Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiirustajate vahelevõtmine on peen tehniline töö
#21
soul Kirjutas:Video, kuidas Soomes võeti maha liikluskaamera.
http://www.youtube.com/watch?v=epPls1dyqy8

http://www.youtube.com/watch?v=wnkp2sT8zkg
http://www.youtube.com/watch?v=ph-qv4gYAE8
Icon_biggrin
Vasta
#22
Mida lahendab kiiruskaamerate purustamine? Kaotab teedelt alla lubatud kiiruse sõitjad?

Jah, ma olen nõus, et ainult kiirus ei põhjsuta õnnetusi. Küll aga oludele mittevastav kiirus. Mis võib Ussisoo kurvides olla ka 48 km/h...

Kas keegi pakub parema võimaluse välja, kuidas taguda inimeste peadesse, et kiirus tuleb valida vastavalt tee ja liiklusoludele? Laske käia, teeme algatuse.

Mulle ka ei meeldi kiiruskaamerad. Ei nende jäikuse ega nendele kulutatud raha tõttu. Mis ilmselt lendab osati  tuulde, kuna mõned "vabad kodanikud" hakkavad neid varsti lõhkuma. Aga kusagilt peab ju hakkama inimestele meelde tuletama, et kehtestatud kiirused on kokku lepitud. ning võttes vastu juhiloa, oleme me kohustunud neid kokkulepitud reegleid ka täitma.

Hoopis tõhusamad on minu arvates need kroonid, mis kulutatud vastava õppematerjali loomisele. Mäletate neid videosid, mida ma olen pannud siia teemasse. Koledad ja mõneti küsitavadki. Aga füüsikaseadused kehtivad kõigilöe võrdselt.

Mäletate Jostovit? Nii lolli surma surra...

Ning rahatrahvi asemel peaks süüdimatult paarutanud juht mitte türmi minema, vaid avariipaikasid koristama.
Julm? Jah...
Sadistlik? Ei, sest vaid nii saadakse aimu oma hetkelise tähelepanematuse või "ma vaid natuke" mõtlemise võimalikest tagajärgedest...

Ma loodan tõepoolest, et mitte keegi meie seast ei peaks vaatama vihmamärjale teele liigsuure sõidukiiruse pärast mittepidamasaanud autonina all ülekäigurajal verisena lebava naise kõrval nutta tihkuvale lapsele otsa, otsides vastust lapse küsimusele: "miks emme ei vasta..."

Arusaamine, et kokkulepitud kiirused on üks osa ohutuks liiklemiseks vajalikust mõtlemisest. Ma ei unistagi, et inimesteni jõuaks arusaamine, et kolonnist möödapaarutamisel võidetud 12 sekundit 10 km kohta ei ole seda kulu väärt. Kuid parandamatu optimistina ma loodan, et kiiruskaamerad koos liikuvate patrullidega suudavad panna aru pähe neile, kes järjekindlalt peavad kõigist mööda saama, tulgu keegi vastu või mitte.

Siis ehk jõuame ükskord ka selleni,et kaovad ära need totrad ja mulle arusaamatud sõnad: "tagantsissesõit toimus seetõttu, et eessõitja pidurdas ootamatult" või " auto kaotas kontrolli (sirgel ja kuival teel...Retard)"

Igaks juhuks ka disklaimer:
lubatust märgatavalt aeglaselt sõitmine ilma mõjuva põhjuseta (tehniline rike, tervislik seisund) on samasugune sigatsemine, nagu seda on möödatrügimine! Kui sellele lisandub veel möödasõidu takistamine (selle alla käib ka kolonnis teisena ilma pikivaheta venimine, kui mööda sõita ei soovita), siis on tegemist suisa kuritahtliku tegevusega, mille kohta on samuti olemas LE vastav punkt.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Naviseadme töö kvaliteet? kpokyc 10 5,868 18-02-2009, 08:51 AM
Viimane postitus: indrek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne