Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'89 Mercedes-Benz CE 230 2.3 97 kW
#1
Hei, mõtlesin endale Mercedes-Benz soetada ja jäi silma selline auto. Äkki keegi teab konkreetset isendit. Oskate mootori kohta äkki midagi öelda ja millele peaks ostul eriti tähelepanu pöörama? http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html
Ettetänaddes,
madis
Vasta
#2
2.3 rüüpab sama palju kütet kui 3.0, aga autot veab aeglasemini edasi.
lisasid jagub, kontrolli üle, et aknad, kont, ahi jms elektroonika töötaks.
vaata üle kere ja võimalusel ka veermik, et rooste ja vigastuste kõrvaldamise hinnast aimu saada
kontrolli juppide sobivust - kas kapott viltu, kas pagassis sissepoole mõlk - kas auto on avariivaba
võid ka TÜV punkti sõita ja kontrollida, et co ja muude tehniliste näitajate seisukord teada oleks
sõida, tunneta, kuidas masin liigub - kui meeldib, võta ära.
kindlasti pole see veatu auto, aga kui edasi läheb hästi ja mingeid tõsisemaid probleeme lähitulevikus ei tõota tulla, siis minugi poolest Big Grin
Vasta
#3
kui sama palju kütet võtab siis on mõtet vist ikka 3.0 vaadata. Aga selline küsimus, et kas kW arvelt tuleb nende 3.0de kindlustus päris krõbe jah?
Vasta
#4
põhh Kirjutas:2.3 rüüpab sama palju kütet kui 3.0, aga autot veab aeglasemini edasi.
lisasid jagub, kontrolli üle, et aknad, kont, ahi jms elektroonika töötaks.
vaata üle kere ja võimalusel ka veermik, et rooste ja vigastuste kõrvaldamise hinnast aimu saada
kontrolli juppide sobivust - kas kapott viltu, kas pagassis sissepoole mõlk - kas auto on avariivaba
võid ka TÜV punkti sõita ja kontrollida, et co ja muude tehniliste näitajate seisukord teada oleks
sõida, tunneta, kuidas masin liigub - kui meeldib, võta ära.
kindlasti pole see veatu auto, aga kui edasi läheb hästi ja mingeid tõsisemaid probleeme lähitulevikus ei tõota tulla, siis minugi poolest Big Grin

Terve foorum on kuu ajaga sinu mõtetut mula täis. Jäta vähemalt see nurk puutumata, kus uued tulijad uurivad MB kohta. Kuna sa ei ole omanud kumbagi kupeed, võiks vähemalt siinkohal niipalju ennast tagasi hoida ja mitte esitada rumalaid väiteid tõe pähe.
2,3 on märgatavalt ökom kui 3,0. Vahe on eriti linnas.
Lihtsalt jäta järele.
W123 230E igapäevatöös.

Sigmar Avald
56 913 150
Vasta
#5
vb paar liitrit säästad paagi pealt 230ce'ga. ma ei arva et sa mingi rullnokk peaksid olema aga mulle öeldi seda korduvalt kui tahtsin ka omale 124 kupeed et 230st tüdineb ära, 300ga saab kasvõi maanteel möödasõite üsna lihtsalt teha. + 230ce lisavarustus on tavaliselt üsna nigel. kuigi see konkreetne masin tundub päris hea olevat. värv on hea ja lisades küll vist konti pole a selle kompenseerib 124 kupee piilarita aknad mis suvel allalastes on üli tuusad. kui hea jutuga oled ehk räägid hinna 30k peale ära.
Vasta
#6
tank Kirjutas:Terve foorum on kuu ajaga sinu mõtetut mula täis. Jäta vähemalt see nurk puutumata, kus uued tulijad uurivad MB kohta. Kuna sa ei ole omanud kumbagi kupeed, võiks vähemalt siinkohal niipalju ennast tagasi hoida ja mitte esitada rumalaid väiteid tõe pähe.
2,3 on märgatavalt ökom kui 3,0. Vahe on eriti linnas.
Lihtsalt jäta järele.
keskmine küttekulu vahe on 1l, linnas ehk 2l/100. mina sõidan 100km linnas nädala-kahega. (mis oleks ~200ml pena päevas rohkem). seega, kui sõita tõesti ainult linnas tööle ja vahel poodi, siis tasub 2.3 ära - kasvõi kindlustuse arvelt. (liiseli väitel) mina väidan aga seda, et, kui vahel talda tahaks anda ja mõne kiirema sirge teha, siis 3.0 on iga kell parem. saab ka 2.0 masinaga 14l/100 sõidetud ja pole mingit probleemi. oleneb ju kuidas sõidetakse ja milleks autot vaja on. ökoks kõlbab ju mõni 1.8 kutsikas või diisel e-klass ka.
ce on igal juhul kena ja olenemata mootorist jääb sellega kindlalt rahule.Icon_biggrin
Vasta
#7
3.0 24V 162kW keskmine küttekulu on 13-15 sajale. Tõsi, minu auto oli universaal kerega.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#8
liisel Kirjutas:Usu, ma annan ka talda ja mitte vähe. Mulle meeldib paigalt kiirendada ja paras kiirus kiiresti kätte saada. Sellegi poolest 10/100-le on max mis ma olen saanud terve käigukastiga. Ja ikkagi ma arvan, et see on maitseasi. kellele 230, kellele 300. Pole sel 230sel midagi viga.
aga 3.0-ga ei pea talda andma, sellel on kiirus kohe sees Nod talda andes võib vaikselt lennukiks hakata. ja 10/100-le linnas talda andes? ei usu sind elusees Big Grin
Vasta
#9
Üks hää tervisega kolmesajane on äraütlemata äkiline loom sellele, kelle igapäevane tegevus pole seotud hävituslennuki juhtimisega. Kui see veel juhtub olema uuem, näiteks Lauri vihjatu, siis see on üks ohtlik tapariist oskamatu inimese käes.
Selles mõttes on kahepoolene (OK, 2,3) vähe ohutum...

Aga kube on ju eputamiseks, järelikult on sellega oluline aeg-ajalt ka liikuma saada. Ning olgugi kakskomakolm piisavalt pädev, jääb see siiski kalossi-ketsi klassi oma liikumisomadustelt...

Mis puudutab kod. põhhi postitust, siis oli seal ju kõik õige... Mina ka pole kubet omanud, kuid nii mõnegagi sõitnud&oman mõningast üldist lugemust... Jutt oli ju õige ühe kasutatud MB kohta.

Kuigi sellised masinad on kõik ükskikeksemplarid. Isegi "tüüpviga" elik sissepritse lugematute vaakumvoolikute hulgast mõne lahtiminek ei pruugi mitte igaühega juhtudaWink Ning põhi ei pruugi igaühel läbi roostetanud olla.
Vasta
#10
Vana tüübi kolmesel (132/138kw) on kindlustus sama, mis 2.3'l.
Mul linnas kulu norm sõiduga 12.5l, talda andes saab ilusti üle 20.
Vasta
#11
põhh Kirjutas:2.3 rüüpab sama palju kütet kui 3.0, aga autot veab aeglasemini edasi.
tank Kirjutas:Terve foorum on kuu ajaga sinu mõtetut mula täis. Jäta vähemalt see nurk puutumata, kus uued tulijad uurivad MB kohta. 2,3 on märgatavalt ökom kui 3,0. Vahe on eriti linnas.
Lihtsalt jäta järele.
DonLeiger Kirjutas:vb paar liitrit säästad paagi pealt 230ce'ga. ma ei arva et sa mingi rullnokk peaksid olema aga mulle öeldi seda korduvalt kui tahtsin ka omale 124 kupeed et 230st tüdineb ära, 300ga saab kasvõi maanteel möödasõite üsna lihtsalt teha.
liisel Kirjutas:Mehed mehed....
Mina oman 230CE-d juba 2 aastat ja olen täiesti rahul. Möödasõidul ei ole veel küll hätta jäänud. Kui mõistlikult sõita siis keskmine kütuse kulu on 9,3-9,7. Talda andes muidugi see summa suureneb...
sm. pelle Kirjutas:Vana tüübi kolmesel (132/138kw) on kindlustus sama, mis 2.3'l.
Mul linnas kulu norm sõiduga 12.5l, talda andes saab ilusti üle 20.
ühesõnaga, kui teema algatajal pole soovi ainult linnas milliliitreid säästa, siis võta 3.0. pealegi kui kindlustus teeb sama välja ja kütte vahe on praktiliselt märkamatu. samas mul on tunne, et kui otsitaks öko masinat, siis ce ei tuleks üldse kõne allagi.Icon_biggrin milleks meil diislid siis on?
aga kuulutuse kohapealt siiski - nii kena masin selliste vidinatega aus diil, kui mingeid ootamatuid vigu ei avasta.
Vasta
#12
Kustkohast sa ikka järjest neid ce-sid välja võtadBig Grin?

Kui korralik auto ja meeldib, siis võta ära ikka. Ega ce300 ka hullem püss ole- pigem juba suurema mootoriga sec või sel siis juba. Aga Kütust võtab 230 kindlasti vähem- lihtsalt see vahe ei ole nii suur, kui võiks olla ehk. Ja automaat võtab ka 1l või rohkem kütust 100le km-le.

Tegemist keskmise, hubase ning küllalt avara autoga- ise sõitnud ka juba küllalt kaua sellisega- soovitaks kindlasti.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes-Benz CLA 180 1.6 90kW torukas 6 691 13-04-2023, 09:09 PM
Viimane postitus: Randar
  Mercedes-Benz C 220 CDI Avantgarde registreeru 0 425 10-03-2023, 07:41 PM
Viimane postitus: registreeru
  Mercedes Benz S 320 CDI W221 ArdoV 7 1,190 14-11-2022, 02:39 AM
Viimane postitus: Black66
  Otsin korraliku Mercedes-Benz(Vito või Viano). MTA 0 1,264 15-06-2021, 07:54 PM
Viimane postitus: MTA
  Mercedes-Benz S 400 HYBRID 3.5 205kW Ostuabi Raiki 5 4,033 12-08-2019, 08:50 PM
Viimane postitus: väikemees
  Mercedes-Benz S 500 5.5 285kW Even88 0 1,786 07-07-2019, 12:58 PM
Viimane postitus: Even88
  C124 Mercedes-Benz 230 CE müügis KalevE 26 13,912 20-03-2019, 02:52 PM
Viimane postitus: Priit
  Mercedes-Benz S 350 3.5 110kW Treufeldt 17 13,736 07-04-2018, 09:16 AM
Viimane postitus: pikkvint
  Mercedes-Benz GL 450 AMG Styling 4matic 4.0 CDI 225kW UHO 4 5,461 21-12-2017, 04:30 PM
Viimane postitus: v6sa
Big Grin Mercedes-Benz C 200 2.0 120kW uduvere 0 2,672 02-09-2017, 01:49 PM
Viimane postitus: uduvere



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne