Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Killustik?!?
#1
Selline imelik mure siis:

Oleks vaja umbes aiakäru koorma jagu killustikku ja soovitatavalt võimalikult ligidalt Muugale Rolleyes Vaja trepialus ära valada ja see komponent just puudu.

Ei suuda ise kuidagi välja mõelda, nii väikest kogust ei müüda ka arvatavasti. Vähemalt ma ei kujuta ette kuidas ma lähen karjääri küsima sellist kogust Unibrow

Mõtteid, ideid?
Vasta
#2
Just ise järgi minnes ongi võimalik selline kogus saada. Helista mõnda lähimasse kohta ja küsi.


Karl Kirjutas:Selline imelik mure siis:

Oleks vaja umbes aiakäru koorma jagu killustikku ja soovitatavalt võimalikult ligidalt Muugale Rolleyes Vaja trepialus ära valada ja see komponent just puudu.

Ei suuda ise kuidagi välja mõelda, nii väikest kogust ei müüda ka arvatavasti. Vähemalt ma ei kujuta ette kuidas ma lähen karjääri küsima sellist kogust Unibrow

Mõtteid, ideid?
Vasta
#3
Käisin isegi eelmine nädal 2x sõiduka haagisega karjäärist ostmas kildu.
Müüvad küll, kuigi kopajuht oli suht hämmingus. Tema kühvli täis on ligi 7t. kallutas küll väga ettevaatlikult aga ikka tuli 1,1t Eusa_whistle
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#4
Võid ju mõne ehitusfirma või teedeviletsuse platsilt kah küsima minna. Ehk lubavad mõne hunnikuserva noolima...

Vaevalt nad Sulle seda mõndasada kilo müüa viitsivad...
Vasta
#5
v6sa Kirjutas:Võid ju mõne ehitusfirma või teedeviletsuse platsilt kah küsima minna. Ehk lubavad mõne hunnikuserva noolima...

Vaevalt nad Sulle seda mõndasada kilo müüa viitsivad...


Tegelikult vast isegi ainult mõnikümmend kilo....
Umbes ruutmeetrine auk sügavusega 50cm vaja täis valada segu, palju sinna ikka killustikku kulub.
Vasta
#6
Vanu telliseid või paetükke pole? Kui tahad kildu siis isegi ehituspoest saab minuteada väikse kotiga osta.
Vasta
#7
Mul Rakvere lähistel on suur hunnik - kui läbi sõidad võta labidas kaasa Smile ja lükka kasvõi terve pagasnik täis.
Vasta
#8
to Karl

Sinu sõbra Oliveri ja tema sõbra Jaan Tõntsu Leppneeme naabri õuel on on killustiku hunnik, ise võtsin ka sealt -see ongi mõeldud ära vedamiseks.
Vasta
#9
... ja et killustikualla hea -tahe põhi saaks on ka minu hoovis  paekivikamakaid . Järeletulemise vaev vaid Badgrin SEL - i pagassi ju ikka mahub yhtteist ... nivootestiks niiöelda ....
Vasta
#10
Kuldar Kirjutas:...
... nivootestiks niiöelda ....

Just, ametlik nivoosüsteemi kontrollimise juhend näeb ette pakiruumi koormamist 110 kg-ga.Badgrin

Hm, pakiruumi maht on vist mingi 300liitrit. Kuna kuuel on kõrge serv, saab selle ka triiki täis visata. Kui killustiku mahukaaluks võtta näiteks 5, siis peaks pakiruumitäis kildu kaaluma 0,3x5=1,5 t.

Trepi valuks kulub 0,5 kanti segu (1 ruut pinda, 0,5 kõrge). Kui kildu visata viiendikosa mahust, siis saad kolmandiku pakiruumi mahuga hakkama. Vaid viissada kilo - mis see mersule siis ära on...
Vasta
#11
Ei saa aru kas sul on vaja killustiku patja betooni alla (ehk tahad alust teha) või tahad sa segada killustiku betooni sisse. Lihtsalt seal on erinevad fraktsioonid.
Vasta
#12
kuld Kirjutas:Ei saa aru kas sul on vaja killustiku patja betooni alla (ehk tahad alust teha) või tahad sa segada killustiku betooni sisse. Lihtsalt seal on erinevad fraktsioonid.

Eeeeeeee.......mitte et ma mingi ehitaja oleks, kuid segada tsemedist, liivast ja killustikust segu. Kui see jamps siis lõpuks ära tardub ,siis trepp sinna külge kinni.

P.S. Aga teema kiskus huvitavaks juba, killustiku murest nivooamortide testini Badgrin
Vasta
#13
kuld Kirjutas:Ei saa aru kas sul on vaja killustiku patja betooni alla (ehk tahad alust teha) või tahad sa segada killustiku betooni sisse. Lihtsalt seal on erinevad fraktsioonid.

Nüüd tuli ehitaja välja-Karl teab mis teeb!
Karl, aga valmis betooni ei taha?
Vasta
#14
Lõoke Kirjutas:
kuld Kirjutas:Ei saa aru kas sul on vaja killustiku patja betooni alla (ehk tahad alust teha) või tahad sa segada killustiku betooni sisse. Lihtsalt seal on erinevad fraktsioonid.

Nüüd tuli ehitaja välja-Karl teab mis teeb!
Karl, aga valmis betooni ei taha?

Jajah, ma raamatust lugesin, egas ma peast seda ei võtnud Icon_biggrin
Karl vaatan homme korra objektil ringi, meil pandi tänavakivi ja seal kasutati seda nn peenkildu, äkki jäi seda natsa alles.
Vasta
#15
Kuld, oleks vaffa küll Thumbsup
Vasta
#16
Karl teine variant on väikene haamer, alasi ning paetükikesi lõhkuma Smile
Vasta
#17
R129 Kirjutas:Karl teine variant on väikene haamer, alasi ning paetükikesi lõhkuma Smile


BadgrinUnibrowBadgrin

[Pilt: WorfisFrustrated.gif]
Vasta
#18
Karl Kirjutas:Kuld, oleks vaffa küll Thumbsup

Karl, kahjuks ei olnud killustiku. Aga killustik ei pea olema ilmtingimata täiteainena betoonis!
Vasta
#19
Krt, ma ju ei jaga matsu...

Ühesõnaga, vaja üles panna metalltrepp, maapind muru. Mis ja kuidas teha aluseks siis?
Vasta
#20
Karl Kirjutas:Krt, ma ju ei jaga matsu...

Ühesõnaga, vaja üles panna metalltrepp, maapind muru. Mis ja kuidas teha aluseks siis?

Liiva+betoon nt. ise segad valmis või? Kui jah siis näiteks 1/3 segu (1 osa tsementi kolm osa liiva) ja liivaks ehitusliiv. Veel lihtsam mine poodi ja osta valmis kuiv betooni segu ja ple sul kildu vaja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne