Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Mis arvate sellisest masinast (w126)? - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: Ostuabi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=110)
+--- Teema: Mis arvate sellisest masinast (w126)? (/showthread.php?tid=9695)

Lehed: 1 2


Mis arvate sellisest masinast (w126)? - Kutsa - 27-08-2008

Käisin ise vaatamas välimuselt tundus kõik ok olevat aga äkki keegi ise ka käinud vaatamas ja teab kas veermiku ja mootori osad on korras?
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/793/auto_php-id=502793-www_auto24_ee.html


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - Karl - 28-08-2008

Valge kube on sigailus, sinine sisu.............nuhh, maitseasi. Kas pilt petab, kuid puit tundub natuke imelik, nagu pleekinud või miskit.Auto ise peaks Jaapani päritolu olema. Sa proovida ei saanud siis või?


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - ralak - 28-08-2008

Kutsa Kirjutas:Käisin ise vaatamas välimuselt tundus kõik ok olevat aga äkki keegi ise ka käinud vaatamas ja teab kas veermiku ja mootori osad on korras?
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/793/auto_php-id=502793-www_auto24_ee.html

Jaapanist jah toodud, mingi aastake tagasi maksis tartus 60k, kast ei toimetanud eriti kombekohaselt ning katus vajas värvimist. Eks uued müüjad ole nähtavasti kosmeetikat kasutanud ja päris kenakeseks selle auto saanud.
Kui sisu ei häiri, kõik normaalselt toimib, miks mitte.


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - Karl - 28-08-2008

Kas on sama mis Tartus oli, neid päris mitu viimasel ajal toodud ühesuguseid kloone?


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - Kutsa - 28-08-2008

Proovima veel ei ole läinud,aga auto ei ole Jaapani päritolu nagu mina aru sain ,auto toodud saksast kuna näidati mulle Saksa passi ja sealt võis välja lugeda ka seda et autol 1 omanik olnud ,kui nad juhuslikult seda võltsinud ei ole milles ma kahtlen.Ei oleks nagu aru saanud et värvitud oleks,vaatasin küll põhjalikult,salongi kohapealt meeldib rohkem kui nahk.


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - kuld - 28-08-2008

Kutsa Kirjutas:Proovima veel ei ole läinud,aga auto ei ole Jaapani päritolu nagu mina aru sain ,auto toodud saksast kuna näidati mulle Saksa passi ja sealt võis välja lugeda ka seda et autol 1 omanik olnud ,kui nad juhuslikult seda võltsinud ei ole milles ma kahtlen.Ei oleks nagu aru saanud et värvitud oleks,vaatasin küll põhjalikult,salongi kohapealt meeldib rohkem kui nahk.

Saksas on kõigil asjadel üks omanik ja need omanikud on tavaliselt eelmise sajandi alguses sündinud. Thumbsup


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - ralak - 28-08-2008

Härrased, see on 200% sama Tartu auto toodud Jaapanist... räägib suurim secipe*e, kes turul aastaid silma peal hoidnud. Pealegi olen seda 2x vaatamas käind.


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - Karl - 28-08-2008

ralak Kirjutas:... räägib suurim secipe*e, kes turul aastaid silma peal hoidnud. Pealegi olen seda 2x vaatamas käind.

Icon_lolIcon_lol Selge, enam ei kahtle sekunditki

VIN kood ütleks kõik.


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - ralak - 28-08-2008

Teiseks, väga lihtne on seletada, et saksast saksast mingi identse passikoopia alusel, masin ju juba eestis arvel, ülevaatus tehtudki, ükskõik millise ajaloo välja mõtled, 1 omanik või üldse pool omanikku Badgrin


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - HotPapa - 28-08-2008

Käisin ka seda autot vaatamas kui ta Tartus oli ja olen kindel, et masin on Jaapanist toodud, neid toodi lausa 2 tükki, üks must teine siis see samune valge.


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - Rolz - 28-08-2008

Krt kahtlete siin Hr.Ralaki jutus....
Saksa tassitaksegi need Jaapanist, seal tehakse kõik vajalik ringi (teistpidi liiklus)ja sealt edasi saadetakse turgu mööda ilma. Selle aja jooksul ongi Saksamaal üks omanik. Erinevused:

Armatuuris on TEMP tähis alarmtulena - seal kliima kuum, hoiatuseks, kui temp näidikust aru ei saa. Samuti on KAT'il temp. andur peal - ilmslet hakkab süüdet kruttima, et KAT temp alla saada, kindel pole aga arvan, et selleks.

Pole mina veel ühelgi näinud veojõukontrolli. USA-katel viimastel on juba ilusti peal, aga Jaapani omadel pole näinud.

Viimse kui ühe mudelini on automaatkliimaga. Ja kapoti all on kütusejahuti JAP mudelitel, nn mantelboiler, kus sees käib läbi kütus, on pandud ümber kliimatoru. Geniaalne asi muidugi, suudab kütuse temp alla tuua.

Ja kõik muud hädad - kuivand puit, kuivand nahk, kuivanud (rippuvad SECi puhul) laed.
Samuti kuivpude mootori süüteosa ja juhtmed.
Üldjuhul puuduvad istmesoojendused (ei ole reegel) ja Webasto on unistus.

Kurb on see, et nn tõupuhtaid Saksamaa SEC/SEL ei ole enam kuskilt võtta, kus on veel turgu, on Jaapan, ja sealt tassivad diilerid need Saksamaale ja sealt edasi. Mina isiklikult eelistaskin igal juhul tõupuhast sakslast täislisadega.

Ahjaa ja mille järgi kohe väljast ära eristab on tuled, Saksas ei viitsi keegi reflektoreid vahetada, reeglina uued esituled kõikidel.


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - hents99 - 28-08-2008

Rolz, kusjuures, enamus vanemaid mersusid on õige poole rooliga seal.
Jaapani turul olen paari aasta jooksul vaid mõnda parempoolse rooliga W126 näinud. Ja need olid erilised...


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - Rolz - 28-08-2008

Ma ei ole kordagi maininud rooli valel pool asetsemist.
W126 ei ole näinud ka valel pool rooliga, W140 aga küll...


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - Kutsa - 29-08-2008

Ega te aja selle masinaga segamini http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/938/auto_php-id=530938-www_auto24_ee.html


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - HotPapa - 29-08-2008

...ei


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - Karl - 29-08-2008

Edasise poleemika vältimiseks, see auto Saksa päritolu, vähemalt tehtud sinna turule, mitte Jaapani:

VIN WDB1260451A435270
Plant 50
Model 560 SEC
Chassis 1260451A435270
Engine 117968 12 056878
Transmission 722350 03 141051
Tyres
Primary PIRELLI
Order 0 8 234 01388
Lights BOSCH
Cab 03258
Delivery date 16.09.88
Dealer Emden branch (234)
Interior velours blue (972)
Paint
147 arctic white (T) (с 01.01.1985 по 31.12.1993)
Options
404 orthopaedic front seat backrest (multiple contour backrest in model 140), left (с 01.04.1970 по 31.12.1995)

430 headrests in the rear (с 01.01.1977)

471 acceleration skid control (ASR) (с 01.07.1984)

540 roller blind, electric, for rear window (с 01.05.1985)

581 automatic climate control (с 01.01.1977)

682 fire extinguisher (с 01.04.1970)

810 loudspeaker, sound package
sound package (bose) (с 01.12.1986)

873 seat heater for left and right front seats (с 01.02.1984)


Emden:

http://maps.google.com/maps?q=emden&ie=UTF-8&hl=et&um=1&sa=X&oi=geocode_result&resnum=1&ct=title


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - Rolz - 29-08-2008

Irw kui pilte vaadata, siis tegu ju eurooplasega.
Puudub kapoti alt kütusejahuti, armatuuris TEMP indikaator, kruis on saksakeelne ja ASR on peal....


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - ralak - 29-08-2008

Toodud ikkagi Jaapanist, koos ühes konteineris selle musta SEC-iga, vat nüüd tuleb meelde ka see, et ühel neist oli ASR ja teisel aga mitte. Tolle mustaga ma käisin pikal tiirul, ASR-st polnd haisugi, tuliselt haisesid see-eest rehvid all Icon_lol
Mõlemil esines Jaapanis sõitnud auto sümptomeid, läbi kõrbenud kapotivilt, kõik juhtmed ja asjad pleekind ja tahmased, nagu ka näha salongi puitosal puudub igasugune läige jne.


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - Kutsa - 30-08-2008

Aga ta ise näitas mulle saksa passi koopiat ja selle järgi ma lugesin välja et auto see aasta algul seal maha kantud.


RE: Mis arvate sellisest masinast (w126)? - ralak - 30-08-2008

Kutsa Kirjutas:Aga ta ise näitas mulle saksa passi koopiat ja selle järgi ma lugesin välja et auto see aasta algul seal maha kantud.

Vaat see on küll juba müstiline, ma nägin nende autode Jaapani dokumente ja ostu-müügilepinguid. Olevat veel ARK-is ilge kamm arvele saamisega, kuna kohalikud ei saand passi sisust mitte muhvigi aru.
Jääb võimalus, et praegune müüja on skeemitanud Saksa passi dublikaadi välja ja sinna lasknud mingeid kirju-templeid peale kanda soovitud kuupäevadega. Nii nagu vorbitakse hooldusraamatuid tagantjärgi jms, tutvustega on kõik võimalused.
Fakt on see, et tyyp, kes need secid Eestisse tarnida lasi, tegelebki Jaapanist siia vahendamisega, hoovis seisis näiteks veel parempoolse rooliga Subarusid jms.