Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eesti automüügi eripära (vs Soome)
#1
Miks on küll nii et kui kirjutad konkreetselt auto hinna nt 14.900 ning ei tingi siis on mingi teatud seltskond tegelasi kes vist põhimõtte pärast saadavad iga mingi aja tagant pakkumisi "13 kohe..."

Ilma autot nägemataSmile

Olen 90% oma autodest Soome müünud. Inimene helistab viisakalt, lepib proovisõiduaja kokku-tavaliselt sadamasse. Sõidetakse 10-15min. Ilma pikema jututa ARK-i ja kogu moos.

Eks leidub Soomeski jutupaunikuid aga need pole kunagi ostjad. Ostjad on vaiksed, lühikese jutuga ja konkreetsed.

Soomlane üldjuhul on elutervema suhtumisega ka-ei nori iga väikse kriimu pärast. Selge see et 12 aastat vana auto pole uus. Uue hind vist alates 120.000. Minul 14.900.

Eestis inimesed ise ka paraku ei tea kas soovivad liha või kala. Või jaanalindu.

1 näide. Inimene tuleb proovisõidule ja hakkab seletama et no me vaatame veel C-klassi, Cayenne, länkkärit, Q7 jne. C-klassil ja S-klassil on ikka "väike" vahe. Rääkimata teistest linnamaasturitest.

Siis veel need vahetused-konkreetselt on kirjas: Vahetus ainult G55 alates 2008 kuni 45.000€

Ja siis pakutakse suvalt bmw X1 2.0 diislit, Q5 või 2003 Cayenne. Või A-klassiEusa_wall

Lihtsalt pidin välja saama selle.
Vasta
#2
Paljud "ostjad" isegi ei loe mis on kuulutuses kirjas Eusa_wall
Eesti "ostjatest" on 50% ärikad, kes igapäev jälgivad turgu ja lihtsalt teevad debiilsed pakkumised, ala veab, ja kaovad ära, isegi kui ütled ok. Eusa_clap
Vasta
#3
Tundub küll. 1 hull tüütab iga nädal 12 pakkumisega kuigi on 10x öeldud viimane hind.
Vasta
#4
(13-08-2019, 12:09 AM)nostromo Kirjutas: Miks on küll nii et kui kirjutad konkreetselt auto hinna nt 14.900 ning ei tingi siis on mingi teatud seltskond tegelasi kes vist põhimõtte pärast saadavad iga mingi aja tagant pakkumisi "13 kohe..."

Ilma autot nägemataSmile

Olen 90% oma autodest Soome müünud. Inimene helistab viisakalt, lepib proovisõiduaja kokku-tavaliselt sadamasse. Sõidetakse 10-15min. Ilma pikema jututa ARK-i ja kogu moos.

Eks leidub Soomeski jutupaunikuid aga need pole kunagi ostjad. Ostjad on vaiksed, lühikese jutuga ja konkreetsed.

Soomlane üldjuhul on elutervema suhtumisega ka-ei nori iga väikse kriimu pärast. Selge see et 12 aastat vana auto pole uus. Uue hind vist alates 120.000. Minul 14.900.

Eestis inimesed ise ka paraku ei tea kas soovivad liha või kala. Või jaanalindu.

1 näide. Inimene tuleb proovisõidule ja hakkab seletama et no me vaatame veel C-klassi, Cayenne, länkkärit, Q7 jne. C-klassil ja S-klassil on ikka "väike" vahe. Rääkimata teistest linnamaasturitest.

Siis veel need vahetused-konkreetselt on kirjas: Vahetus ainult G55 alates 2008 kuni 45.000€

Ja siis pakutakse suvalt bmw X1 2.0 diislit, Q5 või 2003 Cayenne. Või A-klassiEusa_wall

Lihtsalt pidin välja saama selle.
Ma olen ammu tahtnud sellest kirjutada-Ette jõudsidEusa_clapEusa_clapEusa_clap
lisaks veel see et maksan kohe ja sulas kiire tehing garanteeritud jne eusa_dance:Eusa_dance


Tühja-Tähja tootmiskoondis
Restuaureeritud Webasto komplektid "plug and play" ja ole soojas.
Müüa Star C3 , Star C4
Online WIS ASRA EPC 1kuu/10 Eur-i.  12kuud/80 Euri
Kergkaubariiulud-koju-garaazi-keldrisse-tööstusesse
Vasta
#5
Olen samuti kokku puutunud "ostjaga", kellel oli lisaks minu S210-le valikus veel ka Citroen C4, Chrysler Sebring ja kindlasti veel muid maailmaimesid.

Mõned seigad mis meeles sellest korrast:
*Esimesel ristmikul oleks see vana peaaegu mu auto maha kandnud
*Millegipärast meeldis talle seda automaatkasti käiguvalitsat ilge hooga P ja D vahel kangutada
*Kaasas olnud naisele lubas vahepeal peksa anda
*Arusaamatul põhjusel tehtud ostueelse kontrolli eest ülevaatuspunktis prooviti maksta kaasavõetud veinidega
*Neid samu veine pakuti hiljem ka mulle, tänutäheks et ikka autot näitama tulin ja oma sünnipäevast mitu tundi nahka panin sinna.
Vasta
#6
veel meenub et kui kunagi sai Vitot müüdud(638)tahtsin saada mingi 2000 euri,Sai siis selliga kokkulepitud et vaatama jne.No kohapeal sain ülevaate Auto24st,Icon_razzIcon_razzIcon_razz et mida kõike saab 2000 euro eest ja mina tahan oma vito eest 2000....
Tühja-Tähja tootmiskoondis
Restuaureeritud Webasto komplektid "plug and play" ja ole soojas.
Müüa Star C3 , Star C4
Online WIS ASRA EPC 1kuu/10 Eur-i.  12kuud/80 Euri
Kergkaubariiulud-koju-garaazi-keldrisse-tööstusesse
Vasta
#7
Minu humoorikaim seik oli kunagi W463-e müües, kui tuli üks Vene kodanik seda vaatama, Maardust.
Käis tiiru ümber auto ja küsis, et ega ma ei tahaks vahetada seda tema Maardu kahetoalise korteri vastu.
Arvestades tänaseid kinnisvarahindasid, ei oleks see võib-olla isegi kõige lollim tehing olnud.
Tollal ma tema korterist puudust ei tundnud.
Istus rooli, sõitis kõikse imleikumad teed läbi ettekäändel, et need ta koduteed, et siis temal hea tunnetus.
Lõpuks, tagasi laguspunktis, vaatas davaariš nn pagasiruumi ja tagumisi istmeid, ning nentis kurbusega, et "sdes spat nelsja".

Aga teema algatajale soovin konkreetselt külma närvi.
Enamus tilganäppijad on täna sellest generatsioonist juba, kes helistada enam nagunii ei julge.
Meile prügisse toppida ei ole ka raske tegevus.

Samas, eks see korralagedus automüügiturul ka soodustab sellist ülbet käitumist, kahjuks on ikka jube palju "autohaus'e", kes kasutataud
autode asemel müüvad ära kasutatud autosid. Eks me teame kõik, kuidas nenndega manipuleeritakse.
Seniks, kui seda tegevust ei kriminaliseerita, idiootide lõikuspidu kestab.

Ja, ma usun, et sellist autot antud hinnaklassis on palju lihtsam müüa, kui mõnetuhande eurost rahvaautot.
Ilmselt seal on pakkumised veel huvitavamal naturaalmajanduse mudelil põhinevad.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#8
Mul kunagi oli CLK 430 V8 müügis ja mõni aus helistaja ka kohe ütles et tahaks vaatama tulla, aga tal raha ostmiseks ei ole, aga tahaks tõmmet proovida Smile
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#9
See on tõesti hell teema. Kõige hullem on see, kuidas keegi ei süvene. Helistatakse või saadetakse sõnum, tehes arusaamatuid pakkumisi, võttes aluseks mingid roimad kuskilt internetiavarustest, mida antakse niisama ära.

https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php...rhash=92b4

Panin kevadel müüki väga viisaka E39, helistajaid nagu murdu. Vahetuse võimalust kirjas polnud, ikka pakuti roostes Mazda 6 jms kahtlast saasta. Muidugi tehti ka "2k sularahas, kohe kätte" pakkumisi. Kõige hullem oli üks kohalik E39 entusiast, kes küll autot tundis ja oskas vaadata, kuid ütles pärast 1.5h kestnud kontrolli/jutuajamist, et "krt, ma ei tea, mul hetkel küll raha ei ole, peab vaatama, või emaga rääkima, äkki saab mulle laenu teha...". Ei ole minu ettekujutus, kuidas peaks pühapäeva õhtut sisustama.

Ning lõpuks tuli kohale kaugelt Narvast üks härrasmees, vaatas sõbraga vaikselt üle, oli väga rahul, küsis, kui palju ma soovin, ning maksis sularahas. Kõik.

Isa rääkis ka hea loo. Mingid noored rullnokad olid proovisõidul käinud ja üks oli helistanud emale stiilis "me sõidame S6-ga, päris hea tõmme on!". Lahkusid, emotsioonid laes, kuid ostu ei järgnenud.
1993 Ford Scorpio Stufenheck 2.0i Topas
Vasta
#10
Mul on kaks korda olnud olukord kus tullakse hõbiautot ostma, tehakae proovi sõit jne. ja siis hakatakse kohapeal mõtlema kas tal on üldse hobiautot vaja.
Mercedes-Benz on Mercedes-Benz.
Vasta
#11
Kui telefonis tundub ostja juba kahtlase jutuga siis mina tavaliselt ütlen kohe ära oma viimase hinna ja tagantotsa veel lause " Kui selle raha eest pole nõus ostma siis pole mõtet tulla minu ega enda aega raiskama".
Samuti kui olen müünud hobikat, mis pole talve näinud olen pot. ostjaga leppinud kokku, et vaatad visuaalselt üle aga enne proovisõitu tahan saada kindlat jah sõna, sest mina oma autot soolama ei kavatse hakkata.
Ja olen nõus sellega, et see kes reaalselt huvi tunneb, see helistab ja tuleb kohale.
Vasta
#12
Selline nali ka veel vahetustega et oletame et sinu auto sularaha hind on 10k, autol mida soovid hind 15k. Pakud siis autot + 5k sulas aga vastu tuleb üldiselt et 10k tahetakse sulas vmt Eusa_angel

Kui ma tahaks enda 10k autost lahti saada ja 10k veel peale maksta siis ma vaataks ju nagu teise hinnaklassi masinaid juba või mis!? Aga noh küsida võib kõike!

Teine tähelepanek - mida odavamat autot müüd, seda rohkem saad absurdseid kõnesid ja väga palju suhelda täiesti arulagedalt. Täiskohaga olin ametis kui müüsin vana Honda Jazzi, telefon oli täiesti punane ja valdav keel vene ja autovaatamised olid 30min intervalliga
www.mbshop.ee - varuosad ja lisavarustus. LEIUNURK
Vasta
#13
Paksu nahka on vaja lihtsaltSmile
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#14
Ma arvan, et tavaline Eesti kodanik, kes pole "autopede" üldjuhul ei viitsigi automüügiga tegeleda, lihtsam on platsi peale sissemaksu rahana ära anda ja uus võtta.

Ah ja, äri ideena käin välja osta kõik Autojärelmaks autod hulgihinnaga kokku ja transportida nad Saksamaale, kus on automüüja vaatevinklist ikka väga kobedad hinnad.
Vasta
#15
(18-08-2019, 12:10 AM)HotPapa Kirjutas: Ma arvan, et tavaline Eesti kodanik, kes pole "autopede" üldjuhul ei viitsigi automüügiga tegeleda, lihtsam on platsi peale sissemaksu rahana ära anda ja uus võtta.

Ah ja, äri ideena käin välja osta kõik Autojärelmaks autod hulgihinnaga kokku ja transportida nad Saksamaale, kus on automüüja vaatevinklist ikka väga kobedad hinnad.

Kahjuks või õnneks ongi vastaval autol vastav väärtus...
Kui meil saab igast rontidega muretult ringi liigelda, siis euroopas mitte.
Ehk ostad 10k auto 3k’ga...viid nt Saksamaale...tehnoülevaatus teeb muuhulgas kontrollile ka puuduste eemaldamise...läheb oma 7k näiteks...
Maksad kinni ja ei taha enam kunagi ida-bloki inimestega mingeid asju ajada...Puke

Seepärast ei olegi väga reaalne vanast euroopast autot isegi samas hinnaklassis osta, nagu meie turul...kallimad on...sest neil ongi väärtus, ka hetkeline, mitte kellegi hea mälestus, mis on kindlasti väärtus omaette.
Vahel muidugi joppab ka....kirikuõpetajad annavad tavaliselt Aitähi eest jne...Eusa_clap



Edit: teemasse ka.
Mäletamistmööda kasutaja arts24 müütas vist punnsilma...ostjad tulid perega Narvast...bussiga.
Nii, proovisid autot igast asendist, pikk sõit ja lõpuks maanteeametisse vormistama.
Mingil hetkel tahtis ostja proovida cd plaati, mille ta põuest välja tõmbas ja automakki surus...tuli välja, et ei lugend plaati...no vot.
Käis mööda parkimisplatsi ringi ja otsis, kellelt saaks proovimiseks teist plaati laenata...et veenduda, kumb neist tõrgub, makk või plaat.
Kuna teist plaati ei saanud, siis jäi auto ostmata, kuigi sai pakutud 50st kuni 100 euroni selle arvelt maha, sest tõesti plaati ei lugenud ja varem ka seda ei teadnud...
Sõitsid liinibussiga Narva tagasi. Makk oli mingi kõige tavalisem 10-20eurot maksev...raadio ja muu töötas, et nüüd haudvaikuses Narvani poleks pidanud kulgema.

Oli ikka põhimõtteline inimene.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uus Autoseikluse Karikasari – Kesk-Eesti Karikas 2022 Minister 4 591 10-12-2022, 02:35 PM
Viimane postitus: Minister
  Eesti keel seadistuses Toiran 0 346 07-04-2022, 07:00 PM
Viimane postitus: Toiran
  Vanatehnika Seiklussõit 5.0 – Lõuna-Eesti 09.01.21 Minister 1 1,205 10-01-2021, 12:58 AM
Viimane postitus: Minister
  Mida peab tegema automüügil Soome? nostromo 9 3,981 15-12-2019, 10:56 AM
Viimane postitus: nostromo
  Auto müümine Soome voodoo 20 25,586 17-04-2015, 10:05 PM
Viimane postitus: taaniel
  Soome ja rootsi hea hinnaga Sheik 6 5,560 05-02-2014, 09:11 AM
Viimane postitus: indrek
  Soomest auto ostmine ja toomine Eesti Rikssu 13 29,122 11-03-2013, 11:02 AM
Viimane postitus: Kupskin
  Kas Eesti peaks fosforiiti hakkama kaevandama? bemmimees 16 12,561 06-02-2013, 05:00 PM
Viimane postitus: Priit
  Registreerimisnumbri (55 AMG) ost/müük Eesti Vabariigis? nostromo 19 20,934 06-01-2013, 08:33 PM
Viimane postitus: väikemees
  Eesti on väike koht, Karlil on uus number! Harry 3 4,409 19-08-2012, 05:30 PM
Viimane postitus: Harry



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne