Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ärge ostke oma autole BOSCH'i kojamehi!
#21
SWF sobib ka nagu valatult W126-le.
Fairy lisamine aknapesupaaki on olnud ka minu tegevus ja see aitab jubedalt talvel kaasa soola minemasaamisele...
Vasta
#22
Rolz Kirjutas:Fairy lisamine aknapesupaaki on olnud ka minu tegevus ja see aitab jubedalt talvel kaasa soola minemasaamisele...
Ei ma pidasin silmas toas sooja vee ja fairyga kojameeste pesu igast nõgist ja pasast mis ringi lendab. Aga aknapesupaaki ka jah.
Vasta
#23
Valeot müüb veel ka Autoekspert. Vitole sealt ostnud, kuna nendel on pakkuda selline mudel, millel düüsid küljes.
Vasta
#24
Ma ju rääkisin sama asja ka akude teemas, et Originaal asjad kestavad kauem. Auto tehasted on kehtestanud varuosadele kõrgemad kvaliteedi nõuded.
On ju teada ,et palju elektri- ja muid vidinaid on kas Valeo, Vdo(Siemens) või Boschi toodang originaal osana. Ehe näide oli mareki ostetud Bosch kojamees kuigi oln maineka firma oma ei kesta see nii kaua kui Originaal Mercedese logoga. Sama asi ka kehtib muude tarvikutega. Näiteks puksid ja muud liigendid on teada ,et enamustele autotootjatele toodab Lemförder. Ma ei ütle ,et Lemfordedr oleks mingi halb varuosa tootja kui Originaal kestab kauem mis sest ,et mõlemad toodangud tulevad ühest samast tehasest ühelt samalt liinilt kuid kvaliteedi kontroll on autotehastele tootes palju rangem , kvaliteetsem.
Vasta
#25
Sai see aastab alguses ostetud kuuele Boschi originaalid. Arvestades hinna vahet Boschi ja eelmiste vahel, siis oli see u 4kordne.

Ei oodanud ma neid ostes, et Boshid kohe ka 4 korda kauema vastu peaksid aga samas ei oodanud ma ka, et vähem kui aastaga pühkimise kvaliteet juba triipude näol juba tunda annavad...

Ei aidanud Fairyga pesemine ega kojameeste juures palvetamine, et hakake nüüd korralikult pühkima...märg ja pime aeg ju alles ees...aga ei...
Püüan nendega siiski talve vastu pidada ning pöördun taas siis nende tavaliste "aastas uus paar" süsteemi peale tagasi. Eelmised olid Valeo omad ning tegid sama aja jooksul sama töö ära, kui tunduvalt soodsamalt. Eelmised said kataloogi järgi Melasist liiga pikad tellitud, seekord siis vaja veidi lühemad tellida....;-)

Aga siiski on ka positiivne külg oli Boschide kasutamisel, kui nad pühkisid, siis pühkisid hästi ning täies ulatuses, kahju ainult, et nii lühiajaliselt :-(
Vasta
#26
Niipalju Estri jutule täienduseks, et Valeo 2006 aasta kataloog annab nii 124 kui 126 keredele 3 cm liiga pika luua - hakkab vastu raami/piilarit käima. Kusjuures B4 Passatile istus samast kataloogist ostetud luud perfektselt (ja pühivad siiamaani 5+, kohe lõpeb 3. aasta. Tõsi, auto seisab enamuse ajast pimedas garaažis).

Kas keegi teab öelda mulle, kuidas selle "originaalosaga" tegelikult on. Silber müüb ju kah Boschi. Kas see Bosch on siis teine mudel/tehas/firma, kui Bakti (aupärast ju Boschi esindaja) müüdav?
Vasta
#27
Tihtipeale on tavaline odav nimetu kojamees ja üleüldse autodele mõeldud kulumaterjal suhtkobe ja peab üllatavalt kaua vastu.              Hämmastav näide on Tartus Sepa turul tegutsev autotarvete kauplus. Sealt saab letist otse nii õlid filtrid ja kojamehed ja muu mudru väga mõistliku hinnaga. Ja siiamaani probleeme pole. Olen aastaid sealt omale kojamehi ja mootorile poolsünt õlid ostnud.
Kojameeste tootja nime ei mäletagi. Toimivad hästi ja vahetama peab nii harva, et viimast korda ei mäletagi.
Õli oli vist mingi Saksa tootja oma. Mulle sellest täiesti piisab. Oman ise kasutet Saksa autosid ja seni probleeme pole.
Sarnane teema oli paar talve tagasi klaasipesuvedelikuga-osteti kalleid vedelikke, aga tegelt oli hinna ja kvaliteedi suhe parajalt paigas Prisma/Selveri odaval klaasipesuvedelikul. Kallimad "kvaliteetsed" vedelikud hangusid ennem kui odavamad!

Mida aga ei saa vist öelda ülehinnatud "originaaltoodete" kasutajad-tehke endale selgeks mõiste mis/kes on "originaaltootja" ja kuidas on selleks saadud. See on puhas äri-nime müümine teatud ajaks. Aga näe mõne peal toimibki. Makske  edesi üle.
W123 230E igapäevatöös.

Sigmar Avald
56 913 150
Vasta
#28
Kui panna kõrvuti (W126 näitel,W463 näitel erinevusi ei leidnud) siis on Bosch ja Mercedes-Benz Bosch öö ja päev, ehitus on absoluutselt teine.
Vasta
#29
Sai kah aasta tagasi ostetud neljale Boschi "luud".
Triipkoodi ja kirjade järgi karbil tehtud Saksas. Normaalset tööd küll ei teinud, jättis jutte ja mis kõige hullem, kriuksus ja krudises kui oma tööd tegi. Mõtlesin et Elvexi Icon_biggrin klaasi viga. Andsin tuttavale katsetada, tollel originaalklaas- veel hullem kriuksumine.
Läksin siis ja ostsin kõige odavama noname 124 kojamehe. Karbil kiri et Türgis tehtud. Ja ülla- ülla, pühib ilusti ei jäta triipe ja ei kriuksu kah. Nüüdseks juba aasta tublit tööd teinud. Niiet alati pole odav asi s***. Icon_surprised
Välimuselt olid nii sakslane kui türklane identsed.

Vasta
#30
marek Kirjutas:Präägast meenus, et taksojuhid kiitsid Trico kojamehi. On keegi kuskil müügil ka näind?

Kasutan Trico kojamehi juba peaaegu 2 aastat, raamita mudel ja mingi tefloniga, made in Mexico - sellised http://www.tricoproducts.com/Trico2/repl...oform.aspx

Kestavad korralikult 8-9 kuud, aga arvestades sellega, et kojamehe hind oli 120.- , kasutan neid ka tulevikus.

Said ostetud mitte poest, vaid sõbra kaudu tema töö juures, nii et ei tea, mis poest neid leida saab...
Vasta
#31
v6sa Kirjutas:Kas keegi teab öelda mulle, kuidas selle "originaalosaga" tegelikult on. Silber müüb ju kah Boschi. Kas see Bosch on siis teine mudel/tehas/firma, kui Bakti (aupärast ju Boschi esindaja) müüdav?
Rolz Kirjutas:Kui panna kõrvuti (W126 näitel,W463 näitel erinevusi ei leidnud) siis on Bosch ja Mercedes-Benz Bosch öö ja päev, ehitus on absoluutselt teine.
Mind huvitaks sama küsimus. Orig. kojameestel on peal MB varuosakood 2118201445 ja Boschi logo. Bakti kojameestel ainult Boschi logo. Välimus identne. Hinnavahe 400kr vs 800kr Bakti kasuks. Ma pani selle vahe kohe Silberi kasumi arvele muidugi, aga päris nii vist polegi.
Vasta
#32
Sai natuke otsitud, Trico kojamehi saab vist siit http://www.klaasiteenindus.ee/index.php?...52859fc7fe
või siit
http://www.tanklavarustus.ee/index.php?l...main_id=42
http://www.carbox.ee/?sisu=tootekataloog...43&mid=192
http://www.gtstudio.ee/est/muud.htm
Vasta
#33
marek Kirjutas:
v6sa Kirjutas:Kas keegi teab öelda mulle, kuidas selle "originaalosaga" tegelikult on. Silber müüb ju kah Boschi. Kas see Bosch on siis teine mudel/tehas/firma, kui Bakti (aupärast ju Boschi esindaja) müüdav?
Rolz Kirjutas:Kui panna kõrvuti (W126 näitel,W463 näitel erinevusi ei leidnud) siis on Bosch ja Mercedes-Benz Bosch öö ja päev, ehitus on absoluutselt teine.
Mind huvitaks sama küsimus. Orig. kojameestel on peal MB varuosakood 2118201445 ja Boschi logo. Bakti kojameestel ainult Boschi logo. Välimus identne. Hinnavahe 400kr vs 800kr Bakti kasuks. Ma pani selle vahe kohe Silberi kasumi arvele muidugi, aga päris nii vist polegi.

Aga lase need kojamehed esinduses paigaldada ja saad 2 aastat garantiid kah (United Motors annab BMW originaal kojameestele küll 2 aastat garantiid kui nemad paigaldavad sama moodi BOSCH toodang).
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  tausta uuring autole v2ikejoss 1 2,544 21-08-2017, 03:38 PM
Viimane postitus: indrek
  Milline aku osta? (100 Ah aku, Bosch S5 näiteks?) v6sa 60 66,100 21-11-2013, 09:00 PM
Viimane postitus: marek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne