Teema hinnang:
  • 3Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB 300CE, w124, 1988 karburaatoriga - MargusPts
#21
Palju tööd sai tehtud ja tuli kurb tõde välja .See originaal sisselaskekollektor ei sobi karpa jaoks ,ei jõua piisavalt kütust sisse tõmmata. Nüüd tuleb ise teha .Tuleb teha et torud oleks lühemad ja et ei jookseks alla poole vaid ülespoole natuke ,sest ta ei jõua nii kiiresti piisavalt kütust üles tõmmata.Nii et ostan sellist sisselaskekollektorit .Selle originaali teen ümber .Põhjus miks ma ühe juurde ostan sest vb ei tule esimese korraga välja uus sisselaskekollektor Icon_smile
[Pilt: 55687-IMG_0461.jpg]
klapikambrikaanelt võtsin värvi maha ja sisselaskekollektori tegin puhtaks Icon_razz
[Pilt: 59967-IMG_0482.jpg]
Vasta
#22
Uskumatu lugu ikka...See oli ca 15 aastat tagasi, kui arvati, et elektroonika on saadanast. Mõni elab ikka veel selles ajas.
Sisselaske kollektori pikkus ja läbimõõt on MB inseneride poolt täpselt välja avutatud ja selle muutmisega muudad sa terve mootori tööd. Katsu guugeldada "runner lenght" näiteks.
Ma ise ei leia mitte ühtegi põhjust miks karburaator on töökindlam ja säästlikum. K-jet  on jah kiviajast ja kallis remontida ning kütusekulu sellega on suur. Universaalsed proge ajud mis juhivad kütte ja süüte süsteemi hakkavad 3-4 tuhandest pihta. Kui kõik ülejaanud osad ja seadistus juurde siis peaks ca 25k kogu kupatus olema. Sellega saad sa ökonoomsema ja võimsama mootori. Kuna neti sa kasutada oskad siis nende paigaldamise juhisedi ja knowhaud ei tohiks raske üles leida.
Vasta
#23
python Kirjutas:Uskumatu lugu ikka...See oli ca 15 aastat tagasi, kui arvati, et elektroonika on saadanast. Mõni elab ikka veel selles ajas.
Sisselaske kollektori pikkus ja läbimõõt on MB inseneride poolt täpselt välja avutatud ja selle muutmisega muudad sa terve mootori tööd. Katsu guugeldada "runner lenght" näiteks.
Ma ise ei leia mitte ühtegi põhjust miks karburaator on töökindlam ja säästlikum. K-jet  on jah kiviajast ja kallis remontida ning kütusekulu sellega on suur. Universaalsed proge ajud mis juhivad kütte ja süüte süsteemi hakkavad 3-4 tuhandest pihta. Kui kõik ülejaanud osad ja seadistus juurde siis peaks ca 25k kogu kupatus olema. Sellega saad sa ökonoomsema ja võimsama mootori. Kuna neti sa kasutada oskad siis nende paigaldamise juhisedi ja knowhaud ei tohiks raske üles leida.
Mhh ,25k eest saab juba korraliku auto .Ning kas sa garanteerid et see süsteem töötab vähemalt 2 aastat probleemi vabalt et ei pea kätt külge panema ???ma ei usu . Mul tuli lihtsalt tahtmine ja uudisimu sellist asja teha .Ütle kes on proovinud sellele karpat peale panna ja pole tööle saanud ?Kui oleks info kuskil netis selle kohta ,et EI saa ümber teha siis ma ei teeks .Aga selle kohta infot ma pole leidnud .Ma ise kah ei garanteeri ,et see 100 protsenti hästi töötab .Palju enam puudu ei jäänud et töötaks korralikult ,sai sõita ja kõik ,aga tühikäik vahepeal muutus ja alati ei läinud laksust pöördesse .Tuleb veel katsetada ja neid vaakum torusid vahetada .
Kui sa teaks mis selle auto ajalugu on olnud ,seda autot on mult 2 korda ära varastatud ,politsei on taga ajanud ja isegi tulistanud .Postimehes oli isegi artikkel .Rääkimata eelmisest omanikust.Kuuliaugud on kah alles.Nii et mul pole midagi kaotada kah samuti ,kui karpa ei toimi siis ei toimi ,pole vaja kohe kriitikat.
Vasta
#24
ABS-i võtan kah maha ,kui aega tekib .
Vasta
#25
MargusPts Kirjutas:ABS-i võtan kah maha ,kui aega tekib .

Misjaoks? See töötab ju eraldiseisvana ja päris hästi.
Vasta
#26
hents99 Kirjutas:
MargusPts Kirjutas:ABS-i võtan kah maha ,kui aega tekib .

Misjaoks? See töötab ju eraldiseisvana ja päris hästi.
Tuttav sõitis enda uuema maasturiga vastu puud tänu ABS-ile .Ilma ABS-ita on endal veits parem ja huvitavam .Saab kiiremini pidama ka Icon_razz.Muidu Mercedes-Benz omad on jah väga vastupidavad .
Vasta
#27
Laadisin video kah üles http://www.youtube.com/watch?v=23Zhb2Q8p6g
Vasta
#28
Vähemalt töötabBig Grin
Vasta
#29
MargusPts Kirjutas:
hents99 Kirjutas:
MargusPts Kirjutas:ABS-i võtan kah maha ,kui aega tekib .

Misjaoks? See töötab ju eraldiseisvana ja päris hästi.
Tuttav sõitis enda uuema maasturiga vastu puud tänu ABS-ile .Ilma ABS-ita on endal veits parem ja huvitavam .Saab kiiremini pidama ka Icon_razz.Muidu Mercedes-Benz omad on jah väga vastupidavad .

Mis see ABS tegi siis, keeras rooli ja andis gaasi või?
Vasta
#30
Viimaste postituste ja mõtteavalduste valguses tundub, et meie foorumisse on tekkinud taas üks kõvataja. Palun adminnidel kaaluda selle teema liigutamist huumorirubriiki.

Võta siis juba rooli- ja pidurivõimud ka maha - ka need söövad tundlikkust ja täpsust vähemaks... Ahjaa, ära heliisolatsiooni unusta - see neelab sajaprotsendilise juhtimistäpsuse ja -elamuse saamiseks nii vajalikku audiotagasisidet. Kindlasti tuleb teha vähemat 80 mm madaldus vedrude lõikamise teel ning tasuks kaaluda vähemalt 18" velgi - rehviseina kõrgus ja juhtimistäpsus on pöördvõrdelises seoses!

Kui Sinu tuttav sõitis ABSi pärast oma maasturi puusse, siis on ta lihtsalt oinas. Sry, kuid ta jättis seega kasutamata nii auto eripärast tulenevad kui rataste pöörlemise antava eelise.

Kui see karpa ei tööta tõusva sisselaskega, siis ei aita ka horisontaalne kanal. Ja langeva kanali jaoks seal ruumi pole. Seega tuleb teha mootorikattesse ava karburaatori ja langeva sisselaske tarvis. Ühtlasi tasuks kaaluda ka kompressorimulaazi paigadamist - respekki peaks kõvasti andma.Badgrin

MargusPts Kirjutas:ABS-i võtan kah maha ,kui aega tekib .
Vasta
#31
ABS on kurjasti ainult sellistes olukordades kus blokeeruv ratas suudaks "pahnast" läbi vajuda ja kõvema pinnaseni jõuda - näiteks kerge liiv asfaldil, X olukorras lörts, kruusateel lahtine kruus jt sellised olukorrad. Kui autojuht on piisavalt Oinas (ja ma ei sorryta nagu seda tegi Võsa), siis ta sõidabki sellisel teel välja. Ma kusjuures pidin ükskord liigse hoo pärast välja sõitma - eemaldan gaasipedaali siis või?

Projekt on selles mõttes tore et viitsid tegeleda. Kuid nagu näed üldusele need põhjendused ei meeldi, sest siin pole üldusega kaasaskäivat tervet loogikat. Oleks teema selline et "proovin karpat sest tahan õppida süsteeme ja hobikorras meeldib lihtsalt uusi asju katsetada, misiis et tegemist on kahjuliku projektiga rahakotile", siis oleks suhtumine teine. Minu SLi ehitus on ammu kaotanud majandusliku otstarbekuse - selle raha eest saaksin 230 kere ja AMG mudeli, aga mina ikka ehitan sest mulle meeldibki süsteemitamine ja hobi korras millegagi tegelemine.
Vasta
#32
Siis kuulan python juttu ja panen 30 tuhat mingi elektroonika peale ??.Selle  raha eest ma parem ostan teise Mercedes-Benz kõrvale ja võtan juppe .Uskuge mind kui teid elektroonika kunagi alt veab väga halvas kohas ja väga halval ajastusel siis saate seda tunda .Jääge Tartu Tallinn maantee peal seisma ,mingi andur jebib ja ei tööta .Ning tellige puksiirid ja asjad vaadake mis maksma see kõik läheb .Ainukesed tegelased kes oskavad vigu leida on  DIA autodiagnostiku tegelased .Need Tartu Mercedese tegelased on ikka väga ... nad lasevad vahetada selliseid asju mis ei puutu veaga kokku ,raha küsida oskavad ikka super hästi .Ma ei hakka mingi B grupi varuosi kah peale toppima .
Põhjus miks võibolla võtan ABS-i on sellepärast ,et küttepumpa pole kuhugi mujale panna .
Kui ma selle tööle saan siis hakkate ise enda sõnu sööma .Kui ma ei saa ,pange teema lukku ja rohkem ma siis MB foorumisse ei roni .
Vasta
#33
30k on isegi palju.

Btw. mina pakun ca 25k eest EFI`t. Sellise hinna sees on kõik uued süüte ja pritsejupid va uued küünlad, mis ka palju ei maksa.
Ja see kõik on bolt-on ehk 1-2 päeva tööd ja asi valmis.
Kasutatud juppidega saab väga odavalt töötava süsteemi.

Ei hakka su karpa plaani maha tegema, aga lihtsalt infoks. Mina karpasid ei poolda ega ka laida - igal ühel omad huvid.

Mis puudutab elektroonikat, siis mismoodi on sul lahendatud süütesüsteem?
Ainuüksi kütuse etteandest ei piisa, et tee peale pole võimalik jääda. Samamoodi, nagu karpa, on ka mehaaniline pritse ilma elektroonikata sisuliselt.

Vända andurit vist sa enam ei kasuta?

Põhimõtteliselt, mis saab sõidu ajal EFI`iga teepeale jätta on vända andur, sest pööretest sõltub kõik. Ülejäänud andurid võib ära võtta, mootor ikka käib, aga nö "safe mode`s".
Vasta
#34
MargusPts Kirjutas:Siis kuulan python juttu ja panen 30 tuhat mingi elektroonika peale ??.Selle  raha eest ma parem ostan teise Mercedes-Benz kõrvale ja võtan juppe .Uskuge mind kui teid elektroonika kunagi alt veab väga halvas kohas ja väga halval ajastusel siis saate seda tunda .Jääge Tartu Tallinn maantee peal seisma ,mingi andur jebib ja ei tööta .Ning tellige puksiirid ja asjad vaadake mis maksma see kõik läheb .Ainukesed tegelased kes oskavad vigu leida on  DIA autodiagnostiku tegelased .Need Tartu Mercedese tegelased on ikka väga ... nad lasevad vahetada selliseid asju mis ei puutu veaga kokku ,raha küsida oskavad ikka super hästi .Ma ei hakka mingi B grupi varuosi kah peale toppima .
Põhjus miks võibolla võtan ABS-i on sellepärast ,et küttepumpa pole kuhugi mujale panna .
Kui ma selle tööle saan siis hakkate ise enda sõnu sööma .Kui ma ei saa ,pange teema lukku ja rohkem ma siis MB foorumisse ei roni .
Samahästi võib su karpa toore tross kinni jääda ning võid maantepeal avarii teha.
Vasta
#35
[/quote]
Samahästi võib su karpa toore tross kinni jääda ning võid maantepeal avarii teha.
[/quote]
Las jääb toore tross kinni ,see mõjutab ainult kuni 1000 pööret .Oleks nitro süsteem ja kogemata vajutaks ,ei pane tähele siis võid avarii teha kui käest rebib .
Vasta
#36
Laita ma ei näe mõtet, asi on juba valmis tehtud ja ehk saab ilusasti sõitma ka. Ma arvan et kui tekkib vajadus või mingi tahtmine saab alati pritse peale tagasi ka panna ju.
Vasta
#37
Hirmsasti on kriitikat küll tulnud millegipärast.
Vasta
#38
Keegi ei laidagi, lihtsalt inimesel on vale arusaam auto elektroonikast mida puutakse siin parandada. Samuti nagu eelpool öeldud oleks võinud natuke uurida ennem kui pihta hakkab. Praegusel juhul on see auto hea varuosadoonor ainult.....
Karpa lahendus poleks ka paha ainult, kui seal oleks delorto tüüpi igale silindrile eraldi paaris karpad.
Vasta
#39
Vaatasin seda väljapandud videot,ning ei saanud aru milleks see üldse tehtud on.Kas selleks,et näidata,et mootor üldse pöördesse ei lähe ja suht nullilähedaselt reageerib gaasiandmisele?
Vasta
#40
Loen ja muhelen, küll ikka inimestel peab vaba aega olema, et selliste asjadega tegeleda.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Brick W124, 250D, 1991 - Manifesto Manifesto 19 1,528 09-03-2024, 11:30 PM
Viimane postitus: Manifesto
  W124 300D - M104 Turbo swap 1989 - Paul Paul 1 719 09-02-2023, 06:08 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz 300CE-24, 1991, kodutu kodutu 91 94,223 17-01-2023, 12:40 PM
Viimane postitus: Priit
  Mercedes-Benz 200D, 1988, w124 - kodutu kodutu 75 85,401 20-10-2022, 11:06 AM
Viimane postitus: kodutu
  MB 300CE C124/300E ja 230E W124, sm. pelle sm. pelle 289 280,544 12-06-2022, 08:16 PM
Viimane postitus: sm. pelle
  MB 230 E, 1992, W124 - Sm. Västrik Sm. Västrik 84 98,116 24-11-2021, 06:05 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  Mercedes-Benz 420 SEL, 1988, w126- Marek89 Marek89 32 8,385 19-04-2021, 10:40 PM
Viimane postitus: Marek89
Photo MB 310 D buss - 1988 - Arkadi.T - LUKKU! Arkadi.T 41 9,133 24-03-2021, 09:01 PM
Viimane postitus: Arkadi.T
  Mercedes-Benz 300 E, 1989, w124 - OnkelMats OnkelMats 48 37,558 10-11-2020, 09:46 AM
Viimane postitus: OnkelMats
  W124, 280 E, 1993 - Even Even88 36 26,416 07-03-2020, 04:23 PM
Viimane postitus: nostromo



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne