist ja kunagi võib teha näiteks nii, et kui pole aasta seda pilti keegi vaadanud, siis kustutatakse ära. Kui mul oleks ligipääs mysqlile võiksin veel raskemaid asju..näiteks, et postitustes olevate piltide statistikale põhinev parser..

Resize töötab muideks nii, et pilt tehakse nende suuruste sisse, mitte ei venitata. Seega tegelikult nendel mõõtudel nii väga vahet ei ole..ehk ei pea olema täpselt mingi teatud ekraanimõõt või kaamera seade. Minu kaameral on näiteks 16:9 ja tulemus on selline: 42247-DSC03768.JPG (originaalselt: 3,43 MB ja nüüd 26.31 KB) ja see tehtud telefoniga: 35455-DSC00755.JPG -- Mõlemad on resizeitud.
Vasta
#19
Harry Kirjutas:250 KB on veidikene liiga piirav. Sest mõte on selles, et siis ei saa inimene enda 4mb toorikut otse üleslaadida..kuigi script teeks selle pärast märksa väiksemaks. Seega pakun, et 4 MB oleks päris ok. FTP abil saab ka näha faili viimast kasutamist ja kunagi võib teha näiteks nii, et kui pole aasta seda pilti keegi vaadanud, siis kustutatakse ära. Kui mul oleks ligipääs mysqlile võiksin veel raskemaid asju..näiteks, et postitustes olevate piltide statistikale põhinev parser..

Resize töötab muideks nii, et pilt tehakse nende suuruste sisse, mitte ei venitata. Seega tegelikult nendel mõõtudel nii väga vahet ei ole..ehk ei pea olema täpselt mingi teatud ekraanimõõt või kaamera seade. Minu kaameral on näiteks 16:9 ja tulemus on selline: 42247-DSC03768.JPG (originaalselt: 3,43 MB ja nüüd 26.31 KB) ja see tehtud telefoniga: 35455-DSC00755.JPG -- Mõlemad on resizeitud.
Õige muidugi, kaamerast tulev pilt isegi rohkem kui 4MB. Seega 4-5MB oleks vast parem tõesti. Kui skript ei venita, siis väga hea!
Vasta
#20
Minu mõte oli selles, et üles saaks jah laadida mida iganes, aga serverisse ei jäetaks originaalsuurusega pilti. Ei ole mõtet ju jätta ja hoida mingi 3500*2100 vms resoga pilti.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Exclamation Mobiilne foorum.clubmb.ee Harry 11 28,193 05-09-2013, 07:15 PM
Viimane postitus: jegesmesh
Exclamation Reklaamist clubmb.ee's Harry 0 9,280 29-07-2013, 02:15 PM
Viimane postitus: Harry
Shocked Otsing - foorum.clubmb.ee/otsing Harry 8 35,583 03-01-2013, 10:22 PM
Viimane postitus: Harry
Thumbs Up Galerii - galerii.clubmb.ee Harry 3 16,824 12-06-2012, 03:24 PM
Viimane postitus: Harry



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne