Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
270 CDI - EGR kõrvaldamine elektrooniliselt
#1
Kuna ise hetkel toimetan EGR ja kollektori kalade ja puhastamisega, siis olen tuulanud mööda netti sel teemal. Jäi jalgu selline link kus kirjeldatakse EGRi eemaldamist lisades paar dioodi ja takistit, millega petetakse aju ära, et EGR justnagu töötaks. Kuna see tundus ka ühele teisele klubilisele huvitav, siis riputan siia üles:
http://mbworld.org/forums/e-class-w210/3...e-mod.html
Ise kohe ei katseta, katsun esialgu asja korda teha, siis vaatan, kas on mõtet pea maha võttaSmile

Nagu seal kirjas, siis omal vastutuselWink
Vasta
#2
ma küll ei tea milline sul see egr on, kuid me kunagi töö autol võtsime egr seest hammasratad välja(ei viitsinud iga aasta uut osta), aju sai oma tööd edasi teha kuid tegelikult oli egr kinni ja töötas väga hästi.
Vasta
#3
W210 270 cdi EGR töötab vaakumiga, seega hammasrattaid sealt eemaldada ei saa. Mina panin lihtsalt EGR-i torule "pimeda" ette.Töötab väga hästi ja pole kartust midagi elektroonikaga vussi keerata.
Vasta
#4
Nii "easy" see pole, muidu topiks kõik kinni. Kuidas muidu umbse EGRiga auto avariise läheb.
Kui egr avatakse tahab mootori aju näha vähenenud õhukulu, kui see aga ei muutu pimeda tõttu= mootori avarii reziim.
wdb240 jutu järgi on võimalik kusagilt välja lülitada, kuid pidi olema kaitstud mingit pidi, et iga tola ligi ei saaks.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#5
Siiani pole veel avarii reziimi läinud. Ja see on rohkem kui 10 000 km.
Vasta
#6
nagu ma aru olen saanud siis sisselaskekollektorid just egr-i pärast pekki lähevadki?
Vasta
#7
(30-06-2012, 10:41 PM)thalenfrei Kirjutas: nagu ma aru olen saanud siis sisselaskekollektorid just egr-i pärast pekki lähevadki?
Tuleb õli turbost või karterituulutusest, siis tõmbab ta sisselaske kollele õli kile peale. EGR laseb sisselaskesse väikseid tahma osakesi mis nüüd õli kihile ladestuma hakkavad, paras soojus kivistab selle olluse veel kokku ning kasvaja hakkab arenema Eusa_drool Ilma õlita tekib õrn tahmakiht ja ei muud.
Vasta
#8
On keegi juba teinud ka seda enda autol?
Vasta
#9
Tänasega ka minu autol EGR välja lülitatud vastavalt õpetusele.
Väga hea ning selge DIY.
Vasta
#10
Lugesin ka neid juhendeid, kuid aru ma ei saa, kas sarnaselt on võimalik käituda ka 4 liitriste V8'tega (S/G/ML)? EGR toimimispõhimõte tundub samasugune olevat?
Vasta
#11
minul proges tegelane nimega jyrisoo egr-i välja ja samas lisas 20kw.asi toimib Thumbsup
www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta
#12
Üritasin enda e320 cdi (145kw) sama asja teha, aga ei suutnud aju juurest leida õigeid juhtmeid. Täitsa frustreeriv. Tegin praegu siis teisest otsast (pistikute juurest, õhulugeja pin5-st vedasin lisajuhtme EGRi pistikuni. tundub, et töötab, veakoode sisse ei löönud, aga ikkagi nii ei ole nagu päris õige.... Oskab ehk keegi kommenteerida OM613 mootori tegemisest? Millise pistiku millised juhtmed need õiged on? (aju poole peal siis)
Vasta
#13
Endale vastuseks, kui keegi veel samasse hätta satub:
Ajukarp lahti, kõige salongipoolsem plokk, teine ja kolmas pistik (vist), EGR-i enda juhtmed olid kenasti omavahel keerdus, õhulugeja tuli teisest pistikust (esimese hooga lõikasin valel juhtmel rüü maha, teise korraga sai õige).
Pilt värvidest:[Pilt: xJmOtbqYPIMT0Ehb1llp4H_P9HX2U-vN5AOyRMxd...w1256-h745]
Vasta
#14
Kui keegi on huvitatud asja õigesti teha, ehk softis välja lülitada EGR, siis võib märku anda. Enda om613 3.2 ja paaril 2.7-l olen EGR välja progenud. Saab ka võimsust tõsta kvaliteetselt, ning teha ka custom seadistust tarkvaras mis on hoopis muu kui takistitega aju petta jms.

Vasta
#15
Tõstan vana teema üles, küsimus, kas egr vaakumklapi peab ka pimedaks ss tegema v?
Küsimus ss 2001a S210 320CDI kohta.
Sellest osast ei saanud aru seal lehel millele esimeses postituses viidatud on.
Tegin sama triki nüüd, aga kui ikka vajutada ss viskab musta veel.. Ilmselt vana tahm torudes veel???
Mul muidugi ilmselt cooleri lõdvik ka lekib kuskilt kergelt pole jõudnud üle vaadata hetkel
No proovitud on kõike aga ikkagi kisub lõpuks tagasi MB peale :)
Vasta
#16
EGR-i välja progemisega saan aidata Tartus ja üle Eesti. Peale progemise on olemas ka üks diagnostika seade, mis selle töö ära teeb, aga soovitan seda vaid julgematele, sest on lihtne asi p.... keerata. EGR välja progedes pole vaja midagi näppida, vahel on juhused, kus tuleb Pistik lahti ühendada või vaakumisolenoidil midagi lahti ühendada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne