Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uksetäkked "ise tulevad"
#1
Tere,

Postitasin sama teema ka www.volga.ee kodulehele, kuid kuna teema oli ajendatud puhtalt Mercedes tüüpi sõiduki uste pinnasiledusest, siis miks mitte ka siin see mure välja tuua. Vabandan ka juhul, kui samasugune teema on juba läbi käinud, kuid tänavapilti vaadates ei saa sellest jutus Eestimaal veel niipea küllalt.

Nimelt mulle oleks hädasti validooli tarvis. Ausõna. Püüan rahuneda, sest iga kord, kui ma hobiautoga (sedapuhku sedaanMercedesega) nina garaažist välja pistan, suudab ta kuidagi mulle TÄIESTI arusaamatul moel leida üles väiksed täkkepoisid ja need enda ustele kutsuda. Ma ei mõista. Pargin kaubanduskeskustes kõige laiematele kohtadele või üldse kõige kaugemasse nurka, kus ühtegi teist autot ei ole, aga poest välja tulles näen, et keegi on ikka kõrvale parkida suutnud ja kindlasti nii lähedale, et ainult kõhtu sisse tõmmates saanuks ta ukse vahelt välja ja sedagi jopelukuga oma auto värvi kriimustades.

Ma ei tea, kas sellisel käitumisel on mingi põhjendus ja kas tegu on järjekordse põhimõttega seeriast: "autod on transpordivahend - elutu ja näotu metallihunnik", millele tõttu näiteks kassiarmastajad oma lemmikuid kapottidele istuma lubavad?! Või on tegemist koduse kasvatuse puudumisega, mis lubab teiste inimeste vara süüdimatult hävitada?! Ei tea.

Mida teha? Kes aitaks nutta? Näib, et siledate külgedega autode vastu on Eesti rahval mingi eriline viha, mis sunnib kõiki siin elavaid inimesi ustega paugutama, kuni kellegi auto enam sile ei ole. Kuu aega suvisel ajal ja ainult valitud ilmadega väljas käimist on autoga ikka selge liig, sest pärast seda oleks tarvis masin jälle üle värvida, sest täkkeid ei teki selle aja jooksul üks vaid ikka rohkem. Kas see on normaalne?

Endal puudub kahjuks võimalus igal aastal autole kümne tuhande krooni eest "kosmeetilist värviparandust" teha, seega kutsun üles kõiki hobiautode omanikke kasseerima rohkesti raha kõigi käest, kes pealtnäha süütu täkke teise autole tekitavad - pind on ju rikutud ja selle parandamisel peaks lähtuma terve detaili kvaliteetselt värvimise hinnast.

Veelgi enam. Hobiauto omaniku jaoks on emotsionaalne kahju tegelikult palju suurem kui värvimise eest makstav hind. Kui saaks asja lihtsalt korda, siis annaks kohe kellelegi paar tuhat krooni ära, aga ei saa ju, sest värvimiseks tuleb kõik detailid lahti võtta ja kokku panna. See tähendab alati riski täiendavalt lagunenud asjade näol ja lahtivõetud asjad ei saa kunagi sama hästi kokku tagasi, väitku mõned restauraatoritest vanatehnikahuvilised mida iganes. Lisaks sellele käivad iga värvimisega kaasas riskid värvitooni kokkumineku, pinnakvaliteedi ja ülejäänud pindade või salongipolstrite rikkumise näol. Seda loetelu võiks ilmselt pikalt jätkata ja täiendada teisest küljest omaniku ajakulu, rikutud une jms võrra.

Ühesõnaga, head Mercedesesõbrad ja kõik vanatehnikahuvilised, kes te seda foorumit loete, palun vaatamata sellele, et me kõik seda juba ilmselt niigi teame ja teeme, väga hoolikalt suhtuda ka pealtnäha uuematesse autodesse, mis enda masina kõrval pargivad. Samuti kasvatagem oma lapsi ja teisi lähedasi nii, et mitte kunagi auto uks teise auto külge ei puudutaks. Aga mis peamine - kui keegi näeb pealt juhtumit, mille käigus mõni auto nõndamoodi parklas viga saab, siis ei tohiks silma kinni pigistada, vaid minu meelest peaks teise auto omanik saama õiglast kompensatsiooni ka siis, kui ta ise parasjagu ära juhtus olema. Seda mitte niivõrd omanikule hea unerahu tagamiseks, vaid ennekõike kasvatusliku aspektina hooletult käitunud kodaniku harimiseks.

Sai südamelt ära öeldud ja ongi kergem.

Aitäh ja parimate soovidega,

Tauno
Vasta
#2
Jagan Sinu arvamust ja näen probleemi sisu. Tõesti on kohutav. Ise pargin tavaliselt samalaadselt kaugemasse nurka suures parklas, aga seegi ei aita alati.
Vasta
#3
Enda autol pole ühtegi täket,sest pargin juba ammu 2kohapeale.Naise audit vaadates tuleb okse peale-pole ühtegi sirget plekki.Korra sai isegi ühe mõlkija kätte ja viis kindlustusse-kahju 2800eeku.
Vasta
#4
parklamõlkide väljavõtmisel saame abiks olla, õnneks hinnad mõistlikud ja soodsad, kui kellegil vastav mure siis pildid päringutega oliver@minismart.ee ja võtame need täkked välja ilma värvimatta.

Ei olnud reklaam vaid heast tahtest abipakkumine

Oliver
Tel. 56705562 Oliver
Vasta
#5
Igati nõus. Auto ostul jaanuaris oli küljed pisikestest mõlkidest puhtad. Nüüd on ühele küljele 2 pauku ja teisele 3 pauku tekkinud. Absoluutselt vist ei vaadata, kuidas väljutakse. Pauk kirja ja ruttu minema. Kahele kohale parkimine on ka küllaltki riskantne... Kas mõlgid kogus alles korda saanud C124?
Vasta
#6
liiv Kirjutas:Enda autol pole ühtegi täket,sest pargin juba ammu 2kohapeale.
Õige! Muud moodi ei saa. Aga siis on võimalus tänu mingile ajukääbikule krimisse sattuda vms. Eusa_doh
Vasta
#7
Kurat võtaks, ise maadlen samade asjadega, kevadel sai ~15 igasugu mõlki ja täket masinast välja taritud. Põhimõtteliselt ei pargi enam teiste autode vahele, kui ei saa parkida, siis lähen lihtsalt mujale või kõige kaugemasse nurka. Kätte pole ka ühtegi sellist värdjat saanud...
Vasta
#8
Parkimine meil on äärmiselt lohakas, tihti on autod põiki kahel kohal, seda mitte ainult kaubanduskeskuste parklates, kus tavaliselt on kaugemal ruumi, vaid büroo hoonete parklates kus iga cm. on arvel.

Tihti olen sunnitud oma töö bussi tagurdama sinna prakku. Kuna buss on sõidu autost ca. 2m. pikem siis minul probleeme väljumisega pole, küll aga sõiduautosse sisenejatel.
Viimase paari aasta jooksul on kahel korral neiukesed mind oodanud. Ühel korral ei mahtunud autosse, teisel korral ei mahtunud viltu pargitud autoga välja tagurdama.

Soomes sellist parkimist pea-aegu ei kohtagi.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#9
No mul on nii nahhaalseid kodanikke sattunud, et istun veel autos (pole välja jõudnud astuda, sest näen et ta tuleb mu kõrvale hõõruma) - tuleb,näeb ja ikka lajatab uksega laksti vasta peeglit või vasta minu ust. Selline asi tekitab hetkeks tunde, et astu autost välja ja tao jalaga tema autot, kuni viha raugeb...
Vasta
#10
Kogemused on näidanud, et 90% nendest inimestest on vanemad, pensionile lähenevad inimesed!
Vasta
#11
"Ma tean mida Sa tunned". Icon_razz
Tauno, miks Sa muretsed? 
Valdaval enamusel lihtsalt pole kodust kasvatust, õigemini on asiaatide/homo sovieticus-te poolt toodud.
Juba ammu on "moodne" käituda nagu mats. Käitud inimesena: oled nõrk/heidik jne. Niidad pemmiga trolliposti maha - tegija/tõeline "eesti mees". Unibrow

Laur-i näide Soomest on täiesti õige, millegipärast seal suudetakse parkides normaalselt käituda ja teistega liikluses arvestada.
Mida Euroopa poole, seda parem.
Vasta
#12
Kas Soomes on parkimiskohad poole suuremad, et probleeme ei teki? Või on autod poole väiksemad? Smile
Vasta
#13
Reeglite rikkumise eest on karistused ette nähtud.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#14
RivoA Kirjutas:Auto ostul jaanuaris oli küljed pisikestest mõlkidest puhtad. Nüüd on ühele küljele 2 pauku ja teisele 3 pauku tekkinud.
Mul vastupidi. Kolm aastat tagasi ostes oli mõlk või kriim igal plekil ja juurde pole neid justkui tulnud. a vbla pole tähele pand Smile
muidugi ei saa ka mingist hobiautost rääkida.
Vasta
#15
marek Kirjutas:Kas Soomes on parkimiskohad poole suuremad, et probleeme ei teki? Või on autod poole väiksemad? Smile


Soomes on võrreldav meiega. Viimasel korral kui seal olla sain, siis jäid silma.
Aga siin, Norras, on parkimis kohad ikka kõvasti kitsamad-rehvist jooneni jääb ligikaudu 15 cm mõlemalt poolt ning siiski on autod siledad ja nähakse vaeva väljumisega...

Mis seal ikka- " Ida blokki kombed, ida bloki kombed..."
Vasta
#16
Kombed küll, aga riided saavad ju ka talvel mustaks...
Vasta
#17
Sama siin, pargin tavaliselt eemale või siis sinna kus palju ruumi.
Ükspäev just vaatasin, et paar "toredat" täket jälle juures Sad

Muidu algatasin sarnast teemat mõned ajad tagasi...

http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=11955&page=1
Vasta
#18
Paljude inimeste jaoks on auto lihtsalt tarbeese. Võtan kasvõi enda isa - teda sellised pisimõlgib absoluutselt ei häiriks. Võibolla seetõttu ei panda sellist käitumist tähele. Kuigi oma vana seisukohast oskan küll öelda, et ta tuleb ikka suht ettevaatlikult autost välja. Enda C klassil ei pane tähele, sest see on tõesti tarbeese kuid SLiga ei mahu naguinii kuhugi parkima.
Vasta
#19
Sama mure endalgi, kui sai enda praegune liikur muretsetud, siis Saksast tulnuna oli auto küljed ilusti sildedad. Aga juba paari kuu möödudes täkked ja lohud sees, ühekorra lajatas üks paks mammi mu silme ees oma auto ukse vastu minu masina külge. Hüppasin siis kohe peale, esimene reaktsioon "ei, ei, mina ei teinud". Krt siis viskas katuse nii sõitma, et mismõttes, maolin ju meetri kaugusel. Lõpuks siis selle muti abikaasa lahendas asja ära ja tunnistas süüd.

Teine juhus oli mul Sikupilli parklas, olin just ühe huvitava jubina ostnud ja sirvisin kasutamisõpetust. Äkki käis siuke pauk, et ma istme pealt püsti. Krdi naaberautost mingi vene rahvusest juuatäis tont oma naisega lasid ukse lahti, et asjad autosse visata. Lendasin hirmus kurja näoga välja, see krdi tont veel vahtis, et mida ma tõmblen. Ma olin kohe plahvatamas, elus suht ainulaadsel korral olin tõesti valmis minema füüsiliselt arveid klaarima. Aga auto lähemal vaatlemisel selgus, et vant oli täpselt vastu käepidet lajatanud. Kuna vähemalt w202-l on see käepide väljaulatuv ja väga tugevast materjalist, siis muigasin endamisi, kuna  suure tõenäosusega oli nende ukse nurk lömmis Icon_razz

Muidu ikka üritan kuhugile parkla tagumisse otsa ära parkida, et ei tuleks selliseid probleeme, kuid tavaliselt tagasi tulles on minu üllatus on suur, kui mõlemal pool kõrval on 2 autot ja lähema 20-50m  meetri ulatuses aga ruumi nii et tapab.

Nagu paljud juba siin maininud, siis see meie inimestele sovjetiajal süvenenud idabloki kultuur on ikka veel paljudes sees ja selle kustutamiseks läheb aega veel mitmeid kümneid aastaid.
Vasta
#20
Mina kuulsin eelmine nädal seoses üksetäkketega huvitavat lugu Icon_smile
Nimelt olin ülevaatus punktis, kui üks sealne töötaja rääkis just oma naisega, kes talle ja helistas ja ütles, et just praegu keegi naiste rahavas kõrvalt maasturist tuli välja ja lõi meie autole korraliku uksetäkke sisse! Neiu oli pöördunud ilusti maasturi tädi poole, et mis tegite? Vaadake palun milline mõlk siia jäi!! Selle peale maasturi tädi ütles, et see mõlk oli ennem ja kõndis pea kuklas minema Eusa_snooty
Ülevaatuse vend ütles enda kaasale, et siis pole midagi teha, võta võti pihku ja joonista "leegid" maasturi küljel. Öeldud...tehtud Icon_razz
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  kus saab ise autot pesta? marek 16 15,653 11-04-2015, 03:22 PM
Viimane postitus: indrek
  MB Klubi garaaz, ehk koht, kus saad ise oma autot järele aidata. Kalev 26 20,164 27-01-2009, 12:43 PM
Viimane postitus: kalacompany
  Värvi ise :) kalacompany 1 3,651 30-08-2008, 11:31 AM
Viimane postitus: hents99
  Ise diisel kütet teha? Wiha 20 12,516 07-04-2008, 08:44 AM
Viimane postitus: Nustu826
Brick Pildid räägivad ise enda eest. Laur 6 6,160 12-10-2007, 01:57 PM
Viimane postitus: eDiCk
  Teeks ise MBst ralliauto - teie ideed, ettepanekud ja soovitused oodatud. epsum 18 10,799 23-03-2006, 08:02 PM
Viimane postitus: python



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne