Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Auto kisub vasakule ja kulutab kumme
#21
Võibolla saabki kaldeid reguleerida, aga selles pole ka asi, kuna rehv kulub mõlemalt poolt. Sillastendi mineku võimalust mul pole hetkel, selleks ju küsisingi.
Ma arvan, et selle teema võib nüüd lõpetada ja lukku panna. Näib, et abi ma siit ei saa.
Vasta
#22
Tundub ,et rattakalded tugevasti paigast ära.
Vasta
#23
Kui sa kahtlustad kallet, siis kahtlustan mina siiski selle põhjustajana amortikate loksu. Tundub loogiline.
Ja siin EI OLE VAJA mingit sillastendi ja raha maha viskamist.
Vasta
#24
Kui nii tark oled miks siis siin maad uuridUZIUZIUZIIga puusepp jäägu oma liistude juurde ja si*ast saia ei saa:bash:
Vasta
#25
martin471 Kirjutas:Kui sa kahtlustad kallet, siis kahtlustan mina siiski selle põhjustajana amortikate loksu. Tundub loogiline.
Ja siin EI OLE VAJA mingit sillastendi ja raha maha viskamist.
küll võib ikka mõni inimene rumal olla:bash: ükskõik millise jupi esisillas ära vahetad olgu see siis amortvõi midagi muud,tuleb ikkagi sild üle reguleerida.kui sa tead et amort on peetis,siis miks sa üldse küsid nõu.see ju selgemast selge,et see tuleb ära vahetada ja siis stendi poole,muidu nosib kumme edasi.stendi peab minema igal juhul,sest isegi originaaljuppidega ei saa sa silda nii paika,et see kumme ei sööks,iga jupp on erinev:hump:
Vasta
#26
Eks see paistab tulevikus mis saab. Töötavat amortikat ei tahaks ka nagu ära vahetada. Ma konsulteerin varsti ühe targa inimsega ja ju tema annab tarka nõu. Isegi kui amordid ära vahetaks, siis ei ole kindel, et ma sinna sillastendi minema hakkaks. Kui kumme enam ei kulutaks ja kuskile poole ei kisuks, siis mis mul sinna ikka asja. Korra ma juba mainisin ka, et stendi mul kuskil läheduses pole ja sinna sõit koos kontrollimisega läheks kokkuvõttes ikka päris kulukaks. Eks nende esisildadega on saanud tegeldud juba küll. Kui viga käes, siis pole seal nii rasket ise ka midagi teha.
Vasta
#27
martin471 Kirjutas:...
Kui kumme enam ei kulutaks ja kuskile poole ei kisuks, siis mis mul sinna ikka asja. Korra ma juba mainisin ka, et stendi mul kuskil läheduses pole ja sinna sõit koos kontrollimisega läheks kokkuvõttes ikka päris kulukaks. Eks nende esisildadega on saanud tegeldud juba küll. Kui viga käes, siis pole seal nii rasket ise ka midagi teha.

Küsimus: kui juba oled nende sillamuredega tegija, siis miks küsid siin? Enamus meist on asjaarmastajad-remondimehed. Mõni üksik teenib leiba autoremondiga. Neti teel on väga raske diagnoosida, ka profil...

Oled 100% kindel, et auto pole esiosa avariiga, mis on kehvasti sirgeks tõmmatud?

Kokkujooksu paikakeeramine pole veel sillastend...

Kas tõesti leidub Eestis neid õnnelikke inimesi, kes ei pea aeg-ajalt kuhugi linna minema? Mina küll väldin sinna ronimist, kuid reeglina üle nädala ei õnnestu, ikka peab mingil x põhjusel linna minema ja eks siis üritad ikka mitut asja korraga ära lahendada.

Igaühel on voli oma autoga teha seda, mida ise heaks arvab seni, kuni auto ei muutu ohtlikuks. Rooli kiskumine on pigem selline ohtlikuks liigitatav viga. Aga kui rehvid odaval käes ja autoga sõidab ainult üks konkreetne, veast teadlik juht, pole probleem veel kuigi suur.

Amortidest: olen erinevatel autodel korduvalt vahetanud "tihedaid" (loe: õõtsumist edukalt summutavaid) amorte, mille varred loksusid just auto koormuse all. Ainsaks pretensiooniks seletamatu kolks... Peale vahetust on tihti kõik muu endine, ainult see tüütu kolks on kadunud. Millegipärast arvan, et lõtk amordi varda ja korpuse vahel seda rehvide söömist mõjutab, iseasi, kui palju...
Aga isiklikku kogemust "võrriga" pole, seetõttu on see NSR...
Vasta
#28
Foorumist tulin ma seda küsima eelkõige sellepärast, et enda elu lihtsamaks teha Smile. Mõtlesin, et äkki on mõnel inimesel esinenud sarnast probleemi ja oskab siis kohe öelda. Siis ei peaks ma ju minema ja tervet silda läbi loksutama ja pead murdma. Soovitus, et mine sillastendi, polnud just see vastus, mida ma siit lootsin saada. Vana Mercedes-Benz sild ei ole ju ometi nii keeruline, et seal saaks esineda palju erinevaid vigu. Selge on ka see, et selle sillaprobleemiga katsun ma ikka ise hakkama saada.

Nii palju, kui mina olen oma autot kapoti alt ja põhja alt uurinud, ei tundu küll see avariiline olevat. Kõik tükid on originaalid ja plekid sirged.
Amorte hakkasin ma kahtlustama peale seda, kui avastasin, et rehvid kuluvad mõlemalt poolt. Üldjuhul roolihoovastiku vea puhul vist nii ei ole.
Vasta
#29
martin471 Kirjutas:Foorumist tulin ma seda küsima eelkõige sellepärast, et enda elu lihtsamaks teha Smile...

Eks see meie kõigi lootus ole. Tihti on aga probleem veidi erinev ja seetõttu ka ettevaatlikud soovitused stendiminekuks. Seda enam, et MB sild on reguleeritav, mitte nagu eskrotil, mille ainus seadevõimalus on tõesti vaid rooliots:pissed2:

martin471 Kirjutas:Nii palju, kui mina olen oma autot kapoti alt ja põhja alt uurinud, ei tundu küll see avariiline olevat. Kõik tükid on originaalid ja plekid sirged.
Amorte hakkasin ma kahtlustama peale seda, kui avastasin, et rehvid kuluvad mõlemalt poolt. Üldjuhul roolihoovastiku vea puhul vist nii ei ole.

Loodetavasti on Sul õigus.

Põhimõtteliselt on võimalik, et rataste liigse kokkujooksu tõttu sööb korras amordiga poole rehvil välisserva ning teisel poolel kompenseerib amordi kulumisest (või varre kõverdumisest) tingitud lõtk väära kokkujooksu ning kulumine on ainult ratta liigsest külgkaldest. Aga see on kõigest teoreetiline arutlus. Kordan veel: stend annaks siin kohe vastuse. Tegelikult võiks ju tegija ka loodiga proovida, räige rattakalde erinevuse võiks ka nii avastada...:eureka:

Veel NSR. Õigemini enda tähelepanek, mis ei pretendeeri mitte mingisugusel õigsusele:evil:

Hästi reguleeritud silla korral ei jää rooli lõpuni pöörates maha lohisemisjälge. Hästi näeb seda kinnitambitud mullal või lahtisel kruusal.

Meie praegusel autol on näiteks midagi esisillas (tõenäoliselt rooliots) kulunud, mistõttu välimine ratas pöördub rohkem, kui sisemine. Jäljelt on näha, kuidas välimise ratta jälg on "lohisenud" sissepoole - seal on kive ja rebitud pinnast rohkem.

Teisele poole keerates on samamoodi - ikka välimise ratta jälg on näha.
Pööramise ajal on samuti tunda "rahutust", teisiti ei oska kere ja rooli käitumist iseloomustada...

Saaniga seda pole, mõlema esiratta jäljed on võrdsed ja sild ka paigas/loksudeta. Lõpuni pööratud ratastega liikumine on sama sujuv, kui otseliikuminegi...:cool_rsvd:

Sõita tuleb siis aeglaselt, et ei tekiks väljalibisemist!!
Vasta
#30
Tänud igatahes asjaliku nõuande eest Big Grin
Seda amortide värki võin ma küll kontrollida. Seda ma tean, et vasakul amordil on palju väiksem lõtk sees kui paremal amordil. Kui nüüd vasaku ratta sisemine serv on vähem kulunud kui parema ratta oma, siis võib küll väita, et kulumine on tingitud vähemalt osaliselt amortidest.

Muidu paar korda kruusal keerates olen tähele pannud, et välimine ratas jätab jälje maha, see küll veel midagi ei näita, kuna ma pole päris kindel, et ma hoo pealt ei keeranud.
Vasta
#31
martin471 Kirjutas:Foorumist tulin ma seda küsima eelkõige sellepärast, et enda elu lihtsamaks teha Smile. Mõtlesin, et äkki on mõnel inimesel esinenud sarnast probleemi ja oskab siis kohe öelda. Siis ei peaks ma ju minema ja tervet silda läbi loksutama ja pead murdma. Soovitus, et mine sillastendi, polnud just see vastus, mida ma siit lootsin saada. Vana Mercedes-Benz sild ei ole ju ometi nii keeruline, et seal saaks esineda palju erinevaid vigu. Selge on ka see, et selle sillaprobleemiga katsun ma ikka ise hakkama saada.

Nii palju, kui mina olen oma autot kapoti alt ja põhja alt uurinud, ei tundu küll see avariiline olevat. Kõik tükid on originaalid ja plekid sirged.
Amorte hakkasin ma kahtlustama peale seda, kui avastasin, et rehvid kuluvad mõlemalt poolt. Üldjuhul roolihoovastiku vea puhul vist nii ei ole.

Julgen küll vastu vaielda, et pigem on vana Mercedes-Benz sild keeruline. 123 ja 124 silda on keerulisem remontida kui 210. Vähemalt sharniiri vahetus. Ühest ma ei saa aru, et miks kurat sa seda silla stendi niiväga väldid. Normaalne on, kui käid stendis 2x aastas (kui rehve vahetad). Teed on nii auklikud, et paigas silla võid järgmise 5 minutiga per*** keerata. Regullitud sillaga auto on oluliselt turvalisem ja ei kuluta rehvi. Minu rehvijooks maksab täpselt 36x rohkem kui seda on silla stend. Loomulik, et käin ja regullin siis. Küsiks veel lõppu, et kas rehvi balanseerimine on ka saatanast? Või teed seda ise kodus?
LCD displayde ja armatuuride remont
www.harteron.ee
Vasta
#32
Hm, iseenesest õige märkus. Seda muidugi juhul, kui kasutada 36X~250=9000/4=2250 eeku maksvaid rehve. Aga võib-olla kodanik kasutab vaid 800 eeku maksvaid rehve? Või hoopis odavamaid, kasutatud sõõre hinnaga 1000 krooni jooks?

Kõigil pole võimalust (ega ka vajadust) P-Zerosid osta...

Aga iseenesest on stendimise ja meie teede kvaliteedi kohta käiv jutt õige.

Sildade keerulisus on kahe otsaga asi. Väheste detailidega sild ei pruugi veel olla lihtne remontida. Proovi näiteks eskroti amorti vahetada... Lihtsam on järgmine eskrott osta...
Vasta
#33
Kindlasti on võmalik läbi ajada vähemalt poole odavamate rehvidega, aga kasutatud rehvi puhul on lõpp No ikka sama - ostad lihtsalt iga aasta uue (kasutatud) jooksu. Ja kuidas arvutada turvalisus ümber rahasse?

Veel meenus see toruga kontrollimise jutt :biggergrin::biggergrin:. Jah, ennemuiste kui laserstende polnud, siis aeti sillad paika nööridega (sai väga täpselt teha). Viimati üks vana mees seda veel oskas, aga nüüd on need nöörid vaatamiseks Eesti talumuuseumis Smile
LCD displayde ja armatuuride remont
www.harteron.ee
Vasta
#34
Rääkisin nüüd ühe spetsiga ka. Tema ütles, et kui amordid loksuvad lähevad kõik asjad valeks (kalded, kokkujooksud jne). Seega tuleb uued amordid kunagi muretseda ja kõik. Praegu ma seda veel tegema ei hakka. Enne lasen korra vennal sillastendis ära käia ja ju siis kunagi hiljem vaatab Big Grin
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W176 CarPlay- Android auto rasmus.kuusemets 0 525 23-01-2021, 08:09 PM
Viimane postitus: rasmus.kuusemets
  Nimetage koht Tallinnas, kus pääseks tasuta auto alla. Atman67 12 8,233 03-12-2019, 01:54 AM
Viimane postitus: Haasma
  MB C180 W202 võtmed sees, auto lukus. Rechine 3 3,243 08-07-2016, 08:53 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Auto rooste vizion 1 2,255 29-11-2015, 11:51 PM
Viimane postitus: Treiku
  Plõksumine pärast auto käivitamist MarkusM 3 2,501 23-11-2015, 06:55 PM
Viimane postitus: mait
  Auto võimu kanalid erki338 0 1,377 08-10-2015, 11:12 AM
Viimane postitus: erki338
  võtme auto sünkroniseerimine mb jann 0 1,688 01-08-2015, 06:04 PM
Viimane postitus: mb jann
Sad W115: mootor töötab, auto ei sõida djmaq 12 13,715 20-10-2014, 06:46 PM
Viimane postitus: secman
  Auto digibox ReinGSM 2 3,266 21-11-2013, 11:39 PM
Viimane postitus: marek
  Mercedes-Benz originaalkangad ning muud materjalid auto sisu taastamisel... jpm. Blaze 1 4,094 06-04-2011, 11:17 PM
Viimane postitus: kaupolepasepp



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne