Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas Eesti peaks fosforiiti hakkama kaevandama?
#16
Ega see, et firmale on väljastatud ISO kvaliteedi/juhtimisserdid, ei garanteeri seda, et see viimane lüli ahelas ehk töömees, kuhu maani on kõik koore nagunii juba ära koorinud, ööl ja päeval vahet teeb Smile Lõppahelas on keegi ülipisike alltöövõtja, kellelt selle raha eest oleks naiivne midagi paremat loota. See on Eesti elu, kus kahjuks on ainult hind/odavus määrav. Ja ma ei saa aru ka nendest kiunujatest ametnikest, kes on olematut tööd/saamatust/laiskust sellega välja vabandavad, et TULEB ju võtta ODAVAIM pakkumine - jah tulebki, aga mitte keegi ei keela sul kirjutada ette selliseid hanke tingimusi, mis tagaks kvaliteedi/kontollitud ajakulu jne...

Seda ei sa nimetada nostalgiaks, kuna ma olen liiga noor selleks aga ma olen kohati mõtlema jäänud, kuidas oli elu nõuka ajal korraldatud, just nimelt korraldatud.
Meil oli haridus, mis tootis seda, mida riik VAJAS, mitte tühja, sealt tuli know-how, tööjõud; oli tootmine, oli nn eksport (ok kindla ostuturuga), toorest sai kaup, see oli organiseeritud, mitte isetekkeline, maal oli ka elu, inimestel oli töö jne. Eh teoorias peaks olema see protsess toimiv tervik ka täna, kui suudetaks seda organiseerida. Suur miinus on kindlasti suure vennaliku turu puudumine Smile
Lihtsalt täna rapsitakse ilma tulevikuta tühja, kõik on hetkelise kasuahnuse ja kasu peal väljas, mõtlema natukenegi perspektiivi.
See liberaalsus ja nii vaba turumajandus ei ole vist siiski sobivaim mudel meie "kliimasse" Smile Samas ei saa ka unustada seda, et kõik homo sovieticused sai võimaluse äkki eraomandit omada, mis pani vist kõigil (siiaaami enamusel) käed värisema ja kasuahnuse tööle, ainult, et täna virutatakse sageli teiste eraomandit mitte ühist ehk "eikellegi ehk riigi" vara.

Ei taha ka üldse mitte poliitiliseks minna, kuid see, mis siin riigis täna toimu,b on väga küüniline ja kohtlane, kuid õnneks on hakanud seda jama aina rohkem ka päevavalgele tulema. Kuid jääb lohutus, et aeg parandab kõik Smile
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: Kas Eesti peaks fosforiiti hakkama kaevandama? - Autor: Rolz - 06-02-2013, 03:03 PM

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas keegi teab asjalikku tööriistapoodi Tallinnas? MAV 11 399 19-05-2024, 07:45 PM
Viimane postitus: kaupo51
  Uus Autoseikluse Karikasari – Kesk-Eesti Karikas 2022 Minister 4 670 10-12-2022, 02:35 PM
Viimane postitus: Minister
  Eesti keel seadistuses Toiran 0 392 07-04-2022, 07:00 PM
Viimane postitus: Toiran
  Kumb siis on, kas 59kw või 65kw Lepz 11 1,315 04-12-2021, 03:33 PM
Viimane postitus: Lepz
  Vanatehnika Seiklussõit 5.0 – Lõuna-Eesti 09.01.21 Minister 1 1,268 10-01-2021, 12:58 AM
Viimane postitus: Minister
  Eesti automüügi eripära (vs Soome) nostromo 14 6,955 18-08-2019, 11:45 AM
Viimane postitus: hents99
  Kas kellegil on maanteeametis mõnda asjalikku ja mõistlikku tuttavat ametnikku? Werewolf 10 8,561 14-06-2019, 11:49 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Kas keegi klubi rallikat saaks see nädal vedada Sõjamäelt Tondile indrek 1 2,403 09-05-2018, 03:22 PM
Viimane postitus: indrek
  Kas nüüd on siis lõplikult MB pensionäri auto kes sõita ei oska? marek 25 15,376 05-02-2018, 06:35 AM
Viimane postitus: .Alar.
  Go&Wax: Auto väljast puhtaks ilma, et peaks kasutama vett! goandwax 4 4,079 16-05-2016, 10:58 AM
Viimane postitus: goandwax



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne