Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liiklemine Tallinnas
#1
Kuna ise Tartust ja enne pole Tallinnas sõitnud, siis oleks abi vaja.

Vaja sõita Kristiine-kanti, täpsemalt Tihase-Haigru. Kui Tartu poolt tulla, mis oleks parim marsruut? Sõita oleks vaja nädalavahetusel.

Ehk keegi foorumlane, kes pealinnas pidevalt liikleb, oskab nõu anda?

Aitäh!
#2
Lennujaamast mööda ja vasakule pööre Järvevana teele. Sealt paned otse ( Silberist mööda ) niikaua kui tuleb vastu Sõpruse puiestee ( Statoil nurga peal ). Sealt paremale ja sõidadki Kristiine suunas - umbes paar kilti ja õige kant.
#3
nii on täpselt poole lühem maa, ehk mingi 4-5km. Smile

muidugi juhkentalisse pole mõtet trügida, ma läheks mööda tartu mnt kuni stokini, siis vasakule liivalaiasse ja "otse" kuni taksopargi risini ja siis sealt sõpakale.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
#4
Jep Lennujaamast mööda ja Ülemiste ristmikult vasakule - Järvevana tee peale, siis otse ja otse Silberist mööda, Pärnu mnt silla alt läbi, järgmisest foorist ka otse edasi mäest alla ja esimene võimalus paremale (Nõmme teele)...siis juba otse lõpuni. vt. kaart Eusa_whistle

   
#5
liisel Kirjutas:ma kah nii sõidan nagu boamadu juhendas... liiklemine kiirem ja väldib linna Smile Mulle tundub boamao juhend lihtsam Smile
tegelikult kristiinesse saab kiiremini kui minna järvevanalt veerenni ja sealt keskelt ringilt mööda uut filtri tee pikendust.

edit: okei annan alla, miks minna otse kui saab suure ringiga. Smile eriti mõnus on passida viking motorsi juures ummikus.
#6
liisel Kirjutas:need on need pahad väiksed teed Smile
jäta järgi, need on UUED JA HEAD songisepa teed! Badgrin
#7
Mina tean ka kõiki võimalusi kuidas sinna saab. Lähtusin sellest , et mees Tartust ja nii on talle ilmselt kõige lihtsam seletada, liigelda ja kõige vähem igasugu "paremale-vasakule ja kännu ümbert otse".
#8
Boamadu Kirjutas:Mina tean ka kõiki võimalusi kuidas sinna saab. Lähtusin sellest , et mees Tartust ja nii on talle ilmselt kõige lihtsam seletada,  liigelda ja kõige vähem igasugu "paremale-vasakule ja kännu ümbert otse".
marek Kirjutas:muidugi juhkentalisse pole mõtet trügida, ma läheks mööda tartu mnt kuni stokini, siis vasakule liivalaiasse ja "otse" kuni taksopargi ristini (kristiine rist) ja siis sealt sõpakale ja oledki kohal.
kuda kelle mõistus võtab, mina ütleks, et nii on lihtsam. tunduvalt kiirem ja poole otsem, sest tihase-haigru kohe kristiine ristist üle paremal.

aga las siis mees tartust valib kuda tal lihtsam.Unibrow
#9
Kõige õigem on laenata sõbralt ( kui omal pole ) GPS, või siis vaadata netist enne kaardi pealt ja trajektoor paika panna. Mina kasutan mõlemat varianti- kui TomTom jäi teise autosse siis vaatan netist enne kui kuhugi suundun otsima.
#10
liisel Kirjutas:mina kui maalt ja hobusega ja naisterahvas ka veel õnnetuseks valiksin boamao variandi Tongue aga jah ... valikuid on palju
seleta mulle ära kuidas saab olla sealt lihtsam? pealegi pead ju mustamäält uuesti pea-aegu kesklinna sõitma...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
#11
Marek , sellest mina räägingi, et vaadata tuleb kaarti enne kui kodunt välja tuled. Kui SELETADA teisest linnast kodanikule siis tuleb seda teha võimalikult lihtsalt ja arusaadavalt. Siin ei ole vahet kas kusagilt on 4 km otsem või mitte. Mõttetu vaidlus.
#12
Boamadu Kirjutas:Marek , sellest mina räägingi, et vaadata tuleb kaarti enne kui kodunt välja tuled. Kui SELETADA teisest linnast kodanikule siis tuleb seda teha võimalikult lihtsalt ja arusaadavalt. Siin ei ole vahet kas kusagilt on 4 km otsem või mitte. Mõttetu vaidlus.
on küll jah, aga kuidas on lihtsam tartu mnt'lt keerata vasakule, sealt kuni sõpakani ja siis sealt kristiinesse kui sõita tartu mnt'lt kuni stokini, sealt vasakule liivalaiasse ja sealt kuni kristiineni? Badgrin
#13
marek Kirjutas:
liisel Kirjutas:need on need pahad väiksed teed Smile
jäta järgi, need on UUED JA HEAD songisepa teed! Badgrin

Ja mina arvasin, et selle mehe nimi on hr. Songermaa ....Icon_redface
#14
Saab küll nii jah.
#15
mul tekkis ka küsimus, kuidas saab talinast tartusse?

tallinn -> kose -> türi -> viljandi -> tartu.

tundub kõige lihtsam. BadgrinBadgrin

siit moraal:
Boamadu Kirjutas:Kõige õigem on laenata sõbralt ( kui omal pole ) GPS, või siis vaadata netist enne kaardi pealt ja trajektoor paika panna. Mina kasutan mõlemat varianti- kui TomTom jäi teise autosse siis vaatan netist enne kui kuhugi suundun otsima.
#16
marek Kirjutas:
liisel Kirjutas:ma kah nii sõidan nagu boamadu juhendas... liiklemine kiirem ja väldib linna Smile Mulle tundub boamao juhend lihtsam Smile
tegelikult kristiinesse saab kiiremini kui minna järvevanalt veerenni ja sealt keskelt ringilt mööda uut filtri tee pikendust.

edit: okei annan alla, miks minna otse kui saab suure ringiga. Smile eriti mõnus on passida viking motorsi juures ummikus.
Täitsa hea lahendus...vahest rong segab...aga pole paha!
#17
liisel Kirjutas:See suht koht vaieldav. Ma sõidan kah läbi järvevana, tundub lihtsam. See liivalaia ei ole mu lemmikuid. Sõltub muidugi kella ajast. Öösel pole probleeme kuskil sõitaSmileAga jah see rohkem juba tunde asi ja oma otsustada milline tee tundub endale parem Smile
samuti sõltub järvevanal kellaajast, täna päeval sõitsin ülemistest tmk juurde 20min... kui ikka 2 turakat kõrvuti 50ga eest situvad, ple midagi teha. ja siis veel essi maja eest kuni statini 1m haaval...
#18
jutt oli , et mees tuleb nädalavahetusel. Saab nii üht kui teistpidi loodetavasti ilma ummikuteta.
#19
liisel Kirjutas:
marek Kirjutas:
liisel Kirjutas:ma kah nii sõidan nagu boamadu juhendas... liiklemine kiirem ja väldib linna Smile Mulle tundub boamao juhend lihtsam Smile
tegelikult kristiinesse saab kiiremini kui minna järvevanalt veerenni ja sealt keskelt ringilt mööda uut filtri tee pikendust.
need on need pahad väiksed teed Smile
Tänu nendele väikestele teedele ei istu mina tipptunni ajal väga palju ummikus, kuna kõik "mainstream" (võib ka öelda Tallinna "dumbuserid") sõidavad suuri teid pidi ja istuvad 40 min või rohkem ummikutes.
Kui linn vaba, siis pooldan Boamadu varianti, mööndusega, et ise läheks Tondi Selveri juurest paremale Tondi tänavale ja siis Linnu teele, üle Sõpruse pst ja siis uuesti paremale. Võib ka muidugi teha täpselt nii, nagu Boamadu kirjeldas, maitse asi Smile
Küll aga ummikute ajal on Mareki variant kindlalt parem, mind ainult häirib Tehnika tn. trööstitu teekate.
#20
Arvestades, et küsija kaugemalt ja linn võõras, siis Järvevana/Tammsaare/Sõpruse pst variant tundub siiski juhatamisena loogilisem valik. Eksimise võimalus suht võimatu. Nädalavahetusel ka ummikutesse jäämise võimalus väike (kui just mingi avarii liiklust ei takista). Ometi on ka see tõsi et: Kõik Teed Viivad Rooma.




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne