Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kallimate masinate varastamise laine
#1
Palun juba ette vabandust MB kummardajate ees aga ei saa teavet siiski ka vaid oma teada hoida.
Pärnumaal on kahe viimase nädala jooksul varastatud juba 3 suht uut BMW.(siiski vähemalt natukenegi võrdlust kannatav mudel) Viimane täna öösel K.-Nõmmest. Kõikidel autodel olid peal immo ja signa ja ... aga ei abi sellest midagi. Eeldada võib, et kasutatakse lihtsalt juhust kui omanik autot avab/sulgeb ja seejärel puldi kood salvestatakse (politsei versioon). Meie korravalvurite soovitus autouksi avada vaid vahetult masina juures olles.

Ma ei pea ennast turvaspetsiks ja palun ette andeks kui esitatud informatsioonis esineb ekslikku infot. Jätan targematele võimaluse lisada omi kommentaare.
Vasta
#2
Ka paar w211 mersut on läinud.
Vasta
#3
Ma ei kujuta ette et on olemas järgitehtud MB võti mis paneb auto käima. POLE VEEL kuulnud. BMW, Porsche jt kallid mudelid on lahti muugitud küll poolakate poolt. Parandage mind kui uuemat infot kuskilt ilmunud.

Madara võtmedepood Smile külastamisel ja klooni tehes on muidugi teine lugu. Seal ei ole tegemist võtme järgi tegemisega vaid niiöelda raspliga koodid maha ja voilaaa. Lähim FPS3 võtme programaator asub Soomes. Isegi Eesti Silber ei taha seda siia.

Aga uutematele mersudele ka soovitus panna peale lisaimmo millega luuakse mingi suvaline katkestus mingisse plokki.
Vasta
#4
R129 Kirjutas:BMW, Porsche jt kallid mudelid on lahti muugitud küll poolakate poolt.

Seda oli tänastest uudistest ju lugeda, et Poola on ainuke riik mis on majanduslanguse poolt puutumata jäänud .
Vasta
#5
Pets77 Kirjutas:Ka paar w211 mersut on läinud.
päritolu? kas eestist ostetud või mujalt?

R129 Kirjutas:Ma ei kujuta ette et on olemas järgitehtud MB võti mis paneb auto käima. POLE VEEL kuulnud. BMW, Porsche jt kallid mudelid on lahti muugitud küll poolakate poolt. Parandage mind kui uuemat infot kuskilt ilmunud.
mb smartkeyga väga keeruline. usas suutis keegi lõpuks distantskäivituse tööle saada, mis ei ole hea uudis! küll aga tuleb mb võtme kodeerimiseks kätte saada süüteluku prose (kivi) ja ümber progeda... meibi on juba uus moodus, aga see oli mõned kuud tagasi veel nii. eestist ostetud mersude omanikud võivad kergemalt hingata (neil on tagavaravõtme pesad keelatud). lisaimmo ei tee kunagi halba, sest väga levinud on võtme vargused. bmw, porsche, länkkari jne varastamine on suhteliselt lihtne võrreldes uuemate mersudega.
Vasta
#6
http://www.politsei.ee/webinfo/

Võta sõidukid ja pane 1.1.09-24.3.09 ja viskab 3lk-ge varastatuid autosid.
Vasta
#7
R129 Kirjutas:Aga uutematele mersudele ka soovitus panna peale lisaimmo millega luuakse mingi suvaline katkestus mingisse plokki.

Mul on küll 10a. vana Mercedes-Benz, aga on ka lisaimmo, mingi kandiline, väike plätakas. Juhtub aeg sealmaal olema, et patarei juba veits tühi, siis piisab kui ma väljun autost noh näiteks auto taha paar meetrit, kooleb ära. Täis patareiga pidi olema 50m tegevusraadius.
Vasta
#8
kodanik Kasko on ju praegu parim ostja... juba MASU algul ennustati uuemate autode "varguste" ja "ärandamiste" kasvu... Badgrinv.t. ka üht vana uudist Bentley ärandamisest...
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
Vasta
#9
Pets77 Kirjutas:http://www.politsei.ee/webinfo/

Võta sõidukid ja pane 1.1.09-24.3.09 ja viskab 3lk-ge varastatuid autosid.

Ma arvan, et nende G270, E500 ja E270 aitas omanik oma karmavõlaga kaasa. Mersusid ei panda niisama käima.
Vasta
#10
jansa48 Kirjutas:Mul on küll 10a. vana Mercedes-Benz, aga on ka lisaimmo, mingi kandiline, väike plätakas. Juhtub aeg sealmaal olema, et patarei juba veits tühi, siis piisab kui ma väljun autost noh näiteks auto taha paar meetrit, kooleb ära. Täis patareiga pidi olema 50m tegevusraadius.
ma aiman mis see on, hea valik! Thumbsup 5m mitte 50. Wink
Vasta
#11
R129 Kirjutas:Mersusid ei panda niisama käima.
Internet Kirjutas:Q: Is it possible to hijack a car with a system FBS3 (Smartkey)?

A: It is possible, but difficult. To do this you have to replace the engine control unit, ignition switch and depending on the model the locking of steering column. It will take about an hour. But on the street until you're shopping it's unlikely. Rather they steal your keys from the pocket.
Google Translator Kirjutas:Kas on võimalik kaaperdamine auto süsteem FBS3 (Smartkey)?

On võimalik, kuid raske. Selleks pead asendada mootori juhtseade, süüte lüliti ja olenevalt mudelist lukustus roolisamba. See võtab aega umbes tund. Aga tänaval kuni olete Ostukorv on see ebatõenäoline. Pigem nad varastavad teie võtmed tasku.

Icon_lolEusa_clap @ Google translator.

Seega pikemalt hämarates kohtades parkides tuleks kindlasti mõelda salanupule/immole.
Vasta
#12
Olen ka seda distantskäivituse asja vaadanud, ja mulle on jäänud mulje, et võimalik ainult KEYLESS-GO puhul ja USA võtmega. Seal see paanika nupp lisaks millest saab käivitust esile kutsuda. Keyless-Go puhul saadetakse käivitusluba raadioteel. Mingi kuramuse plokk tõlgib selle ringi käivitusnupu vajutuseks ja  ongi olemas. Päris targad poisid on igatahes Thumbsup Minuarust Madara lukumehed aga suudavad lukus puhtatöö teha ilma  lukku lahti võtmatagi. Kas siis diagnoosi liinipidi pidi või IR kanali kaudu. Ilmselt IR-i kaudu, sest ka luku siinide vabastamist tehakse selle kaudu. Ilmselt MB-d varastatakse ka selle pärast vähem ,et sihtgrupp on natukene teine. Ilma kaelata ja  lühikese närvikavaga tyybid on rohkem Bayeri poisid Nod
Immo teeb aga immoks siiski paigaldus. Ja paigaldaja pädevus. Pole ju mõtet starterit või syytevoolu katkestada. Tänapäeva masinatega on aga juba omamoodi keeruline leida head ja kavalat katkestust, ilma skeeme ja testrit omamata. Pärast on küll katkestus aga mootori tuled ja muud viled kõik põlevad. Või siis jääb voolu tarbima ja mingeid komponente ööotsa otsima niiet aku hommikuks kell.
Vasta
#13
wdb240 Kirjutas:Olen ka seda distantskäivituse asja vaadanud, ja mulle on jäänud mulje, et võimalik ainult KEYLESS-GO puhul ja USA võtmega. Seal see paanika nupp lisaks millest saab käivitust esile kutsuda. Keyless-Go puhul saadetakse käivitusluba raadioteel. Mingi kuramuse plokk tõlgib selle ringi käivitusnupu vajutuseks ja  ongi olemas. Päris targad poisid on igatahes Thumbsup
Vaata seda videot: http://www.youtube.com/watch?v=3RbIJC5xep4

See plokk (aastast juba 2007) pannakse "väidetavalt" süütelukust tulevate juhtmete vahele ja pidi olema nö. plug&play. Andmed pärinevad www.google.ee 'st. Smile

P.S. Distantskäivitusega võiks jätkata selles teemas: http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?t...#pid116235

wdb240 Kirjutas:Immo teeb aga immoks  siiski paigaldus. Ja paigaldaja  pädevus. Pole  ju mõtet starterit või syytevoolu katkestada. Tänapäeva masinatega  on aga juba omamoodi keeruline  leida head ja  kavalat katkestust, ilma skeeme  ja testrit omamata. Pärast on küll katkestus aga  mootori tuled  ja muud viled  kõik põlevad.
Igati nõus, aga kinnitamata andmetel pole Eestis ühtegi sellist alarmipaigalduse firmat kes omaks kõikide autode el.skeeme ja tehasetestrit! Lõpuks kujuneb ikkagi igale margile-mudelile vastav paigalduse rutiin. Põhilised on ikkagi süüde, starter, pump ja never ei hakka keegi kuskil tänaval neid otseks panema. Kaubaks lähevad ikka "tehaseseades" audid, pemmid volkkarid, länkkarid. Ja nagu R129 juba kirjutas, siis smartkey'ga autode vargustes on süüdi omaniku karmavõlg, lohakus või siis otseselt tema käsi mängus seoses pangaorjusega.
Vasta
#14
marek Kirjutas:Kaubaks lähevad ikka "tehaseseades" audid, pemmid volkkarid, länkkarid.

kas tehasesignad jm vargavastased vigurid on siis nõrgemad?Icon_question
või olen ma millestki valesti aru saanud Icon_confused
või ei ole millestki aru saanud Retard
Vasta
#15
Tehasesignad on varastele juba tuttavad.
Vasta
#16
estmersbenz Kirjutas:kas tehasesignad jm vargavastased vigurid on siis nõrgemad?Icon_question
või olen ma millestki valesti aru saanud Icon_confused
Oled õigesti aru saanud, aga need nõrgad küljed on võimalik likvideerida. MB'l neid vigu õnneks pole.
Vasta
#17
marek, kui võimekaks sa seda Mercedes-Benz immot(punane, roheline tuluke peeglil) pead? Saab iga poisike jagu?
Vasta
#18
erki232 Kirjutas:marek, kui võimekaks sa seda Mercedes-Benz immot(punane, roheline tuluke peeglil) pead? Saab iga poisike jagu?
Iga poisike kindlasti mitte, aga mingi lisavidin ei teeks halba.

Pets77 Kirjutas:http://www.politsei.ee/webinfo/
Krt küll, enam ei toimigi...
Vasta
#19
Postimehe tänase artikli põhjal on MB kümnendal kohal ärandatud autode skaalal ja õnneks näitab langustendentsi (-22). Hea oleks, kui saaks MB ärandamised nullini viia. Kuidas see aga võimalik on, mina ei tea. Isegi lisaseadmete väljalülitamisega kulub kogenud varasspetsialistil max 1 minut. Milline on parim vargavastane varustus sel juhul?

Artikkel asub siin: http://www.postimees.ee/?id=220932
Vasta
#20
Enamasti aitab ärandamise vastu tasuline parkla või kinnine garaaz. Teine variant on kõikvõimalikud pedaali, rooli ja käigukangi lukud, mida vähesed raatsivad kasutada. Tavalised, levinud elektroonilised vahendid ei ole 21. sajandil enam suurem takistus kellegile.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Roheline laine MeriliMerili 0 151 15-03-2024, 06:37 PM
Viimane postitus: MeriliMerili



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne