Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W221 C216 Comand NTG3 navi ei tööta enamus aega
#21
(13-03-2018, 02:34 PM)ak75 Kirjutas: MB Worldis olen leidnud veel ühe teema, küll arvatavasti juba uuema, NTG4 süsteemi näitel, kuid sealne kirjutaja väidab, et ei saa asendada ketast niisama lihtsalt isegi 1:1 sarnase ketta olemasolul.
Teema ise loetav siit: https://mbworld.org/forums/s-class-w221/...place.html

Sealt loeb ka välja, et peale kõvaketta eemaldamist NTG toimis, ainult navigatsiooni ei saanud kasutada.
Probleem on siis, kui auto on toodetud peale aastat 2009. NTG 3.5

Sellele ja uuematele on aktiveerimiseks moodul saadaval.
http://carsystems.com.ua/mb-products-en/...tivator-en
Eeldada võib, et selle karbi hind jääb ka 500 euro ligidale.

(COMAND APS NTG3.5
Comand NTG3.5 is fitted to the W221 S / W216 CL from Model Year 2010 (i.e mid 2009 onward) replacing NTG3. It has inbuilt Bluetooth telephony, 7 digit post-code system, and can support a Split View main display so the front passenger can watch a DVD but the driver can not see it.
It was the first Mercedes Sat-Nav system to use PIN codes to authenticate the Sat Nav map against the vehicle - thus preventing the use of copied map disks, or 1 map disk being installed on many vehicles.
It is not possible to upgrade a NTG3 S / CL to NTG3.5 because it is not possible to get PIN codes generated and thus the Sat Nav won't work any more.)

Mina näeks kõige lihtsama katsena uue kõvaketta paigaldamist ja proovida ära, kas saab navikaardid peale installida või mitte. Peaasi, et kõvaketas vähemalt 40Gb oleks.
Vasta
#22
Nii, võtsin Comandi välja, millega seoses täiendaks veidi ülalpool Rolzi postitatud tööjuhendit. Teen copy-paste ja kirjutan oma täiendused vahele ja/või kustutan ebavajaliku:
1) Eemalda topsihoidja ja tuhatoos. Topsihoidja kaant avades leiad kaks kummipunni, nende all TX20 kruvid. eemalda need, tõmba topsihoidja välja, ning tuhatoos tekkinud ruumi ära kasutades käetoe poole. Tuhatoosi päris eemaldada polegi vaja kui ei soovi.
2) Ülevalt, COMMANDi ekraanile pealepuhuva õhu vendi rest eemalda. Võta käega kinni ja tõmba välja.
Jällegi ole ettevaatlik, et ei tõmba seda resti COMMANDi ekraani peale kolaki.
3) Kui resti eemaldadanud oled, näed seal all ühte kruvi. Võta TRX 25 ja keera lahti see.
4) Puitpaneeli kõige alumises servas keskel on metallist klamber, päris jäik. Tuhatoosist jäänud vaba ruumi ära kasutades aseta lühike kruvikas selliselt, et saad klambri kinnihoidva serva alla suruda. Protsessi lihtsustamiseks võib samal ajal puitpaneeli alumist serva mõistliku jõuga sissepoole suruda.
[Pilt: 38637-2018-03-30_13.49.34.jpg]
4) Kogu puitpaneel, koos kliima ja DVD boxi puitkaanega eemaldub ühes tükis.
Kui ülevalt kruvi väljas on, ning alumine klamber hoidva serva tagant eemaldatud, sikuta õrnalt kogu paneeli enda poole. mina tegin seda alt servast alustades, kuna sealt sai näpud paneeli taha ajada. Paneeli külgedel on kokku neli metallist vedru- või surveklambrit.
5) Vabasta kliimapaneeli pistik ja eemalda puitpaneel. (Võib, aga ei pea, saab ka paneeli kõrvale lükata, asetades eelnevalt paneeli ja konsooli vahele mõne pehme riidest eseme, et ei kriibiks. Jääb vähem veakoode sisse ma arvan ,kui kliimapaneeli pistikuid ei näpi.)
6) DVD/BOXI ümber on neli TRX 20 kruvi, keera lahti, vabasta tagant pistikud ja ongi käes see Sul.

Edasi Comandi lahkama.
C216 kupee Comand on Beckeri toode, koodiga BE7071
[Pilt: 65975-2018-03-30_14.01.12.jpg]
HDD hoidev rakis on kinni kahe TX8 kruviga, eemalda need, seejärel eemalda ettevaatlikult lintkaabel ketta poolt otsast. edasi selgub, et ketas on oma rakise küljes kinni nelja TX8 kruviga, millest kahele kruvikaga lähenemiseks puudub ava.
[Pilt: 68953-2018-03-30_14.20.58.jpg]
[Pilt: 42439-2018-03-30_14.21.15.jpg]
Mina ei tea, kuidas õige on, aga tegin ise need avad 5mm puuriga.
[Pilt: 45459-2018-03-30_15.25.40.jpg]
Edasi ketas rakist välja, misjärel selgus, et tegu on 40GB Toshiba toodanguga.
[Pilt: 96293-2018-03-30_15.29.51.jpg]

Edit: WIS piltidega tööjuhendi number on AR68.20-P-2314SC

Ketas läks arvuti külge USB>IDE üleminekuga, võttis ilusti pöörded üles ning device manageri all oli ka näha (kasutan win7 Pro 64 bit masinat).
Peab hakkama nüüd Clonezilla ja mingi linuxilise installeerimisega tegelema. Täitsa tume maa mu jaoks. Täna kahjuks rohkem aega selle teemaga tegeleda pole.

OT: Tegelikult võiks selle teema kupeede alla liigutada. Comandini jõudmise viis kupeel ja sedaanil on täiesti erinevad, samuti on erinevad kupee ja sedaani comandide tootekoodid!
Vasta
#23
Siin valik kettaid suht olematu hinnaga, tellin prooviks ära https://www.aliexpress.com/w/wholesale-M...=MK4036GAC
Vasta
#24
(30-03-2018, 04:17 PM)ak75 Kirjutas: ...
Peab hakkama nüüd Clonezilla ja mingi linuxilise installeerimisega tegelema.
...

Pole vajadust - pulgalt toimetav versioon on kenasti olemas: http://clonezilla.org/clonezilla-live.php

Toimib pulgalt kenasti.Thumbsup

Jälgin huviga.Eusa_angel
Vasta
#25
(02-04-2018, 01:03 PM)v6sa Kirjutas: Pole vajadust - pulgalt toimetav versioon on kenasti olemas..

Tänud!
Meisterdasin vajaliku CD

Vasta
#26
Teema jätkuks!
Hiinast tuli pakike HDD-ga
[Pilt: 65882-2018-04-21_13.04.52.jpg]
Nagu näha, kõik kirjad uuel ja vanal kettal ei ühti.
Ketast ma kuidagi arvutis uurida ei saanudki. Ülalviidatud Clonezilla Live CD hakkas mingil hetkel nõudma, et ta võiks mu kõvaketast üle kirjutada kuigi olin selleks tarbeks sisestanud eelnevalt eraldi mälupulga ning teinud ka vastavad valikud. Ilmselt ma siiski ei oska kasutada seda ja riskida ka ei taha (arvuti HDD sisu liiga oluline). Niisiis vahetasin Comandis lihtsalt ketta peale mida oli tulemus sama kui varem. Oli kasutada kaks navi DVD, v12 ja v13. Veateated siis selline kui alljärgnev ja kõik edasised, mis ütlevad, et ta ei lase paigutada seda tarkvara.
[Pilt: 56223-2018-04-21_13.25.28.jpg]

Lõpuks, olles kõik kokku pannud avastasin veel ebameeldiva üllatusena, et ei funktsioneeri kliimapaneeli nupud ja kell ka ning ekraanist vasakul olevad neli nuppu samuti mitte. kogu kliimat saab endiselt juhtida ka läbi displey, samuti kell ja ajatsoon on settingute alt vaadates õige. Tulemust ei muutnud enam ka vana HDD tagasi paigutamine. Märgin ära, et ketast vahetades võtsin seekord kliimapaneeli küljest kõik pistikud lahti, tundus kuidagi lihtsam ja lahedam tegevusruumi suhtes. Pistikd said kõik kinni, kontrollisin veelkord üle ka. Mis tal juhtuda võis?
Kes see tark võiks nüüd olla, kes Stari järgi paneb ja vähemalt kliimapaneeli ellu äratab? Soovitavalt ka navi muidugi! Silberit ma ei tahaks, kuna arvatavasti jõuame seal liiga ruttu selleni, et peaks neilt ostma uue comandi, mida ma ilmselgelt teha ei plaani!
Edit: Nupud sain tööle, üks pistik (see pöördfiksaatoriga) ikka polnud päris põhjani oma pesasse vajutatud!
Vasta
#27
Et sellest teemast kellelegi tulevikus kasu võiks tulla, siis panen kirja omal toiminud lahenduse. Vaja on teha järgmised liigutused:
1. Comand välja, ketas välja. Kettal olevate kirjade järgi tellida Aliexpressist uus, täpselt samasugune ketas.
2. Kuskilt netipoest tellida (pärispoodides ei ole kohal) USB to IDE/Sata kaableid 2tk
3. Windowsi kasutajal tirida netist programm nimega "HDD Raw Copy Tool". Programm on vabavaraline. Paigaldada programm arvutisse.
4. Mõlemad kettad kaablitega arvuti külge ja originaalse ketta sisu kloonida uuele kettale. PS Sellega peab veidi ette vaatama, sest mõlemad kettad on kopeerimistarkvaras nähtavad täpselt identsetena!
5. Kloonitud ketas comandi paigutada ja comand oma kohale.
Klõps nupule ja masin käima. Navi töötab! Rahaline kulu 2x USB to IDE/Sata Adapter+Toshiba HDD 40Gb kokku alla 100 eur, millele lisandub ca 2,5h oma tööd (kloonimise protseduur ca 1,5h).
Silberauto lahendus > uus comand koos uue kettaga, maksumusega ca 7k+ eur.

Vasta
#28
Selle aasta alguses tuli ka uus NTG3 tehase soft välja.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#29
(17-02-2019, 02:55 AM)Rolz Kirjutas: Selle aasta alguses tuli ka uus NTG3 tehase soft välja.
Selle paigaldus vaid Star'iga ja saadavus esindusest või on alternatiive?
Mis ta muudab/juurde annab?

Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Webasto ahi ei tööta. taavi526 7 210 03-03-2024, 05:22 PM
Viimane postitus: ignar
  Vito w639 roolisambal mitte midagi ei tööta Rix383 1 195 09-07-2023, 07:41 AM
Viimane postitus: v6sa
  Elektriiste ei tööta mbfriik 3 608 12-07-2022, 08:56 AM
Viimane postitus: Marksus
Sad w221 peale chipimist suitseb allan.a 28 16,162 06-07-2021, 11:55 AM
Viimane postitus: v6sa
  Comand APS NTG2 küsimus ilves1 0 646 29-01-2021, 11:10 PM
Viimane postitus: ilves1
  Laadimispinge (w204, w212, w221) marek 5 1,883 09-01-2021, 03:23 PM
Viimane postitus: marek
  OM617A - tahhomeeter ei tööta. Henry 4 1,730 22-07-2020, 08:14 AM
Viimane postitus: Henry
  W221/C216 ABC õli vahetus. Filter? Rolz 7 5,341 29-03-2019, 12:27 AM
Viimane postitus: ak75
  Android raadio/navi kogemusi? Blue Chip 5 4,122 28-01-2019, 01:36 PM
Viimane postitus: Steev
  W204 NAVI raadio ivka66 3 2,706 28-08-2018, 09:26 AM
Viimane postitus: Marksus



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne