Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
miski uus systeem kindlustuskahjudega..
#21
R129 Kirjutas:EDIT: ja koefitsient on samas ka autoga seotud. Proovi auto vahetult enne koefitsiendi kukkumist maha müüa ja osta uus. Arva ära millal uuel autol koefitsient muutub Big Grin
mul juba aastaid 0,4, seega katse ei toimi... aga see kindlustuse bisness on ikka jube nöörimine küll. nagu ardo kirjutas, et 9k aasta, see ikka kohutav overkill küll.
Vasta
#22
See et kindlustus noortel kallis, on mõistetav- nemad ju need enamused laksud teevad. Aga üldiselt Eestis on kindlustus võrreldes Soomega peaaegu tasuta. Ostsin tööautoks Sierra 2,0 85kW, uue kliendina(loe koef 1,2) oli 3kuud Ifis 243 Euri.Crybaby
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#23
marek Kirjutas:
R129 Kirjutas:EDIT: ja koefitsient on samas ka autoga seotud. Proovi auto vahetult enne koefitsiendi kukkumist maha müüa ja osta uus. Arva ära millal uuel autol koefitsient muutub Big Grin
mul juba aastaid 0,4, seega katse ei toimi... aga see kindlustuse bisness on ikka jube nöörimine küll. nagu ardo kirjutas, et 9k aasta, see ikka kohutav overkill küll.

Pärnumaale 96a 328 cupe 2.8L 142kw konf 1.2 läks eelmise aasta lõpus 8500.-
Tallinna sama masin aastaks eelmise aasta seisuga 11.500.
Selle aasta alguse seaisuga tõsteti hindasi veel 1000.-
Seega Pärnumaal 9500.- ja Tallinnas 12.500.-

Imestav on see, et MB-le 98a 165kw! sai eelmise aasta lõpus veel kõige odavama 5060. see aasta juba 6060.-
Samas MB oma on 2 korda odavam.
Ma ei tea miks need summad nii hullud on, kas siis loeb see vanus?
avariisi pole kunagi olnud ja mitte kui ühtegi trahvi ega hoiatust hoiatust!

Viimati BMW kohta uurides mõtlesin, et tapan ära selle kuradi kindlustus maakleri. Mis õigusega on nii palju tõstetud? Eelmise aasta alguses sain oma buumerile aastaks 3600.- Nüüd on pea 10,000 otsa virutatud...
Aaa jah Mercedes-Benz Aasta kasko on odavam kui BMW aasta kohustuslik kindlustus.
Vasta
#24
Mercedes on ikka hea autoBadgrin
Vasta
#25
Ardo Kirjutas:
marek Kirjutas:
R129 Kirjutas:EDIT: ja koefitsient on samas ka autoga seotud. Proovi auto vahetult enne koefitsiendi kukkumist maha müüa ja osta uus. Arva ära millal uuel autol koefitsient muutub Big Grin
mul juba aastaid 0,4, seega katse ei toimi... aga see kindlustuse bisness on ikka jube nöörimine küll. nagu ardo kirjutas, et 9k aasta, see ikka kohutav overkill küll.

Pärnumaale 96a 328 cupe 2.8L 142kw konf 1.2 läks eelmise aasta lõpus 8500.-
Tallinna sama masin aastaks eelmise aasta seisuga 11.500.
Selle aasta alguse seaisuga tõsteti hindasi veel 1000.-
Seega Pärnumaal 9500.- ja Tallinnas 12.500.-

Imestav on see, et MB-le 98a 165kw! sai eelmise aasta lõpus veel kõige odavama 5060. see aasta juba 6060.-
Samas MB oma on 2 korda odavam.
Ma ei tea miks need summad nii hullud on, kas siis loeb see vanus?
avariisi pole kunagi olnud ja mitte kui ühtegi trahvi ega hoiatust hoiatust!

Viimati BMW kohta uurides mõtlesin, et tapan ära selle kuradi kindlustus maakleri. Mis õigusega on nii palju tõstetud? Eelmise aasta alguses sain oma buumerile aastaks 3600.- Nüüd on pea 10,000 otsa virutatud...
Aaa jah Mercedes-Benz Aasta kasko on odavam kui BMW aasta kohustuslik kindlustus.

Kilowatte palju ja vanust vähe, auto mudel ka "ebasobiv".

Ja mõtle nüüd korraks, kas ikka võtsid viimati nähtud "30" märgi juures kiiruse vähemalt 40 km/h peale, või kas lasid liinibussi peatusest välja jne. Vastust ütlema ei pea...

Küll nad seal kindlustusfirmas teavad.

Iseasi on muidugi see, et kas sama juht on 5 aastat endal peetud autot juhtides no näiteks 40% vähem ohtlik, kui eile ostetus. Boonusklass võiks ja peaks ikka isikukoodi järgi käima.
Vasta
#26
Müüsin eelmise auto 2008 mai, juunis pidi koefitsent langema (viimased 3 autot nii lollilt vahetanud 4 aasta jooksul) nüüd loogiliselt peaks ju koefitsent langema aasta möödudes, aga "tutkit brat" detsembris on pidupäev.

Mõtlesin, et mais vaja jälle aastaks kindlustus teha, aga kui koefitsent langeb 19.dets. siis peab tegema 6kuud 1173 eeku + 1kuu 420 eeku ning, siis põrutama aastaks.

Viimaste autovahetustega on koefitsent ainult tõusnud, omanud ka ainult suuremapoolseid masinaid, viimane enne mersut oli Patrol, siis Jeep Grand Sherokee 5,2 bensukas ja enne seda Mondeo ja seegi 2.5 V6. Patroliga koos oli veel paaditreila, sellele kärutati kohe 1,2 kindlustajate poolt, ausalt pole mina sellele süsteemile pihta saanud ega ole ka eriti üritanud kah, mis sest, odavamaks ju ei lähe, võtavad niikuinii palju tahavad, umbes nii: "Jah aasta tagasi oli nii, aga nüüd on hoopis naa" ja nii igal aastal, polegi ju võimalik endale miskit selgeks teha, kui seadusi kogu aeg muudetakse.
Vasta
#27
Kalev Kirjutas:Kilowatte palju ja vanust vähe, auto mudel ka "ebasobiv".

Ja mõtle nüüd korraks, kas ikka võtsid viimati nähtud "30" märgi juures kiiruse vähemalt 40 km/h peale, või kas lasid liinibussi peatusest välja jne. Vastust ütlema ei pea...

Küll nad seal kindlustusfirmas teavad.

Iseasi on muidugi see, et kas sama juht on 5 aastat endal peetud autot juhtides no näiteks 40% vähem ohtlik, kui eile ostetus. Boonusklass võiks ja peaks ikka isikukoodi järgi käima.

See näide nüüd küll ei kehti minu puhul.
30 märk (kui märkan) alati võtan kas 30-40 hoo!
Alati olen lasknud bussid peatusest välja ja ka sinna keerata isegi kui neil pole eesõigust(sama pm ka suuremate autotega kuna neil palju käike!)
Buumer on 5+ chillimis masin midagi halba pole õelda.
PM. on su jutt 100% väär ja mingi eelarvamuste baasil tehtud.
Vot nii.
Vasta
#28
Mul koefitsent 1.2, omanikuks liisingufirma, olen alla 25a ja maksan 120kw'se Mercedes-Benz eest 2200.- 3 kuud.

Muidugi saaks saaremaale sisse kirjutades madalamaks aga ei viitsi sellist juudi-säästukat korraldada...
Vasta
#29
Kirjutage haagis oma nimele ja aastamaks 100.-EEKu.Koefitsent muudkui kukub.Kui õige aeg käes,siis võib auto kah oma nimele kirjutada.
2a tagasi soetatud 2,4 6kuu kindlustussumma Tallinnas 932 EEKu.Badgrin
Mäletan veel seda toredat aega,kui mitu autot korraga ühel kindlustusel olid ja maksid kõige suurema järgi.Iseenesest täiesti loogiline.Kõigiga korraga kohe mitte kuidagi ei sõida.Kui oli vaja kellegile teisele autot anda,sai lihtsalt lühiajalist kindlustust teisele autole lisaks tehtud.Praegune süsteem on üks jaburdus.
Vasta
#30
Noh võib ka mingi kõkatsi tsikli oma nimele kirjutada, aga see selleks.

Tegelikult pole vist isegi tarvidust teise nimele kirjutada, paned lihtsalt dokumentides vastutavaks kasutajaks ja siis hakkab ka tema järgi see käima, nii vähemasti kindlustusest selgitati. Sellega on auto sinu nimel, odavam kindlustus ja 600 eegise ümbervormistamise asemel tasud ainult 200 eeki uute paberite eest.

PS! Need hinnad võivad ka juba muutunud olla.


Aga mulle meldib see süsteem.

Mersul oli peal 2 avariid ja riskigrupp oli 1,7 millegagi - kindlustusmakse julm, ostsin audi juurde, sellele tuli kohe 0.77 ja nüüd vaatasin, et eelmise aasta lõpus langes juba 0.64 peale ja mai kuus on juba uus koefitsent - sinna 0,4 vahele.

Nii võib juba autot kindlustada - siis tuleks mul aasta pärnumaale u 1500 eeki.
Vasta
#31
Kas tõesti hakkab sõiduauto kindlustuskoefitsent langema mingi haagise, tsikli või muu köksi arvelt? Või ikka hakkab langema vaid vastava kategooria sõiduki koefitsent?
Vasta
#32
Ardo Kirjutas:
Kalev Kirjutas:Kilowatte palju ja vanust vähe, auto mudel ka "ebasobiv".

Ja mõtle nüüd korraks, kas ikka võtsid viimati nähtud "30" märgi juures kiiruse vähemalt 40 km/h peale, või kas lasid liinibussi peatusest välja jne. Vastust ütlema ei pea...

Küll nad seal kindlustusfirmas teavad.

Iseasi on muidugi see, et kas sama juht on 5 aastat endal peetud autot juhtides no näiteks 40% vähem ohtlik, kui eile ostetus. Boonusklass võiks ja peaks ikka isikukoodi järgi käima.

See näide nüüd küll ei kehti minu puhul.
30 märk (kui märkan) alati võtan kas 30-40 hoo!
Alati olen lasknud bussid peatusest välja ja ka sinna keerata isegi kui neil pole eesõigust(sama pm ka suuremate autotega kuna neil palju käike!)
Buumer on 5+ chillimis masin midagi halba pole õelda.
PM. on su jutt 100% väär ja mingi eelarvamuste baasil tehtud.
Vot nii.

Seda on tore kuulda, et minu jutt on väär, lihtsalt kindlustusfirmad paraku teevad oma otsuseid statistika põhjal ja seetõttu oled nende poliitika ohver.

PS: Ma ei oma mingeid isiklikke suhteid ühegi kindlustusfirmaga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne