Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
300 D, 1982, W123 - ulst
#61
Ilus w123 Mercedes-Benz! Reg number sobiks ideaalselt viienda seeria bemmile Eusa_drool
Vasta
#62
W123 esituledest.
Neid on täna juba päris keeruline leida. Ma ei tea, mida sa mõtled "aftermarketi esitule" all, aga minu arvates tootsid esitulesid omal ajal W123 jaoks Bosch ja Hella. Mis ongi põhimõtteliselt sama mis OE esituli. Igasugu odavfirmad nagu Klokkerholm, Tyc neid kunagi ei teinud. Täna Bosch ja Hella on nende tulede tootmise lõpetanud ja internetikaubamajadest neid vaevalt et tellida saab. Tagatuledega on hoopis lahedam, neid leiab nii kasutatult kui ka uuena. Vähemalt mõni aasta tagasi oli neid saada.
Vasta
#63
(11-06-2021, 10:27 PM)kaupo51 Kirjutas: W123 esituledest.
Neid on täna juba päris keeruline leida. Ma ei tea, mida sa mõtled "aftermarketi esitule" all, aga minu arvates tootsid esitulesid omal ajal W123 jaoks Bosch ja Hella. Mis ongi põhimõtteliselt sama mis OE esituli. Igasugu odavfirmad nagu Klokkerholm, Tyc  neid kunagi ei teinud. Täna Bosch ja Hella on nende tulede tootmise lõpetanud ja internetikaubamajadest neid vaevalt et tellida saab. Tagatuledega on hoopis lahedam, neid leiab nii kasutatult kui ka uuena. Vähemalt mõni aasta tagasi oli neid saada.

Aftermarket tule all pean silmas mingit “noname” tuld. Ei suutnud ühtegi tootja embleemi leida selle tule pealt. Mäletan, et 2010 kui autot kokku hakksin panema, siis juhipoolsel tulel oli mõra ja niiskus sees. Sinna leidsime kuskilt Hiiumaalt viimase laojäägi Hella tule. Siis sai parempoolne tuli ka uus tellitud, et mõlemad ikka värsked oleks. Sinna Hella tuld ei leidnud ja sai mingi suvaline. Neid saab praegu ka netist igasuguseid tellida 50 EUR eest. Sellel puudus vaakum mehhanism sees, mille ise juurde veel leiutasin. Õnneks oli vana parempoolne Hella tuli mul alles kuskil pööningul, leidsin selle üles, puhastasin ja korrastasin ja sai tegelikult väga hea.
Vasta
#64
Sellel aastal ei ole veel W123 jõudnud garaažist välja ajada, kuid eelmise hooaja lõpp kujunes autole põnevaks.
Olin septembri lõpus auto juba maale garaaži ära viinud kui sõbra kaudu tekkis kontakt kes "mingi seriaali" jaoks 80ndate autosid otsis.

Tuli välja, et tegemist oli Soome seriaaliga "Rosvopankki". Nii sattuski minu auto veel enne talve filmivõtetele (https://menu.err.ee/1608402059/galerii-r...osvopankki). Minu W123 käis Soomes ja Tallinnas võtetel ja väidetavalt kujunes üheks võtteplatsi lemmikuks. Sain aru, et ta oli ühe peategelase (Pekka Strang) autoks, seega loodetavasti on teda võimalik sarjas rohkem kui ainult taustal näha. Igal juhul ootan juba põnevusega millal sari välja tuleb (ma ei tea muidugi kas ja millal see ka Eestisse jõuab).

Vahetult enne lume tulekut sai auto koju tagasi, lähiajal peaks talt tolmu maha pühkima ja hooaega alustama.

[Pilt: w123_01.jpeg]
[Pilt: w123_02.jpeg]
[Pilt: w123_03.jpeg]
[Pilt: w123_04.jpeg]
Vasta
#65
Tere!
Tundub, et olen selline pisut aeglasem tegelane: 11 aastat tagasi soovitati siin samas teemas raadio välja vahetada. Aastal 2022 jõudsin lõpuks selleni.
Otsustasin Alpine “moodsa maki” Blaupunkt Bremen SQR 46 DAB vastu vahetada. Tegemist on täiesti uue raadioga millel on Bluetooth, handsfree, USB jms võimalused, kuid välimus on tehtud spetsiaalselt 80ndate aastate autode jaoks. 
Makki vahetades avastasin ka, et üks tagumine kõlar ei toimi. Lähemalt uurides tuvastasin, et mu jootmisoskused polnud 12 aastat tagasi kiita. Üks juhe oli lahti tulnud kõlari küljest. Pärast kõlari ühendamist ja heli mõningast reguleerimist sai tulemus täitsa viisakas (kõrvalistuja istme all on ka aktiivne bassikõlar peidus). Moodsate autode kvaliteetsemate süsteemidega see muidugi ei konkureeri, aga olen ise rahul.
Nüüd on vaja elektriline antenn veel korda teha või uus osta. Uriseb, aga ei liigu.

Hooaeg on igatahes avatud ja see aasta juba ligi 1000km W123ga sõitnud! See on viimase 6 aasta rekord kindlasti.

Vana makk:
[Pilt: 01.jpeg]

Uus makk paigas:
[Pilt: 02.jpeg]
Vasta
#66
Thumbsup
Vasta
#67
No see makk ideaalne sinna ju.
Antennil arvatavasti hammasrihm katki, vanasti sai seda eraldi tellida ja ei maksnud palju, hetkel ei tea.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#68
Ilus, lihtsalt ilus.

Eusa_angel
Vasta
#69
Ma pisut täpsustaks. Antennil on hammasvöö. Hammasrihm on teine asi. Hammasvööd sai mingitel antennidel eraldi vahetada. Antenne tootsid sel ajal Bosch, Hischmann ja võib olla keegi veel. Hammasvööd eri tootjatel vist ka vahetatavad ei olnud. Selles foorumis leidub kindlasti mõni teema kus sellest juttu.
Vasta
#70
Hirschmanni sain W140 netist tellitud hammasvööga toimima. Antenn, mis sellega kaasa tuli oli kole.
Vasta
#71
Sain antenni korda - hammasvöö oli korras. Mingil põhjusel oli hoopis elektrimootoril üks kinnitus ära murdunud ja teine paindunud ning selle tõttu mootor paigast nihkunud. Liimisin uuesti kokku ja asi toimib jälle, vähemalt praegu.
Nüüd on veel üks suurem mure mille korda pean tegema - kuskil on vaakumleke. Kui uksed lahti on, siis kinni lähevad ka pärast pikemat seismist. Kui aga uksed lukku panna, siis juba minuti pärast nad enam ei avane. Vähemalt annab see vihje selle kohta kust leket otsida.
Vasta
#72
Kahjuks jääb see viimaseks sissekandeks W123 kohta.

2023 hooaeg möödus tavapäraselt, sõitsin suvel W123ga igapäevaselt, käisin paar korda isegi Tallinnas temaga. Sügisel viisin ta maale talvekorterisse uut hooaega ootama.

Kahjuks juhtus nädal enne jõule suur õnnetus ning vanematekodus süttis kõrvalhoone. Arvatavasti sai see alguse Avant laadurist, kuid lõpuni kindel ei olnud ka Päästeameti ekspert. Häving oli suur. Täielikult põlesid kõrvalhoone koos saunaga, garaaž, autode varjualuse osa, puukuur, kaks autot, kaks mootorpaati, Avant ja suur hulk muud tehnikat ning tööriistu. Isa suutis viimasel hetkel tule käest päästa W126, kuid W123 oli selleks hetkeks juba leekides.

Raske on sõnadesse panna kui kahju mul W123st on, ikkagi minu esimene auto. Veel rohkem on mul kahju vanemate pärast, kelle aastakümnete jooksul tehtud töö ja vaev ühe ööga sellise hoobi sai. Vähemalt jäid inimesed, loomad ja maja terveks.

Nüüd on natuke aega vaja, et olukorraga leppida ja siis mõelda mis edasi saab. Sellest autost pole kahjuks mitte ühtegi detaili päästa võimalik, ainuke asi mida tuli võtta ei suutnud on mälestused.

Lisan siia ka suve lõpus tehtud viimase pildi W123-st:

[Pilt: w123.jpg] 
Parimatega
Indrek
Vasta
#73
Oh, kurjaSad Kaastunne!

Hea, et inimesed terveks jäid.
Vasta
#74
Oi kurja... Sad
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#75
Kaastunne. Peamine et inimesed ok.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 200, 1978, W123 - fittipaldi fittipaldi 27 12,355 27-12-2023, 10:36 PM
Viimane postitus: fittipaldi
  300 CE-24, 1991, C124 Sm. Västrik 81 82,860 22-12-2023, 09:38 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  MB 240D 1982, W123 Lexuz Lexuz 8 582 11-10-2023, 09:32 AM
Viimane postitus: Lexuz
  MB 230E, 1982, w123 Arkadi.T Arkadi.T 21 3,911 21-03-2022, 07:23 PM
Viimane postitus: Arkadi.T
  MB 200, 1982, W123 -Arkadi.T Arkadi.T 65 13,271 03-11-2021, 04:42 PM
Viimane postitus: Arkadi.T
  MB 240D(300D) w123 80. KertR 33 23,100 19-08-2021, 05:32 PM
Viimane postitus: w123fagon
  Mercedes-Benz 300 E, 1989, w124 - OnkelMats OnkelMats 48 37,420 10-11-2020, 09:46 AM
Viimane postitus: OnkelMats
  W123, 200d, 1982 - 190hans 190hans 10 10,779 14-06-2019, 10:17 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Mb 240d 1978 w123 M1X 30 19,794 30-04-2019, 10:20 PM
Viimane postitus: M1X
Thumbs Up W123, 230e, 1984, sedaan - Ander anderander4 23 19,449 03-06-2018, 04:24 PM
Viimane postitus: anderander4



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne