Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kaksikmasshooratas kinni keevitada?
#1
Küsiks siis seda eraldi teemas, et kas 1992a 250D autol on võimalik teha nii, et keevitada kinni kaksikmasshooratas ja asendada siduriketas traditsioonilise kettaga.

Kas keegi on teinud sellist asja või on see võimatu?
Vasta
#2
Sai siis hiljuti jah proovitud,kui kaksikmass libisema hakkas.Ketta jätsin küll sama sisse.Probleem tekib juba sellega,et peab kasutama erielektroode,keevitaja oskab sulle täpsemalt öelda,kuna tegu ei ole terase vaid mingi malmi seguga.Kinni sai siis keevitatud(punktitud)
südamikuosa ja kaks hooratast omavahel.See asi oleks vaja kindlasti hästi tasakaalustada,minul ta igatahes ei õnnestunud ja vibra teatud kiirusel kohe sees.Ketta kohta ei oska midagi öelda,kardan et originaalkorvi ta ära ei mahu,kuna vedrude pesad on kõrged(originaalil vedrud puuduvad).
Soovitav on ikkagi õige hooratas leida,kui mootor laiali väristada.
ps.minu 2,5D 1991a masinal oli sees 103,ehk bensaka komplekt,nii et midagi peaks saama ka asendada.
Vasta
#3
Aga osta tavaline hooratas (mina maksin 600.- Tallinna MB varuosade poe lammarist), sest ei leidnud kahemassilist originaali. Paned tavalise sidurikomplekti peale.

Neid hoorattaid peaks küll ja veel leiduma. Mootoreid müüakse isegi 1000.-`ga, sealt saad hooratta+siduri (kui veel peab, kui ei pea, saad ülejäänud krempi metalli kokkuostu viia, saad hooratta omahinda paremaks)

E: Ridamootorite hoorattad on omavahel vahetatavad. Mul 3.2 bensuka otsas oli 2.0D hooratas näiteks ostes.
Vasta
#4
Sel juhul vaja välja vahetada ka käigukast,kuna kahemassiline hooratas paksem ja käigukast lühikese võlliga.
Vasta
#5
Kas siduriketas üldse nuudi peale ei jää? Ma ei mäleta, kas Pumpish Rootsist või keegi kohalik ütles, et nuudi osa on piisav. Võta siis kinni, ise pole proovida saanud kahjuks.
Vasta
#6
Lühikese võlliga käigukast ei ulatu tavalise hooratta korral sidurivõlli laagrisse,mis asub väntvõlli tagumise käbi sees(millele kinnitub hooratas).
Selleks on kahemassilisel oma laager.Ja kui sidurivõll kuhugi ei toetu,siis ei saa  neid komplekte omavahel vahetada.Aga kui on soov kaksikmassi kokku keevitada võib ka sama,ilma leevendita ketta sisse jätta.
Vasta
#7
Mul tutikas komplekt, leevendiga ketas, korv ja tavaline hooratas. See viimane pole mõistagi uus.
Ja võibolla on isegi mingisugune käigukast kus seest saab pika võlli. Võllid peaksid olema omavahel lihtsalt vahetatavad.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tagaluuk kinni. E200 thomka65 3 2,993 04-01-2015, 03:31 PM
Viimane postitus: thomka65
  W124 CE230 M102.985 (97kw) mootoril kolvirõngad kinni Pri3r 2 2,915 13-05-2013, 12:51 PM
Viimane postitus: indrek
  K: Soovitage, kus Mersut keevitada (Tallinnas)? voolavvesi 2 3,283 15-04-2010, 09:35 AM
Viimane postitus: Taavi
  Kinni jäänud seisupidur Laur 5 3,524 08-12-2007, 06:34 PM
Viimane postitus: Mx125



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne