Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Millele kulutaksid miljon krooni vabaraha?
#1
Tere!

Mõtlesin luua sellise toreda(mõnele võibolla lapsiku) teemaSmile Ühesõnaga mida teeksite kergelt tulnud rahaga(näiteks loto võiduga). Sellel teemal pole mingit erilist mõtet vaid lihtsalt meelelahutus. Peaks olema kõigile huvitav lugeda.
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#2
Asjadele
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#3
Ma ehitaks lõuna-Eesti kuppelmaastiku vahele korraliku motopargi(Ringrada, Kiirendus rada liimiga, driftingu ring jne). Miljonist jääb vist väheksSmile
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#4
taaviw126 Kirjutas:Ma ehitaks lõuna-Eesti kuppelmaastiku vahele korraliku motopargi(Ringrada, Kiirendus rada liimiga, driftingu ring jne). Miljonist jääb vist väheksSmile

Siis peaks itaaliasse sõitma, kus lotovõidud miljardini küündisid
Vasta
#5
Icon_lol
Vasta
#6
Eestis tasuks enne auto osta, kui kinnisvara. Eriti miljoni eest. Eestis on kinnisvara niigi ülehinnatud.


Miljoni eest võtaks kohe mitu uut lotopiletit, millega juba eurodes võita saaks Icon_biggrin
Vasta
#7
ma investeeriks aktsiatesse
Vasta
#8
Indiasse või Vietnami mingiks ajaks.Kuluta palju tahad ikka nagu ei läheks.
Vasta
#9
taaviw126 Kirjutas:Ma ehitaks lõuna-Eesti kuppelmaastiku vahele korraliku motopargi(Ringrada, Kiirendus rada liimiga, driftingu ring jne). Miljonist jääb vist väheksSmile
Kurjam, vot see oleks kihvt Thumbsup
Vasta
#10
hents99 Kirjutas:Eestis tasuks enne auto osta, kui kinnisvara. Eriti miljoni eest. Eestis on kinnisvara niigi ülehinnatud.


Ja autod ei ole üle hinnatud? Estis on kõik üle hinnatud. Või õigem oleks vist öelda oli üle hinnatud. Kinnisvara on juba kolinal suhteliselt mõistlikule tasemele kukkunud (1m2 = keskmine kuupalk piirkonnas). Autod on kah hakkanud kukkuma. Aga see selleks. Ise maksaksin ilmselt eluaseme laenu tagasi. Pmst võiks ka deposiiti panna, aga sellise summa pealt on tagasitulev raha liiga pisike. 10 milli paneks küll deposiiti ja siis aastapärast tiksuks 40000 kuus maksuvaba tulu. Eeldades on 5% peale saab lepingu.
Vasta
#11
Kolin ära Jaapanisse aastaks, kuna see on minu ammune unistus
Vasta
#12
kpokyc Kirjutas:Kolin ära Jaapanisse aastaks, kuna see on minu ammune unistus

Miks aastaks, siis võiks ka juba sinna jäädaIcon_cool
Vasta
#13
h2x0r Kirjutas:
hents99 Kirjutas:Eestis tasuks enne auto osta, kui kinnisvara. Eriti miljoni eest. Eestis on kinnisvara niigi ülehinnatud.


Ja autod ei ole üle hinnatud? Estis on kõik üle hinnatud. Või õigem oleks vist öelda oli üle hinnatud. Kinnisvara on juba kolinal suhteliselt mõistlikule tasemele kukkunud (1m2 = keskmine kuupalk piirkonnas). Autod on kah hakkanud kukkuma. Aga see selleks. Ise maksaksin ilmselt eluaseme laenu tagasi. Pmst võiks ka deposiiti panna, aga sellise summa pealt on tagasitulev raha liiga pisike. 10 milli paneks küll deposiiti ja siis aastapärast tiksuks 40000 kuus maksuvaba tulu. Eeldades on 5% peale saab lepingu.

On midagi mis on ka alahinnatud. Näiteks head õpetajad. Üks laenatud lause: Arhitekti praak jääb inimeste silma riivama 50-eks aastaks. Arstide praak maetakse maha. Õpetajate praak hakkab paljunema!Smile

Milline tark inimene viitsib olla Eesti riigis pedagoog?

Vabandan teemast kõrvale kaldumise pärast, kuid pidin ära mainima.
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#14
Seda küll, et peaaegu kõik on üle hinnatud. Aga autot (mõni uunikum vms hinnaline auto) võib hiljem realiseerida palju kasulikumalt. Mõni aeg tagasi, kui oli plaan Rootsi elama minna, siis sai vaadatud kinnisvara seal. Ütleme nii, et Eestis saab keskmise turuväärtuse eest paraja peldiku maja/korteri, mujal saab keskmise eest siiski keskmise kinnisvara. Üks asi on asukoht, teine ehituskvaliteet, mis meil sisuliselt puudub, sest pole järelvalvet või viimane on soodsalt kinnimakstav.


Olen varemgi mõeldnud sellele, et kui nt võidaks miljoni, siis ostaks AMG SEC`i.



h2x0r Kirjutas:
hents99 Kirjutas:Eestis tasuks enne auto osta, kui kinnisvara. Eriti miljoni eest. Eestis on kinnisvara niigi ülehinnatud.


Ja autod ei ole üle hinnatud? Estis on kõik üle hinnatud. Või õigem oleks vist öelda oli üle hinnatud. Kinnisvara on juba kolinal suhteliselt mõistlikule tasemele kukkunud (1m2 = keskmine kuupalk piirkonnas). Autod on kah hakkanud kukkuma. Aga see selleks. Ise maksaksin ilmselt eluaseme laenu tagasi. Pmst võiks ka deposiiti panna, aga sellise summa pealt on tagasitulev raha liiga pisike. 10 milli paneks küll deposiiti ja siis aastapärast tiksuks 40000 kuus maksuvaba tulu. Eeldades on 5% peale saab lepingu.
Vasta
#15
taaviw126 Kirjutas:Milline tark inimene viitsib olla Eesti riigis pedagoog?
See kellele meeldib tegeleda lastega, on rahul 15-20k palgaga ja tahab suvel 3 kuud raha eest puhata. Boonuseks on veel sügise, talve ja kevadpuhkus.
Vasta
#16
marek Kirjutas:
taaviw126 Kirjutas:Milline tark inimene viitsib olla Eesti riigis pedagoog?
See kellele meeldib tegeleda lastega, on rahul 15-20k palgaga ja tahab suvel 3 kuud raha eest puhata. Boonuseks on veel sügise, talve ja kevadpuhkus.

Ei tea kuidas Põhjas aga Lõunamaal on pedagoogide palgad närused. 15 ksaad sel juhul kui ikka paned julmalt hommikust õhtuni, samas siis ka kahtlen kas ikka saab nii palju ja kui isegi saab siis on see vanempedagood pikema staažiga. Noorempedagoog saab ligikaudu 9 k bruto. Arvestades sellega, et maakohtades on lapsi vähem, st et koormus on väiksem siis saabki kõrge haritustasemega inimene 7-10 k kätte. Soomes saab töötu niisama laisklemise eest ~15 k kätte ning sotsiaalameti poolt korteri vaatega merele. laheIcon_cool
Vasta
#17
Kus siis kergelt 15k kuus tuleb? Okei, avalikus teenistuses kontoris istudes saab ka suht lihtsalt (suhtumises, ega töö jänes pole Smile ), aga mujal? Soomet pole mõtet mainida, seal keskmine palk ka 4x kõrgem kui siin.
Vasta
#18
HotPapa Kirjutas:
kpokyc Kirjutas:Kolin ära Jaapanisse aastaks, kuna see on minu ammune unistus

Miks aastaks, siis võiks ka juba sinna jäädaIcon_cool

No mis teha - kodumaa on ikka siin Smile
Vasta
#19
kpokyc Kirjutas:
HotPapa Kirjutas:
kpokyc Kirjutas:Kolin ära Jaapanisse aastaks, kuna see on minu ammune unistus

Miks aastaks, siis võiks ka juba sinna jäädaIcon_cool

No mis teha - kodumaa on ikka siin Smile

Ma küll koliks kuhugi Kyotosse ära, seal hea ilus, teed on puhtad, mersud ei roostetaUnibrow
Vasta
#20
Kõige õigem olekski selle miljoniga kuhugi mujale ära elama minna. Täitsa mõistlik summa, kui ümber arvutada vastavalt erinevate maade kurssidega, alustamiseks.
Norras võrdub see tänasepäeva kursiga 540 000,- NOK'i
Eurodes on see 65 104,- EUR'i
Naeltes on see ligi kaudu 43 000,- jne.

Seega mina asuks täielikult ümber Norra ja alustaks pere kasvatamisega ja stressivabas keskonnas elamisega.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne