Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TÄHELEPANU! ´71 Chrysler Imperial ja ´74 Chevrolet ElCamino
#46
Ytlen etteruttavalt ära, et minu järgnev tekst loole lahendust ei too ja on pigem teema venitamine, kuid eesmärgiks, kui selliseks on pigem inimeste sydametunnistusele koputamine.
Nimelt härivad mind seisukohad, et ise on syydi, mul on pohhui jne. Tegelikult need asjad nii käia ei tohiks- me ju köik soovime elada öiglusriigis, mitte öigusriigis. Öigus on teada olevalt objektiivne (kirja pandud) ja öiglus subjektiivne (sisetunne)
Meie yhiskond koosneb sotsiaalsetest normidest, mille yheks osaks on ka öigusnormid (seadused, määrused, aktid jne), kuid teiseks osaks öigusvälised normid, milles osadeks on teiste seas tava-, eetika- ja moraalinormid. Olgu mainitud, et viimased eksisteerisid ammu enne öigusnorme ning öigusnormid suures osas just neil baseeruvad. Antud loos ongi pöhiliseks moraali ja eetika puudumine.
See köik vast tuleneb sellest, et meil Eesti Vabariigis on vohamas anoomia. Anoomia on nähtus kus õigusnormid on olemas ja riik on andnud oma panuse, et kõik suhted oleksid õigusega reguleeritud, kuid vaatamata õigusnormide olemasolule ühiskonna liikmed suhtuvad nendesse normidesse ükskõikselt ja teadlikult ei järgi neid norme. Uuringute tulemused näitavad, et vaid 25% Eestis elavatest inimestest arvavad, et öigusnorme tuleb täita, ylejäänud peavad neid jamaks. Murettekitav, kas pole? Sellest tulenevalt nimetaksin Eestis kehtivateks norme "Hundiseadusteks".
Ka JOKK skeemide kasutamine on minu silmis "Hundiseadus", kus osavalt kasutatakse ära seadusest tulenevaid vöimalusi. Kellegi syyd ma siin määrama ei hakka. Korduvalt on siin mainitud ka syytuse presumptsiooni- jah, köik öige. Aga ma ei saa hukka möista avalikku vaenulikku seisukohta, sest ka kohus on seisukohal, et syytuse presumptsiooni ei rikuta, kui avaliku laimu asjas kohustatakse vastava laimava väite ebaöigsust töendada kaitsjal. See on jälle teistpidi JOKK.
Köik, mis ma öelda tahan on see, et meie yhiskond ei vöi olla nii tolerantne ja yksköike selliste juhtumite korral. Öiglustunnet tuleb kasvatada! Muidu jäämegi igaveseks öigusriigiks, kus vohab ylbus, sallimatus ja yksköiksus- hundiseadused.
Kui antud juhtumi korral oleks inimestel olnud pisut rohkem moraali, eetikat ja öiglustunnet, siis praegu me seda teemat ei loeks. Aga see on äri Eesti moodi- monkey business.
Kasvatage ennast, inimesed inimesteks!
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: TÄHELEPANU! ´71 Chrysler Imperial ja ´74 Chevrolet ElCamino - Autor: ville - 14-06-2011, 02:13 AM

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Question Kellel on katuseraami laenata? 124kupee/chrysler 300m/323F Andres 0 1,623 05-02-2006, 10:09 PM
Viimane postitus: Andres



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne