Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Värske A 160 omanik
#41
Selliseid asju tehakse diagnostikaseadmega - ehk testriga.
Vasta
#42
Õhtust. Küsimus suurele ringile, et kas A-klassi bensumootorid on ketiga või rihmaga (nt 1,4)?
Vasta
#43
Wink 
Minuteada pole Mercedes teinud ühtegi Hammasrihmaga mootorit. Kui küsimus oli ikka hammasrihma kohta, mis gaasijaotust liigutab. "Kui ei ",,,, siis ikkagi Minuteada pole Mercedes teinud ühtegi mootorit, mis ketiga generaatorit ja veepumpa liigutab Icon_smile
Ehk siis A klassil ketiga mootor.
Vasta
#44
Ise olin ka lugenud, et mootor on ketiga. Lihtsalt eile õhtul auto üllatas mind. Tekkis mingi lisa hääl mootorisse, küll vaikne aga siiski. 100 m hiljem käis mingi kolks ja mootor suri välja. Enam käima ei läinud. Isegi ei "lubanud". Millegi pärast arvasin et mootoririhm läks. Hiljem hakkasin mõtlema, et see pidi ju ketimootor olema. Viga aga ikka ebaselge. Eeldusel, et mootor on ise terve ei oska kuskilt viga otsida. Võis ju minna ka bensupump, kuid seda ei tahaks uskuda. Järgmine koht süütesüsteem. Oleks ise pakkunud järgmisena jagajakaant ja rootorit, kuid minu meelest tal pole klassikalist jagaja rootori süsteemi (või ma eksin?). Plaanis õhtul auto siiski õuele tagasi lükata ja kontrollida, kas sädet on. Võimalusi on muidugi palju, kuid millest see kolks just enne auto väljasuremist?
Vasta
#45
ON juhtunud nii mõnigi kord, et generaatori laagrid kiiluvad kinni ja see tõmbab ka mootori kinni.
Vasta
#46
Kahjuks selgus, et ma ei saa kuidagi konttrollida sädet. Starter ajab ringi, bensupump töötab. Kapoti all sai ka peale bensuvoolikut nippel maha keeratud ja ventiil alla surutud. Seal tpihustas bensu küll, kuigi mulle tundub, et sealt oleks võinud jõulisemalt benssu tulla, sest see peaks olema päris mitu atmosfääri. Ma kahjuks ei tulnud selle peale, et piiluda, kas soonrihm käib ringi. Arvan siiski, et starter koos oma releedega töötab ning veab mootorit ringi. Naabrimees nuusutas auto taga summuti juures, et kas midagi tuleb. Väidetavalt tulla ainult puhast õhku ja mitte mingeid põlemata bensuaure. Kas võimalik, et siiski läks bensupump või on vahel mingi klapp, mis mingil põhjusel sulgus ja ei lase enam benssu peale?
Siinkohal paras aeg avaldada tänud asjalike vastuste eest ja vabandused rumalate küsimuste pärast.
Vasta
#47
KÜTTERÕHK peab olema 4 atmosfääri, seda ka täis kiirendusel. Kütterõhu regulaator on filtri sees.
Vasta
#48
Vägev. Mul just järgmiseks esmaspäevaks pandud kinni aeg teeninduses, et filtrid ja õli ära vahetada. Kui viga tõesti seal, siis oleks võinud asi mõned päevad veel kannatada!!!
Tänud kaasa mõtlemise eest.
Vasta
#49
mul on a 160 2000 aasta Mercedes-Benz ja kaks aastat tagasi läks mootorikett katki, mille vahetus läks maksma 20 000.-, siis aku plusspiduriklotsid, ja see aasta genekas.
Vasta
#50
Kas tõesti võimalik, et läks mootorikett???!!! Sellisel juhul pole siin enam midagi teha. See seletaks enne mootori väljasuremist kummalise kolksu/plõksu. Asjaolu, et summutist ei tule bensu lõhna vaid õhku. Masendus hakkab ligi hiilima. Kas mingi võimalus kodustes tingimustes lihtsalt välja selgitada, et kas läks kett?
Vasta
#51
Kui summutist midagi tuleb/õhupuhastist imetakse, siis pole kett pooleks. Üle hüpanud võib olla küll.

Kui kett katkeb, siis ei tööta mootor enam mitte õhupumbana, vaid lihtsalt loksutab avatud klappidega silindrite õhku edasi-tagasi ja suletud klappidega silindrites ei toimu üldse mitte midagi. Kütust ilmselt kah ei anta, kuna andurid ei luba.


Aga kui esmaspäevaks on hoolduse aeg, siis võiks selle nuputamise juba neile jätta.
Vasta
#52
Las  üks käivitab  ja teine surub käe sumbuti augu ette.  Kui tunned, et õhu surve  tekib käe alla ja pikapeale ikka enam kinni ei jaksa hoida,siis  kett korras. Muidugi katkise sumbuti korral võib sul enne kätt õhk välja susiseda. Nagu Hr. Võsa juba mainis, on mootor kui õhu pump.
Vasta
#53
Tervitused. Asjast natuke eemal oldud, kuid teadmiseks, et tõepoolest keti üks lüli oli järgiandnud ja nagu sellistel puhkudel reeglina juhtub - "klapid peas". Aga elu läheb edasi!
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  A 160, bens. ,automaat, 75kw, 99a. Seisis 4-5 kuud, ei käivitu RealSheep 4 1,335 30-04-2021, 02:06 PM
Viimane postitus: hellrix
  A 160 bluetoothi adapter iphone 5 le ? veixmbs 1 7,276 02-05-2016, 10:08 PM
Viimane postitus: arcar
  mure A-160 cdi 44kw.esp-bas ja abs tuled. vilts 3 12,257 24-01-2016, 08:55 AM
Viimane postitus: v6sa
  W168 160 automaatkast Taavip 2 4,453 21-01-2013, 10:17 AM
Viimane postitus: Taavip
  A 160 tablool võtme märk mmk 3 4,903 15-03-2012, 10:41 PM
Viimane postitus: laf1247
  Mercedes A 160 Rauad Skev 0 2,713 15-06-2010, 06:22 PM
Viimane postitus: Skev
  Mercedes-Benz a 160 tablool näitab F tähte Sladkaja80 11 12,060 19-02-2010, 07:36 PM
Viimane postitus: motodoktor
  käigukasti aju A 160 mersule, mis võiks maksma minna Sladkaja80 1 4,052 12-01-2010, 09:19 PM
Viimane postitus: HannesK
Sad Mercedes A - 160 automaatsiduri probleem! www 1 3,510 03-01-2007, 07:04 PM
Viimane postitus: Kalev



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne