Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kütusekulu mõõtmisest
#21
Üldiselt on siis väga huvitav, sellest teemast on saanud totaalne mõõteühikute lahkamine ja füüsikalise jäävuse ja eksistentsi lahkamine...
Sellest jääs olevates teede teemast sai jälle tõsine naise/mehe rollide paika panek ja soolise diskrimineerimise lõhna oli ka tunda...
Täis kompotis on ainult Kpihus puudu pulpulaatoriga teemaga ntx...
Vasta
#22
huvitav jah, kuhu Kpihus on jaanud...
Vasta
#23
No, kui sona votab, siis saad aru, et on tema. Kaasajal tal ainult mingi teistsugune nickname. hx2xoxrxmisiganes mingi.
Vasta
#24
clm Kirjutas:Seda ma hakkasin ise ka juba taipama. Et tegelt massi mõõdetakse mahu ja tihedusega, sest gravitatsiooni muutudes muutub ka kaal. Ning tavaarusaamade järgi muutuks sel juhul ka nö. mass.

See tähendab, et näiteks auto mass mõõdetakse kaalu peal. Siis tegelikul on tegemist ikkagi kaaluga, mitte massiga. Sest kui muutuks gravitatsioon, muutuks ka see "mass". Samas muidugi tihedust ja ruumala on keerulisem mõõta, seega vist lepitakse massiarvudega.

Jätkuks siis veelkord:
Massi otse mõõtmise seadet pole veel olemas. Jah massi mõõdetakse gravitatsioonijõu järgi - ehk siis kaal jagab jõu raskuskiirendusega.
Vasta
#25
R129 Kirjutas:No täis paagil ja kurguni täis paagil on vaks vahet sees. Ja kui mootor gaaside asemel läbi filtri korpuse kütet imeb siis ei ole see teps mitte hea.
teoorias on see võimalik, aga praktikas mitte.

Kalev Kirjutas:huvitav jah, kuhu Kpihus on jaanud...
solvus ja läx oopli foorumisse. Badgrin
Vasta
#26
Mul on maalkäimine siuke mõõtühik. Omikul pistan fünferi automaati- tuleb palju tuleb ja panen jugama. Linna tagasi jõudes on mngi ühik tavaliselt paagis alles. Karmidel aegadel, kui 20.- liitri eest küsiti, oli mõistetavalt vähem alles. Praegu rohkem. Kui matemaatikat rakendada, siis umbes kolmandiku jagu Smile
Vasta
#27
marek Kirjutas:[quote=R129]
No täis paagil ja kurguni täis paagil on vaks vahet sees. Ja kui mootor gaaside asemel läbi filtri korpuse kütet imeb siis ei ole see teps mitte hea.
teoorias on see võimalik, aga praktikas mitte.

Huvitav kas Silberis käivad pillid ka teooria pärast või ikka seetõttu et on filtri bensiini täis tõmmanud ja siis hakatakse seda mootorisse tõmbama. Nod
Edit: tuulutus ava on üleval täiteava juures; sealt imetaksegi aure ära; kui sinamaani täis lasta (või natuke vähem ja sooja ilma oodata) siis ongi pahandus. Mõnikord tanklas olen vaadanud kuidas üritatakse viimast liitrit sisse ära mahutada - milleks???
Vasta
#28
punkt 45 - kui sealt üle lasta ongi käes. Pole midagi ulme - pane külma ilmaga paak kõrini täis - oota sooja, sõida aukudest läbi nii et küte vahutaks ja keeks ning suundu "hea õnne korral" teenindusse.

Vaakum on B->A->C. Vahepeal on filter 77 ning klapp 58 mida mootor juhib.

Iseenesest läheb söefiltrit ainult siis vaja kui kuuma ilmaga tekib paagis rõhk üle lubatud kriitilise väärtuse - siis lastakse läbi filtri ja klapi 58/4 neutraliseeritud mürkgaasid välja.


.pdf   aktiiv filter(2).pdf (Suurus: 81.87 KB / Tõmbamised: 12)
Vasta
#29
kuidas sa saad punktist 45 üle lasta? ainult survega paak täis lasta (et enam õhku sees pole ja midagi välja ei tule), et pents jõuaks üles serva. enne hakkab ju üle ääre välja ajama. nagu ma ütlesin teoorias saab, aga enne tuleb auto külili keerata. keegi ei hakka sul leeklambiga paaki soojendama, et kütus paisuks piisavalt, alati jääb piisavalt õhku sisse.

silberis pole väidetavalt sellist juhust paagi täis tankimisest tingituna olnud, vähemalt ei meenunud.

R129 Kirjutas:Edit: tuulutus ava on üleval täiteava juures; sealt imetaksegi aure ära; kui sinamaani täis lasta (või natuke vähem ja sooja ilma oodata) siis ongi pahandus.
ise räägid omale vastu juba ju...
Vasta
#30
No nagu sa tead siis mine ei ole autoluksepp ega diagnostik Icon_smile ja tõesti ise pole seda näinud, aga 100 % on asi kindel, et nii on juhtunud ja Silberis on ka sellega käidud - ma arvan, et sa tead kellelt mu info pärineb; otse inimeselt kes igapäevaselt seda leiba teenib.

Punt 45 asub tõesti üleval kus on sissepääsu ava (joonis on illustratiivne ja asukoht on tegelikult veidike madalamal kui kütte sissevool). Kui paaki jäävad luksumisega õhukorgid mis soojaga paisuvad siis võib juhtuda, et küte tahab hakata välja pressima. Seda kõike ei juhtuks kui paak lasta täis kuni "automaadi klõpsuni". Kui aga väga kõvasti pingutada ja tõesti ülemise otsani täis lasta siis ON JUHUSEID OLNUD kui mootor hakkab bensiini aurude asemel õhutusava kaudu kütet tõmbama.

Jutt leeklambist unusta ära. Suvel võivad asjad päris kuumaks minna ja lähevadki.

Ega mina sunni kedagi sedasi käituma - kui soovid lase paak täis ja tilguta kasvõi kuruguni. Mina seda ei teeks.
Vasta
#31
Ah mis seal ikka - paak täis ja sõitu, kui paak tühi siis uuesti tanklasse. Tegelt see 1-2 liitri pärast põdemine rohkem stressi tekitab - kui juba rohkem neelab, siis saad juba ise ka aru, et autol on miskit viga - ilma kütusekulu arvestamata.

Sööge rohkem soola, see pidi stressi vastu aitama ja Tallinnas paari Mäki kõrval ka statoil olemasBadgrinBadgrin
Vasta
#32
Olete tähele pannud, et OFFTOPICUST vaadatakse sajaga mööda kui foorumi-platnoid ise ka kaasa leelotavad ? SmileSmile

See oli Rolzi postitusest inspireeritud mõte..
Vasta
#33
jep, no democracy.
Vasta
#34
R129 Kirjutas:Kui aga väga kõvasti pingutada ja tõesti ülemise otsani täis lasta siis ON JUHUSEID OLNUD kui mootor hakkab bensiini aurude asemel õhutusava kaudu kütet tõmbama.

Jutt leeklambist unusta ära. Suvel võivad asjad päris kuumaks minna ja lähevadki.
peab ikka juhus olema, tangid ülemise ääreni (? mai tea küll kuidas, sest alumisest hakkab välja jooksma) täis külma ilmaga (oletame, et öösel kl 4-5 siis peaks olema kõige jahedam vist), lükkad (sõita ju ei tohi, sest siis langeb kohe kütuse tase paagis) auto bensuka katuse alt kell 6 omikul päikese kätte, okei kell 7 sest siis asfalt juba soojem, et paaki paremini soojendaks, ootad terve päeva... õhtul hakkad autot loksutama ja paned käima. tegelikult on tankurist tulev kütus päris jahe, seega päris esimese päevaga ei saagi kütust vist päris soojaks...Badgrin

teoorias on see tõesti võimalik...Unibrow

sry OT.

edit:

tegelt peaks seda tegema vanema autoga, millel paak pagassis siis soojeneb natuke kiiremini....aga deem, vanadel autodel pole bensuaurude kogujat... ikkagi uuemaga oleks parem, deem, uuemal ju paak põhja all... Icon_lol
Vasta
#35
Kuidagi tundub, et Võsa alustatud teemat keegi ei lugenud....
Jutt käis ju küttekulu arvestamisest....
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#36
Minu 3,2 165KW võtab tavaliselt kõik paagist ära, mis ma sinna kallan. Hea on see, et kui mina magan ei käi ta ise öösel tankimas. Nali naljaks, aga möödunud suvel tulin Peipsi äärest, üksi, vaikse päksepaistelise ilmaga ja võib-olla ka allatuult, aga Tallinna jõudes näitas see kompuuter keskmiseks 7,8 e.8L/100km, mis on selle suure masina jaoks küll hea tulemus minuarust. Kiirust hoidsin 90km/h ja ei teinud ainsamatki möödasõitu ega ühtegi peatust, läbitud teepikkuseks oli 230km. Praegu talvel linnas kindel 17,5-19L/100km.
Vasta
#37
jansa48 Kirjutas:Praegu talvel linnas kindel 17,5-19L/100km.
pakun, et midagi on rikkis, või sõidad külma mootoriga aint 5km järjest?
Vasta
#38
mul ikka langeb see näit päeva lõpuks 15 juurde, seda 100% linnasõidul, keskmise kiirusega ca 30 km/h... Hommikul esimesed kilomeetrid on küll hirmuäratavad Smile
Vasta
#39
marek Kirjutas:
jansa48 Kirjutas:Praegu talvel linnas kindel 17,5-19L/100km.
pakun, et midagi on rikkis, või sõidad külma mootoriga aint 5km järjest?

Täpselt nii, hommikul 4,5km tööle ja õhtul koju, vahepeal paar väikest sutsu linnavahel.
Vasta
#40
See tähendab, et kui mu 3'ne diisel võtab 7l/100km, siis on hea ? Big Grin
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  w204 suur kütusekulu ivo_s 1 1,998 26-06-2018, 08:51 PM
Viimane postitus: v6sa
  Suur kütusekulu - erinevaid tähelepanekuid indrek 0 13,088 04-06-2010, 03:17 PM
Viimane postitus: indrek
  kütusekulu Hydroid 16 9,467 15-12-2007, 09:27 PM
Viimane postitus: v6sa
  Liiga suur kütusekulu :( mexx001 10 8,055 28-03-2007, 07:25 PM
Viimane postitus: mexx001
  K: jälle see Kütusekulu MarekV 8 6,100 12-01-2007, 03:04 PM
Viimane postitus: MarekV



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne