Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W221 C216 Comand NTG3 navi ei tööta enamus aega
#1
Mõtlesin korda teha veel mõne vea, mis algusest saati ilmnenud on.
Nimelt siis pealkirjas mainitud navi vahelduva eduga keeldub töötamast. Enamasti külmal ja niiskel aastaajal, kuid sel kevadel see polegi enam ellu ärganud. Navifunktsiooni valides jääbki ette kiri "loading.." Üks ammune STARi otsas tehtud veaotsing näitab HDD viga.
[Pilt: 44354-C216_HDD_faulty.png]
EPC kasutamises ma kuigi kõva kärbes pole, aga niipalju suutsin välja raalida, et Silber HDD eraldi ei paku. Ainult terve Comand on võimalik soetada. Uue Comandi ostu 5492- eurise hinna tõttu välistaksin, sest see on juba ilmselgelt liiga suur protsent auto maksumusest ja ka veidi absurd, arvestades, et maailmafoorumitest loetu põhjal istub seal sees 20Gb IDE liidesega HDD, mis peaks maksma mõnikümmend eurot kui nii väikese mahuga ketast enam üldse õnnestubki leida kusagilt uuena. Netiavarustest loetu põhjal on teostatud lahendusi kus originaalne HDD on asendatud 32Gb CF (Compact Flash) kaardi või SSD-ga. Kuni 32 Gb pidavat toimima ilusti.
Eelneva mõtte teostamiseks oleks vaja samasuguse Comandi töötavat ketast, mida kloonida siis teisele kettale või mälukaardile. Mul omal puudub selline ketas kui ka linuxiline masin, millega kloonida kettaid. Tõsi, on olemas mingi box, millega ühe nupuvajutusega peaks saama kloonida Sata kettaid kuid ma ei tea, kas sellest abi on.
NTG3 v13 kui ka v14 kaarditarkvara on mul ISO kujul olemas, seega seda ei pea tegijal omal olema.
Kas keegi teaks viidata kohale, kus oleks võimalik eelkirjeldatu teoks teha?

Edit: Või ehk teab keegi kohta kus vajalik fail uue ketta jaoks netis olemas ja saab tirida?
Vasta
#2
20 GB läpakakettaid võiks igal itimehel kapis olla mõned. Tasub uurida tutvusringkonnast. seda muidugi eeldusel, et seal sees ikka on "tavaline" IDE vint, mitte mõni superduperpõrutuskindel hübriidsus.

IDE liidesega SSDvinte pole kohanud. Üleminekud varastes süsteemides reeglina ei toimi.

Huvitav teema, hoia kursis.
Vasta
#3
HDD on kutu Sul.
Googelda seda teemat, sellest on palju juttu ja olen kindel, et leiav ka ISO kujul tarkvara.
Ja kogu tarkvara saab ju ka hiljem esinduses peale laadida, vaja tarkvaralisi DVD'sid + STAR'i järgi.
Meie kliimas ongi mõistlik ta CF asendada, ei kõiguta niiskus/külm teda + bootimine on palju kiirem.
Ketas asub DVD boxi lugejas, suht kergesti eemaldatav.
Ülevalt tõmbad kliimaresti välja (mis puhub keskekraanile õhku peale), selle põhjas on üks kruvi.
Alumise topsihoidjal on Comandi keerdnupupoolses otsas kaks kummipunni, nende all on kaks kruvi.
Seejärel eemaldub topsihoidja, seejärel tuhatoos/laegas.
Kui ülemine kruvi lahti ja alt tuhatoos läinud, tõmbad alt sikutades kogu kliima puitpaneeli eest ära.
LAsed pistikud lahti, saad ta jalust.
Comand ise nurgast nelja kruviga kinni.
Kõvaketta jaoks on tal eraldi pesa kruvidega, mille saad avada.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#4
(06-04-2017, 11:55 AM)Rolz Kirjutas: ..olen kindel, et leiav ka ISO kujul tarkvara.
Olen siin paar õhtut põgusalt otsinud, kuid pole leidnud. Kui keegi teab kus on, olen tänulik viite eest.
(06-04-2017, 11:55 AM)Rolz Kirjutas: Ja kogu tarkvara saab ju ka hiljem esinduses peale laadida, vaja tarkvaralisi DVD'sid + STAR'i järgi.
Meie kliimas ongi mõistlik ta CF asendada, ei kõiguta niiskus/külm teda + bootimine on palju kiirem.
Kas on see nii lihtne, et panen raw ketta sisse ja laevad vajaliku peale? MB süsteem HDD eraldi ei paku kui EPC aluseks võtta. Tellides uue Comandi on seal sees oleval kettal ehk failisüsteem valitud ja esmane tarkvara peal, keegi teab? Ja esindus siis teeb vaid firmware- kui ka kaartide update vajadusel. Uurin Silberist.
CF kaardi kasutamisest HDD asendusena oli kusagil maailmafoorumis teema, mida ma hetkel enam leida ei suutnud. Meie kliimale mõeldes tundub CF tõepoolest kindlam valik kui liikuvate osadega HDD. Komplikatsioonide puhuks mõtlen siiski kõigepealt hankida töötav HDD ja seejärel üritada see ülemineku abil CF kaardiga asendada.

Neid HDD suremise juhtumeid inglise keelses netis ikka on ja mida vanemaks need autod saavad, seda enam tulema hakkab. 10a on juba nii pikk aeg, mille peale kipuvad surema ka tubastes tingimustes olevad kettad. Kui keegi nüüd seda teemat lugedes otsustab oma autos olevast töötavast kettast oma tarbeks igaks juhuks klooni teha, siis ma olen huvitatud ühest eksemplarist. Tundub tänase seisuga kõige lihtsam viis töötav asendus leida!

E: Leidsin teemat googeldades ka ühe huvitavana tunduva foorumi, millega ise veel tutvuda pole jõudnud. Ehk mõnele abiks http://mhhauto.com/index.php

Vasta
#5
Võib proovida ka taastada ja siis uuele kettale kopeerida.
Siin tehtud seda:http://www.benzworld.org/forums/w221-s-class/2190986-comand-hard-drive-problem-how-repair.html

UPDATE: Solved it by doing the following
Bought an external 2.5 IDE case to plug the comand hard drive into so I could access it from the computer
Plugged into PC via USB, used a piece of software called HDD Regenerator to repair the hard drive and recover bad sectors where possible
Plugged original drive back into the comand, all working perfectly again
hope this helps someone with similar problem
Vasta
#6
Sain Silberist järgneva vastuse
Tsitaat:Commandi üksikosadele eraldi taravara ei ole meil võimalik saada. Kõvakettale ei ole samuti eraldi tarkvara.Kui me paigaldame uue Commandi, siis uus tarkvara laetakse peale kogu Commandile.
Kui nüüd teaks, et tehase poolt varuosana tarnitaval uuel Comandil on pakendist võttes sees raw ketas (HDD) , siis võiks ju kuni 32Gb tühja uue ketta oma Comandi sisse panna ja Silberis lasta uus tarkvara peale paigladada (Telematics oli vist selle tarkvara nimi), misjärel kaardid saaks DVD-lt ise paigaldada. Aga kas on seal raw ketas sees? Või on karbiuuel tootel HDD failisüsteem valitud juba, teab keegi?
Vasta
#7
Uusi 2,5" IDE kettaid 20Gb mahuga tundub, et enam leida ei õnnestu. Sestap tuleb kohe CF teed minna. Leidsin selle HDD CF kaardiga asendamise teema üles https://mbworld.org/forums/s-class-w221/...ement.html
Copyn igaks juhuks töö käigu siia:
Tsitaat:1. Pull out the unit (I think I have instructions for that somewhere)
2. Take out the harddrive (6 or 8 torx screws and some strange spring mechanism, that is rather non-protective against vibration)
3. Connect your harddrive with 2.5" to 3.5" adaptor to a pc and also connect a 2.5" ide to CF adaptor with a good 32Gb 300x CF card.
4. Launch some small linux distribution from usb flash drive.
5. Execute command: dmesg |grep /dev/sd
6. see both the harddrive and the cf card recognised (one is 20 gig hdd and second should be 32 gig cf - linux will name them approprietly - /dev/sda and /dev/sdb - remember, which is which)
7. Execute command: dd if=/dev/sda of=/dev/sdb (IF YOUR ORIGINAL DRIVE IS /dev/sda and target CF IS /dev/sdb - get this wrong and you have no navigation and air-con controls!!!)
8 After some 20 - 30 minutes you have a good SSD to put in your navigation.
9. It is much easier if you do that before your navigation is toast, because of broken HDD - I know, because right now I am searching for a HDD image to write to a blank hdd to revive this darn thing.
As usual, I bare no responsibility for a toast system, but I know linux well, to know, how this navigation works. It uses QNX4 operating system with most bits programmed in Ukraine... Filesystem is qnx4-fs aswell, so Acronis, Ghost or any other software will not get the hang of it. DD, on the other hand is brilliant, because it makes a 1:1 copy of every bit
Adapter tuleb ilmselt välismaalt tellida, CF kaardi saab siit. Edasi jääb takistuseks tarkvara. Aga eks siis vaatab edasi kui adapter ja kaart olemas.
Vasta
#8
(10-04-2017, 11:45 AM)ak75 Kirjutas: Adapter tuleb ilmselt välismaalt tellida, CF kaardi saab siit. Edasi jääb takistuseks tarkvara. Aga eks siis vaatab edasi kui adapter ja kaart olemas.
Näiteks,
https://www.photopoint.ee/komponendid?fg=1014
Vasta
#9
Selle kaardi mõtlesin võtta http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvu...ed/595120/
Et kiirest kaardist tolku oleks peab ka adapter udma7 toetama.
Kuna kaart läheb autosse mitte lauale seisma, peab adapter olema selline, mis kinnitub senise HDD kohale ilusti kruvidega ja sinna siis CF sisse. Neid on netiavarustes pakkuda, aga kõik mis siiani leidnud olen on dual-CF adapterid. Tuleb uurida veel, kas sobivad kasutada.
Vasta
#10
Õige jah, ma jäin mõtlema HDD- USB arvuti külge ühendamise adapterit.
Vasta
#11
Tellisin vajaliku ära. Kuniks asjad teel, küsin siit veel – kui vahetan ise HDD ära, kas on võimalik comandile esinduses tarkvara selga lasta justkui karbiuuele tootele? Siin ehk mõni MB esindusega tööalast kokkupuudet omanu on, kes adekvaatse vastuse oskab anda? Onu_siim, R129?
Silber kahjuks minu sellesisulisele meilitsi saadetud küsimusele ei vastanud. Kuna esialgu tundub uue softi paigaldus lihtsam lahendus kui vana ketast kuskil üritada taastada, siis kuidagi oleks vaja see info siiski saada!
Ilmselt tekiks tarkvara ülekirjutamise vajadus ka romulast ostetud comandi puhul. Netist on lugeda, et lihtsalt ketast/comandi asendades kliima ei pruugi mõningatel juhtudel tööle hakata jmt.
Vasta
#12
Tänud, targem jälle!
Vasta
#13
Uut infot tekkinud selle teema kohta https://mbworld.org/forums/cl-class-w216...ement.html

Copy-paste:
- The original HDD is PATA/IDE, 44 pin. The COMAND connector automatically put it in master mode.
- There are 4 partitions on the disk, all QNX4. If you're interested in extracting/mounting them, it's possible. You can also expand/resize them but there are no benefits in doing so and it's a pain.
- For NTG3, there is no copy protection. The HDD can be imaged to a file and easily restored to any other media.
- Not all mechanical HDDs will work and none of the IDE SSDs (all brand names) I tried worked. If you don't want to upgrade the HDD, just get the same original HDD model to avoid issues.
- If the COMAND cannot read the HDD it will say "Activating Navigation" (everything else will work like radio, etc.) for a while and then say that the software was updated and to insert the map DVD to update maps. It will then spit out the DVD and say that the map update is not possible. If you're having these symptoms then your HDD is most likely toast.
- Theoretically, you can replace the HDD with a blank one and then insert the map DVD, which should recreate all the necessary partitions/software. No need to image the HDD first.
- I've tried several IDE SSDs and none of them worked. It's most likely because they do not fully support all ATA protocols or don't provide all SMART data.
- I have tried several CF cards with different IDE adapters, NONE worked.
- In order to get it to work you're gonna need an IDE adapter based on the Marvell 88SA8052 chip. There are several around, based on what you're trying to convert to.
- If you image the HDD from the original, any size drive seems to work. The remaining space will remain unallocated.
- If you're replacing the hard drive try to get a drive with industrial/extended operation temperature ranges. The original is good for something like -40C to 85C. SSDs are generally 0C-70C so you may have issues in cold weather. The one I am using is -10C to 85C.

Töötav adapter on Ableconn IIDE-MSAT mSATA SSD to 2.5-Inch IDE Adapter nagu lõpust lugeda võib.

Ta seal pakub, et saab asendada tühja kettaga. Kas kaartidega DVD sisestades Comand vormindab ise ketta ja partitsioonid siis? Mul omal kasutajat seal tehtud pole, ehk keegi viitsib küsida!
Vasta
#14
Nii ta üheselt väidab jah.
Ja see on ka loogiline igati, et mingite häirete/probleemide korral luuakse kõik algusest peale.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#15
Mjaa, mul aasta tagasi ostetud CF kaart koos IDE adapteriga siiani lauasahtlis. Nüüd selle uue info järgi tundub, et need suure tõenäosusega ei sobi. Ei taha niisama proovimiseks lahti ka kakkuda, elu on varasemate autode puhul näidanud, et kõik, mis salongi juures lahti kisutud võib hakata hiljem nagisema.
Seda viimase info kohaselt kindlalt sobivat SSD>IDE adapterit samuti Eestist ei saa. Igasugune SSD ketas ka ilmselt ei sobi. Tundub juba lihtsam tõesti sobiv HDD otsida.
Ega kellelgi seesoleva ketta infosildist juhtumisi pilti pole? Aliexpress pakub mingeid valikuid 30GB HDD, kiri juures, et ühilduv NTG4 süsteemiga, NTG 3-st juttu pole.
Seade ise peaks olema Beckeri toode, mudelinumbriga 7071 kui ma nüüd asjadest õieti aru saan!
Vasta
#16
Ma sellist asja Aliexpressist ei ostaks. Kunagi sai tellitud sealt mälukaart, mis kohalike IT meeste poolt tunnistati nii vigaseks, et võib seadme ära lõhkuda.
Leedus on ebay üks kõige odavam pakkumine tervele seadmele: https://www.ebay.co.uk/itm/Mercedes-S-cl...0011.m1850

Proovida võid ka neile kirjutada: http://carsystems.com.ua/
Tegelevad küll vähe muude asjadega, kuid kes teab, äkki saab abi või on oskused neil see ketas valmis teha.


Siin parandusteenus, kuigi kõvaketast otseselt nimetatud ei ole: https://www.ebay.co.uk/itm/Mercedes-MB-S...SwFyhaJx1J

Kuigi jah, kui piisaks lihtsalt asendamisest ja midagi eelnevalt installida ei ole, kui DVD sisestamine hiljem, siis oleks väga kerge.
Teoreetiliselt, proovinud ta ei ole(- Theoretically, you can replace the HDD with a blank one and then insert the map DVD, which should recreate all the necessary partitions/software. No need to image the HDD first.)
Vasta
#17
Kui suur kõvaketas seal sees käima peaks? Läpakatest peaks olema ju elusaid <100 GB IDE-vinte olema ju lademes. Midagi mõistlikku nii väikeste ja aeglaste asjadega tänapäeval teha niikuinii ei ole. Mul oleks huvilisele kohe kaks 40 GB ketast pakkuda, 20 GB vast leian ka.

Ma saan olemasolevast infost aru nii, et asenduskettalt tuleb kõik partitsioonid maha võtta, panna tühjendatud ketas tzüdeemi sisse ja seejärel lasta süsteemil endale toimetada DVD pealt.

Sügavalt teoorias loeb hea kloonimistarkvara suvalist partitsiooni, seega võiks näiteks CloneZillaga õnnestuda veel toimiva ketta kloonimine.
Vasta
#18
Otsustasin, et võtan Comandi ikkagi korraks välja, pildistan kirjad Comandil kui ka kõvakettal. Ühtlasi vaatan ka, mida ketas arvutiga ühendades endast räägib. Tellisin selleks tarbeks USB>IDE ühenduskaabli. Võtan käsile siis, kui kaabel kohal!

MB Worldis olen leidnud veel ühe teema, küll arvatavasti juba uuema, NTG4 süsteemi näitel, kuid sealne kirjutaja väidab, et ei saa asendada ketast niisama lihtsalt isegi 1:1 sarnase ketta olemasolul.
Teema ise loetav siit: https://mbworld.org/forums/s-class-w221/...place.html

Tunnen selle auto puhul, elektroonika poolt silmas pidades, et minu teadmistest jääb väheks. Ka internet ei aita üheselt lahendustega, või ma ei oska otsida. Mehhaanikaga on klaar kui juhend ees, lappad siis nagu lego.
Olen välistanud käesoleva probleemi puhul esinduse lahenduse selle jabura olemuse (pakutakse osta 20-30GB katkiläinud IDE ketta asenduseks terve 5,5k euri maksev seade) eeskätt maksumuse pärast.

Millised võiksid olla märksõnad saksa keelses netis selle teema kohta asjaliku infoni jõudmisel? Proovisin, keelt praktiliselt sõnagi valdamata, korra "Becker be7071 festplatte", aga sellega viskab vaid posu eBay kuulutusi.
Vasta
#19
See käib 15 minutiga välja, kui tead, mida teha.
Kui tahad seda kätte saada:
1) Aseta fiiberlapp tuhatoosi horisontaalse kaane peal, soovituslikult ka topsihoidja kaane peale.
Kui seda ei tee, on suur tõenäosus, et keerad puidu pinna peesse.
2) Ülevalt, COMMANDi ekraanile pealepuhuva õhu vendi rest eemalda. Võta käega kinni ja tõmba välja.
Jällegi ole ettevaatlik, et ei tõmba seda resti COMMANDi ekraani peale kolaki.
3) Kui resti eemaldadanud oled, näed seal all ühte kruvi. Võta TRX 25 ja keera lahti see.
4) Kogu puitpaneel, koos kliima ja DVD boxi puitkaanega eemaldub ühes tükis.
Kui ülevalt kruvi väljas on, lükka ülevalt pehme plastikust kahvel vahele ja sikuta õrnalt.
Teda hoiavad kinni metallllehdedega surveklambrid.
5) Vabasta kliimapaneeli pistik ja eemalda puitpaneel.
6) DVD/BOXI ümber on neli TRX 20 kruvi, keera lahti, vabasta tagant pistikud ja ongi käes see Sul.
(13-03-2018, 02:34 PM)ak75 Kirjutas: Otsustasin, et võtan Comandi ikkagi korraks välja, pildistan kirjad Comandil kui ka kõvakettal. Ühtlasi vaatan ka, mida ketas arvutiga ühendades endast räägib. Tellisin selleks tarbeks USB>IDE ühenduskaabli. Võtan käsile siis, kui kaabel kohal!

MB Worldis olen leidnud veel ühe teema, küll arvatavasti juba uuema, NTG4 süsteemi näitel, kuid sealne kirjutaja väidab, et ei saa asendada ketast niisama lihtsalt isegi 1:1 sarnase ketta olemasolul.
Teema ise loetav siit: https://mbworld.org/forums/s-class-w221/...place.html

Tunnen selle auto puhul, elektroonika poolt silmas pidades, et minu teadmistest jääb väheks. Ka internet ei aita üheselt lahendustega, või ma ei oska otsida. Mehhaanikaga on klaar kui juhend ees, lappad siis nagu lego.
Olen välistanud käesoleva probleemi puhul esinduse lahenduse selle jabura olemuse (pakutakse osta 20-30GB katkiläinud IDE ketta asenduseks terve 5,5k euri maksev seade) eeskätt maksumuse pärast.

Millised võiksid olla märksõnad saksa keelses netis selle teema kohta asjaliku infoni jõudmisel? Proovisin, keelt praktiliselt sõnagi valdamata, korra "Becker be7071 festplatte", aga sellega viskab vaid posu eBay kuulutusi.


Ja otsi tootekoodi järgi, mis peaks olema Sul B6 782 3899
Aga keri keskele, siin W216/W221 täpsemalt lahatud http://www.mercupgrades.com/COMAND+APS+FAQ-faq-10.html
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#20
Tsitaat:Kui tahad seda kätte saada:...
Tänud Rolz! Nüüd ma ei pea selle töö juhendit WIS-st otsima.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Webasto ahi ei tööta. taavi526 7 210 03-03-2024, 05:22 PM
Viimane postitus: ignar
  Vito w639 roolisambal mitte midagi ei tööta Rix383 1 195 09-07-2023, 07:41 AM
Viimane postitus: v6sa
  Elektriiste ei tööta mbfriik 3 610 12-07-2022, 08:56 AM
Viimane postitus: Marksus
Sad w221 peale chipimist suitseb allan.a 28 16,162 06-07-2021, 11:55 AM
Viimane postitus: v6sa
  Comand APS NTG2 küsimus ilves1 0 646 29-01-2021, 11:10 PM
Viimane postitus: ilves1
  Laadimispinge (w204, w212, w221) marek 5 1,884 09-01-2021, 03:23 PM
Viimane postitus: marek
  OM617A - tahhomeeter ei tööta. Henry 4 1,732 22-07-2020, 08:14 AM
Viimane postitus: Henry
  W221/C216 ABC õli vahetus. Filter? Rolz 7 5,342 29-03-2019, 12:27 AM
Viimane postitus: ak75
  Android raadio/navi kogemusi? Blue Chip 5 4,124 28-01-2019, 01:36 PM
Viimane postitus: Steev
  W204 NAVI raadio ivka66 3 2,706 28-08-2018, 09:26 AM
Viimane postitus: Marksus



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne