Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kütusekulu mõõtmisest
#41
Kui sa räägid, et linnas 7L/100km, siis ma ei usu... Kui trassil, siis on muidugi hea.
Vasta
#42
Linnas jah mitte, aga maanteel küll. Tartust Haapsalusse ja tagasi 525km kokku läks umbes 40L kütet. Sinnahulka arvestatud siis ka linnas liikumist ja mõned kiirendused maanteel.
Vasta
#43
Kui mul ikka auto rahvast täis ja mingi 100km/h kiirus, mõni möödasõit ka, siis kakub trassil keskmiseks 9,5-10 l/100km.
Vasta
#44
jansa48 Kirjutas:Täpselt nii, hommikul 4,5km tööle ja õhtul koju, vahepeal paar väikest sutsu linnavahel.
mootori surm...Icon_confused
Vasta
#45
marek Kirjutas:
jansa48 Kirjutas:Täpselt nii, hommikul 4,5km tööle ja õhtul koju, vahepeal paar väikest sutsu linnavahel.
mootori surm...Icon_confused

Aga mida, siis teha, soojendada mootorit pikemalt, nii 40 kraadini? Autota ei saa tööle minna, tööülesanded sellised, et auto peab olema stardivalmis.
Vasta
#46
webasto, defa jms nt?
Vasta
#47
rauntz Kirjutas:webasto, defa jms nt?

Elan korteris, järelikult Webasto siis, pruugitud ei tohiks vist väga kallis olla?
Vasta
#48
No ma arvan, et ebay või muu internetisait sel kohal abiks... Isegi plaanin seda soetada seoses linna kolimisega...
Vasta
#49
jansa48 Kirjutas:Elan korteris, järelikult Webasto siis, pruugitud ei tohiks vist väga kallis olla?
webasto ca 20k, distantskäivitus oleks oluliselt odavam, aga eestis ei paku seda keegi veel sellele autole.

rauntz Kirjutas:No ma arvan, et ebay või muu internetisait sel kohal abiks... Isegi plaanin seda soetada seoses linna kolimisega...
tohoh, maa-elu viskas kopa ette? Badgrin
Vasta
#50
marek Kirjutas:
rauntz Kirjutas:No ma arvan, et ebay või muu internetisait sel kohal abiks... Isegi plaanin seda soetada seoses linna kolimisega...
tohoh, maa-elu viskas kopa ette? Badgrin

No mitte päris aga kuna kogu elu keerleb kesklinna ümber, otsustasin ajutiselt siia kolida. Kinnisvara on ikka vanas kohas alles aga praegu üürilistega. Eks paistab, mis elu toob Wink
Vasta
#51
marek Kirjutas:[quote=jansa48]
Elan korteris, järelikult Webasto siis, pruugitud ei tohiks vist väga kallis olla?
webasto ca 20k, distantskäivitus oleks oluliselt odavam, aga eestis ei paku seda keegi veel sellele autole.

Distantskäivitusest oleks vist oluliselt odavam see 10-15 min. talvel autos istuda, muidugi ainke miinus on see, et külm on. Kas tõesti kasutatud Webasto on 20k, pole uurinud, aga 3 aastat tagasi panin Patrolile 15500.- + paigaldus 2000.-(uue, ilma puldita)
Vasta
#52
jansa48 Kirjutas:Distantskäivitusest oleks vist oluliselt odavam see 10-15 min. talvel autos istuda, muidugi ainke miinus on see, et külm on. Kas tõesti kasutatud Webasto on 20k, pole uurinud, aga 3 aastat tagasi panin Patrolile 15500.- + paigaldus 2000.-(uue, ilma puldita)
eiei, uus puldiga ikka. kasutatud webastot mina osta ei julgeks, krt mul mitmel sõbral jamad webastoga ja keegi remontida ei suuda. ega see distantskäivitus ka eriti hea lahendus pole, mootoril on ikkagi külmkäivitus...
Vasta
#53
webasto kohta peaks uue teema tegema - seal palju nüansse jällegi. Aga 20 K on siis kui rumal oled Smile
Vasta
#54
R129 Kirjutas:webasto kohta peaks uue teema tegema - seal palju nüansse jällegi. Aga 20 K on siis kui rumal oled Smile
ilmselt olen, lähed poodi ja küsid: "palun 1 puldiga webasto, aitähh" 20k koos paigaldusega. päris mitu tuttavat on pand.

aga sa tark äkki valgustad rumalaid siis?
Vasta
#55
Võsa, miks Sa üldse muretsed sellise asja pärast?
Kütusekulude ja muude asjade kohta valetamine on ju üks rahvussportidest.
Sa pole siiani aru saanud, kuidas "tõelised" eestlased saavad oma 4,2 A8, või 2,0 toboota linnakuluks alla 8l?
Tavaline selgitus on ju; "panin 200.- paaki ja sõitsin 200 km, silma järgi näitas seier sama kogust." Thumbsup
Sest, kui 55l tangiti ja 400 km. sõideti, siis arvutatakse 400:55 = 7,28l. Nod
55:400 = 13,75l.... ei-ei-ei, NII palju MINU auto ju ei tohi võtta. Eusa_eh
Vasta
#56
martiini Kirjutas:Võsa, miks Sa üldse muretsed sellise asja pärast?
Kütusekulude ja muude asjade kohta valetamine on ju üks rahvussportidest.
Sa pole siiani aru saanud, kuidas "tõelised" eestlased saavad oma 4,2 A8, või 2,0 toboota linnakuluks alla 8l?
Tavaline selgitus on ju; "panin 200.- paaki ja sõitsin 200 km, silma järgi näitas seier sama kogust." Thumbsup
Sest, kui 55l tangiti ja 400 km. sõideti, siis arvutatakse 400:55 = 7,28l. Nod
55:400 = 13,75l.... ei-ei-ei, NII palju MINU auto ju ei tohi võtta. Eusa_eh
minu 4,2 A8 võttis maal 8,5 (mitu 750km otsa), linnas 15-16, lumes hullates 18-19. Smile
Vasta
#57
Jälgin kütusekulu ning väga lihtsalt! Paak alati täis, saadud liitrid + kaks nulli lõppu ning jagan läbitud kilomeetritegaIcon_lol

Minu jaoks on vahet, kas ta võtab 13 L või hoopis 16L. Suurenenud kulu võib viidata mõnele tekkinud probleemile, mida õnneks veel juhtunud pole.

Muud vahet selles pole, kuna vahet pole palju sisse panen, kõik on siiamaani ära kulunud...Badgrin
Vasta
#58
marek Kirjutas:
R129 Kirjutas:webasto kohta peaks uue teema tegema - seal palju nüansse jällegi. Aga 20 K on siis kui rumal oled Smile
ilmselt olen, lähed poodi ja küsid: "palun 1 puldiga webasto, aitähh" 20k koos paigaldusega. päris mitu tuttavat on pand.

aga sa tark äkki valgustad rumalaid siis?

No mina olen lihtsalt nii vaene et 20 kilo Webasto jaoks on liiga palju. Endale sain tutuka ebayst 6,5 kiloga (pump+CANi ahi+transport) - paigaldamine ei ole selle sees.
Kuldses börsis müüdi 5000 krooniga ahju koos kella ja pumbaga (aga see ei olnud CANi ahi).
Vasta
#59
marek Kirjutas:minu 4,2 A8 võttis maal 8,5 (mitu 750km otsa), linnas 15-16, lumes hullates 18-19. Smile

Mul A6 täpselt sama - olenevalt tujust 1-2 liitrit siia sinna - oh tegelt pigem sinnaBadgrinBadgrin
Vasta
#60
Teema tegingi seepärast, et mõned mehed näitavad oma minimaalset saavutatut igapäevase keskmisena...

Tegelikult on mul savi, kui palju kellelgi kulub. Igaühe enda mure. Aga mulle hakkas lihtsalt hinge peale käime see, kuidas ilmselgelt valedel eeldustel leitakse kütusekulu, mida siis esitatakse absoluutse tõe pähe.

Olles ise jälgunud igapäevaauto kütusekulu arvete alusel nüüd juba viis aasta, võin mõned järeldused teha. Aga eriti huvitavaks läks elu kevadel, kui sain oma autole paigaldada kütusekulumõõturi, mille eraldusvõime on 10 ml. Tulemused on huvitavad... Olen nendest meie säästukateemas ka kirjutanud. Aga kordamine on tarkuse ema:
absoluutne miimimum on 6 l sajale. Seda liiklusel jalus venides;
üle 9 l sajale pole suutnud sooloautost läbi tallata;
kõige rohkem on säästukas kugistanud 15 liitrit sajale. Tookord sai asulas heinarulle katla juurde lohistatud haagisega.

Omadest kogemustest võin öelda, et Kernu Krooningu Eurodiisli püstol klõpsab kinni varem, kui Laagri Maksi juures oleva UnoX oma. Vahe on paar liitrit ehk 25 km läbisõidus. Ehk peale Unox-s tankimist saan sõita 100 km enne, kui kütusemõõdiku osuti täispaagi jaotiselt alla vajub. Krooningust tankides sadat täis ei saa... Tähelepanek põhineb nii 30 paagtäiel.

Kas tankida servani või klõpsuni? Loomulikult on servani tankimine täpsem. Aga sellega saab üsna kindlalt külje kütusega kokku. Kurb tõsiasi on see, et enamus meie autosid on kümneid aastaid vanad ja sama vanad on ka korgitihendid. Pole siis ime, et osa kütust sealtkaudu üritab lahkuda... MB-l pole asi veel väga hull, kunagi oli mul Fiesta, mis suisa niristas kurgunitangitud paagist paremkurvisIcon_eek

Nagu ma arvasin, kujunes sellest teemast natuke enam, kui vaid kütusekulu mõõtmise kogemuste jagamise teema. See on hea! Seega, laseme edasi. Kasvõi maailmavaatelise küsimuse ümber: milleks mul on vaja teada oma auto kütusekulu, niikuinii kulub kõik ära, mis paaki ostan...

Minul on vaja kahel põhjusel:
1) suurenenud kütusekulu vihjab mingile rikkele;
2) oskan paremini planeerida tankimist pikematel sõitudel. See viimane pole üldse tähtsusetu, kui oled mõne vähelevinud tanklaketi klient.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  w204 suur kütusekulu ivo_s 1 1,989 26-06-2018, 08:51 PM
Viimane postitus: v6sa
  Suur kütusekulu - erinevaid tähelepanekuid indrek 0 13,076 04-06-2010, 03:17 PM
Viimane postitus: indrek
  kütusekulu Hydroid 16 9,466 15-12-2007, 09:27 PM
Viimane postitus: v6sa
  Liiga suur kütusekulu :( mexx001 10 8,054 28-03-2007, 07:25 PM
Viimane postitus: mexx001
  K: jälle see Kütusekulu MarekV 8 6,099 12-01-2007, 03:04 PM
Viimane postitus: MarekV



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne