Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w124, alarmiga el.aknad ja katuseluuk kinni kinni (comfort)
#1
Tervist,

kas kellegil on sellise teemaga kogemusi? Mul on tegelikult plaan teha paanika-nupp, millest läheksid kõik uksed ja vajadusel (ehk kui on lahti) ka aknad/luugid kinni. Samas tahan ka ühendada alarmi 'comfort' süsteemiga.
Olen hetkel uurimas w124 el.akende skeeme, kuid igasugune nõu oleks teretulnud.

Nimelt ei tea veel, et kas w124 tunnetab ära, kas aken on lahti või mitte ja kui kuidagi tunnetab, kust ma selle informatsiooni saaksin tõmmata?

Kesklukustusega probleeme ei tule ja sinna kõrvale võin lisada ühe lisa relee, mis vajadusel kõik aknad kinni paneks. Sama jama on ka katuseluugiga.
Lihtsaim võimalus oleks lasta teatud sekundid vool, et kõik jõuaks sulgeda..kuid juhul, kui kõik on juba kinni -- on see ju mõttetu energia raiskamine + ei pruugi mõjuda hästi nende seadmete mootoritele.

Tean, et S-klassil on see süsteem olemas (kas ka katuseluugil?), äkki keegi teab sellest rohkem rääkida?

Ette tänades,
Kalle
Vasta
#2
Kui alarmi all mõtled, siis on vastavad moodulid müügil! Enda 124-l toimis see süsteem. Tuli hoida lihtsalt lukustamise nuppu kauem all ja sulges ka avatud aknad.

http://www.akustika.ee/pood/index.php?GI...rrency=EEK
Vasta
#3
Kas ta tunnetab siis ära, et aken on kinni või lahti? Huvitav, kas seda saaks ka katuseluugile külge ühendada?
Vasta
#4
orig puldil on selline loll omadus ,et ta töötab ju lühikese vahemaa pealt. Mis tähendab seda,et puldist sulgedes pead istuma ukse lähedal ja terve aeg nuppu all hoidma, mis minu arust rikub igasuguse mugavuse ära. Ta võiks ise kinni joosta, ilma ,et peaks auto kõrval seisma ja ootama, kuni ta aknaid suleb.
Vasta
#5
Kui alarmi alla paned ja nuppu paar sekundit all hoiad, siis lükkab aknad kinni. Avamisel vastupidi, siis laseb aknad alla.
Katuseluugile peaks saama ka panna, kuid ei tea kas just sellele mudelile.
Vasta
#6
mul w140 paigaldatud signa ja kui panen autole alarmi peale lähevad kõik aknad kinni, kinni läheb ka katuse luuk. Kui lasin paigaldada, siis oli oluline et on olemas Comfort juhtimine, kui seda ei ole, siis pidi olema võimalik aga igale uksele, luugile tuleb juurde lisada(osta) mingi vidin. Ise ei ole elektrik ja rohkem ei oska aidata.
Vasta
#7
w140'l oli juba tollal vist selline lisa olemas. Minul originaal alarmi ei ole ja momendil peal olev remostar läheb kohe eemaldamisele. Alarm vaid saadab õigel ajal õigesse kohta voolu, et sulge see ja see.. Mina tahan pm. sama teha, kuid nupust ja pärast panen alarmi sinna taha ka veel lisaks. Ma saaksin kõik süsteemid omade teadmistega tehtud, kuid mulle jääb mõistmatuks, kuidas saada see informatsioon, et kas aken on antud hetkel kinni või lahti.

Kui W140 aken on kinni ja sa nuppu all hoiad, kas siis mootor vähemalt "proovib" seda siiski sulgeda või mingi andur tunnetab ära, et nüüd on kõik?
Vasta
#8
Proovi hoida võtit lukku asendis (ära kohe tagasi keera) kui aknad/luuk lahti. Paljudel 124'l on see funktsioon olemas.

Kõikidele akendele/luukidele lastakse signaga ikka ca 30sek vool peale, olenemata nende olekust!
Vasta
#9
marek Kirjutas:Proovi hoida võtit lukku asendis (ära kohe tagasi keera) kui aknad/luuk lahti. Paljudel 124'l on see funktsioon olemas.

Kõikidele akendele/luukidele lastakse signaga ikka ca 30sek vool peale, olenemata nende olekust!

Mõtled siis ukselukku? Sellega on probleeme, et mul võti ei keera..kas on vale võti või kinnikiilunud. Muideks siit tuleks üks kiire küsimus, et kas on tõsi, et ustelukkude kinnikiilumine on W124 tüüpviga? (nii öeldi mulle, kui küsisin, et miks võti ei keera)

Kas 30sekundist piisab, kui näiteks kõik aknad + luuk on lahti ja mootor ei tööta? Kas see mootoritele pahasti ei mõju?

Kuigi jamh, see ukseluku teema on väga huvitav, ma uurin enda W124 el.skeemid läbi.
Vasta
#10
Vahet pole, kõikidest lukkudest (mõlemad uksed ja pagass) peaks "comfort" toimima. Kui lukud ei keera, siis on ilmselt vale võti. Sodi täis on tavaliselt aint pagassi oma. Minu 12a vanal 124'l toimisid kõik lukud, sõitsin ca 3a.

Mõõda stopperiga ära kaua aknad+luuk sulguvad, siis saad teada kui pikka impulssi vaja.
Vasta
#11
Kõik lukud on kinni.. Samas võimalik et mõni töötab, kuid just see on sodi täis.. Eks pean uurima seda..

Sekunditega on see jama, et see ei ole ju alati sama, näiteks kui akust tuleb vähem voolu, siis aken läheb aeglasemalt..mootor töötab, siis kiiremini. Kui kõik korraga, siis peaks jälle erinev tulemus tulema.. Kuid vähemalt originaalis sisse mõeldud comfort süsteemiga andsid sa mulle väga tõsise niidiotsa, usun, et sellega saangi ma asja tehtud. Aitäh.
Vasta
#12
Kas keegi oskab öelda, et kui suur see comfort süsteem tegelikult on? Antud hetkel ma kaalun tõsiselt, et see idee ära matta, kuna paraku ma ei leia siit Tallinna lähetalt ühteki romut, kust need asjad kõik maha saaks.
Nagu ma aru sain, siis läheks vaja neid asju, et 87a. W124le comforti lisada:
-comfort karp
-3x lukkude andurid
-juhtmed
..ja kindlasti veel midagi.

Vähemalt ei pea ise midagi sellist leiutama, vaid on uuematel W124del olemas..seegi hea.
Vasta
#13
Uuri alarme paigaldavatest firmadest, mis sul vaja läheb ja võta hinnapakkumisi, siis saad teada mis vidinaid sul täpsemalt vaja ja kas asi ennast ära tasub.
Vasta
#14
Kogu see systeem istub 124 tagumise istme all, vasakul pool.
Ükselikud ei tööta enamasti selle pärast, et keegi ei pööra neile enne tähelepanu kui häda käes on.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#15
Minu omal seda ei ole, sest comfort vist tuli 91a ja peale versioonidele..ehk siis uuematele. Ma ükskord lammutasin ühte uuemat ja seal oli see karp olemas, endal on sisustus väljas ja sellist karpi küll ei ole + puuduvad juhtmed lukkude sees.
Vasta
#16
Harry Kirjutas:Minu omal seda ei ole, sest comfort vist tuli 91a ja peale versioonidele..ehk siis uuematele. Ma ükskord lammutasin ühte uuemat ja seal oli see karp olemas, endal on sisustus väljas ja sellist karpi küll ei ole + puuduvad juhtmed lukkude sees.
Mul oli 90a 300E-24 ja sellel oli peal. See võis olla lisavarustusega seotud.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  w124 süüteluku vahetus kraabus 2 200 18-04-2024, 06:21 PM
Viimane postitus: kraabus
  Kuidas eemaldada w124 esiukse aknatõstuki mootorit kui klaas ei liigu? kraabus 2 157 02-04-2024, 07:27 PM
Viimane postitus: kraabus
  W124 "duo valve" (puhub sooja) Manifesto 3 386 22-03-2024, 05:14 PM
Viimane postitus: Manifesto
Photo W124 1989_alu velg v. terasvelg? squirrel9 4 228 29-02-2024, 10:30 AM
Viimane postitus: squirrel9
  w124 om606 käigukast/sidur eenupeenu 3 291 26-02-2024, 02:03 PM
Viimane postitus: eenupeenu
  W211 Katuseluuk hen1 3 353 16-06-2023, 12:32 PM
Viimane postitus: onu_siim
  Mure W124 pööretega spy4 21 7,859 19-03-2023, 11:28 PM
Viimane postitus: v6sa
  w124 karbikatete tüüblid IndrekJ 3 396 22-12-2022, 05:22 PM
Viimane postitus: stihl
  W124 3.0d mootori mure. M1X 4 663 29-11-2022, 09:33 PM
Viimane postitus: M1X
  W124 -> W213 (ekraan jne) nostromo 4 753 08-01-2022, 04:44 PM
Viimane postitus: kaupo51



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne