Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soodsalt millist MB?
#1
Tere, olen siin foorumis uus ning palun teie abi auto ostul. Millised on teie kogemused ja mida soovitate? Kas diisli või bensiini mootoriga? Kas manuaal kastiga või hoopiski automaat?
Hinnaklassi olen vaadanud nii 12 000 - 15 000 EEK.
Enam-levinud sellise raha eest on MB E230 ja MB 190, näiteks silma on jäänud:
http://www.motors24.ee/Default.aspx?page...&sort=paid

http://www.motors24.ee/Default.aspx?page...price.DESC

http://www.motors24.ee/Default.aspx?page...&sort=paid

Senini olen omanud kolme Opelit, 2 astrat (1991, 1998), kui ka 1 vectra (1991) ja sooviks omada midagi kvaliteetsemat ja ruumikamat. Kas MB on auto, mida tuleb tunduvalt vähem remontida, võrreldes Opeliga?
MB ostul mida tuleks kindlasti vaadata? Kas 85 a aasta mercedest tasub ikka soetada või tuleks vaadata sama raha eest näiteks Opel aastast 1994?
Vasta
#2
Minu arvamust ei tasu 100% tõepähe võtta, aga arvan, et sellise summa juures on mõtekam vaadata mingit odavamat marki autot - saab asjalikuma liikuri lihtsalt. Nagu sa ise ütlesid, pigem 1994a opel, sest investeering see Mercedes-Benz ost poleks kindlasti. (autoost üleüldse tegelikult ei ole, aga pange panemistel on ka vahe sees)
Vasta
#3
No kistud auto ost kipub üldse nagu lotomängu moodi olema.Et kas joppab või mitte.Ning,kui ruumikamat masinat tahad,siis võta E klassi MB.Aga kumb-bens või disla? Seda pead ikka ise otsustama,kumb kütuseliik omale meelepärane.Bensiinimootori hoolduskulud ja remont sutsu odevam,kui diislil.Aga eks bensukas rüüpa ka rohkem.Kuigi jah,Sinu poolt väljakäidud summa eest ei pruugi kobedat isendit just saada.
Ikkagi Inimene.
Mis sest,et Muhulane.
Suiti lastakse maale...enamus ajast merel :)
Vasta
#4
wanaboyz Kirjutas:No kistud auto ost kipub üldse nagu lotomängu moodi olema.Et kas joppab või mitte.Ning,kui ruumikamat masinat tahad,siis võta E klassi MB.Aga kumb-bens või disla? Seda pead ikka ise otsustama,kumb kütuseliik omale meelepärane.Bensiinimootori hoolduskulud ja remont sutsu odevam,kui diislil.Aga eks bensukas rüüpa ka rohkem.Kuigi jah,Sinu poolt väljakäidud summa eest ei pruugi kobedat isendit just saada.

Ausalt öeldes isiklikult meeldib rohkem bensiini mootor, sest sellega on kokkupuuted etemad, kuid hirmutab mind just karburaator, nimelt kuidas ta kestab ja ega ei hakka jukerdama? Samas kui vaatan linna peal ringi, siis taksod sõidavad just diislitega, samas rohkem müüakse just bensiini mootoritega isendeid ning diisleid on tunduvamalt raskem saada. Googeldades olen leidnud, et bens mootor peab vastu max 350 000 km, samas diisel aga tublilt 450 000 km. Kindlasti oleks meelepärasem automaat kast (meie liiklus nagu ta on, koguaeg vaheta käike ja mölla, eriti tipp tundidel), aga selle kohta uurides nn mitte asjatundjatelt siis sellega pidavat olema koguaeg jama.

Üks ehe näide on see, kus ostsin Opel vectra 1991, kuulutuses hinnaga 10 000 eek masina sain hinnaga 5000 eek ning selle raha eest oli autot küll ja küll, kuid kahjuks pandi hiljuti põlema. Ka odava raha eest on võimalik saada masin, kui müüja on aus ning isegi oskad konkreetsel automargil vaadata. Kuid sooviksin saada just suuremat masinat ja mugavamat, kui Opel.

Seepärast pöördungi asjalike meeste poole abipalvega?
Vasta
#5
Mersudest loetu pohjal kindlasti pigem E-klass kui 190 kuid koik soltub konkreetsest autost.
Vasta
#6
Sõidumugavuselt on MB muidugi üle prahiThumbsup Mul omal on 3.0 R6 bensukas,automaatkastiga.Ja sõidetud sellega juba ligemale 340 tuhat.Peale hoolduse,küünalde,jagajakaane,rootori,küünlajuhtmete ja termoklapikaane pole mootori kallal muud teinud.Ning kastil vahetatud mõned tihendid sees.
Hakkab kõik sellest pihta,kuidas autot ekspluateeritud on.Kes on hoolas ja sõiduga mõistlik olnud,selle käest saad korraliku isendi.Sõltumata siis auto vanusest.Nii,et silmad lahti ja asjatundja kaasa,kui ostuks läheb
Ikkagi Inimene.
Mis sest,et Muhulane.
Suiti lastakse maale...enamus ajast merel :)
Vasta
#7
Emm...selle raha eest pigem midagi muud. Soe soovitus - vaata japsi.

Selle raha eest veel keegi heas korras autot ei müü. Ja käestlastud Mercedes-Benz on sama õnnetu saan, nagu iga teinegi.

Aga kui kindlasti tahad mersut proovida, siis kutsikas ehk 190 (kerenumbri järgi W201) oleks ilmselt parem valik - sama raha eest saab parema auto ja veidi kergem auto rüüpab vähem. Kahjuks on sel pakiruum väiksevõitu ja seda laiendada ei saa - paak on ees. Aga muidu peaaegu Mercedes-Benz...

Head ja MB häid omadusi evivat liikurit selle raha eest ei saa. Tasub sirvida ostuabi teemaisd ja tehnilist jaotust - seal on enamus muresid kirjas.

Aga alati võib jopata.Nod

Kui tahad, võin pikemalt odavama otsa autode "rõõmudest" pajatada. Aga ei tahaks - liig nukker lugemine.Crybaby

Samas, milleks autot vaja on. Kui ainult punktist A punkti B liikumiseks, siis ajab suvaline punn asja ära.

Miks ma nii negatiivselt alustan? Aga seepärast, et küsitud hinnaskaalas lihtsalt pole korralikke autosid liikumas. Ehk selliseid, millel poleks mõnd totrat, MB omanikule nii tuttavat viga. Olgu selleks siis rooste (seda on igal paarist aastast vanemal MB-l, lihtsalt mõnel on väga palju ja mõnel lihtsalt palju), kolisevad sillad või probleemne jõuülekanne.

Üldiselt: selles raha eest loeb enam konkreetse auto seisukord kui mudel/aasta/mark.

Edu otsingutel!
Vasta
#8
Pead ära otsustama, kas disla või bena.
Kas kutsikas, või w124.
Automaatkast või hakkad kepiga õli segama.
Universaal või sedaankerega.

No midagi pead sa ikka ise ka teadma, siis hakkab alles soovitama ja konkreetsest mudelist rääkima.

Lagunevad kõik autod ühte moodi.Mercedes-Benz laguneb harvemini ja jupid on odavad.
Selge eelis on tagasillavedu ja ketiga moto.

Ja need sinu vikipeedia andmed on bulls..t.Sellisel juhul peaks kõik mu autod ammu seisma.
Üldiselt roostetab ennem Mercedes-Benz kere ära, kui mootor saba annab.
W123 230E igapäevatöös.

Sigmar Avald
56 913 150
Vasta
#9
Mingi väike 190 nüüd küll mugav ega ruumikas pole.
Isiklikult võtaks ennem 1994 aasta vectra või mis iganes.
mugavuselt need kutsikad küll ei hiilga aga 1992-1994 MB 200 ja 250 ning 300 on küll juba mingil määral mugavad. samas 1994 S -i loeks mina alles mugavaks. Kõik  teised ikka kolisevad ja nagisevad omamoodi.
PS: ainult minu arvamus ja võib 110% eksida reaalsusega aga mine ja proovi sõita siis tead. Märki ära vaata sest 85aasta masinal ei saa enam suurt midagi soovida. Sinul 1998a oopel on nii vanadest kidlasti juba 2 korda mugavam ja õkom ning mõistlikum üleval pidada.
Ise olen näinud ka neid nn. oopeli mehi kes uut ja mugavat mb-d oosta ei raatsi aga vanadest MB-dest on nende enda uuem oopel mugavam ja mõistlikum üleval pidada.
Vasta
#10
Vana Opel mis maksab 15k on küll täiesti surnud üritus, võta parema MB mis kiliseb ja koliseb saad vähemalt sõita.
Vasta
#11
lugedes küsimust tooksin välja sarnase võrdluse:

Ei saa ju küsida et kas võtta paks v kõhna naine, blond või brünett, noor aga vaene või rikas ja vana. Esmalt vaja ikka omal need kriteeriumid ensele selgeks teha ja siis asuda soovitusi küsima.

Kui soovitusi jagada, siis diisel ei sobi igapäevaks kasutamiseks lühikeste läbisõitudega. Su küsitud hinnklass sõltub oluliselt enam konkreetsest masinast, tema eelnevatest omanikest kui mudelivalikust. Manuaal v automaat - Muidugi manuaal lollikindlam aga automaat seevastu hoopis mugavam.

Omega ise kuulub pigem suurte masinate klassi ja kutsikas ehk jääb ruumikuselt veidi alla. Vana auto vajab ikka hoolt ja remonti. Opeli osade hinnaga MB-d ka siiski ei remondi.

Määravaks ostu juures sellise hinnklassi juures jääb eelkõige KONKREETSE MASINA SEISUKORD

Edu hea masina leidmisel
Vasta
#12
Ma pakuks, et MB osade hinnaga Opelit ei remondi. Kui sillaosad võivad olla samas hinnaklassis siis Opelil elektroonikat rohkem mis vanadusest võib tõrkuda. Ma arvan, et selle üle pole mõtet isegi vaielda, mis auto Opel onBig Grin
Kui meenutada nüüd näiteks Omegat -94-99(~15k) mudelit mida vahepeal linnapildis päris palju liikus siis tänaseks on need surnud masinad. Paar aastat veel ja võib juba Omega kohta öelda rariteet.
Vasta
#13
python Kirjutas:Ma pakuks, et MB osade hinnaga Opelit ei remondi. Kui sillaosad võivad olla samas hinnaklassis siis Opelil elektroonikat rohkem mis vanadusest võib tõrkuda. Ma arvan, et selle üle pole mõtet isegi vaielda, mis auto Opel onBig Grin
Kui meenutada nüüd näiteks Omegat -94-99(~15k) mudelit mida vahepeal linnapildis päris palju liikus siis tänaseks on need surnud masinad. Paar aastat veel ja võib juba Omega kohta öelda rariteet.

Osaliselt nõus kuigi Omegat siis väga ei võrdleks kuna kui sa vähekenegi teaksid omega arendustest jne siis ta on ikka mõeldus kesk-klass ja edasi ming omalajal on to palju teste võitnud. 190 paluks mitte võrelda siis jäeb omega vähemalt minu silmis peale.
Ise aga valiks ntx 230 või 200 lisasi võiks ka olla ja kindlasti kõik ilusti üle testida.
Vasta
#14
python Kirjutas:Vana Opel mis maksab 15k on küll täiesti surnud üritus, võta parema MB mis kiliseb ja koliseb saad vähemalt sõita.

Võin sulle kohe tõestada vastupidist Smile Pigem sinu opelifoobilik subjektiivne arvamus, mis ei pruugi väga reaalsusega ühtida.

Vennal 1990.a. Vectra A, 2.0 GT 85kw (reaalne väärtus turul 10-15k). Mootor täielik igiliikur, kusjuures liigub minu 100kw w202-st ikka väga palju erksamini edasi (kaalu vähem ja manuaal kah, kuid vahe on väga tuntav). Remonti on teinud 5a jooksul korra sildadele ja muudele jubinatele kokku ca. 8-10k eest. Samal ajal olen mina oma w202-le sisse tagunud 3 aastaga 40k (ei nuta, kogu raha on läinud asja ette). Kusjurues selle Vectraga kihutatakse jubedalt ja aukusid tänaval eriti ei loeta, mina aga selline rahulikuma sõidustiili esindaja ja pigem väldin kehva teed, sõites kohale ringiga head teed pidi.
Ma ei ole väga mingi margipede, seetõttu minu silmis pole Opel ka kehvem auto ja näiteks proovitud Omegad on sõites jätnud väga OK tunde. Igal margil ja mudelil on omad vead Smile
Vasta
#15
Opelifoobia on kindlasti. Ma katsusin üldist pilti ette kujutada, mitte otsida üksikuid näiteid.
Vasta
#16
Vana oopeli ost on juba eos surnud üritus. 2 näidet lähedase inimese põhjal erineva põlvkonna omegad... Noh, liiga pikk jutt saaks, kui vigu üles hakata lugema.
Vasta
#17
Teemasse tagasi - Turu alammenüüs müüakse MB 190 2.0 96kw isendit. Äkki tunneb teemaalgataja huvi?
Vasta
#18
Ei vaidle Martinile vastu, et vectra GT peab vastu ja on mõnus rallitada ,aga maini ära ka mitu korda teda 5 aasta jooksul on värvitud?
Vasta
#19
Krae Kirjutas:Ei vaidle Martinile vastu, et vectra GT peab vastu ja on mõnus rallitada ,aga maini ära ka mitu korda teda 5 aasta jooksul on värvitud?

Heheee, vastus su küsimusele: 0 korda. Onu tegi kunagi koopäärtega mingi modifikatsiooni ära (keevitas vist mingid torud sisse) ja seetõttu need kohad ei roosteta. Kere ka tal suht OK, roostetäppe on, kuid neid siis suvel aeg-ajalt saab likvideerida. Kere pole ka veel nii täpiline, et vajaks ülevärvimist.

Üldiselt see rooste (vanemate) Opelite suur viga on, kuid normaalselt hooldades pole hullu. Vähemalt mu vend on küll ilusti hakkama saanud. Kehtib sama jutt, mida tihtipeale tihkavad meie foorumikasutajad öelda tegelastele, kes on omale läbiaetud MB ostnud.
Vasta
#20
Jah.. On võimalik küll, et opl ei roosteta- rääkisin ühe Combo omanikuga, kelle autol polnud ühtegi roostetäppi. Tegi igakuiselt roostetõrjet põhjale ja käis ka kriitilisemad kohad üle- aastas korra ja silma hoidis peal pidevalt. Ja nii auto uuena kätte saamisest alates.

Endal puuduvad igasugused kogemused selle automargiga, niiet OT-d enam ei kasvataBig Grin

Soodsa MB kohapealt soovitaksin iga konkreetset isendit kohapeale vaatama ja kontrollima minna- pildi pealt ei näe mitte midagi (kui midagi näeb, siis pigem just negatiivset). Tuleb endal ära otsustada, mis on kõige tähtsam- sisu, mootor, kere või midagi muud. Sellise raha eest kõike reeglina ei saa. Konkreetset mudelit ka ei saa soovitada- korralikke kutsikaid ei saa ka tavaliselt nii soodsalt- või siis neid lihtsalt ei soovita ära müüa.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  CLK W209 270 CDI vs CLK W209 320 CDI - millist eelistada? JanK 7 6,861 19-05-2014, 03:43 PM
Viimane postitus: JanK
  K: Millist c140 eelistada? Gennadi 30 14,345 10-05-2008, 06:33 PM
Viimane postitus: Mersuvend



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne