Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
300 D, 1982, W123 - ulst
#21
Kõik 3 sedaani suurepärane valik MB ajaloostThumbsup +kiidan samuti W123 värvivalikut! Silm puhkab sellistel võim. originaalilähedaseks taastatud isenditelNod
Vasta
#22
Sobivat kasutatud vanakooli Beckeri makki (millel oleks audio-in võimalus) otsisin tegelikult mitu kuud, kuid ei leidnud midagi. Konkreetse Alpine maki ostsin lõpuks Noore Tehniku poest. Uurisin ka sealt kas midagi uut "vanakooli" stiilis saada on - on võimalik, aga hinnad makile pidid algama 10 000 kroonist (ma ei uurinud isegi edasi mis tootjaga tegu on). Päris ilma muusikata ma autot siiski ei taha, millegipärast on nii välja kujunenud, et muusikat või raadiot kuulan enamasti just autoga sõites - eriti kehtib see pikemate sõitude kohta.
Vasta
#23
Möödunud nädalavahetusel tegelesin taas pisut auto iluprotseduuridega: andsin pagasnikusse käivatele rattakoopa katetele veidi värskema välimuse. Aja jooksul olid musta värvi plastid tuhmunud ja kriimustada saanud, TurtleWax "Black Chrome" nimelise möginaga sai tulemus päris hea. Kasutasin sama pastat ka auto välimiste mustade liistude/ukselinkide/stange kummide juures, muudab päikse käes tuhmunud värvi paremaks küll.

[Pilt: 08012011028.jpg]

Juba traditsiooniliselt sai auto selga ka järjekordse vahakihi:

[Pilt: 08012011031.jpg]

Tegin telefoniga ka paar kehvapoolset klõpsu talveunes autost:

[Pilt: 08012011016.jpg]

[Pilt: 08012011023.jpg]

Seest koos, istmed vajavad veel puhastamist, plastid, rool ja armatuur mingit hooldusvahendit (kohati tuhmid, eriti välguga tehtud fotodel):

[Pilt: 08012011017.jpg]

[Pilt: 08012011029.jpg]

Indrek
Vasta
#24
Kas sa vahatad teda nõnda palju kordi järjest sellepärast, et auto vahatamine on mõnus rahustav ajaviide või on sellel mingi sügavam mõte värvi säilimise seisukohalt? Ma täitsa puhtast uudishimust küsin. Sest mulle väga meeldib autot vahatada, kuid ma olen alati piirdunud ühe kihiga ja paari korraga aastas.
Terve aasta poole aastaga
Vasta
#25
Olen arvamusel, et mitu kihti vaha tagab parema tulemuse nii värvi kaitse kui välimuse poole pealt. Üle kolme kihi vist tegelikult küll mõtet panna ei ole, aga eks siinkohal peangi tunnistama, et tegelikult naudin ka protsessi ennast. Millegipärast meeldib mulle üldse autode pesemine/vahatamine ning kuna antud vaha ei ole ka teab mis kallis profitoode, siis võib teda ju hulgim peale kanda - vast kestab kauem. Üldiselt nüüd ilmselt aitab ka, praeguseks on vist 4 korda auto üle käidud.

Indrek
Vasta
#26
(27-12-2010, 12:17 PM)ulst Kirjutas: Sobivat kasutatud vanakooli Beckeri makki (millel oleks audio-in võimalus) otsisin tegelikult mitu kuud, kuid ei leidnud midagi. Konkreetse Alpine maki ostsin lõpuks Noore Tehniku poest. Uurisin ka sealt kas midagi uut "vanakooli" stiilis saada on - on võimalik, aga hinnad makile pidid algama 10 000 kroonist (ma ei uurinud isegi edasi mis tootjaga tegu on). Päris ilma muusikata ma autot siiski ei taha, millegipärast on nii välja kujunenud, et muusikat või raadiot kuulan enamasti just autoga sõites - eriti kehtib see pikemate sõitude kohta.

Mul on üks selline Becker. Seisukorda pole veel proovinud, kuid lähiajal proovin.
Pildil on ta täpselt nii must nagu paistab Smile Nüüdseks on täista puhas.

[Pilt: 93768-becer.jpg]
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#27
Mul on ka üks vist originaalmakk garaažis häält tegemas juhul kui suur kõlar puudub.
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/25...866f2a.jpg

Täitsa töökorras, vahepeal püüdis isegi saksa kanaleid.
Vasta
#28
Nüüd siis ilmuvad makid välja Smile
Huvitav kuidas neil kahel heli kvaliteediga lood on?

See Becker tundub küll ahvatlev, mängib kassetti ja puha. Lisaks "stereo" tuluke. Väga kõva. Kui tal ka audio-in võimalus olemas on, siis tunneksin huvi. Sellised makid nõuaks küll helisüsteemi juures ümberkorraldusi (peaks lisama eraldi võimendi kuskile armatuuri alla maki ja kõlarite vahele, eraldi pleieri ostma, lisaks pistikud ümber tegema), aga kui asi töötab ja hinnas kokkuleppele saame, siis võiks ta ju "igaks juhuks" valmis osta. Ehk tuleb millalgi isu ja võimalus makindus välimuselt originaalilähedaseks ümber teha.

Laur, kui see Becker müüa on, siis võiksid mulle PS-i oma hinnasoovi saata.

Indrek
Vasta
#29
Heart 
Kevad hakkab endast vaikselt märku andma, tänu piisavalt soojale ilmale sai täna lõpuks kapoti alla matt paigaldatud. Kuna tegu on originaal matiga, siis ei pidanud ise midagi lõikuma hakkama ja asi istus ideaalselt.

Kapott maha:
[Pilt: 03042011114.jpg]

Kapott oli alt väga rokane (kuivanud kerevaha ja õli), aga bensiini abil sai ta kenasti puhtaks. Alt on kapotti ka kunagi keevitatud ning seal leidus pisut pindmist roostet. Sellele sai paar kihti roostesurma peale kantud. Seejärel matt ja kapott mõlemad sprei liimiga kokku, 15 minutit oodata, pisut sobitamist ja valmis:
[Pilt: 03042011113.jpg]

Tunnike tahenemist päikse käes ja auto külge tagasi:
[Pilt: 03042011115.jpg]

Masin sai ka see aasta esimest korda värsket õhku hingata ja mootori soojaks:
[Pilt: 03042011117.jpg]

Endiselt ei saanud juhipoolset kapoti nurka õige kõrguse peale. Neid hingi ei anna ju kuidagi reguleerida? Kui keegi teab kuidas kapoti esitiiva suhtes õigele kõrgusele saab, siis võiks mullegi teada anda. Hetkel ise muud võimalust ei näe kui hingedele külje peale painde andmine (mis ei tundu väga õige lähenemine).

Kui nüüd porine aeg läbi saab, siis võib esimesed sõidud ka teha.

Ilusat kevadet!
Indrek
Vasta
#30
SUPER!Thumbsup
Vasta
#31
Tere taas!
W123 on nüüdseks juba mõnda aega taas Eestimaa pinnal kilomeetreid mõõtnud. Ülevaatus õnnestus kenasti läbida, ainult käsipidur ei võtnud päris nii hästi kui vaja.
Nädalase sõitmise järel tuli välja ka esimene seismisest tingitud viga - üks veovõlli kattekummidest oli ära murenenud ja hakkas õli lekkima, see viga sai kiirelt likvideeritud.

Vahepeal reguleeriti autol ka kõrgsurvepumpa, pärast seda on aga tühikäigul pöörded pisut kõrged. Ehk teab keegi kas pöörete madalamaks saamiseks tuleb süüdet reguleerima hakata või annab neid kuskilt "maha keerata"? Gaasihoovastikus probleem igatahes ei ole, kui hoovad lahti ühendada, jäävad pöörded endiselt kõrgeks.

Leidsin telefonist paar värskemat pilti ka:

[Pilt: 1.jpg]

[Pilt: 2.jpg]

Parimatega,
Indrek
Vasta
#32
Kui palju pöörded kõrgemad on?

Üldiselt ei tohiks üle 750 olla. Teoorias saad pöördeid alla, kui keerad pritsehetke, kuid see on siiski vaid ühe mure ajutine lahendus. Õigem oleks pumba reguleerija käest seletust nõutada...
Vasta
#33
Väga sümpaatne värv-üks parimaid kui mitte parim sellise klassiku jaoks!

Nüüd veel rattakilbid ka kere värvi ja ongi iile täpp pandudThumbsup
Vasta
#34
Pööred on kuulmise järgi kõrged (tahhomeetrit ei ole), pakun, et nii 850-900 äkki. Tuleb ilmselt pumpa reguleerinud inimesega ühendust võtta - lootsin muidu ise, et äkki on mingi "kruvi" mis just täpselt tühikäigu reguleerimiseks mõeldud on ja saab asja kerge vaevaga ise paika.
Äkki keegi teab Tartu kandis kedagi kes sellise vana masina pumpadega tegeleb, võibolla saab vilunud mehe käes asi paari liigutusega kiirelt paika tagasi ja ei pea ekstra sõitu tegema hakkama eelmise tegija juurde?

Värvitooniga olen ise ka rahul. Kui ta 2006 aastal tegemisse läks, siis oli küll igasugu erinevaid metallikvärvi mõtteid peas, aga õnneks langes valik lõpuks ikka originaalvärvi kasuks. Kilbid tuleks tõesti millalgi ka originaaliks lasta teha, kuigi ega roostevabal pinnal ka väga viga ei ole.

Indrek
Vasta
#35
Tere taas!
Hooaeg hakkab läbi saama, suve jooksul sai W123ga palju ringi sôidetud (umbes 4000km olles igapäevases kasutuses), kuid natuke vajas ta ka remonti. Augustis kadus sidur ära, vahetamist vajas siduri töösilinder. Samuti tekkis esisilda hiljuti mingi kolks, mis enne masina talveunne saatmist lähemat uurimist vajab. Süüde sai paika, kuid päris korras mootori töö endiselt ei ole - külma mootoriga ei käi asi päris nii nagu vaja.

Eraldi teema on suunatulede releega - alles sai see jupp vahetatud, kuid nüüd on hakanud suunatuled uuesti streikima. Esialgu aitas see, kui releed viinaga puhastasin, kestis taas nädala. Seejärel hakkas jama jälle pihta (suund ei vilgu, vaid jääb pôlema). Uus puhastamine aitas kolmeks päevaks, kolmas kord juba üheks päevaks. Tundub, et olen relee alkohoolikuks muutnud... Igatahes otsin uut suuna- ja ohutulede releed.

Auto on saanud endale ka esimesed "kasutamisjäljed" - tagatiibade alaosas on kummalgi pool 4-5 väikest täket värvi sisse tekkinud. Üritasin küll kruusateid vältida, aga tundub, et sellest polnud erilist kasu. Eks tuleb värviparandused ära teha, siis saab küljekarbid ka juba mustaks lasta teha.

Järgmiseks hooajaks tahaks auto esiosa pisut madalamaks lasta ja uut roolikarpi (lôtk ei ole liiga suur, aga siiski ebameeldiv). Siis peaks juhitavus nii-nagu-vaja saama.

Indrek
Vasta
#36
Täna algas uus hooaeg, auto sai garaažist välja aetud, käis hoolduses/õlivahetuses ja läbis ülevaatuse. Sügisest alates on masina kallal ka üht-teist tehtud jälle:

* Mootoriruumi värvisin ise ära, nüüd avaneb sealt juba palju parem vaade. Siiski vajavad mõned detailid mootoriruumis veel pisut tähelepanu, et miski enam silma ei häiriks.
* Tegin istmetele "keemilise" pesu - jälgisin selles teemas toodud õpetust ja tulemus sai väga hea. Kasutasin siis Würth-i Tehopesu, puhast vett ja kodus olemasolevat vett imavat tolmuimejat. Pärast istmete kuivamist käisin nad veel üle Leathermaster veebipoest ostetud kangaste värviergastaja ja tekstiili kaitsevahendiga. Olen tulemusega väga rahul, lisaks huvitavale nokitsemisele sai ka hulk raha pesula teenuste pealt kokku hoitud.
* Tellisin Saksa eBayst uued tekstiilist aftermarket matid originaal põhjamattide peale. Täpselt sama värviga (Palomino) matte ei leidnud, kuid istuvad täpselt ja on vähemalt sisuga sobiva tooniga.
* Esivedrude kummipadjad said vahetatud õhemate vastu. Vanad olid kõige paksemad mis sinna üldse lähevad, uued said üle sentimeetri õhemad. Esiosa hoiab nüüd paremini küll.
* Roolkarp vahetatud - vanal oli tugev lõtk sees ja seda peale enam keerata ei saanud. Siinse foorumi vahendusel õnnestus korralik kasutatud karp leida, roolil on nüüd hoopis parem ja täpsem tunnetus.
* Ostsin esitiibade vahele käiva uue esipaneeli. Vana paneel on tiibade külge keevitatud, tahan selle korda saada. Praegu on uus paneel veel pagasnikus, viin lähiajal tegemisse.

Eks nokitsemist auto kallal veel jagub. Vaja on kõrgsurvepumpa reguleerida lasta (külma mootoriga tahab max. käsigaasi, et käiks) ja põhja alt tahaks preventiivse korrosioonikaitse lasta teha.

Lisan ka mõned telefoniga hämaras tehtud pildid mootoriruumist ja sisust:

[Pilt: 12050002.jpg]

[Pilt: 12050003.jpg]

[Pilt: 12050004.jpg]

[Pilt: 12050011.jpg]

Indrek
Vasta
#37
Eusa_clapEusa_clapEusa_clapEusa_clap

Edud.
Janek.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#38
Silm puhkab kohe Eusa_clapEusa_clapEusa_clap
Vasta
#39
Suurepärane töö!Thumbsup
Vasta
#40
Aasta on jälle mööda läinud, W123-ga sai eelmine suvi taas korralikult sõidetud.
2012 hooajal sai autole mõned värviparandused tehtud, karbid lastud mustaks värvida ja lihtsalt ringi sõidetud. Paar väiksemat tehnilist viperust oli, kuid need olid sellised, mis ise likvideerida õnnestus. Näiteks kadus ühel heal päeval tagurpidi käik (ja 5. vist ka) ära - auto kõhu alla vaadates nägin ühte hooba kasti küljest lahti olevat ja niisama rippumas. Parandamiseks oli vaja lihtsalt uus klamber võtta vana käigukasti küljest ja hoob uuesti ühendada. Väga hea tunne on, kui sellise esmapilgul suure probleemi ("käigukast ei tööta") ise viie minutiga lahendada suudad. Võluvalt lihtne on see W123.
Talve veetis auto garaažis, kuid sellel aastal ei jõudnud teda talve jooksul isegi vaatama, rääkimata millegi putitamisest.
Sel kevadel sai auto jälle välja aetud ja ülevaatus läbitud. Tehnilise poole pealt on masin korras, kuid selleks aastaks on paar plaani ka:
* Esipõll lõpuks ära vahetada. Sain eelmine aasta uue pleki, kuid keretöökojas selgus, et sinna käib lisaks veel teine plekk allapoole, mis samuti välja vahetada tuleks korraga. Kahjuks ei olnud seda kuidagi võimalik leida, seega lükkus asi edasi. Sügisel õnnestus lõpuks ka teine uus plekk osta, nüüd saab loodetavasti asja korda.
* Juba suvel avastasin, et esimese akna tihendi alumise serva juures on paar mulli värvi all. Kui tihendit eemale nihutada, siis on näha, et pleki serva all on roostet umbes 3 cm pikkusel alal. Olen seda kohta kereõliga pidevalt leotanud, kuid loodan ka selle koha päris korda lasta teha.
* Kuskilt tuleb vett pagasiruumi. Ise kahtlustan tagaakna tihendit, peab mingit sobivat hermeetikut leidma. Oskab ehk keegi öelda mis kraam sinna täpselt läheb?

Üldiselt tundub mulle, et kõige suurem väljakutse selle auto juures on kere roostetamise vältimine ja rooste vastu võitlemine. Kuigi õlitan kõige levinumaid rooste tekkimise kohtasid pidevalt kereõliga, pesen autot regulaarselt ja talvel temaga ei sõida, kipuvad ikka siin ja seal mingid spontaansed roostetäpid tekkima. Seni olen nad kõik likvideerida suutnud, ilmselt tuleb värviparanduste tegemine iga-aastaseks rutiiniks võtta endale Smile

Paar uut pilti:
[Pilt: 2013_01.jpg]

[Pilt: 2013_02.jpg]

Indrek
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 200, 1978, W123 - fittipaldi fittipaldi 27 12,411 27-12-2023, 10:36 PM
Viimane postitus: fittipaldi
  300 CE-24, 1991, C124 Sm. Västrik 81 83,065 22-12-2023, 09:38 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  MB 240D 1982, W123 Lexuz Lexuz 8 623 11-10-2023, 09:32 AM
Viimane postitus: Lexuz
  MB 230E, 1982, w123 Arkadi.T Arkadi.T 21 3,918 21-03-2022, 07:23 PM
Viimane postitus: Arkadi.T
  MB 200, 1982, W123 -Arkadi.T Arkadi.T 65 13,574 03-11-2021, 04:42 PM
Viimane postitus: Arkadi.T
  MB 240D(300D) w123 80. KertR 33 23,193 19-08-2021, 05:32 PM
Viimane postitus: w123fagon
  Mercedes-Benz 300 E, 1989, w124 - OnkelMats OnkelMats 48 37,561 10-11-2020, 09:46 AM
Viimane postitus: OnkelMats
  W123, 200d, 1982 - 190hans 190hans 10 10,808 14-06-2019, 10:17 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Mb 240d 1978 w123 M1X 30 19,903 30-04-2019, 10:20 PM
Viimane postitus: M1X
Thumbs Up W123, 230e, 1984, sedaan - Ander anderander4 23 19,580 03-06-2018, 04:24 PM
Viimane postitus: anderander4



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne