Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas möödub mõni päev, kus ei pea pidurit põhja vajutama ja signaali andma?
#1
Pole nagu kunagi eriline eesti liikluskultuuri kiruja old ega midagi (ausalt öeldes pole väga kaua autojuht ka olnud, aga kõrvalistujana näeb ka üht-teist) aga viimased paar kuud on mul pea iga päev selline seis, et kui mina pidurit põhja ei vajuta, tuleb laks ära. Enamasti on olukorrad ikka sellised, kus teine liikleja teeb midagi täiesti ennenägematut ja reeglite vastast.

Tegelikult on asi nagu isegi tõsine, sest kui pea iga päev on sellised juhtumid, siis ega see kabelimats kaugel ju ei ole...

Mida olen tähele pannud on see, et juhid, kes selliseid asju teevad on sellised 60a papid, kes oma seniilsete nägudega roolis ette-taha vaatavad ja täiesti suvaliselt gaasi tallavad. Või siis mõned vanemad naised, kellel ilmselt liiklus ülejõu käib ja juba puhtalt närvidest midagi väga lolli teevad.. kui juba kerge vea on teinud (keerab väheke ette vms), siis sellele järgneb tavaliselt suurem lamp kohe järgi, arvates, et parandab tehtu ära (reastab tagasi vms). Siit ka idee, et mingi aja möödudes võiks ikka mingi kontroll olla, et kas inimene endiselt ikka suudab autoroolis adekvaatne olla, sest mõndade puhul, kellega kokkupuude on olnud, olen ma 101% kindel, et sõitmisoskustest siin ei saa olla mingit juttu.

Kuidas teiega lood on? Satute ka pidevalt sellistesse olukordadesse või olen tõesti mina vaid mingitsorti magnet, kes selliseid asju ligi tõmbab?

Täna töölt koju sõites oli mul näiteks 3 sellist situatsiooni kus mõned-kümned sentimeetrid lahutasid mind laksust, muideks 2-l korral oli paharet üks ja sama vanamees, ja siis veel õigust ülegi - vehib oma rusikat ja mämmutab midagi omaette...
Vasta
#2
See on vaid üks tahk mitmest, mida sina praegu käsitled.... ega õnnetused ei ole aint need, kus tagant otsa sõidetakse. Täiesti kõrvuti linnas sõites näiteks otsustab mõni, et paneb suuna sisse ja kohe keerab ka, vaatamata mis tal kõrval toimub (õigemini ma ei saa üldse aru, kuidas sellist asja ei nähta...vaatamatagi on ju silmanurgast tunda, et keegi kõrval)
Vasta
#3
ega jh ainuke w6imalus on auto garaazi ajada ja mitte s6ittaBig Grin aga egas jh neid kes s6ita ei oska on ja j22b ja midagi sinna teha kyll poleBig Grin ja autoga s6ita on waja niiet tuleb yle elada ja proovida w2ltida juhtumeidBig Grin
Vasta
#4
voodoo Kirjutas:See on vaid üks tahk mitmest, mida sina praegu käsitled.... ega õnnetused ei ole aint need, kus tagant otsa sõidetakse. Täiesti kõrvuti linnas sõites näiteks otsustab mõni, et paneb suuna sisse ja kohe keerab ka, vaatamata mis tal kõrval toimub (õigemini ma ei saa üldse aru, kuidas sellist asja ei nähta...vaatamatagi on ju silmanurgast tunda, et keegi kõrval)

Eks keeraja eeldab, et oled nõrgema närviga ja lased vahele...hea kui suundagi näitab, teda ei huvita teised. Sama suhtumine parklates invakohtadel, poe uste ees ja mujal keelatud ning absurdsetes kohtades parkijatel. Või keelatud, ohtlikes kohtades möödasõitjad või...seda nimekirja saaks pikalt jätkata. Ilmselt tuleb asja võtta seisukohast, et eranditult kõik kaasliiklejad on hullud ja silmad lahti hoida ning ettevaatus ennekõike.
Vasta
#5
Ei tasu ironiseerida - pikivahe aitab teiste lollusi siluda. Mina väidan, et 80 potsenti õnnetusi toimub seetõttu, et inimesed häbenevad pikivahet hoida. Sest muud põhjust teineteise perses sõitmisele ma ei näe.

Ma pean ütlema, et viimati vajutasin pidurit tõsiselt vist kolm nädalat tagasi, kui üks kolmnurga tagant ette sööstis. Muide, noormees MB-s...Eusa_whistle Ei olnud vana ega naine ega mosse...

Eks kevadel sulab ikka igasuguseid hangest välja. Kes vanusest seniilne, kurt või pime, kes nooruseuljusest segane - tulemus on sama. Ujutakse liikluses, nagu peata kanad. Elu õpetab kahtlasi autosid liiklusvoolust välja sõeluma ja nende tegevusele aegsasti ruumi andma - lihtsam on oma õigusest hetkeks loobuda kui hiljem oma õiguse eest kindlustuses seista.
Vasta
#6
Olen viimased kuu aega iga päev linnas palju maha uhanud, ei tule küll mingit väga actionit meelde. Liiklus nagu liiklus meil ikka, kusjuures ümber reastuda ja vahele sõita lastakse järjest lahkemalt. Kahjuks miskipärast naisterahvad ei tiku seda paraku eriti agaralt tegema...
Vasta
#7
Ise liiklen hetkel enamjaolt jalgrattaga, väga hea on. Samas käisin paar päeva tagasi autoga Pärnus sõpradega kohtumas. Kui järgmine päev tagasi sõitsin siis poole tee peal tuli tagant audi 110 kmh või nii no ja ei näidanud möödasõitu sooritades suunda ega manöövrit lõpetades, like always ajas see närvi mustaks no ja et kodanik, ikka mõistaks mida ta valesti tegi, istusin talle tihedalt sappa, eks ta üritas ära sõita aga no egas mul 2ne disal poleSmirk, ühesõnaga 30 kilti tal sabas sõitu ja vend vist sai, et mida ta tegemata jättis. Kuskil remonditud lõigu peal näitas suunda ja keeras tee äärde - ma sõitsin edasi.
Vasta
#8
Kui hoida õiget pikkivahet ja sõita ka vastavalt lubatud kiirusele, siis jäävad enamus probleeme ära. Kui kaks autot kõrvuti sõidavad, siis mina olen alati püüdnud kas jääda kõrvalseisvast tahapoole, või siis piisavalt temast ette. Sellega ma väldin ära olukorra, kus ma võin jääda talle "pimedasse nurka".
Enamus juhte ja isegi naisjuhte teavad, et soojade ilmade tulekuga kaob ära tähelepanu. Sellega tuleb arvestada! Pluss noorte jupatsitega, kes leiavad, et nemad on paremad sõitjad, kui näiteks M.Murakas.
Vasta
#9
liisel Kirjutas:aga jah ma ikka mõelnud et ohutum kui ma üldse ei liikle...

TäpseltBadgrin
Vasta
#10
Karl Kirjutas:Olen viimased kuu aega iga päev linnas palju maha uhanud, ei tule küll mingit väga actionit meelde. Liiklus nagu liiklus meil ikka, kusjuures ümber reastuda ja vahele sõita lastakse järjest lahkemalt.

Ma ise ka lahke vahelelaskja, vahest liigagi lahke tagasõitjate arvates (signaalitavad) vahest.
Proovisõidult Saku Suurhalli eest keerasin Haabersti ringi poole, et sealt Ehitajate teele suunduda. Suund sisse, et vasakule reastuda, no pressib vägisi mind Tabasalusse, kuhu mul mingit plaani minna polnud. Read ju liiguvad enam-vähem ühtlase kiirusega ja ikka see sama külamees mul ümberreastuda ei lasknud. Siis jäi korraks pool meetrit rohkem selle tüübi auto ette ruumi, keerasin nina (ikka suund sees) nats keskmise rea joonele juba, no ei lase tuleb selga. Tagumise masina roolija nägi vist ja jätis ise augu vahele, sain siis sinna lõpuks. Ausalt närv oli juba püsti, kuna liiklus ikka vaevaliselt sujus, siis pidasin korraks masina kinni ja läksin eessõitva kangelase auto juurde. Jube möll läks sees lahti, lukustati uksi ja keeras pea ära, panin debiilikule vastu ukseklaasi ühe päris hea litri, ei vaadanud minu poolegi.
  Kas keegi teab, kustkohast on saanud selline 45-50 aastane liikluskooli??? Oleks pidanud vist talle koduni järgi sõitmaAngry
Vasta
#11
Tasub eristada ka seda, kui üks on teise suhtes lihtsalt üleolev, või kui kodanik tõsiselt ei saa aru mis ta valesti teeb, või mida üleüldse teeb.
Näiteks tegin ma ükskord maanteel möödasõitu (ei olnud nii, et oli ees 110km'ga sõitev ja mina andsin 160'ga mööda) - oli põhjendatud möödasõit ja hoolikalt valitud hetk ja koht. Möödasõidu lõppedes hakkan pärisuuna ritta tagasi keerama, kui vaatan, et sõidab teele välja auto RISTI teega. Ja jukerdab edasi-tagasi teel. Tõmbasin ennast nii tee äärde kui võimalik, et tast paremalt poolt mööda pääseda, kui tema suundub samuti paremasse tee äärde, ainult selle vahega, et tema on tee suhtes risti. Ma olin juba külglibisemises ning tagaosaga kraavis, sest pidur oli põhjas ja lootsin, et ehk jään seisma, enne kui talle otse sõidan, aga paraku mitte, ta jõudis mingi 10-20cm ennast tagasi uuesti tagurdada, nii et ma vuhisesin külg ees tast mööda. Maas olid veel mingi 30cm sügavused rööpad, vaatasin pärast, et väga-väga napilt pääsesin.

Ja milles siis teema oli? Siiamaani mõtlen ja ei saa aru mida ta tegi. Harjutas tagurdamist maanteel risti teega ilmselt. Siin ei saa vist sellest juttu olla, et mulle kohta kätte taheti näidata, sest ilmselt oli tegu näiteks manuaalkastiga, kogenematu juhiga ja rapsis seal maanteel saamata aru mida teeb, samas nägi mind lähenemas ja sattus paanikasse. Aga väga nõme olukord sellegi poolest, 20minutit käed värisesid ja ei suutnud kuidagi olla, tema aga ei vaevunud vabandama vaid põgenes kohe edasi - sigadus totaalne, öelnuks siis, et sorri või üritand põhjendada...aga ei. 212 MDA valge golf, eluks ajaks vist jääb meelde.
Vasta
#12
Ega tegelt kui aus olla, siis mina olen Norra liikluskultuuriga nii ümber õpetatud, et Eestisse jõudes laevalt maha sõites võtab mul juba tudisema kui näen eesti reg. numbri märke.

Norras lastakse juba esimese suunatule märguande peale ümber reastuda, jalakäijaid asutatakse, lubatakse ka vahest raskeid vasakpöördeid teha, ilma, et peaksid 5 minutit ootama, visatakse käppa ja üleüldse arenenumad liiklejad.
Eestis see-eest saadetakse sind sõna otsesesmõttes p**si, magatakse valgusfoori taga, tehakse kummalisi manöövreid, suunatulekangi võib enamustelt ära rebida või siis mingi imelise mõttelugeja abil funktsioneerima panna.
Vaikselt hakkab küll asi paranema, aga nagu ka MS. kunagi hakkab taanudma, siis loodan, et ka selleks ajaks on inimesed omavahel sõbrad, mitte iga üks kõigi peremees...
Vasta
#13
Ei ole midagi naiste vastu, kuid nii ta tikub olema. Eile Oliveriga proovisime tipptunnil peateele keerata, reast tuli 3 naisjuhti, vahele ei lasknud. Esimene meesjuht lasi, see pole esimene kord nii. Icon_cool

Peace!
Vasta
#14
Njaa... Eks meil tuleb jah rakendada erinevaid pedaale autos, et liikluses toime tulla. Krt mul hetkel ei tulegi midagi põrutavat meelde, peale selle, et täna üritas üks mõistusega kaubikujuht Mustamäel sisekvartalis hakata möödasõitu tegema, kusjuures ruumi oli liigelda 1,5 autolaiuse jagu, mõlemal pool teed parkisid autod nagu ikka... ise liiklesin õuealal lubatud kiirusest ca 5 km/h kiiremini... Võttis pisut kukalt kratsima ausaltöeldes ja kerge korrigeering gaasi- ja rooliga lõpetas antud suht ohtliku manöövri.
Vasta
#15
Eks see liikluskultuur ole huvitav asi neh. Ühes riigis tiba toba teises suht pöö. Aga kas sa ka norra ja eesti teekattel vahet märkasid. Mina võiks "pisikesi" erinevusi eesti ja soome vahel märkida. Nii et kui eestis sõidad ja pead peale hambaravi väljamineku samal ajal ka auto amortide, pukside, jne peale mõtlema - ega ei ole aega viisakuseks! Mudugi loll kes vabandust ei leia, nii et head turvalist ja sõbralikku suhtumist liiklusesse. Üritan ikka seda kultuuri siiapoole tuua mitte vastupidi. Nagu ehituspuumi ajal, hakkas juba vaikselt häbi EST numbrimärgiga seal ringi sõita.
Vasta
#16
jaanmb Kirjutas:Eks see liikluskultuur ole huvitav asi neh. Ühes riigis tiba toba teises suht pöö. Aga kas sa ka norra ja eesti teekattel vahet märkasid. Mina võiks "pisikesi" erinevusi eesti ja soome vahel märkida. Nii et kui eestis sõidad ja pead peale hambaravi väljamineku samal ajal ka auto amortide, pukside, jne peale mõtlema - ega ei ole aega viisakuseks! Mudugi loll kes vabandust ei leia, nii et head turvalist ja sõbralikku suhtumist liiklusesse. Üritan ikka seda kultuuri siiapoole tuua mitte vastupidi. Nagu ehituspuumi ajal, hakkas juba vaikselt häbi EST numbrimärgiga seal ringi sõita.
Imelik, aga ma tunnen ka kuidagi moraalset vastutust selle eest, et neid põmmpäid sinna palju mingi aeg kogunes... tekkis juba täiesti omamoodi maine neil EST-juhtidel jne. Parkimistrahve ei maksa seal keegi - sest välja ei saa nõuda jne... baarides käidi somme tagumas jne.
Vasta
#17
Siin on üks väga hea näide sellest, miks ei oska eestlane korralikult liigelda või miks enamus juhid üsna mõistmatud liikluses on....
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=325784
Vasta
#18
Renkju Kirjutas:Siin on üks väga hea näide sellest, miks ei oska eestlane korralikult liigelda või miks enamus juhid üsna mõistmatud liikluses on....
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=325784
taoline tegevus on ju läbi aegade käinud, midagi uut siin ju pole...
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kumb siis on, kas 59kw või 65kw Lepz 11 1,150 04-12-2021, 03:33 PM
Viimane postitus: Lepz
  Kas kellegil on maanteeametis mõnda asjalikku ja mõistlikku tuttavat ametnikku? Werewolf 10 8,395 14-06-2019, 11:49 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Kas keegi klubi rallikat saaks see nädal vedada Sõjamäelt Tondile indrek 1 2,380 09-05-2018, 03:22 PM
Viimane postitus: indrek
  Kas nüüd on siis lõplikult MB pensionäri auto kes sõita ei oska? marek 25 15,170 05-02-2018, 06:35 AM
Viimane postitus: .Alar.
  Kus autot vahatada? Antipaatne 8 7,710 12-11-2017, 10:15 PM
Viimane postitus: nahk
Question Kas keegi paigaldab elektrilist toonkilet? SGM 2 3,576 13-01-2016, 01:33 PM
Viimane postitus: SGM
  Autoorienteerumine - Juba laupäeval. Mõni äge MB ka tuleb? Minister 2 2,724 10-11-2015, 01:53 PM
Viimane postitus: turista
  K: Kas kellegil on laenata OBD 2 veakoodi lugejat? kentq 0 1,843 17-09-2015, 12:49 PM
Viimane postitus: kentq
  Webasto diagnostika ja remont. Kus?.. kpokyc 3 7,475 08-08-2015, 11:30 PM
Viimane postitus: RMB
  kus saab ise autot pesta? marek 16 15,677 11-04-2015, 03:22 PM
Viimane postitus: indrek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne