Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notsu Gripp
#1
Sain siis sellise kirja, ehk on siin juttus ka terake tõtt Smile


Tere kõigile,
Järgnevas kirjutises avastate resümee nn AH1N1 gripi pandeemist.
Seda informatsiooni on raske uskuda , seda levitab J-J Crèvecoeur. Info on võib olla tähtis ja jagage seda võimalikult paljude inimestega, et igaüks oleks informeeritud ja tal oleks võimalus tegutseda või mitte.
Béatrice Bartoli
From : Jean-Jacques Crevecoeur [mailto:promethee@videotron.qc.ca]

Eelnev märkus : saadan selle kirja oma enda initsiatiivist. Ma ei teeni kellegi huvisid ja teen seda vabatahtlikult. Teisalt ma ei palu Teil mind uskuda sõna-sõnalt. Ma kutsun Teid vaid kasutama igaühe enda arukust ja saate ise teha omad järeldused.


A H1N1 gripi pandeemia :
On jäänud vähe aega, et ennast kurssi viia ja mobiliseeruda. Kuu aja pärast on liiga hilja…
Nagu järjest enam südametunnistusega inimesi olen täielikult pühendanud oma aja sellele toimikule, et rääkida valedest ja manipulatsioonidest. See on minu pühendumus…

Omalt poolt palun Teie osalust : levitada seda infot oma kontaktidele, blogides ja interneti saitidel. Teie elu on mängus.

Kui saite selle kirja otse kelleltki siis võite ennast registreerida järgneval aadressil, et saada ka uut infot :
promethee@videotron.qc.ca


Daamid ja härrad, kallid sõbrad,

Lubasin Teid informeerida ja teen seda. Oodates mu esimese video välja tulekut kirjutan meili, sest see on mulle oluline. Kuna päevad on loetud. Sellel kirjal on kaks eesmärki.

Esimene eesmärk: Tahan meelde tuletada Montreali erakorralise konverentsi aega, mis toimub laupäeval 12 sept. See kongress on esimene Tervishoiu vaba valiku teemal. Euroopas saate jälgida asetleidvat konverentsi otse neti kaudu või hiljem internetis.

Konverentsi tutvustus: http://www.youtube.com/watch?v=NbMWPTM2yhs

Tundes hästi nii Põhja-Ameerika ku ka Euroopa tervishoiupoliitikat kinnitan, et ka Euroopa elanikud leiavad palju vajalikku infot, mis kohandub nende reaalsusega. Vaid seadused ja minsitrite nimed on teised, aga need on samad farmaatsiafirmad, mis sunnivad peale oma seadusi (mis on nende loodud ja ei jäta valikuvõimalusi) poliitikutele, kes on vaid marionnetid jat ankistid. Kui soovite teada saada, mis Teid ootab järgmistel kuudel ,siis palun võtke aega seda konverentsi kuulata. Mängus on Teie tervis, vabadus ja elu.

Et ennast kurrsi viia, registreerige ennast järgneval aadressil: http://www.tele-sante.com/conference_flc...usion.html

Ja kui te usute veel naiivselt, et kohustuslik vaktsineerimisprogramm ei saa tegelikkuseks, siis ma kutsun Teid vastama küsimustele, mida ma endale olen esitanud ajast, kui tegelen seagripi toimikuga. Selline on selle kirja teine eesmärk : Jagada teiega arvukaid küsimusi selle H1N1 pandeemia suhtes ja kutsun Teid vastama nendele ise ja tegema omasid järeldusi.
• Miks, Madame Bachelot (Prantsusmaa tervishoiuminister) küsis 2009. a. veebruari alguses konstitutsiooni seaduseloojatelt ,memo järgmisel küsimusel : Kas kogu populatsiooni sundvaktsineerimise programm on ebaseaduslik või põhiseaduse vastane? Selle peale vastasid eksperdid, et erakorraline tervishoiualane olukord on piisav põhjus jätta kõrvale indiviidi vabadus !
• Miks Maailma Tervishoiu Organisatsioon muutis 27. aprillil 2009. pandeemia määratluse? Varemalt, selleks, et deklareerida pandeemiat olid nõuded palju karmimad! Nüüd piisab vaid, et haigus on avaldunud kahes riigis, mis on MTO piirkonnas.
• Kuidas on võimalik, et seagripi vaktsiini patent registreeriti 2007. aastal (palju varem kadunud kuulsa Hispaania 1918 aasta gripiepideemia kadunud viiruse taasilmumisest ) ?
• Millise kokkusattumuse tagajärjel président Sarkozy sai eelaimduse allkirjastada investeerimis lepingu summas 100 miljoniteurot 9. märtsil 2009., et ehitada gripi vastase vaktsiini tootmise tehast? Ja arvake, kus! Mehhikos, seal kus just pandeemia algas!
• Miks meedia ega ükski ekspert ei tuleta meelde, et tavaline gripp tapab iga aasta 250.000 - 500.000 inimest s.t. üle 1.000 surnu päevas (need on MTO avalikud andmed) ?
• Miks maailma meedia korrutab iga päev, et A H1N1gripp põhjustab massilist suremust, kuigi faktid näitavad, et tegu on tavalise gripiga (vähem tõsine haigus, kui sesoonne tavaline gripp). Seagripp tekitas vaid 2000 inimese surma 5 kuu jooksul ,kui samal ajal tavaline gripp tekitas 200.000 surmajuhtumit !
• Miks vaatamata suremuse arvudele (2.000 vs 200.000) enamus riike tellisid tohutuid koguseid, sadu miljoneid annuseid vaktsiine ja seda alates juunist 2009. ?
• Teisiti öeldes, miks pannakse paika erakorralisi meetmeid sellel aasta, kuigi gripilaine on vähem virulentne kui eelmistel aastatel ? Mis faktide põhjal on õigustatud selliseid otsused ,kui pole midagi erakorralist ?
• Miks erakorralised seadused (sõjaolukorra seadused) on rakendamisel juba enamustes riikides (ilma, et nende sisu oleks avalikustatud) ?
• Miks veebruaris 2009 kutsus valmisolekule Prantsuse Siseminister kõik reservsõjaväelased ja sandarmid (tsiteerin) : « suured sotsiaalsed rahutused on ette näha 2009. a. suve lõpul » (s.t. septembris ?)
• Miks Ameerika sõjavägi on valmisolekul kogu USA territooriumil ?
• Miks üle 800 koonduslaagri on viimastel aastatel ehitatud USA territooriumile (momendil on need tühjad)? Miks neid haldab FEMA (Federal Emergency Management Agency), kes sekkub suurte katastroofide puhul USA territooriumil (nagu tsüklon Katrina puhul) ?
• Miks sadu tuhandeid kirste on erinevates osariikides ladudes seismas ja miks igas maakonnas on kaevatud ühishauad?
• Miks 600 Suurbritannia neuroloogi said 29 .juulil 2009. Konfidentsiaalse kirja Health Protection Agency (HPA) poolt, kes neid kutsub olema eriti ettevaatlik Guillain Barré sündroomi tulevase arvukuse tõusu suhtes (väga tõsine degeneratiivne neuroloogiline haigus, mis vallandub valdavalt pärast vaktsineerimist) ? Ja miks see sama agentuur ei ole teavitanud inimesi, kes « saab kasu » sellest vaktsineerimise kampaaniast?
• Kuidas on võimalik, et 5. märtsil 2009., firma Baxter nakatas 72 kg vaktsineerimismaterjali, segades H5N1 linnugripi viiruse ja H3N2 tavalise inimese gripi viirusega enne kuude erinevasse riiki saatmist ,kas turvameetmed tagavad õnnetuse välistamise ? Võimatu , see tegu on tahtlik. Seda kinnitas mulle üks bioloogia professor.
• Miks meile ei räägita, et gripivaktsiin – mis on olemas juba 40 aastat – ei ole andnud kunagi positiivset toimet selle haiguse vältimiseks ja toimib isegi vastupidiselt ? Rahvusvaheline uuring on näidanud, et vaktsineeritud populatsioonis on haigestumisi rohkem kui mitte vaktsineeritud grupis.
• Miks varjatakse meie eest, et 1918. aastal surid vaktsineeritud inimesed Hispaania grippi ja ellu jäid mitte vaktsineeritud ? Sellest võiks järeldada, et nad surid vaktsiini tagajärjel, mitte gripi tagajärjel ?
• Kui vaktsiinidel on nii vähe kõrvaltoimeid, kuidas siis tervishoiuinstantsid seletavad, et Prantsusmaal sclerosis multiplekside arv tõusis 25.000 –lt 85.000- deni pärast B hepatiidi vaktsineerimise kampaaniat?
• Miks varjatakse, et kõik XX saj. epideemiad on tekkinud pärast vaktsineerimiskampaaniaid?
• Miks lubatakse lisada tulevasele H1N1gripi vaktsiinile lisaainet nagu skualeeni (proportsioonis üks miljon rohkem – ma kontrollisin üle arvutused kuna ma ei uskunud seda!) kui samas USA esindajate koda tunnistas, et see on Golfi sündroomi põhjustaja, sündroom, mis tekitas 180.000 GI haigestumise (25 % sõjaväelastest) ,pärast antraksi vastest vaktsineerimist? Märkus : skualeen on ära keelatud föderaalkohtuniku poolt alates 2004. aastast!
• Miks esimesed populatsioonid, keda vaktsineeritakse on rasedad ja lapsed ,kui tvaliselt on vanurid sihtgrupiks ? Viimaste puhul pidi neil olema immuunmälu Hispaania gripi suhtes !!!
• Miks usaldatakse sundvaktsineerimise protseduurid vabatahtlikele üliõpilastele või sõjaväelastele ja mitte arstidele ?
• Miks ükski arst ega haigla ei saa vaktsineerida? Kas nad kardavad valetsertifikaate?
• Miks 50 % Inglismaa arstidest keelduvad vaktsineerimisest uue vaktsiiniga ? kas nad ei usalda uue vaktsiini ettevalmistamisprotseduuri ?
• Miks tutvustatakse Tamiflud kui tõhusat viirusevastast preparaati ,kuigi kõik selle toote kasutamise kampaaniad on osutunud mitte tõhusateks ? Lisaks tekitab see ravim mitmeid psühholoogilisi ja neuroloogilisi häireid, kuni enesetappudeni välja, inimeste hulgas kes seda tarbivad.
• Miks tervishoiu instantsid – kes tahavad meile head ja kaitset – lubavad uut tüüpi vaktsiini, mida testitakse otse sadade miljonite katseloomade peal (s.t. meie) ilma, et tavapärast turulelaskmise protokolli oleks järgitud ja ilma ühegi ohutuse garantiita ?

Ma võiksin niiviisi jätkata tundide viisi aga lõpetan siin, sest järgenavd küsimused oleksid samas suunas. Momendil pole mul aega lisada kõiki viiteid (le Monde, le Figaro, le Daily Post, le Journal du dimanche, jne) ja ametlikke kodulehekülgi (MTO, Baxter, Aventis, Sanofi-Pasteur, jne.) ning vaktsineerimispooldajate omasid, kellega ma konsulteerisin ! Leiate kõik minu koduleheküljel sept. kuu lõpul.

Aga ma vannun oma südametunnituse nimel, et kõik küsimused tuginevad ainult avalikult kättesaadavate dokumentide infole (dok., mis on kättesaadavad kõigile). Need ei ole suurtest vandenõuteooriatest kantud oletused ! On oluline iseendale esitada selliseid küsimusi ja nendest ka järeldusi teha !

Minu poolt on see tehtud ja ma võtsin oma seisukoha.
Teisiti õeldes – niikaua kui mind ei sunnita oma suud kinni panema – jätkan informeerismist.

Siinkohal on veel üks küsimus, mille ma siinkohal esitan ja millele ma ka vastan, sest paljud lugejad ei saa sellest aru (sain just sadakond meili ühe nädala jooksul !!


Küsimus on: Kuidas nii ohutu viirus saab hakata tapma miljoneid inimesi ? See on miljoni dollari küsimus!!!

Tegelikult on möödunud pandeemiate ajalugu see, mis annab meile vastuse.
Retsept on lihtne
(12 etapiline ja see on juba 1918 aastal edukalt läbiproovitud )
1. Teavitatakse, et uus gripp tekkis Mehhikos ja see on väga tõsine, sest loomaviirus nakatas inimese!
2. Siis teavitatakse, et 350 surmajuhtumit on ühe nädala jooksul ,aga siis parandakatse, et 8 surmajuhtumit. Kõik on endale meelde jätnud, et on palju hukkunuid kohe epideemia alguses (kas see Teile midagi meelde ei tuleta : 11 september teavitati TV-s, et 40 - 50.000 surnut Twin Towersi tornides – see õigustas ristikäiku Kurja jõudude vastu ja siis parandati surnute arv 2.974-ni) ;
3. Teavitatakse meedia abiga, et see jube viirus levib uskumatu kiirusega kogu planeedil (samas, kui ükski labor ei oma antud viiruse tüve, et kinnitada, et tegu pole tavalise gripiviirusega – tunnistatakse ka, et seagripp ei oma tavalisest gripist erinevat sümptomaatikat – kuidas nad siis loendavad haigestunuid ???) ;
4. Viiruse vähese virulentsuse tõttu räägitakse, et see nn hea viirus,mis (lõpuks) hakkab muteeruma ja muutub VÄGA kurjaks ja teame, et see muutumine toimub kindlal kuupäeval (vaktsiinide väljalaske kuupäeval, nagu kokkusattumus!) ;
5. Selle aja jooksul valmistatakse ette tooteid laboratooriumides, mida nimetatakse vaktsiinideks ja milledes segatakse kaks seagripi tüve, 2 linnugripi tüve ja üks inimesegripi tüvi (täesti plahvatusohtlikuks kokteiliks kui seda süstida kehasse!). Lisaks (suuremas koguses, kui muidu) lisatakse adjuvante (elavhõbe, alumiinium ja skualeen), kõik tuntud oma toksilisuse poolest.
6. Veidi enne nn vaktsiinide väljalaset (mis on siinkohal tegelikult bioloogilised relvad), meedia teavitab, et gripijuhtumite arv on suurenenud. Isegi kui arstid kontrolliksid , kas on tegu sama gripitüvega, on inimkond nii hüpnotiseeritud, et ta ei mõtle enam kaasa. Inimesed on kindlad, et teavitatud muteerumine toimub.
7. Hõigatakse maha ka, et koheselt ei saa vaktsiini ja, et vaid õnnelikud saavad koheselt vaktsiini. Teised peavad ootama kuni 4 kuud päästvat vaktsiini! NB ! sündmuste kronoloogias oleme siin.
8. Alates esimeste bakterioloogiliste relvade – vaktsiinide nime all – hirmunud rahvas jookseb ennast vabatahtlikult vaktsineerima spetsiaalselt selleks ettevalmistatud keskustes (mis on hallatud sõjaväe poolt). Siin Kanadas inimesed juba registreeruvad ootenimekirjadesse, et nad oleksid kindlad, et saaks esimeste seas vaktsineeritud!
9. Koheselt pärast vaktsiini manustamist – laborite poolt hoolikalt ette valmistatud vaktsiin – toob kaasa mutatsiooni ja erinevate tüvede rekombineerimise patsiendi kehas ,muutes viiruse äärmiselt surmavaks. Samala ajal vaktsiini lisaained nõrgestasid immuunsüsteemi. Tamiflud kasutatakse, et tekitada lisainfektsioon (mitmes riigis juba täheldatud juhtumid), mis toob kaasa koheselt inimese surma. Tagajärg : tekib tuhandeid surnuid esimeste vaktsineeritute seas.
10. Siis meile öeldakse, et kahjuks, see mida kartsime juhtuski : viirus muteerus surmavaks vormiks. Surmajuhtumeid seletatakse viirusnakkusega ja mitte vaktsiiniga, mis peaks meid kaitsma. Elanikkonnas tekib paanika ja nõutakse, et neid vaktsineeritaks kiiresti.
11. Hinnates tervishoiu olukorra tõsidust ja sellega kaasnevat ärevust ühelt poolt, nende poolt, kes tahavad vaktsiini ja teisalt, kes süüdistavad tervishoiuinstantse genotsiidis, kuulutatakse välja erakorraline olukord kõikides riikides ja hakatakse rakendama sundvaktsineerimist.
12. Need, kes keelduvad vaktsineerimisest peavad peitu minema piisavalt kauaks või siis neid suletakse koonduslaagritesse, mis on juba sellel otstarbel ehitatud.

Selle stsenaariumi kirjutan Teile vastu 9-10 septembri ööd 2009. Ma ei tee seda rõõmsa südamega.
Ma tean, et osad teist heidavad mulle ette, et külvan paanikat, mis on juba tekkinud valgustatud eliidi seas ja lõpuks mängin kaasa nendega, keda ma siin taga räägin. Siinkohal tsiteerikisn Jeesus Kristuse lauset (kuigi ma ei ole enam ühegi usulahu liige): « Te saate teada tõest ja tõde teeb teist vabad inimesed! » (Jean 8:32).

Ma kingin Teile oma viie kuu jooksul loetu resümee (2 kuud täis töö ajaga). Minu eesmärk on dekodeeriga info, mida meie eest varjatakse (kuigi see kõik on avalikult kättesaadav – uurige ise Google-ist ja te näete!), et te ei alluks paanikale, kui massisurmad algavad. Ja, et te saaksite aru, mis on tulevaste sündmuste reaalne põhjus.

Nüüd küsite, mida me teha võime ? Hetkel leian, et oluline on seda infot levitada. Printige see info, lühendage seda kui see tundub liiga pikk ja andke see edasi kõikidele tuttavatele, sõpradele. Kui olete lapsevanemad siis tehke kohe vastupanu komiteed sellele genotsiidiplaanile. Kolme nädala pärast on liiga hilja. Te peate teadma, et koolid suletakse, lapste vaktsineerimiseks. Kui te ei organiseeru nüüd kohe ,siis 28. septembril on liiga hilja, see on kuupäev kus plaan hakkab toimima. Rääkige kõigile politseinikutele, keda teate ,kuna neid hoitakse ka teadmatuses (neid ei vaktsineerita sama vaktsiiniga kuna nad ei tohi haigestuda!). seletage neile, et nad osalevad – endi teadmata – elanikkonna kavandatud genotsiidis. Tuleltagem meelde, et natsid said nii palju Prantsuse elanikkonda viia surmalaagritesse, kuna neid aitas Prantsuse politsei, kes ei saanudki aru, mis toimub. Rääkige oma poliitikutest esindajatega, sest ka nendest enamus ei tea, mis toimub. Paluge neilt, mitte koostööd teha, saboteerida plaan, hävitada elanikkonna andmebaasid, et vaktsineeritute ja mitte vaktsineeritue loendus oleks keerulisem.

See tegevus peaks olema esmane kuna see on ainuke võimalus läbi kukutada see plaan tuues kokku teadvaid inimesi. Kas Gandhi ei öelnud: «üks teadlik ja kahe jalaga maas inimene on palju ohtlikum võimule kui 10.000 teadmatuses ja uinunud indiviidi. » Olen selles veendunud.

Teisalt ärge kaotage oma aega kõrgel positsioonil olevate juhtidega, meediaga ja farmaatsia laboratooriumite kinni makstud ekspertidega. Ärge kaotage oma aega ka skeptikutega , väikse ekraani kummardajatega, kelle ainuke usk on meedia evangeeliumid. Olge ettevaatlik isegi nende reaktsioonidega kuna nad võivad Teid süüdistada, et tahate neid tappa rääkides mitte vaktsineerimisest .

Ja kui teil tekib hirm lugedes minu kirja siis muutke see hirm tegudeks, liikumiseks. Niiviisi on ühiskond teinud edusamme oma evolutsioonis : muutes tulehirmu tule kontrollimiseks ,mõtles inimene välja tehnika. Siinkohal on panus suur : muutes oma surmahirmu saate minna uude dimensiooni, uude vibratsiooni. Tuletagem meelde, et me ei ole materjaalsed olendid, kes kogevad spirituaalsust. Oleme spirituaalsed olendid, kes kogevad elu läbi reinkarnatsioonide.

selline on kingitus, mida pandeemiaga seotud plaan meile annab 2009. aasta lõpus. Kui oleme väljakutse tasemel (tean, et oleme) siis antud vaktsiin saab olema meie tarkade kivi ja muudab meid alkeemikuteks, et teostada midagi suurt.

Jääme kahe jalaga maa peale ja teadlikuks.

Tervitades.
Jean-Jacques Crèvecoeur, Montrealist, 10 sept. 2009.
#2
Sa saad neid ahelkirju ikka hulgi ja stabiilselt....
Elamine ongi kahjulik.
#3
Elu on sugulisel teel leviv haigus, mis lõppeb surmagaBig Grin
#4
Eusa_wall
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
#5
Aga mingi tõde on selles jutus kindlasti. Friikiks kisub siis, kui soovitatakse juba andmebaase hävitada...
#6
Vestlesin just üks päev ühe arstiga - kinnitas ka, et see on puhas meedia mull. "Tavagripp" tapab rohkem kui see sea värk või misiganes.
Aga vaktsineerimise kohapealt on igasugu teooriaid läbi käidud. Arvata võib, et raha paneb ikka rattad käima.
#7
Seagripiga meenub mulle koheselt meedia reaktsioon "ohtliku linnugripi" puhangul...
Gripiviiruse sugukonnas on palju liigispetsiifilisi serovariante, mis põhjustavad vastava liigi spetsiifilisi haigustunnustega haiguseid. Kuna mikromaailmas tekkib päevadega uusi serovariante, siis on on mõistev uute haigustunnustega serovariantide moodustumine.
Nakatuvad paljud liigid uutesse serovariantidessse, kuid väga suur osa jääb lihtsalt diagnoosimata. Inimeste puhul on diagnoosimine aga põhjalikum ja täpsem.
Surevad paljud uutesse haigustesse aga siiski vähesed võrreldes inimestele liigispetsiifiliste viiruste tagajärjel ennekõike nagu tuntud -teatud inimeste gripp...
Vaktsineerimine on aga veidi võrreldav nagu lotovõiduga, serovariantide väljakujunemise kiirust arvestades. See aasta vaktsineerimine tõenäolislt mõjub, kuid juba mõne kuu pärast ei pruugi...
Tegemist ei ole hullu tõvega vaid ühega paljudest, mis mõjutab inimeste ülemisi hingamisteid niiskel sügisel ja seda enam madalama immunsüsteemiga inimeste seas.
#8
Lugenud kirja lõpuosa, selle seletava teksti. Tekkis esimese mõttena küsimus, kas nagu linnugripp ja hullulehma tõbi tundus olevat suurkorporatsioonide, ravimifirmada ja majandusega seotud küsimus- keegi saab kasu (vaktsiinid) , on toimunud ületootmine jne...

Eks iga leiab oma tõe.
#9
Seoses seagripiga käib mulle kõige enam närvidele meedia.

Ma ei viitsi praegu konkreetseid artikleid üles otsida, aga olen kõik seagripiga seotud uudised läbi lugenud ja kui ma natuke nõrgema närvikavaga inimene oleksin, siis oleksin täielikus shokis ja paanikas.

1) Nimelt ennustatakse, et eesti elanikkonnast 30% haigestub seagrippi, so ca 400 000inimest.

Järgmisel päeval ilmus artikkel, kus Pevkur ütles, et Tamiflud (gripiravim) jätkub 10 000 inimesele. Küll aga ei pidavat kõik inimesed seda ravimit vajama...ma kohe mõtlesin, et kas tõesti AINULT 2,5% haigestunutest seda vajavad???

2) Siis see, et meedias kirjutas, et Soomes suri seagrippi inimene, kes oli täiesti terve.

No mida??? Läks õhtul voodisse magama ja hommikul enam ei tõusnud ja siis tuvastati tal seagripp???

3) Ja siis veel see, et kolm päeva järjest on artiklid Pevkuri ütlemistega, et gripp pole ohtlik ja on hästi ravitav ja paanikaks pole põhjust. Ja siis neljandal päeval tuleb suur artikkel, suure pealkirjaga: Pevkur: Olukord seagripi rindel ON TÕSINE.

Meedia külvab paanikat Sad
#10
Usun, et meist pole keegi piisavalt pädev seda teemat kommenteerima, fakt on see, et keegi meist seda omale ei taha. Kui jääte haigeks, ravige, käige arstil, vältige tööd. Ravige ennast, tarbige rohkelt vedelikke, sööki, peske tihedamini, kui varem, hoiduge ühistranspordis liigsest kontaktist ja üldse liigsest kontaktist teistega.

Panen teema lukku, kuna ei taha ka siin järjekordset hirmukooli korraldama hakata, meil kollast meediat piisavalt, kust seda lugeda saab. Tegu pole siiski mingi kergelt võetava asjaga, asi siiski vägagi tõsine.




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne