Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB 200T D, 1983, S123 - Lepz
#81
737U peaks vast olema. Tol päeval oli päike erakordselt ere... Nagu seal turvamehe laulus
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
#82
Keretöö + värv tundub küll väga viis. See on juba üle koera saamine.Eusa_clap
Ehk siis 70% välimuse taastamise kuludest.
Mis on kõige tähtsam.

Et sabast ka veel üle saada, jääb vaid nokitsemine (details, details):

- tagaluugi käepide, kas see on mingit vanat tüüpi plastist? Kui jah, siis aitab brake cleaner + Meguiars`i hyper dressingù piim. Tallinnas müüb värvifoorum seda ka 100g kaupa ja rohkem pole sul seda vaja. Hakkab see plast särama nagu uus.
- tagauduka punane klaas. Lihtsalt võtad maha, pesed sooja vee ja Fairyga puhtaks, kuivatad ja annad mingi tilga Autoglymi paint renovatoriga ja kaltsuga käsitsi minna. Masinaga tõmbaks kirjad maha, mis ei ole hea mõte. Hakkab samuti särama. Pärast vblla selle Meq.i HD-ga veel üle. Pärast uued roostevabad kruvid. 2tk maksavad ehk paarkend senti BB-s.
- sumpsi otsa ma laseks kummidest lahti, traatkettagaga üle ja krunt + hõbedane värv peale. See muidu karjub seal uue auto all.
- mina vahetaks numbrid uute vastu. Kas siis sinise EU lärakaga või ilma, maitseasi. Aga see MNT hind vist 7€/tk, ei tasu ise mässamist.
- antennimast. Kui on Boschi Autojet, siis saaks hea raha eest aidata. 8698114921 on pakkuda. Kui on Hirschmani oma, siis peab veel heamat raha välja käima. Ajutiselt petab muidugi ka mingi 10€-se hiinakaga ära.
- KÕIK kereõõnsused kerevaha täis. Et see tehtud töö jääks pidama ja ei tekiks uusi jamasid. Karbid, koopad, kõik. Nii, et upuks vahast. (karpidel peab muidugi jälgima, et väljavooluavad jääks avatuks, kust vesi välja pääseks. )
- tagatule klaasid võiks samuti poleerpastaga üle käia. Seal vist samuti masinaga ligi ei pääse, ehk siis lõputu käsitsi nühkimine. Tasuks teha vaid siis, kui on originaalid. (mingi Hella ilmselt)
- neid liistude, stangede kummiosi kannatab sellesama Meq.-iga kaitsta. Et nad rohkem ei vananeks, see kaitseb ka suvel päiksese eest (UV tapab)
- mootorivahetus pole nii vanadel keeruline, siis nad veel ei teinud automaadi ja manuaali väntvõlle erinevaid. Vast istub otsa ikka, hooratas nagunii, sest automaadil ju polegi seda, mingi plekitükk ainult.

Kift projekt.

P.S. Sadulsepa leiad ise ka, iseasi, kas seda õiget riiet kuskilt saad.
Sakslased isegi müüvad midagi ja ka hind ei löönud ninast verd välja.
Töörahaks võiks mingi 60-100€/per istekoht (kokku on tal 5) arvestada.

.

Vasta
#83
See käepide on aluvalu.

Muus osas nõustun eelkirjutajaga - tööd jätkub. Aga seda on aega teha nüüd, kus on roostele piir pandud.

Nõrkemiseni leierdatud, aga auto säilib katuse all kordades paremini isegi siis, kui see katusealune on külm.

Minu silm muidugi puhkabEusa_angel
Vasta
#84
Stihl Tänud! Panen Su jutu kõrva taha. Õnneks on märk maas ja on koht kus kõike järgi vaadata ja näpuga järge pidada. Õnneks on tagatulesid varuks, juhuks kui peaks plaan b käiku minema Wink kahjuks on kõik neli tuld sellised, mida külge enam keerata ei tahaks...

V6sa Tänud! Kui siin suuremate pidustustega ühelepoole saab, siis saadaks väikse nimekirja psi Wink ehk joppab Smile

Pluss on see, et kere on tehtud. Miinus on see, et need detailid mis mind enne ülevärvi/rooste eemaldust väga ei häirinud, kriibivad nüüd hullult silma. Aga eks järgemõõda tuleb arstida/vahetada.
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
#85
123 universaal ikka väga äge ja originaalne elukas-tore et viitsisid investeeridaThumbsup
Vasta
#86
Salongi kangast müüvad sakslased jah: http://www.steenbuck-web.de/mercedes_w123.htm
Mul otsene kogemus puudub, st pole ise tellinud, kuulu järgi olevat suhtlus raske, kuid ühe kohaliku sadulsepa sõnul pidavat saama küll. Võibolla siis b2b läheb libedamat.
Pikka meelt, nagu öeldakse Smile
Vasta
#87
(24-02-2020, 08:02 PM)nostromo Kirjutas: 123 universaal ikka väga äge ja originaalne elukas-tore et viitsisid investeeridaThumbsup

Jah, kas see nüüd mõttekas oli, või mitte - ei jaksa vaieldagi Smile

Igatahes, nagu ma ennem maininud olen: See on esimene omatud Mercedes ja ilmselt ka viimane Smile
(24-02-2020, 10:23 PM)jansa Kirjutas: Salongi kangast müüvad sakslased jah: http://www.steenbuck-web.de/mercedes_w123.html

Tänud, uurin Smile
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
#88
Tegelikult hakkas hooaeg minu jaoks 16.03.2020 ja 238868 kilomeetrist.

Vahepeal on sõitusid olnud ka talvel. Remonti ja tagasi. Aga need ei lähe vast  arvesse.

Pesin Mercedese igathaes ära ja olen valmis kilomeetreid mõõtma.

[Pilt: 39663-IMG_20200317_114940.jpg]

Aeg-ajalt kippusid suunatuled kaduma, aga alati tulid tagasi kui ohutulede lülitit litsuda, seega vahetasin ka ohutulede lüliti ära.

[Pilt: 44596-IMG_20200317_135743.jpg]
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
#89
Värskelt värvitud auto on ikka värskelt värvitud auto. Nagu äsja tehasest väljunud. 5+
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#90
Nonii, väiksed tegemised, pikema aja vältel:

Õli ja filter ning õhufilter vahetatud.

Mõlemad rooliotsad vahetatud uuemate vastu. Üks oli täitsa lofka, teine mitte nii väga.

Lisaks tagumine udukas ja tagurdustuli ka vahetatud.

Need karjusid seal Mercedes-Benz tagastange all juba ammu! Esiteks, et nad pole ühesugused ja teiseks, et tagurdustule valgustusvõime oli kesine. Tagurdustuli oli veel made in cccp, millele oli Volkari pirnipesa sisse aretatud. Otsisin neid maa alt ja maa pealt. No ei leidnud. Vahepeal oli idee üldse tagumine udukas maha võtta ja panna kaks tagurdustuld. Neid veel oleks saanud ühesuguseid. Või siis üks kuidagi punaseks manada. Leidsin isegi ühed kasutatud. Toodi kohale ka. Ise neid vastu ei võtnud, aga nagu arvata oligi, olid needki päris hullus seisus. Lõin käega, kuni hiljuti jäi silma mingi varuosa kaupluse hüpikreklaam udutulega. Külastasin lehte ja otsisin, et kas samal tootjal tagurdustuli olemas. Nii oli.

Kindlasti kõvasti etemad, kui eelnev lahendus. See, et nad allpool stanget istuvad võib tunduda kuidagi võõras - mind muidugi ei häiri karvavõrdki, aga kedagi kindlasti. Stange ise nagunii sedaani oma!
Ise olen ära harjunud! Lihtsalt naljakas mõelda, et sedaanil nad suutsid teha kõik tuled ühe tule sisse, aga universaalil on eraldi.

[Pilt: 48625-IMG_20200506_191959.jpg]

Esi ja taga udukas süttivad koos lüliti viimases astmes. Kuidas seda sättida või mis valesti on? Esimene aste peaks esimesed olema ja viimane tagumine? Või selle ajastu MB on midagi teistmoodi?
Tahaks ka vahest sõita nagu mõni nelja mees Big Grin

Armatuuris täistule lamp ei põlenud, vahetasin selle pirni ka välja, aga torkima hakates selgus, et prouapoolne täistuli on ka loojangus. Käisin kõik pistikud ja kaitsmed üle, puhastasin, asendasin kaitsme kus vaja. Kutu, mis kutu. Vahetasin roolipoolse pirniga ära, ikka surnd. Mõistus otsas. Testrit ka käepärast polnud. Igatahes päev hiljem hakkasin uuesti proovima ja selgus et ikkagi üks juhe ei anna voolu läbi, ainult näppides. Pistiku puhastamine ja sättimine võitu ei andnud, aga juhtme mudimine andis. Eks tuleb üle vaadata. Praegu toimib! Aga pirnisaaga lõpetuseks tundus et roolipoolne park on pime. Jah, ka sealt ei andnud juhe voolu läbi. Nüüd tagatipuks tundub veel, et armatuuris täistule lamp põleb pidevalt, vist on mingid tujud peal!

Kuna pole rohelist tagumise luugi polstrit ega plastikuid saanud, siis tuli ajutiselt luugi sisu roheka porivaibaga kohendada. Ilus see just ei jäänud, aga nr tuled ei sira vähemalt keskmisesse peeglisse.

Kellel on roheline tagaluugi polster ja terve ülemine-alumine plastik liist üle, võib pakkuda mulle PSi


[Pilt: 82898-IMG_20200512_191715.jpg]
Saksa insenerid on mõelnud ikka mehaaniku peale ka, hea jooki toetada! VT pildi paremasse nurka!

Ka kapoti keel ei jää välja, kapotti avades...ilmselt on mingisugune vedru minema vedrutanud. Samas ma selle keele ehitusega eriti kursis pole. Avades tuleb ilusti välja, aga kui kapotti lahti teed, siis kaob tuldud teed tagasi. Sulgemiseks peaks ta jälle välja otsima. Pole kohe ühtegi kolme ka käepärast et seda studeerida.

Kui kellelgi vedeleb 2,4D mootori hooratast ja siduriketast (10 hambaga) siis võib neid ka mulle pakkuda. Sidurikorvi ma isegi "laost" leidsin
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
#91
Aastaks ülevaatus olemas!
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
#92
Nüüd on sõidetud kah omajagu, aga tehnika osa on tähelepanu nõudma hakanud.

Eelmise aasta ülevaatusel anti mõista, et üks rooliotstest on oma aja ära elanud. Vahetusse läksid mõlemad, aga tundub et anti sisemised välimiste pähe. Selleks pole ka sillastendi läinud, ma muidugi ei teagi, kas kuskil on sillastendi, mis sisaldaks nii vana autot.

Igatahes, sai päris palju km seljataha jäetud ja nüüd tundub, et on hakanud esirehvide väliserva sööma, seda ma ka väga ei põe, ongi põhjust kõrgema profiiliga rehvid osta. Roolikaikad nagunii lähevad vahetusse ja nüüd täies tükis, vältimaks, et antakse valed otsad.

Mis aga muret teeb, on see, et viimasel reisil Hiiumaale, hakkas tagasillast raksatusi kostma. tõstsin ülesse et vaadata, kas kõik on omal kohal või on midagi irdunud. Alguses oli asi hullem, aga kohapeal loksutades selgus, et ka varuratas armastas kaasa tantsida. Raksatusi üksi pardal olles ei kuule, aga kui taga reisijaid kaasas, siis annab täiega tunda. Hääl selline nagu vedrul oleks keerd katki. Ja mida rohkem ma teda vaatan, siis nagu tundub roolipoolne külg vähe lääpas ka. Alguses olen seda maapinna süüks ajanud, aga sirge peal tundub samamoodi.
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
#93
Mina ja MB rooliotsad vääriksid eraldi teemat lausa Smile

Igatahes valed otsad asendasin uute kodaratega, lahti võttes avastasin, et ühel esirehvil pole asi enam rehvi söömises, vaid lausa traadid turritasid.

[Pilt: 59475-IMG_20200730_185602.jpg]
no tere traat!

[Pilt: 53338-IMG_20200730_180828.jpg]
enne oli ta selline

[Pilt: 58633-IMG_20200731_130225.jpg]
ja nüüd siis ajutiselt selline

Peale sillastendi on plaan valuvelg tagasi panna ja kõrgema profiiliga rehvid.

[Pilt: 26993-IMG_20200826_105204.jpg]
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
#94
Kusjuures mulle endale meeldib W123 puhul see plekkvelje ja rattakilbi kobinatsioon rohkem (viimased 2 pilti). Rattakilbid on reeglina sama värvi mis auto kere. Kuidagi ajastutruum variant. Kas seda valuvelge (pilt 1)pakuti omal ajal W123-le lisavarustuses?
Vasta
#95
Jepp, näeb mehisem välja tõesti. Aga ma ajan selle 195/70r14 balloonide süüks. (Valud 185/65r14)

Mina ise valuvelje poolt, aga kindlasti õiges kõrguses rehvidega 185/70r14. Muidugi mitte igasuguse veljega aga justnimelt needsama Barocid. Kas ta oli lisana saada või mismoodi, jään võlgu!

Kuna rehvidest polnud midagi järgi, siis sai Hiiumaal "laos" käidud ja leitud 4 plekkvelge, ilukilpe oli mul nimelt ainult 3, aga justnagu kiuste pakuti mulle 1 ilukilpi kevadel.

Jaa, ilukilp on kerevärvi üsna ilus, a mul nad olid kõik erinevat värvi ja siis pintsli ning mingise hallivärviga karvaselt üle võõbatud. No ei sobind, sai kõik värv täitsa maha lastud.

Hea on, kui "laost" on asju veel võtta. Ja hea et ilukilpide komplekti kokku sain, ja hea et täna sillastend tehtud sai!

Võrdluseks:
[Pilt: 47987-20200815_173008-COLLAGE.jpg]
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
#96
Nagi lubas pillid kotti panna, see tähendab, et siit teemast kaob hulgaliselt fotosid ära.
Igatahes, üritan MB Pildipargiga siinsed fotod ära asendada/vahetada, aga see ilmselt võtab aega Smile

Autost kahh:
Augustikuu eelviimasel nädalal sai juba traditsiooniks kujunenud reis Hiiumaale ette võetud, läbitud kilomeetrid u 600 lähedal.

MB pidas teekonnal hästi vastu, ainult roolipoolne tagumine suund andis avalduse. Mis seal ikka, ju tuleb lambivahetus ette võtta. Naljakas on see, et peale varuratta eemaldamist, selgus et tagatuli tuleb selleks maha võtta?! Kusjuures teisel pool pääseb lambipesa eemaldamisega! Plastiku kõrvad suht ära surnud ja mul varupesa kaasas ka polnud, siis peale 1 lambi ja kaitsme läbilaskmist, töötas kõik nagu ennem! Ilmselt tuleb hooaja lõpus teemaks jälle tuua! Samuti raksumine taga sillast!

[Pilt: 59522-IMG_20200823_124515.jpg]
Selline vaade on Tuuletornist

[Pilt: 66665-IMG_20200826_105139.jpg]
ja selline peale pikka pesupäeva


MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
#97
Täna tuli ootamatult hooajale joon alla.

244075 pealt, kokku 5207 km

Kuna tagasillast tuli raksatusi, kui tagaistmel kunded peal, siis sai MBle tagumised uued vedrud tellitud.

Täna oli täpselt selline tunne, et võiks uurida, milles uba on. Amordid salongist lahti, tungiga külg õhku ja ratas alt. Alt ka amort lahti ja siis vahelt välja. Tõmmitsatega vedru kokku ja vahelt välja. Ülemised kummipadjad välja koos seibidega, jah, sinna olid mingised kummiseibid ka aretatud. Ja allpool olid ka! Need eest ära ja siis läks tuju täitsa ära. Vedrupesa täitsa mäda, sealt ka need raksatused. Uuesti kokku ei hakanud panema, ilmselt poleks mõtet olnudki.

[Pilt: 24679-IMG_20201015_181846.jpg]

[Pilt: 29284-IMG_20201017_104913.jpg]

[Pilt: 64966-IMG_20201017_140714.jpg]
Roolipoolse külje vedrupesa.

[Pilt: 84825-IMG_20201017_152317.jpg]
Teisepoole vedrupesa

[Pilt: 77273-IMG_20201017_152644.jpg]
MBst väljakistud pahn

Nüüd ei olegi muud, tuleb asendussild endale ligi tuua ja teha vahetus. Lihtsalt vedrud ja ülemised padjad on olemas, aga mis ma uuele sillale sinna alla panen?
Ilmselt ju seal ka ikka midagi käib?!
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
#98
Ei käi sinna midagi, lihtsalt vedru on oma pesas.
Vasta
#99
(17-10-2020, 09:20 PM)V126 Kirjutas: Ei käi sinna midagi, lihtsalt vedru on oma pesas.

Tänud! Mul olid sinna mingised omaalgatuslikult pandud, sellepärast ilmselt maha mädaneski.
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
Maha mädanes pigem siiski nühkimise, liiva, soola ja vee koosmõjul. Vaata, mis ajal see asi toodetud on.

Õnneks neid veel liigub. Võta järgmine, võõpa korraliklut üle enne allapistmist ja purjeta edasi.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 190E 2,0B 1983 secman 50 20,883 23-02-2024, 09:13 PM
Viimane postitus: secman
  MB S123 250T RED ДЕД 1982 Mike22 98 79,098 30-08-2019, 08:19 AM
Viimane postitus: Mike22
  Minu Mercedes-Benz 230E, 1983, W123 ZE_KA 27 30,051 14-04-2013, 10:27 PM
Viimane postitus: Karl
Big Grin S123 300TD v6sa 8 8,203 06-01-2007, 10:57 AM
Viimane postitus: vince



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne