Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teadmistepõhine majandus vs poliitloosungitega riigi juhtimine
#7
(25-02-2015, 09:48 AM)nostromo Kirjutas: Üks samm oleks ka Riigikoguliikmete arvu vähendada 101-lt 51-le. Võrreldes muude riikidega on see ebaproportsionaalselt suur.

See ei muudaks sisuliselt suurt midagi, nende palkadeks ja tasudeks kuluv summa on niivõrd väikene kogu riigieelarve suhtes.

Mis aga puutub ekspordi ja töökohtade loomisse, siis seal ei saa ainult riik kõike ära teha. Ettevõtted peavad ikka ise leidma omale võimalusi ekspordiks, laienemiseks - neile on siisku ju maastik üsna hea loodud.

Aga mis puutub valimistesse, siis mulle meeldiks kui igal kodanikul on hoopis kaks häält valimistel - üks poolthääl ja üks vastuhääl.

Saan valida erakonna poolt, kes mulle meeldib ja anda vastuhääle sellele erakonnale, kes mulle kohe üldse ei meeldi. Praegusel juhul oleks nagu demokraatlik, kui mingi erakond saab valimistel võidu 25% häältega, kuna tema sai kõige enam poolthääli. Samas aga teda ei valinud 75% valijatest. Kus see demokraatia siis on. Aga on erakondi, mis mulle kohe mitte ei meeldi ja ma ei taha et ta saaks koalitsiooni. Aga kui nüüd tekib olukord, kus minu poolt valitud erakond saab õiguse koostada valitsus ja koalitsioon ning valib koealitsioonipartneriks just selle erakonna, keda mina ei salli. Sellisel juhul minu plusshääl läks nagu valesse kohta.

Aga kui mingi erakond saab küll 25% häältest, aga saab näiteks 65% vastuhääli, siis on ju ilmselge, et enamus tegelikkuses seda erakonda ei taha riigikogus näha. Muidugi on raske luua sellisel juhul süsteemi, kuidas seda arvutatakse, aga võimalik on. Sedasi hakkab paistma juba valimiste demokraatia.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: Teadmistepõhine majandus vs poliitloosungitega riigi juhtimine - Autor: indrek - 25-02-2015, 10:09 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne