Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
W126 500SEL, 1986 - Ester - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (http://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: Klubi liikmete autod (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Teema: W126 500SEL, 1986 - Ester (/showthread.php?tid=6344)

W126 500SEL, 1986 - Ester - Ester - 08-10-2007 03:04 PM

Teen siis ära uue teema vanast tuttavast kuuest, mis juba klubi ringis aasta olnud.
Vahetus siis omanik.

[Pilt: teemasse_esipilt.jpg]

[attachment=3356]

[attachment=3768]

Kasutades ära eelmise omaniku suurt tööd, teen tema kuue teemast kiire copy/paste auto tehniliste andmete koha pealt. Loodetavasti endine omanik ei pahandaIcon_smile

....
Mark:  Mercedes-Benz 500 SEL
Väljalaskeaasta: 1986
Läbisõit: 325 000 km
Võimsus: 164 KW
Mootori valem: 5.0 V8
Pikkus: 5135 mm
Täismass: 2135 kg
Lisavarustus: hooldusraamat, automaatkliima, roolivõimendi, kesklukustus,  ABS pidurid, turvapadi, 4x elektrilised akende tõstukid, valuveljed (18), püsikiiruse hoidja, elektriline parem välispeegl, 1x elektriliselt reguleeritavad istmed, originaalstereo, esimesed udutuled, iluliistud salongis (puitdekoor), peatoed tagaistmetel, tulede korrektor, peatoed esiistmetel, käetugi ees, käetugi taga, hele nahksisu, elektriline antenn, 1x peeglid päikesesirmides, nahkkattega rool, kõlarid, tagaklaasi soojendus, kohtvalgustid
...

kõik peab peaaegu paika ka. Välja arvatud mõned lisavarustuse detailid, mis lihtsalt ei tööta:sad: Veel...

.....parempoolne esimene elektriline aknatõstuk ei ole iseseisvalt tööle hakanud.
Salongivalgustus ei taha koostööd teha ning sellele lisandub ka parempoolne esituli, kes tujudest tingituna vahepeal põleb ja vahest mitte. Arusaamatu on, kelle tujudest tema töötamine sõltub:tongue:

Originaalstero väljastab heli vaid juhi poolsetes kõlarites

Esmajärjekorras peab üle vaatama aga pidurid ning nivooamordid. Kevadeks on kindel plaan kapoti värvimine/poleerimine ning talvel väljatulnud roostekohtade eemaldamine.

Esimesel ostujärgsel nädalavahetusel sai kokku sõidetud 700 km ning tõdesin, et vaatamata kütuse kugistamisele, teen edaspidigi kõikvõimalik sõidud selle mersuga.
Tempomaat peale ja lihtsalt sõida. Harjumatu oli aga, et möödasõitu tehes ei pidanud vahemaa pikkust pingsalt arvestama nagu seda on mu 66 kW 124 puhul.

Lisatud piltidel näha veel üks Mercedes-Benz huviline, keda küll kuute ei lasta, kuigi ta nii väga tahaks:biggrin:. Seepärast nuusitakse kuus igal hommikul põhjalikult üle, et ka keegi teine neljajalgne autos poleks käinud:wink:
[attachment=3244]

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 08-10-2007 03:30 PM

Sihuke temp sai tehtud jah. Kuld on nüüd mõnda aega jalamees. Või peaaegu jalamees, mis see korillagasõitmine ikka jalakäimisest palju erineb...:tongue:

Auto on aus. Seisnud masin, tegemist tahab. Aga toimetab ilusti, kütuse on nõus nahka panema ja rooli taga peab kogu aeg spidomeetril silma peal hoidma. See"... mitte vähem, kui 40 km/h..." kipub kole kergesti tekkima:silly: Ja see V8 urahtus...:hump::hump::evil:

Mõnest veast oli juba juttu. Esituli on alles ülekuulamisel. Kahtlustan pistikut, aga eks aeg näitab.

Aknaga on nutusem lugu. Kõrvalistuja pool ees on rahu ja vaikus. Ei üles, ei alla. Eks mingil hetkel peab seda siis lahkama hakkama. Aga enne kogume julgust selle nahkpolstri kallale asumiseks...

Kõige suurem probleem on tagavedrustusega. Nivoopaunad tunduvad küpsed olema.:flaming: Ebatasasel teel pole kuigi mugav taga istuda, kui peamise vedrutamise teevad istmevedrud. Samas nivoo toimib ilusti - viis nägu autos ei tekitanud mingit probleemi. Algul küll vajus, aga peale mootori käivitamist oli taas loodis.

Raadio läheb mingil hetkel elimineerimisele. 4 kõlarit ju olemas, neid võiks siis ju ka vastavalt pruukida. Ja kaubaliftis 2 mölakasti ainult ongi, sinna sobib too originaalmagnetoola hästi.

Elu on vahel ikka huvitav... Meie kaubaliftil oli klaasipesuri nivooandur 126 oma vastu vahetatud. Too jäi lühikeseks ning ma hankisin sinna potsikusse õige. Olen toda andurit nüüd pea aasta müünud ühele ja teisele, keegi ei tahtnud... Nüüd kulus meie kuuele ära.:lol: Nagu oleks teadnud...

Edit: kuna alailma on vaja VIN-koodi, siis panen enda jaoks siia kirja: WDB1260371A226414

RE: W126 500 SEL, 1986 - Karl - 08-10-2007 03:40 PM

Lõpuks ometi on see auto endale hea omaniku leidnud, õnnitlen! :bigsmile:

RE: W126 500 SEL, 1986 - Lõoke - 08-10-2007 04:09 PM

Karl Kirjutas:Lõpuks ometi on see auto endale hea omaniku leidnud, õnnitlen! :bigsmile:
On ka kõrva ja silma hakanud palju negatiivset eelmise omaniku kohta.

Õnnitlen uut omanikku! Ära sa ainult seda võsa-t autole ligi lase.Las ostab endale auto,siis näeb kuhu raha läheb.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 08-10-2007 04:23 PM

Lõoke Kirjutas:On ka kõrva ja silma hakanud palju negatiivset eelmise omaniku kohta.

Ärge nüüd nii kurjad ka olge. Kodanik ikka on teinud kah. Krt, mitte iga auto küünlajuhtmeid pole paigaldanud Rolz isiklikult pealtvaatajate ergutushüüete saatel!

Lõoke Kirjutas:Õnnitlen uut omanikku! Ära sa ainult seda võsa-t autole ligi lase.Las ostab endale auto,siis näeb kuhu raha läheb.

Siis näeb, siis näeb... Ma olen lühinägelik ja värvipime, seetõttu SELi tagaistmelt rahakotini ei näegi:tongue: Kust mina tean, kui kallis see autopidamine on:silly:

:evil:

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 08-10-2007 04:33 PM

Lõoke Kirjutas:
Karl Kirjutas:Lõpuks ometi on see auto endale hea omaniku leidnud, õnnitlen! :bigsmile:

Õnnitlen uut omanikku! Ära sa ainult seda võsa-t autole ligi lase.Las ostab endale auto,siis näeb kuhu raha läheb.

Raske on Taavit kuuest eemal hoida, keegi peab ju eespool mainitud vead ära parandama:biggrin:

RE: W126 500 SEL, 1986 - väikemees - 08-10-2007 06:48 PM

Parempoolse esitulega oli endalgi jama(W124). Loomulikult on iga probleem erinev aga lugu järgnev.
Algas samamoodi,esituli vahepeal põles ja siis mitte. sai vähe koputatud ja aitas :smile: Kuid ühendus paistis kõik OK olevat. kartsin,et aknapesuvedelikku läinud kuhugi juhtmetele ja sealt mingid jamad...
No ja siis ükspäev hakkas kellaplokis tuledega jama. Kaitse läbi,uus kaitse ja kõik ok. Probleem aga kordus ja üha tihedamini.

Ja siis see juhtus,kaugel kodust, kusagil KP metsade vahel... Auto seisis.
Probleem oli genekas. Sai korda lastud teha ja mured kadusid.

RE: W126 500 SEL, 1986 - kuld - 08-10-2007 07:13 PM

Lõoke Kirjutas:
On ka kõrva ja silma hakanud palju negatiivset eelmise omaniku kohta.

Aitähh SÕBRAD head sõnad on alati teretulnud :bash:

RE: W126 500 SEL, 1986 - kuld - 08-10-2007 07:15 PM

Hm mõte selline, et äkki toon 560SEL-i saksast ja teeks üksühele vahetuse :shy: väike huvi ju oli ka 560-ne vastu.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 09-10-2007 08:50 AM

kuld Kirjutas:Hm mõte selline, et äkki toon 560SEL-i saksast ja teeks üksühele vahetuse :shy: väike huvi ju oli ka 560-ne vastu.

Kulla mees selle koha pealt oled küll valesti aru saanud. Mulle 500st piisab, mul pole vaja midagi pikendama hakata, et peaksin 560 ostma:tongue:

Sai küll mainitud, et kui 560 tood, siis too korralik. On siis hea auto tulevikus klubilisele maha müüa...:biggrin:

RE: W126 500 SEL, 1986 - Karl - 09-10-2007 10:51 AM

kuld Kirjutas:Hm mõte selline, et äkki toon 560SEL-i saksast ja teeks üksühele vahetuse :shy: väike huvi ju oli ka 560-ne vastu.

Kuld, sul vist päris sassis pea...... müüd auto maha ja tahad kohe tagasi vahetada? :silly:

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 19-10-2007 04:47 PM

Näh, siia on kirjutamata jäänud...

Sai nädalavahetusel natuke müratud. Praegu on seis järgmine:
*seisupidur-v6sa 0-1 (töötab täitsa ilusti)
*vasak tagapidur-v6sa 1-1 (läheb veel soojaks. Asja uuritakse)
*parem esipidur-v6sa 1-0 (sai vist tagapiduri peale kadedaks, tahab ka tähelepanu saada. Läheb VÄGA soojaks)

Seisnud auto rõõmud.:silly:

Seisupidur oli kõige huvitavam: tagastusvedru oli pooleks ja klotse laialisuruv liigend läbi paindunud. Tänasin jumalat, et 123-l on sama tsüdeem, neid vedrusid on õnneks varuks piisavalt.

Huvitav on selle tagapiduri ehitus: mina teadsin kogu aeg, et 126 on nagu 123. On jah, aga üldse ei ole 123 moodi:silly:

Tagapidurisilindri mahavõtmiseks tuleb veidi rohkem vaeva näha, kui kolmel. See õnnetu silinder saab oma vedeliku mitte otse pidurivoolikult, vaid vahepeal on üks tore toruke. See toruke aga kinnitub pidurikanduri reaktiivvardale. Ehk kui tahad silindrit toru kahjustamata ära keerata, siis pead lahti laskma ka selle kanduri. Mis omakorda tingib hiljem vajaduse see kandur taas kokku saada. Ja see on huvitav töö, kus oleks vaja kolmandat kätt. Või koormarihma, mille peale ma muidugi liiga hilja tulin. Aga eks homme katsetan uuesti, ega ma seda tagapiduri pealejäämist niisama ei jäta.

Aga sõita on mõnus. Esimene auto, kus ma vabatahtlikult tagaistmele kobin. Kui selle õnnetu nivoosüsteemi kah laitmatult toimima saab, on seal ikka VÄGA mõnus olla. Paar korda olen end tabanud mõttelt, et siin võiks nüüd üks tore DVD-ekraan olla - paras filmi vahtida. Las juht higistab:tongue:

Küsimus kah vahele: oskab keegi öelda, kas sellel mudelile tagaistujatele miskity lauda ka pakuti? 140-s olen näinud, kuid 126 pole ette sattunud. Samas, ega ma pole otsida ka osanud...

Kui kellegi sihukest lauda on, siis pakkuge!

Krt, V8 on ikka V8.:cool_rsvd:

RE: W126 500 SEL, 1986 - Karl - 19-10-2007 05:06 PM

Lauda kinnitusega esimese istme külge pakutakse küll. Soomeski pakuti, ei mäleta enam netiaadressi......

V8 on V8, olen täiesti nõus.:cool_rsvd:

RE: W126 500 SEL, 1986 - HotPapa - 19-10-2007 05:07 PM

jaa...SEL on ikka hea asi...üleüldse kuus on ikka mega mugav:hump:, ei kahetse et SEL'i võtsin kuigi kavas oli SEC soetada

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 19-10-2007 05:11 PM

HotPapa Kirjutas:jaa...SEL on ikka hea asi...üleüldse kuus on ikka mega mugav:hump:, ei kahetse et SEL'i võtsin kuigi kavas oli SEC soetada

Ütleb mees, kes hakkab kohe selgitama nivootondi müsteeriumi...

RE: W126 500 SEL, 1986 - Rolz - 19-10-2007 05:30 PM

Lauad on Saksas täitsa saadaval. Täispähklipuust, hinnad 1000-2000 EUR

RE: W126 500 SEL, 1986 - HotPapa - 19-10-2007 05:38 PM

v6sa Kirjutas:
HotPapa Kirjutas:jaa...SEL on ikka hea asi...üleüldse kuus on ikka mega mugav:hump:, ei kahetse et SEL'i võtsin kuigi kavas oli SEC soetada

Ütleb mees, kes hakkab kohe selgitama nivootondi müsteeriumi...

:silly:

RE: W126 500 SEL, 1986 - Lõoke - 19-10-2007 05:44 PM

Võsa,sellega pingutasid sa nüüd küll üle,et istud vabatahtlikult tahaistmele.Eks sulle ikka öeldakse kuhu tohid või pead istuma.Aga sul on vedanud ,et sa üldse seal istuda saad.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 22-10-2007 08:58 AM

Rolz Kirjutas:Lauad on Saksas täitsa saadaval. Täispähklipuust, hinnad 1000-2000 EUR

Ai..:silly:

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 22-10-2007 08:59 AM

Lõoke Kirjutas:Võsa,sellega pingutasid sa nüüd küll üle,et istud vabatahtlikult tahaistmele.Eks sulle ikka öeldakse kuhu tohid või pead istuma.Aga sul on vedanud ,et sa üldse seal istuda saad.

:tongue:

Üldiselt on nii, et kes maksab (loe: remondib), see tellib muusika (loe: valib istekoha).

RE: W126 500 SEL, 1986 - kuld - 22-10-2007 09:13 AM

Käsipiduriga on jah selline teema, et mina teda üldse ei kasutanud. Ühekorra ma ta kuskil järsu kallaku peal peale sõtkusin ja kui lahti päästsin siis käis raks läbi ning siis talle mingi kala sisse tuli. Aga pidrite erineva soojenemise kohta ei oskagi midagi öelda:bisou: kuna aasta jooksul sai neli korda stendis käidud autot kontrollimas siis see näitas, et pidurid toimetavad ilusti ja võtavad võrdselt üheaegselt v.a. siis käsipidur.
Aga üldiselt ega ta sellist seismist ei taha.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 22-10-2007 10:00 AM

Äää võta südamesse. Ma siin niikuinii jutustan üsna mahlaselt...

Esipiduri õpetasime kombekohaselt käima. Samas, eks tal oli õigus peale jääda kah - klotsid olid üsna kulunud. Õnneks oli mul kolmest jäänud vahe kobedam paar järele. Nüüd enam peale ei jää ja pidurdab kah ühtlaselt. Enne kippus ikka pealejäänud pool vähe äkilisemalt võtma. --> ostunimekirja lisame esipiduriklotsid.

Tagapidur kipub ikka soojaks minema. Siin võib olla põhjuseks ketta välisääre roostetamine. Püüdsin seda küll vähe kobedamaks nühkida, kuid ega ma ketaste vahetusest pääse. Kui pidurit ainult veidi vajutada, siis käib jube korin tagapiduritest läbi. --> ostunimekirja lisame tagapidurikettad ja klotsid.

Hoopis huvitavam on ahven, mis ujub ringi ventilatsioonisüsteemis. Või on seal vastasranna kiisk hoopis...
Sooja ei tule. Külma küll. Võtan klapilt toite maha, kütab ilusti. Aga kliima kompressor lõksib ikka endistviisi iga paari minuti järel mõnekümneks sekundiks taha. Huvitav, eks... Panen toite tagasi - tuba jahe. Küll soojem, kui väljas, aga jahe. Igatahes mitte 22, nagu nupust tellitud.

Küsimus targemate: kas temperatuuriandur elutseb laetule korpuses või pesitseb kusagil mujal? Miskised avad seal on, nagu meite säästukalgi. Sellel on siis nuuskur laes.

Praegu kahtlustaks, et keegi ajab kliimale temperatuuri suhtes pada. Nii kümnekonna kraadi jagu. Aga eks näis, mõnel kuuvalgel õhtul on vast aega asjaga tegelda.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Laur - 22-10-2007 10:29 AM

124 on all soojenduse korpuses kah miskeid andureid, peale selle mis laes on, mul ilma jahutuseta mudel.

RE: W126 500 SEL, 1986 - kuld - 22-10-2007 12:36 PM

Kuuel peaks olema kindalaeka all, aga vaheta termostaat ära. Arvan et selles asi ikkagi, sest temp ju väga madal ja ei pruugigi soenusradikasse jõuda seda sooja vett.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 22-10-2007 01:15 PM

Termostaadini jõuame ka. Rolz juba lohutas, et vahetus on kõigest 3 päeva töö selle mootori puhul.:evil:

Aga enne tahan teada saada, miks elektroonika seda soojenduse klappi kangesti koomale keerab... Nagu kirjutasin, siis kütab ilusti, kui klapilt juhtmed maha võtta. Sellisel juhul on klapp täiesti lahti ja sooja tuleb. Tõsi, vähevõitu (mida ka mootoritemperatuuri alusel ongi oodata).

Kas kellelgi mingit likviidset kirjandust on tolle masina kohta? Chilton, Haynes, Alfamer? Kui kellegi midagi üleliigsena vedeleb, andke teada.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Priit - 22-10-2007 04:37 PM

kuld Kirjutas:Kuuel peaks olema kindalaeka all, aga vaheta termostaat ära. Arvan et selles asi ikkagi, sest temp ju väga madal ja ei pruugigi soenusradikasse jõuda seda sooja vett.

OT: Vahetasin oma 124-l just termostaadi ära ja kuigi ka enne tuba külm polnud, istub nüüd seier ilusti 90 kraadi külje all, nagu peab (enne 60-70 praeguste ilmadega). Võtsin Silberist koos korpusega originaali, aga sain pärast uurides vähe targemaks - kel termostaadi korpus korras, siis vähemalt uuemal 124-l on Wahler originaaltermostaadi valmistaja ja nende toodang (sisu+tihend) näiteks ladu24.ee-s on 3 korda odavam kui Silberist täismäng (koos korpusega). Igal juhul soovitan soojalt kõigile enne talve termostaadivahetust, kui temperatuurinäidik liiga madala istub.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 05-11-2007 04:52 PM

Väike update.

Seoses kiireloomuliste avariiremonditöödega tuli veidi prioriteete ümber hinnata ja tutvuda esiuste siseehitusega:shocked:

Ei, mitte uks pole kõver, vaid juhipoolne aknatõstuk otsustas ühepoolselt ühiste kavatsuste protokolli kehtetuks tunnistada ja aknaklaasi alla jätta. Jumal tänatud, et ta tegi seda lennueelse tsekklisti ajal ja mitte paduvihmas või lumetuisus:silly:

Ühesõnaga oli eile õhtul seis selline, et klaas oli all ja tunded laes. Egas midagi, hakkasin siis 126 uksepolstri hingeeluga tutvuma. Peab ütlema, et vana kooli tehnika on ikka vana kooli tehnika. Uksekäepide ikka kruvidega ja polstergi istub küljes mõnusalt konkreetsete konksudega. Mida on lolli jõuga muidugi võimalik puruks tirida...

Kõige huvitavamad hektked olid siis, kui ma püüdsin aru saada, mismoodi peaks uksekäepideme ja istmeseadenuppude ehispaneel maha tulema. Sikutasin nuppe ja kangutasin plaati - ei kõssugi. Siis võtsin südame rindu ja panin sõra nupu serva taha - hüppas rõõmsalt minema.

Otse istme alla, loomulikult.:smash:

Nüüd oli veel jäänud akna tagaserva polster. Sai seda siit ja sealtpoolt kangutatud - ei liigu. Kruvi ka ei paista... Tegelikult paaistis kruvi küll, kui olin prillid puhtaks nühkinud. Lihtsalt selle koha pealt ei osanud kruvi otsidagi... Teistele teadmiseks, et kruvi on umbes kahe kolmandiku aknaraami kõrgusel, väike ristpea.

Polster maha, kile ettevaatlikult kõrvale ja avaneski vaade hoobaderägastikule.

Nüüd jõuame siis süüdlase juurde. Ajami väike hammasratas võllil lahti!

Kulunud oli hammasülekanne kah, aga toimimatuse põhjuseks on võlli lahtiolev hammasratas.

Nüüd ongi targematele küsimusi.
Kas see hammasratas ja võll on keevitatavad materjalid? Kuna niikuinii on ajam kulunud, siis esimene mõte on punktida see ratas kinni ja kasutada võiduka lõpuni.
Teine võimalus on soetada uus ülekanne. On kellegi äkki vasakpoolset esiukse ajamit üle? Mootor võib kutupiilu olla, see võiks idee poolest ajamist lahku käia... Pakkuge!

Muid ideid? Vända installeerimine ei lähe kohe mitte!

RE: W126 500 SEL, 1986 - kuld - 05-11-2007 05:25 PM

Mul peaks isegi olema üks komplektne ukse mille sees peaks ka mehhanism olema, vaatan homseks järgi. Muidugi ei tea ma mis seisus see seal on aga viimati ta töötas :bisou:

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 23-11-2007 05:38 PM

Täna on lõpuks aega siia paar rida kribada.

Ukseklaasitõstukiga on esialgne seis taastatud. Suured tänud auto eelmisele omanikule, kelle varudest vajalik tükk leidus. Selles mõttes esialgne seis, et juhipoolne töötab ja kõrvalistujapoolne endiselt mitte. Tõsi, nüüd on selge, et viga on lülitist edasi. Seesamune mittetoimiva klaasi lüliti tagaukse klaasi liigutas täiesti korrektselt.

Selle tõdemiseks suutsin muidugi lõhkuda käigukangiümbrise puidu kinnitused. Õnneks mitte lõplikult, kahjud on liimi ja kruvidega kõrvaldatavad. Teistele algajatele ka teadmiseks, et 126 käigukangi ümber olev puitpaneel käib maha ettepoole lükates. Ega nügida pole palju vajagi, mingi 1 cm on täiesti piisav. Ja siis saab üles tõsta... Hea oli muidugi tõdeda, et mina polnud mitte esimene, kes seda õnnetut paneeli lõhkunud oli... Kuld, ära seda isiklikult võta, enne sind on kah seda autot peetud...

Muidugi, kui kellegi vedeleb pragudeta 126 puitpaneel, siis seda võib mulle pakkuda.

Siinkohal ongi paras küsida, et mismoodi ma selle käigukangi ees oleva plastsüvendi kätte saab? Selle, mille küljes peaks olema istmesoojenduse lülitid (meite massinal on seal küll veel ühed, mittetoimivad, aknatõstuki lülitid) ja tagaakna kardina lüliti. Kangutasin siit ja sealt, aga ei tahtnud irduda. Kas tõmbasin liiga vähe?

Ja kuidas ma tuhatoosi koos raamiga kätte saan?

Uksetõstukist kah lähemalt. Loomulikult oli taas kord meeldiv tõdeda, et 1986. aastal on autole paigutatud uuem ja moodsam lift.:flaming: Kuld, mis aastast Sul need varuosauksed on? Igatahes leidsin ma sealt korraliku vanakooli tõstuki: 2 hammasülekannet ja veidi erinev liugur. Mootor kah teistpidi küljes. Seega on mul nüüd üks varumootor, mis minu õnne juures käib ainult vasaku esiukse uuema tüübi tõstukile ja mitte paremale uksele...:silly: Aga seda me saame üsna varsti teada.:demond:

Räägin siin uuema ja vanema tüübi tõstukist. Ega ma ei tea, kas see nii on, aga ukse seest tuli välja selline variant, kus mootor keeras otse tõstehoova sektorit. Kulla varudest õnnestus konsumeerida selline, mille mootor ajab ringi vaheajamit, mis omakorda kerib tõstesektorit. Samasugune, nagu 123 oma. Ainult selle vahega, et liugurite kinnitus klaasile on teistsugune. Ehk kolme omast kuue oma saab lihtsamini, relaka või kangi abil, aga teistpidi nõuab natuke nokitsemist...

Laetule teema sai kah selgust - laes olev lüliti on surnd. Angry Peale mõningast surveavaldust lüliti kinnituskõrvadele otsustas lülitinupp eesliinilt taanduda ja siirdus juhiistme alla. Koos temaga ka mõningane osa lülitist...:silly: Taas mööname tõika, et seis on endine: esimene laetuli uste avanedes ei sütti. Tõsi, nüüd ei sütti ka sunniviisiliselt, kuna lülitinupop on kusagil istme all. Olgu seal, laetuli ei kuulu just defitsiidi kilda. Kontrollisin juba järele, säästukal on sama latern laes. Ja Laur vihjas siin midagi takso helgiheitjasüsteemiga laetulest, mis tal pidevalt jalus vedelevat... Varsti võib seega toimuda tõsisem laetulevahetustehing. Oleks ehve, kui säästukal oleks ikka õige taksotuli laes:tongue:

Soojendus on endiselt kahtlusaluste nimekirjas kõige kõrgemal positsioonil. Tõsi, nüüd on teada, et soojenduse klapp süüdi pole. Nädalavahetusel sai klapile uus pistiku plastkate monteeritud varuosanelja küljest ja seoses sellega ka mõningane klapi füüsiline mõjutamine läbi viidud. Lühiajaliselt aitas, tuba sai soojaks. Aga kahjuks oli see lühiajaline mõju. Praegu on seis selline, et klapp on kenast kuum aga tuppa sooja ei tule.:pissed2: Rolz juba lohutas mind, et see on kliimaautomaadi puhul tavaline. Et on mingi müstilisena tunduv viga küljes. Noh, ma siiski ei kavatse nii lihtsalt alla anda, nädalavahetusel mahalaskmised jätkuvad, kui ilma on.

Sõitsime ikka ka. Väike ring maanteel ja taas tuleb meelde, miks seda nööki mõnikord näha tasub:evil:

RE: W126 500 SEL, 1986 - Kalev - 24-11-2007 05:34 PM

Ohjahh, kas tõesti on sul seal ka kliimaautomaat...

Mina ei taha vana kliimaautomaati igaljuhul väga näha enam, kuigi iseenesest on ju tore asi.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Lõoke - 24-11-2007 07:51 PM

Selle autoga on nii,et mida rohkem hr.Võsa seda remontida saab/suudab , seda suurem tõenäosus tal kunagi sõidule kaasa saada!

Miks see teema on pandud "tähtsate teemade" alla?

RE: W126 500 SEL, 1986 - HotPapa - 25-11-2007 12:55 PM

moderaator tegi teema:silly:

RE: W126 500 SEL, 1986 - Kalev - 25-11-2007 01:38 PM

Nüüd on tavaline teema ka see :)

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 26-11-2007 01:40 PM

Kalev Kirjutas:Ohjahh, kas tõesti on sul seal ka kliimaautomaat...
...

Aber natürlich!

Küll me ta tööle paneme...:demond:

RE: W126 500 SEL, 1986 - kuld - 27-11-2007 03:54 PM

[quote=v6sa]

Siinkohal ongi paras küsida, et mismoodi ma selle käigukangi ees oleva plastsüvendi kätte saab? Selle, mille küljes peaks olema istmesoojenduse lülitid (meite massinal on seal küll veel ühed, mittetoimivad, aknatõstuki lülitid) ja tagaakna kardina lüliti. Kangutasin siit ja sealt, aga ei tahtnud irduda. Kas tõmbasin liiga vähe?

Ja kuidas ma tuhatoosi koos raamiga kätte saan?

Hm tuhatoosisisu käib välja ja seal sees peaks olema kaks kruvi. Need välja keerates saad sa tuj´hatoosiraami kätte ja peaksid saama ka selle kausikese kätte kus need kolm lülitit on. Kahte nendest lülititest ei tea ma siiamaani miks nad sinna pandud on.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 02-12-2007 04:37 PM

Väike abipalve.

Kas kellelgi on A) kindlasti korrasolevat soojenduse magnetklappi või B) kindlasti peetisolevat, millest saaks keret kasutada?
Kui leidub A (eelistatavalt) või B, siis palun mulle märku anda. Tahaksin oma kahtlusi kinnitada või ümber lükata...

Meite masinal on siis peal selline asjandus: MB 000 830 3784, Bosch 1 147 412 012. Too number peaks siis klappima A variandi korral. B korral on suva, peaasi, et on monoklapp.

Mõnus on see V8 küll.:demond:

RE: W126 500 SEL, 1986 - Rolz - 03-12-2007 02:02 AM

Tuletan meelde, et tegu monomagnetklapiga (aut. kliima), mitte duoklapp, mida leiab. raske leid...

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 15-12-2007 10:41 PM

Nii.

Soe on.

Süüdlaseks osutus ikkagi too kiidetud ja ülistatud magnetklapp.

Kuna keegi mulle kumbagi varianti ei pakkunud, siis otsustasin ise rakendada B
Täna sai enne pikemat sõitu too karp lahti lahatud ning kiire käpalöögiga eemaldatud sulgev klapp. Koos katkise diafragmaga. Seejärel kaas kinni, omaksed on näinud.UZI

Soe sai. Isegi liiga - tagsiteel Virtsust tuli tagaaknaid ikka pea pooles ulatuses lahti hoida.:silly:

Esmaspäeval algab siis huvitavam osa - varuosade otsing. Vaatame, kas Bakt või SilberKeila pakuvad midagi taskukohast.:evil:

Vastasel korral kasutame sõber eebaid.

Või on kellegi pakkuda töötavat klappi? Kalacompany, Sinuga räägime eraldi ;):evil:

Tüütasin päeval ka Rolzi telefuuniga ja ega me selle fenomeni põhjuseni jõudnudki. Ainsaks lahenduseks jäi, et kuna diafragma on katki, siis pääseb jahutusvedelik ka magnetklapi südamiku juurde ning tekitab seal täiendavat survejõudu - pump ju ikkagi lööb... Koos vee voolamisest tekkiva tõmbejõuga on see ilmselt on piisav klappi kinni tõmbamaks. Seda teooriat toetab ka see, et varem oli iga kord peale mootori käivitamist mõnda aega korralik küte sees, kuid seda rõõmu jätkus paariks minutiks. Õhk jäi järjest jahedamaks ja lõpuks tuligi sellist, Clarksonit laenates "astmaatilise hiire köha"-ga sarnanevat hingust.:wow:

Igatahes on selge see, et nullkraadise välistemperatuuriga on praegusegi termostaadiga mootori temoperatuur trassil 80+ ja tuba liigagi soe.:cool_rsvd:

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 24-12-2007 07:08 PM

Paagitäis kütust on nüüd ilma soojenduse klapi sisuta ää põletatud. Soe on.:demond: Arvestades meie pakaselist detsembrit, isegi liiga. Aga teisest küljest, enamus sõite ongi lühikesed, ei jõua tuba väga palavaks minnagi.

Bakt ei paku toda klappi üldse. Muidugi, alati jääb võimalus, et kodanikud ei viitsinud minu meili peale eriti kaevata.
SilberKeila pole mulle veel vastanud. Eks näis, milline number sealt tuleb...

Kuidas teistel kuueomanikel pagasnik kuiv püsib? Meite massinal kipub luugi siseküljele vesi kondenseeruma... Sai siin neid õhuklappe torgitud, tundusid lahti olema. Et selle poolest peaks nagu täitsa hingama. Tõsi, ma stanget maha kiskuma ei hakanud. Stange alla kiigates tundus kõik puhas olema...

Ei meeldi mulle see niiskus pakiruumis. Kus on vett, seal elab ka roosteuss ja mina seda tegelast oma krundil näha ei taha...

Kütusekulu hämmastab. Hoolimata sellest, et meil on enamus sõite maanteel, on praegu kulu all 13... Krt, täitsa muhe nii vana paja kohta:cool_rsvd:

RE: W126 500 SEL, 1986 - ralak - 25-12-2007 09:46 PM

v6sa Kirjutas:Paagitäis kütust on nüüd ilma soojenduse klapi sisuta ää põletatud. Soe on.:demond: Arvestades meie pakaselist detsembrit, isegi liiga. Aga teisest küljest, enamus sõite ongi lühikesed, ei jõua tuba väga palavaks minnagi.

Bakt ei paku toda klappi üldse. Muidugi, alati jääb võimalus, et kodanikud ei viitsinud minu meili peale eriti kaevata.
SilberKeila pole mulle veel vastanud. Eks näis, milline number sealt tuleb...

Kuidas teistel kuueomanikel pagasnik kuiv püsib? Meite massinal kipub luugi siseküljele vesi kondenseeruma... Sai siin neid õhuklappe torgitud, tundusid lahti olema. Et selle poolest peaks nagu täitsa hingama. Tõsi, ma stanget maha kiskuma ei hakanud. Stange alla kiigates tundus kõik puhas olema...

Ei meeldi mulle see niiskus pakiruumis. Kus on vett, seal elab ka roosteuss ja mina seda tegelast oma krundil näha ei taha...

Kütusekulu hämmastab. Hoolimata sellest, et meil on enamus sõite maanteel, on praegu kulu all 13... Krt, täitsa muhe nii vana paja kohta:cool_rsvd:

Sa siis termostaadi vahetust ette ei peagi võtma? Või mis plaanid on.
Huvitav on see tarbimine jah, sõitsin omaga suvel pidevalt 13,3 välja, püsivalt andis ka R6 3-ne modra samad numbrid, võtab muigama küll.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 26-12-2007 10:49 AM

Ega ma termostaadivahetusest pääse - mootori temperatuur üle 80 ei tõuse... Seda on nagu vähevõitu, peaks ikka rohkem olema.
Aga see on hetkel kolmanda järjekorra teema.

Hoopis põletavam on nivoopaunade teema. Kui need vahetatud ja soojenduse klapp korras, siis jõuame ka termostaadini.

Ega mingeid erilisi plaane polegi. Peamiselt sõita ja sealjuures hoida tehniliselt korras... Muidugi oleks tore, kui suudaksime ajada masina top zustand konditsiooni, kuid seda esialgu plaani võtta ei julge. Aga mine tea...

RE: W126 500 SEL, 1986 - ralak - 26-12-2007 08:52 PM

v6sa Kirjutas:Ega ma termostaadivahetusest pääse - mootori temperatuur üle 80 ei tõuse... Seda on nagu vähevõitu, peaks ikka rohkem olema.
Aga see on hetkel kolmanda järjekorra teema.

Super! Ootame siis huviga "remondi ise" alla uut teemat Biggrin

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 26-12-2007 09:37 PM

Terve sügis on möödunud kuue ostust ja seda enamus osast kuue imetlemise tähe all, kuna pean autot liiga väärtuslikuks, et käia sellega tööl ning vedada temaga tööträni. Seepärast on ta sõnasõnalt pühapäeva auto
:)
Üht-teist aga on vaja veel masinaga kindlasti ette võtta, kuid enamus plaanitud töödest on siiski masina veel paremaks tegemise eesmärgil mitte nii hädavajalikud, et sõita ei saaks:wink:

Peamisteks probleemikolleteks on, nagu v6sa poolt kirjeldatud, nivoo padjad, soojenduse klapp ja termostaat, kuid endal mõttes kindel plaan kevadel väike värvimistöö teha lasta - kuid värvuselt mangaanpruunmetallikuks jääb ta kindlasti edaspidigi. Mõttes ka üks töö, millega ise võiksin hakkama saada, nimelt nahkistmete hooldus. Teoreetiline teadmistepagas selle koha peal vääägagi väike, kui eks ma veel uurin enne, kui tegutsema asun....

Homne plaan oli aastalõpu viimane töösõit teha kuuega, kuid plaani rikkus ära õhtul algav lumesadu. Irooniline! Ootasin paljudega valgeid pühasid! Kuid lõbusõit kuuega jääb nüüd seetõttu ära, kuna olen võtnud kindla seisukoha, et temaga mitte sõita soolaliivastel teedel. Ehk ei roosteta metallosad siis nii aktiivset :silly::bigsmile:

RE: W126 500 SEL, 1986 - kuld - 28-12-2007 07:55 PM

v6sa Kirjutas:Sai siin neid õhuklappe torgitud, tundusid lahti olema. Et selle poolest peaks nagu täitsa hingama. Tõsi, ma stanget maha kiskuma ei hakanud. Stange alla kiigates tundus kõik puhas olema...

Usu mind see seal on puhas. Siim isiklikult pesi nuustikuga stange alt kõik puhtaks ka kroomliistu alt nühkis puhtaks. Sellest peaks ka pildid olema:bigsmile: Stange maha võtmine ja tagasi panek võttis ainult neli õlut kahepeale:hump:

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 11-01-2008 10:54 PM

Lubasin Jansale mujal, et lahkame siin salongi hingamist.

Igatahes 126-l lahkub salongiõhk läbi pakiruumi stange alla. Seal on luuk, millel väljapoole avanevad lamellid. Ehk õhk välja pääseb, sisse mitte. Kurb on muidugi see, et samad luugikesed koguvad rõõmsasti ka saasta külge.

Pluss kõik see träni, mida on nii mugav säilitada küljeõnarustes, surub kinni õhu liikumisteed.

Eks peab millalgi proovima, kas õhk liigub kolast sõltuvalt...

Krt, mõnus oli küll täna üle paari nädala masin ellu äratada. Urahtas kohe ja käis ühtlaselt... Kohe kahju, et sellega pikemale sõidule minna ei saanud - nivoopaunad pole veel kohal ja jäiga vedrustusega ringisõitmine pole just minu arusaam hobiautotamisest SELliga.

RE: W126 500 SEL, 1986 - jansa - 11-01-2008 11:17 PM

no ma lähen vaatan homme seda asja. See õhk peaks siis kuidas liikuma? Pleki ja plasti (okok, sellil on vast mistra :) vahelt või? Need ribid on siis nagu küljepeal?

RE: W126 500 SEL, 1986 - Rolz - 12-01-2008 12:18 AM

Mainiks veel seda, et rattakoopas, kus stange lõppeb, käivad stange külge (stange lõppevate otste külge) sellised plastikust latakad, mis ei lase solgil sinna lamellidele koguneda...
99% autodest on need muidugi läinud ajaga.....

RE: W126 500 SEL, 1986 - kuld - 13-01-2008 12:12 AM

Rolz Kirjutas:Mainiks veel seda, et rattakoopas, kus stange lõppeb, käivad stange külge (stange lõppevate otste külge) sellised plastikust latakad, mis ei lase solgil sinna lamellidele koguneda...
99% autodest on need muidugi läinud ajaga.....

Sellel masinal olid need 100% olemas ja sodi ei ole seal vahel kübetki, kui just uued omanikud ple kruusateidpidi kolistanud:bisou:

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 13-01-2008 10:28 AM

Uued omanikud on autot sihtotstarbeliselt pruukinud.:tongue: Näiteid saab tehase demovideost, mille kunagi 140 teemasse postitasin. Tõsi, düünihüpped on veel tegemata. Aga jõuab...

Sellest hoolimata on klapid lahti ja puhtad.:cool_rsvd:

Noid Rolzi maintud lapakaid tähele ei pannud, aga kaen uuesti, ehk jäid lihtsalt kahe silma vahele...

RE: W126 500 SEL, 1986 - Rolz - 14-01-2008 01:05 AM

lamellid peavad olema puhtad ja toimivad

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 14-01-2008 04:10 PM

Stange küljes olevad poritõrjelapakad on SELlil täitsa olemas;) Ja lamelle torkisin kah - liiguvad täitsa vabalt! Tõsi, ma ei saanud toda polstrit kuidagi pakiruumist välja. Ikka jäi kuhugi taha kinni. Aga teisest küljest ei viitsinud väga võimelda kah...

On siin mingi nipp või tuleb lihtsalt keerata-pöörata ja õigel ajal tõmmata?

OT kah: panete tähele, kuidas tuleb autot hooldada? Isegi kaablivitsad on hooldusainega üle tõmmatud und läigivad kut pühademunad...

Rolz, kas Sul on juhust olnud niiske ilma ja täis pakiruumiga sõita? Kas õhk lahkub salongist takistusteta või on hingamine takistatud?

RE: W126 500 SEL, 1986 - Karl - 14-01-2008 04:16 PM

Mina näiteks ei kurda eriti niiskuse üle, kuigi ühel pool tööriistakohver ja teisel pool muu träni ikka aeg-ajalt.

RE: W126 500 SEL, 1986 - jansa - 14-01-2008 05:00 PM

ma siiski ei viitsinud nädalavahetusel sellele aega raisata, seega 'remondin' siin virtuaalis edasi:
kuidas see 'mittehingamine' väljendub? Mul on nii, et sõidu ajal puhub klaasid klaariks (tagumised mõistagi hiljem, aga kunagi ikka), aga niikui seisma jääd, on udu peal. Mida niiskem ilm, seda rajum udu. On seotud nende aukudega?
siis teine kild on see, et istud hommikul selgete klaasidega autosse (ööga lahtub õhtune udu ära), käivitad, ja tervitusena auto poolt lähvad klaasid uduseks. On aukudega seotud? Mingit viltert ei tohiks olla, mul vanakooli pill.

joptvajumatid on ka muidugi märjad, kus neid ikka kuivatada.

mind nagu muidu ei häiri see hingamine-mittehingamine, peaasi, et sõidu ajal normaalne on. Mida ka on.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 14-01-2008 05:18 PM

Udu ei häirigi - selle saab puhvaika varrukaga ju laiali hõõruda. Aga mind häirib luugi siseküljele tekkiv kondents. Mis ei kao ka pikema seismisega päris ära. Tõsi, nüüd pole kütva autoga ühtegi rohkem, kui tunniajalist sõitu teinud, äkki kuivaks ära kah... Udu igatahes hajub poole tunniga tagaukse akendelt.:cool_rsvd:

Eks näis, äkki ongi põhjust suusanädalavahetusele tulles autot kuivatada (kui korralik lumi&külm saabuma peaksid).

Joptvaju... on meil kuiv. Kontrollitud.

Aga pakiruum ikkagi niiske. Vedasin sealt põhjavaiba tuppa, on vähemalt seegi soe ja kuiv külje alla visata...

RE: W126 500 SEL, 1986 - marek - 14-01-2008 07:46 PM

Karl Kirjutas:Mina näiteks ei kurda eriti niiskuse üle, kuigi ühel pool tööriistakohver ja teisel pool muu träni ikka aeg-ajalt.
sul ei saagi niiskust ju tekkida, temperatuuride erinevust ei teki, lund sisse ei tassi, märgade riietega lääd autosse ainult mõnel suvisel klubiüritusel... kopitand hais tekib ainult! palju sul see aastane läbisõit oli? 1000km tuleb ikka ära? :lol::lol:

v6sa Kirjutas:Udu ei häirigi - selle saab puhvaika varrukaga ju laiali hõõruda. Aga mind häirib luugi siseküljele tekkiv kondents. Mis ei kao ka pikema seismisega päris ära. Tõsi, nüüd pole kütva autoga ühtegi rohkem, kui tunniajalist sõitu teinud, äkki kuivaks ära kah... Udu igatahes hajub poole tunniga tagaukse akendelt.:cool_rsvd:
kiire ots tallinn-berliin aitab. :)

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 14-01-2008 08:29 PM

marek Kirjutas:...
kiire ots tallinn-berliin aitab. :)

Tahad must lahti saada, jah. Ikka Tallinn-Berliin-Tallinn...

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 27-01-2008 10:44 PM

Eile sai pikalt vindunud nivoopatjade saaga lõpuks traagilise lahenduse.

Traagilise selles mõttes, et ka selles lahingus oli langenuid - kufti varrukad ligunesid nivooõliga nii läbi, et tuli maha kanda. Urgitsemist oli üksjagu ja kuna ma laisa inimesena ei viitsinud ei bensupumpa ega summutit alt lammutada, tuli nokkida üsna peenest vahest. Aga vahetatud need said. Ma südamest loodan, et Silberist toodud padjad on kaks korda paremad, kui netipoes müüdavad. Igatahes varosakood on mõlemal sama.:silly:

Täna hommikul sai esimesed prooviringid tehtud - hoopis teine auto. Behme...:demond:

Süüdlane oligi, nagu eeldatud, parem rõhuaku, milles polnud enam mitte mingit gaasi sees. Vasakus paunas oli mõningane vastupanu veel olemas. Igaks juhuks sai riiulile tõstetud - ehk läheb taris... Nimelt on nii SEllil kui minu kolmel samad paunad.:cool_rsvd:

Nüüd on siis üks kolmest teadaolevast veast likvideeritud. Järgmisena on plaanis parem aknatõstuk.UZI

Soojenduse klapiga pole hetkel väga kiiret, kuid suveks peab ka selle ostmiseks finantse eraldama. Maksab tervelt 3600.-...:silly:

RE: W126 500 SEL, 1986 - ralak - 27-01-2008 11:01 PM

Palju nood paunad siis maksid?

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 27-01-2008 11:12 PM

Ütleme nii, et letihind oli 2600 eeku tükist. Mina sain väheke alla. Aga mitte mainimisväärselt.
Hologrammidega karpides, ilusti korduvkasutatud paberist pehmendustesse keeratud.

Esimest korda sai päris õiget ja hologrammiga purgis pesitsevat õli kah ostetud. Originaalne ZH-M maksis tervelt 240 krooni liiter. Karm... Aga see-eest oli ilusti roheline.

Teisest küljest: tegemist on SELliga:cool_rsvd:

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 09-03-2008 09:26 PM

Natuke uuemat juttu kah.

Täna sai siis taas SELlitud.

Nimelt jõudis nädalavahetuseks kohale kliima monoklapp. Seda sai siis täna paigaldatud.
Alguses arvasin, et vahetan ikka kogu täiega. Aga peale mõningast urgitsemist loobusin: mina ei suutnud oma käbaraid mitte mingi valemiga alumiste voolikute klambriteni toppida. Sõrmeotstega kompimisest on vähevõitu kasu, pärast peab neid voolikuid-klambreid ju otsa venitama.
Peale pooletunnist punnitamist sügasin veidi pead ja otsustasin vahetada vaid tõrkuva osa ehk monoklapi südamiku. Mõeldud-tehtud. Veerand tunniga oli asi küpse ja uus südamik vanas kestas.
Mõningase kätevärinaga sai mootorisse elu sisse puhutud ja kiiresti ninapidi kapoti alla tagasi poetud - kas peab?

Pidas küll:cool_rsvd: Ja klõpsis kah ilusti...

Proovisõit - toimib!

Pikem proovisõit - ikka toimib!

Ehk ikkagi tundub, et meie kütmiseprobleemi põhjuseks oli just katkine membraan. Hea, et asi nii läits. Kurb on muidugi see, et Bakt seda vidinat ei müü üldse ja ainsana pakkus seda Silber. Tänud siinkohal Aarele Keila Silberist, kes mu hala ära kuulas ja selle vidina mulle ära tellis.
Seega võin lugeda kulutatud 3200.- eeku õigesse kohta läinuks. Proovisõidul käitus kliimaautomaat täitsa oma nime kohaselt - temperatuuri muutumist ei pannud tähelegi.

Soojendusesüsteemi edukast remondist tiivustatuna võtsin kohe käsile ka parema elektriakna. Lammutamine oli lihtne ja kiire, mulle ka valutu. Eelmine kord oskasin kuidagi oma pöialt väänata, seekord sain ilma hakkama. Pilt, mis avanes, oli nukker. Aknamootor oli miskises naljakas plastkestas, mis oli lõhki und märg... Igatahes polnud lõhnagi kruvidega koostatud Boschi konstruktsioonist, vaid mootor oli miskine naljakas needitud käkk... Igatahes osutus see needitud käkk täitsa surnuks: mähise takistus oli küll ~3 ohmut, kuid mootor liikuda ei jõudnud.
Lootsin salamisi, et saan kasutada juhiukse mootorit. Mootorit oleks ilmselt isegi saanud, kui tiguajam oleks olnud algupärane. Aga ei, seal oli miskine käkk, millele Boschi mootor külge ei istu mitte kuidagi.:sad:

Ja tigureduktori kinnitus on vasakul ja paremal poolel erinev.:mad:

Seetõttu palun mulle teada anda, kui kellegi vedeleb parema poole aknatõstuki mootorit. Mulle võib märku anda ka siis, kui kellegi on vedelemas parema poole tõstuki mootor, millel Boschi mootor küpse on. Ajam peaks olema siis uuema tüübi oma ehk selline, millel tigureduktori ajam hambub otse tõstesektoriga, mitte vahevõlli hammasratastega.

Või pakkuge kogu lifti, koos mootori ja tõstemehaanikaga. See võib olla nii uuem kui vanem lift, peaasi, et toimib:)

Väike abipalve kah: kas kellegi on võimalik vaadata, mis numbriga mootor seal pesitsema peaks? Venelaste leheküljel pole selle kohta ridagi... Ehk sobib ka mõne teise mudeli mootor.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 24-03-2008 10:52 PM

APPI!

v6sa Kirjutas:...
Väike abipalve kah: kas kellegi on võimalik vaadata, mis numbriga mootor seal pesitsema peaks? Venelaste leheküljel pole selle kohta ridagi... Ehk sobib ka mõne teise mudeli mootor.

Mulle pakutakse neljalt pärit ajamit (mootor+tigureduktor) Kas keegi oskab mulle öelda, kas see läheb või ei lähe mitte...:help:

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 27-03-2008 11:22 AM

Nii...

Nelja oma ei sobi: ajamis üks hammas rohkem ja hammasratas seega suurema läbimõõduga - ei mahu ära. Krt:flaming:

Bakt pakub uut hinnaga 2900.-:wow:

Krdi krt:flaming::flaming:

Hakka või uut ostma.:silly:

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 29-04-2008 11:54 AM

Rindeteateid.

Nüüd on 6x piduriklots ja 2 x piduriketas täitsa uut tükki küljes. Sittagi pole muutunud, pidurdab endiselt hästi.

See sai ka proovitud, et viiesega seisupiduri pealejäämist ei tunne. Ainult näeb, kui kütusekuluindikaator punasele ronib... Nojah, ja veereb kah kehvasti...:boom:

Mis aga jäi muutumatuks, on teatud tugevusega (nii 15% või sinnakanti) pidurdades tekkiv põrin tagapiduritest. Alguses pidasin seda roostes piduriketaste ja mitme auto jääkidest komplekteeritud piduriklotside süüks. Aga ei, hääl on aeg-ajalt endiselt alles.

Kolvid kinni ei ole, üks küll liikus vähe tihkemalt, kui kolm ülejäänut. Aga pidur tuleb ilusti maha. Veljed peale pikemat sõitu kuumad pole.

Mis pagan seal põriseb...:confusedangry:

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 09-08-2008 12:31 PM

Juba suvepäevadeks oli SELile tehtud suurem iluravi, kuid eilseks sai tehtud ka veel selleaastane vigade parandus.
Selline näeb ta siis välja eilsest...
[attachment=3245]
Oma silmaga esimese korraga võrreldes vahet ei oska eriti nähagi, näeb ta ikka sama hea välja - ühtlane läikiv mangaanpruunmetalliku toon, justkui äsja tehasest tulnud.
Minu silmale sai siiski küljeliistud veidi matti jumet juurde võrreldes esimese korraga. Ning ka klaasid tunduvad puhtamad, esimesel korraga kiiruga jäi mõnesse kohta lakki ka klaasi peale. Kuid maaler andis toona endast siiski küll kiiruga parima, et saaksime SELiga suvepäevadele tulla.
Siiski sai juba maalriga kokku lepitud, et kohtume ka tuleva aasta, kuna peamine viga, mis isegi minu võhiku silmadele märgatav oli, jäi seekordki likvideerimata. Vasaku tagaukse juures siis pisike "defekt"...
[attachment=3247]

Veel on plaanis veljed üle värvida, maalri sõnul liivapritsiga pole vaja teha, noh kui spetsialist nii ütleb. Praegused veljed lihtsalt ei sobi enam oma praeguses seisus sellele kaunitarile alla.

Ka minu poolt varem lubatud nahistmete hooldus on esimese raundi läbinud. Istmed on ühtlasema tooniga, pehmemad, heledamad. Seda kraami aga, mis sealt istmetelt maha võiks tulla on veel istmete sees piisavalt järelgi.
Asi saab iga pesukorraga ainult paremaks minna. Sõltub see puhtalt sellest, kas viitsid üht isted nühkida tunni või kolm või veel kauemgi...
[attachment=3246]

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 23-10-2008 10:18 AM

Väheke auto käekäigust.

Sõidab.Nod

Eile sai taas igaaastasel ülevaatamisel käidud. Vana proovis siit ja kangutas sealt ja tunnistas täitsa kõbusaks. Imestas veidi usumõõdiku näidu üle, et 340 kkm olevat nagu paljuvõituEusa_whistle Ainsa märkuse sain leemendava difri eest. Peab tunistama, et parema pooltelje tihendus oli tõesti suhteliselt niiske. Eks peab uurima, kes ja mis raha eest selle töö teha võtab.

Teine halb üllatus oli niiske roolikarp. Ülevaataja jaoks polnudki asi hull, kuid minule tundus küll roolivõlli tihendi vahelt natuke liiga palju ja liiga värsket õli tulnud olevat. Samas tase oli normis... Eks jälgime siis asjade käiku...

Just enne mind saatis minema ühe 140 kkm sõitnud matstakuue, mis kolises-logises ikka mehemoodi...

Sel nädalal peaks lõpuks tehtud saama ka kauaveninud käigukastiõli vahetus ja sama soojaga laseks ka difri simmerlingid ära vahetada. Eks paistab, mida Keila poisid sellest tööst arvavad.

Kas keegi sellele autole taastatud tagapidurisadulat kah pakub? Ladu24 igatahes mitte... Esimesi küll. Lihtsalt tahaks lahti saada sellest kergel pidurdamisel tekkivast tobedast põrinast. Kerge klotsivilina teatud niiskuse juures isegi elab üle, aga see PRRRRRRRRRR on ikka kole mööda selle auto jaoks...

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 28-01-2009 08:46 PM

Uuendame seda teemat ka.

Siinkohal tänud Keila Silberi meestele - tegid mahlade vahetuse täitsa mõistliku hinna eest ära. Ning peaülekanne on kah kuiv.Thumbsup Arvestades sellega, et autole VIN alusel tellitud tihendid osutusid ebasobivateks ja kodanikud said kaks korda vahetust teha, oli arve täitsa mõistlik.

Vendade nägu oli üsna pikk, kui tellitud simmerlingid olid küll õiged, kuid peaülekande külge ei sobinud. Mudelivahetuse aegse auto rõõmud...

Aga üldiselt sõidab. Huvitav on ainult see, et antud auto kohe tõmbab külge igasugu idiootide sõrmuseid-võtmeid-kurat teab mida. Suvel sai tehtud värvimine ja nüüd paistavad värsked kriimud tigedaksajavalt selgelt kapotilt-pakiruumiluugilt välja. Kusjuures meil pole kombeks sõita ukse ette, vaid parkida lahedamasse nurka, kus nagu ei tohiks väga palju sebimist olla...

Nojah, eks ta ole...

Aga sõita on laheNod Praegune bensuhind pole kah enam ülemõistuse kõrge ja täitsa kannatab vahel mõni tiir teha - kuivema ilmaga.

RE: W126 500 SEL, 1986 - väikemees - 28-01-2009 10:51 PM

v6sa Kirjutas:Huvitav on ainult see, et antud auto kohe tõmbab külge igasugu idiootide sõrmuseid-võtmeid-kurat teab mida. Suvel sai tehtud värvimine ja nüüd paistavad värsked kriimud tigedaksajavalt selgelt kapotilt-pakiruumiluugilt välja. Kusjuures meil pole kombeks sõita ukse ette, vaid parkida lahedamasse nurka, kus nagu ei tohiks väga palju sebimist olla...

Sellepärast tulebki parkida ukse ette, valvekaamerte jälgimisse.
Ülemiste keskust väldin täielikult. Seal 2 autol jutid peale tõmmatud, korralikult pargitud.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 29-01-2009 09:09 AM

väikemees Kirjutas:
v6sa Kirjutas:Huvitav on ainult see, et antud auto kohe tõmbab külge igasugu idiootide sõrmuseid-võtmeid-kurat teab mida. Suvel sai tehtud värvimine ja nüüd paistavad värsked kriimud tigedaksajavalt selgelt kapotilt-pakiruumiluugilt välja. Kusjuures meil pole kombeks sõita ukse ette, vaid parkida lahedamasse nurka, kus nagu ei tohiks väga palju sebimist olla...

Sellepärast tulebki parkida ukse ette, valvekaamerte jälgimisse.
Ülemiste keskust väldin täielikult. Seal 2 autol jutid peale tõmmatud, korralikult pargitud.

Neid kraapimisi on lausa mitu ja tõsi ta on, et just Ülemistes sai ta ühed esimesed kraaped peale, kuigi parkisin just teistest autodest tunduvalt kaugemale

...samas on ebameeldiv mälestus maha jäetud ka Järve Selveri maa-aluses parklas, ja seda lausa paaril korral Angry

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 25-03-2009 12:56 PM

Kuna endal mõistus peale ei hakanud, küsime siit:
1) kuidas saab kätte elektriliselt seatava esiistme peatoe?
2) kuidas saab kätte tagaistme padja?
3) kuidas saab kätte tagaistme seljatoe?
4) kuidas saab kätte tagumised peatoed?

Aga muidu on SELlimine laheIcon_cool

RE: W126 500 SEL, 1986 - Rolz - 25-03-2009 02:02 PM

Ester - vett, vett, vett. Ära karda, kui säljas päike vähe kõrgemalt jube käib, UJUTA istmed veega üle, julmalt, hoia kogu aeg veekiht peal. Toimub sama efekt mis Sinu nahaga peale vanni. Ja seejärel küürima.
Aknajam- Ebay.de - võta üks ja viska teist.

Võsa:
1) Lase peatugi max ülemisse asendisse, siis seljatoel taga üleval ühel pool on nahas selline tühi auk, kus polstril naha alla on tühimik, vajuta see alla ja tõmba samal ajal peatugi välja.
2) Padi - all servades vasakaul ja paremal on sellsied punased klambrid, lükka need avatud asendisse ja tõsta padi ülesse.
3) Külgedel on poldi kohad, need keera lahti, ava käetugi keskelt, seal all on ka polt. Need lahti ja eemaldub.
4) Lihtsalt tõmmates

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 25-03-2009 02:15 PM

Tänan, Roland.

Olen kindel, et keegi on kusagil seda kirjutanud, kuid otsinguga ei suutnud leida.Icon_redface

Nüüd on siin teemas siis juhised uuesti...Icon_cool

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 05-04-2009 08:08 PM

Täna võin kindlat väita vastupidiselt paljude arvamusele, kas nende mersuga on taksot sõidetud. Minu omaga kindlasti, seda täna ning terve päva jagu Badgrin
Täna sai ära proovitud kas 126 taksoks ikka sobib. Osalesime kaheksesi ühes Tallinki reklaami filmivõtetel. Idee osavõtust sain siit teemast:

http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=11996

Huvi tekitas mind asjaolu, et kuute üldse sinna reklaami otsiti. Saatsin pisikese naljana pildid oma SELlist ning arvestasin kindla EI- vastusega, kuid päris nii ei läinud.

Masin neile sobis kohe ja meeldis isegi väga. Kuid sisu värv ja materjal ei sobinud... Icon_eek Seega keelduti, kuid nädal hiljem helistati uuesti ning sooviti siiski, seda aga ainult tingimusega, et istmetele pandaks NEILE sobivad istmekatted, siis sellised:

[attachment=3804]

Tänaseks oli SEllis peale nende ... istmekatete veel taksomeeter ja plafoon, mis isegi töötasidIcon_biggrinIcon_lol

Tänane päev algas varavalges ja suure pesuga Statoilis ning lõppes alles õhtul viie paiku. Et minul SELli võtetel igav ei oleks, kaasati mindki massistseenidesse.

Huvitav, kui pikavõitu päev oli.

Ja tõestusmaterjali ka SELli taksokarjäärist:

[attachment=3805]
[attachment=3806]

RE: W126 500 SEL, 1986 - R129 - 05-04-2009 10:00 PM

Mis see point nendel istmekatetel oli? Kas näidata, et Tallinnas sõidavad vanad mersurondid ning selle asemel kallid kliendid valige originaal Tallinki takso :)

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 06-04-2009 08:13 AM

R129 Kirjutas:Mis see point nendel istmekatetel oli? Kas näidata, et Tallinnas sõidavad vanad mersurondid ning selle asemel kallid kliendid valige originaal Tallinki takso :)

Tarkade filmimeeste sõnul ei paistvat tegelase nägu SELli kreemika tooniga istmete taustal tugevalt välja. Istmed oleksid tõmmanud oma värvitooniga tähelepanu tegelaselt hoopis endale Badgrin

Selleks oligi vaja tumedaid istmekatteid. Istmekatetest stseeene palju ei tehtud, eks seepärast püüti võimalikult odavate katetega välja mängida ja nii need odavad "universaalkatted" osteti.

Kui sai neid peale proovitud, siis istmekatete müüja oli tõsises hädas. Lihtsalt ei tahtnud tagumine kate istmest üle ulatada, seetõttu on SEL veel tänaseni täis terve rida kahepoolseid teibitükke, millega lõpuks need katted istmete külge kleebiti. Neid on lihtsalt nii palju, et ei jaksanud eile õhtul nende eemaldamisega tegeleda ;-).

RE: W126 500 SEL, 1986 - kuld - 06-04-2009 09:32 AM

Naljkas on see, et tehasest ongi see SEL välja veerenud nn. taksoversioonina Icon_biggrin ehk siis taksoks ongi ehitatud, kuid kahtlen, et sellega väga palju (kui üldse) taksot sõidetud on.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Karl - 06-04-2009 10:27 AM

kuld Kirjutas:Naljkas on see, et tehasest ongi see SEL välja veerenud nn. taksoversioonina Icon_biggrin ehk siis taksoks ongi ehitatud, kuid kahtlen, et sellega väga palju (kui üldse) taksot sõidetud on.

Sama oli ka minu esimene "kuus", taksoversioon. Unibrow

RE: W126 500 SEL, 1986 - Uku - 06-04-2009 07:07 PM

Meie kaasfoorumlane Sm. Tihhonov kirjutas ühes oma kunagises luksusuatode artiklis, et W126 260SE ja 300SE kepikastiga versioonid olid populaarsed taksod - mind hämmastas see väga Icon_smile
See artikkel ilmus muidugi TM'is ning W126 konkurentideks olid V8, XJ40 ning E32.

RE: W126 500 SEL, 1986 - R129 - 06-04-2009 07:24 PM

MB taksod peaks tehasest tugevamate laagritega minuteada olema. Kasti ning silla ülekanded on ka teatud mudelitel teised.

RE: W126 500 SEL, 1986 - marek - 17-04-2009 01:33 PM

tulid mulle vastu 1 päev ja torkas kohe silma, et miks autol tagumine ots nii maas on? võiks ju natuke kõrgemaks regullida, et oleks sirgelt.

hetkel siis umbes nii:
[Pilt: P8120027.JPG]
[Pilt: 8ceefa5cd914.jpg]

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 17-04-2009 03:14 PM

marek Kirjutas:tulid mulle vastu 1 päev ja torkas kohe silma, et miks autol tagumine ots nii maas on? võiks ju natuke kõrgemaks regullida, et oleks sirgelt.
...

Tundub, et ei tulnud, et nii arvad. Paar postitust eelpool mõnenädalatagused pildid, saad järeldada ise tagavedrustuse ning nivooamortide seisukorda.
Või siis oli Sul "kohtumine" SELli kiirendamise või mäkke tõusu ajal...Icon_lolUnibrow
Minu jaoks on täitsa parajalt "sirge"...

RE: W126 500 SEL, 1986 - marek - 17-04-2009 04:24 PM

essu77 Kirjutas:Tundub, et ei tulnud, et nii arvad.
no number ja nägu klappisid, aga ju siis oli teisik paar päeva tagasi tartu mnt'l linnapiiril. :)
essu77 Kirjutas:Paar postitust eelpool mõnenädalatagused pildid, saad järeldada ise tagavedrustuse ning nivooamortide seisukorda.
seisukord võib hea olla, aga tagaots on maas ja tahaks regullimist.
essu77 Kirjutas:Või siis oli Sul "kohtumine" SELli kiirendamise või mäkke tõusu ajal...Icon_lolUnibrow
kui sa teaks kuidas see süsteem toimib, siis sa seda ei väidaks.
essu77 Kirjutas:Minu jaoks on täitsa parajalt "sirge"...
selge, sellega on kõik öeldud, tänan tähelepanu eest. Icon_confused

RE: W126 500 SEL, 1986 - Kalev - 17-04-2009 08:53 PM

Kui see mul maja ees seisis mõned päevad, siis mõtlesin sama, et kas peabki nii madal olema v?

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 17-04-2009 08:54 PM

Marekil on kullisilm - meite SEllil on tõepoolest tagumine vedrustus väheke maas. Ma pakun, et nii 15 mm võiks tõsta. Rohkem vist ei kannata, et ei tekiks koplituuningu efekti.Eusa_doh

Selle häälestamisega on nii, nagu ikka asjadega, mis väga ei häiri - kui ükskord kanalile/tõstukile saab, siis võiks ju paika keerata...Eusa_whistle

Eks põhjuski on selge - vedrud on täitsa surnud. Kui nivood aitamas pole, siis vajub saba ikka peris maha. Tean-tean, nivoode säästmiseks tuleks vedrud kiiremas korras vahetada. Aga ihnsus on seni võitu saanud - originaal maksab päris natuke raha ja mingit tundmatut tarvikut ei tahaks sellele autole alla keerata. Aga eks näis...

Muide, kui kellelgi vedeleb korralike (vajumata) vedrude paar, siis võib neid mulle pakkuda...Eusa_whistle

Mareku pildivalik on muidugi taseIcon_eek Krrt, nii lääpas SEL kah poleIcon_eek

RE: W126 500 SEL, 1986 - marek - 17-04-2009 09:29 PM

v6sa Kirjutas:Marekil on kullisilm - meite SEllil on tõepoolest tagumine vedrustus väheke maas. Ma pakun, et nii 15 mm võiks tõsta. Rohkem vist ei kannata, et  ei tekiks koplituuningu efekti.Eusa_doh
regulliga oli nii, et väga vähe mõjus päris palju... mina paneks nii, et auto põhi oleks siledal teel täpselt paralleelselt, nagu oli rolzi 420SEL kunagi... piltidelt äkki näeb veel seda masinat kuskilt.
v6sa Kirjutas:Mareku pildivalik on muidugi taseIcon_eek Krrt, nii lääpas SEL kah poleIcon_eek
noh jah, esimesena tuli silme ette vana hea moosiriiul kohe... või no selline tunne nagu poleks mootorit peal.

okei, ma ei pane oma pildivalikut siis uuesti, aga no vaata ise:
http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=6344&pid=88116#pid88116
selline vaatepilt oli ka tartu mnt'l...

edit:
[Pilt: 28c273ad51c1.jpg]
see on jälle liiga püsti, aga no see põletab kummi ka. Badgrin

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 20-04-2009 04:25 PM

Igasugustele sabatõstmisejuttudele vahele üks tehniline küsimus kah.

Kas "kuuele" pean otsima just "kuue" tagumisi turvavöösid või saab sinna "nelja" omasid külge keerata?

Teema on tavaline - pikendada on vaja. Ära tüütab igasuguste abivahendite kasutamine ja tahaks elu mõnusamaks teha. Silmapiiril on nelja vööd Eusa_whistle (sedaankerelt), kuid kas need "kuuele" istuvad?

Teab keegi?

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 23-05-2009 12:23 PM

Palun keeleoskajate abi:
Mida sellel pildil öelda tahetakse?

Kumba avasse meie autol hoob keerata tuleks?[attachment=3987]

RE: W126 500 SEL, 1986 - RivoA - 23-05-2009 12:36 PM

Ei tea muidugi, kui palju sellest Google Translate-st kasu on aga:

regular rod mounted on
Starting torque compensation = b
without starting torque balancing = a

Fixing bore housings and levers in the center position with 4mm pin / drill hole on c

eesti keelne on ka, aga see "natuke" vigane:

regulaarne segamispulga paigaldatud
Starting pöördemomendi hüvitis = b
ilma alustades pöördemomendi tasakaalustamine = a

Kinnitamine pitkästyttää(puuritud?) korpused ja hoobadest mille keskel seisukoha 4mm pin / drill hole C

Ehk aitab :/

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 23-05-2009 01:26 PM

RivoA Kirjutas:Ei tea muidugi, kui palju sellest Google Translate-st kasu on aga:

regular rod mounted on
Starting torque compensation = b
without starting torque balancing = a

Fixing bore housings and levers in the center position with 4mm pin / drill hole on c

eesti keelne on ka, aga see "natuke" vigane:

regulaarne segamispulga paigaldatud
Starting pöördemomendi hüvitis = b
ilma alustades pöördemomendi tasakaalustamine = a

Kinnitamine pitkästyttää(puuritud?) korpused ja hoobadest mille keskel seisukoha 4mm pin / drill hole C

Ehk aitab :/

...seda juba teadsin isegi aga vähekseks jäi (sai enne postitamist ise juba googletatud ;-).
Seepärast palun veel paremate keeleoskajate abi kui google...

RE: W126 500 SEL, 1986 - Heinar - 23-05-2009 11:24 PM

Kas selle sõidu alustamise kompensaatori all mõeldakse ASR-i äkki ?
Aga muidu loogikale tuginedes :
A - kiirem/äkilisem
B - sujuvam/aeglasem

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 24-05-2009 07:36 AM

Nujah, loogika järgi peaks nii olema. Praegu on just selles leplikumas avas ehk b-s. Aga äkki peaks bsse keeramise asemel hoopis a-sse keeramaIcon_rolleyes

Lihtsalt hakkas kripeldama...

Olen üritanud tagaosa paika keerata ja meite massinal kipub hoob pikaks jääma... Nüüd on keeratud nii lühikeseks, kui annab ja mina tahaks veel tõsta. Eks vaatab, iseenesest saab seda hooba stabikal ju ka keerata. Kuid tundub, et see on sama vana, kui stabikas ja irdub sellest vaid relaka abil... Ehk selle jätan viimaseks abinõuks.

KAs see just ASR on... Baabelkala arvab, et inglise keeles on see start-up torque - see oleks nagu käivitusmoment... Mis nagu ei sobi konteksti.

Asi polegi tegelikult ju väga oluline, lihtsalt hakkas huvitama.

Ahjaa, varemesitatud küsimuse :"Kas nelja tagumised turvavööd sobivad kuuele?" vastus on JAH. Väikese mööndusega siiski - ülemine kandur on teistsuguse kujuga ja turvavöö jooksmasaamiseks tuleb seda üsna täpselt paika sättida. Muidu jääb polster segama ja vöö ei jookse tagasi.

Aga mõnus on küll, kui ei pea lapsetooliga õiendades vahetükiga jantima. 91 aasta neljal (või mis aasta oma see Kalevi varuosaauto oligi) on 30 cm pikemad vööd...

Kurb, kole kurb on vaadata meite SELli polstrite alla. Ma pole sellest autost veel ühtegi enne mind lõhkumata polstrit leidnud. Nii ka seekord - mõlemad tagapiilari katted olid lõhutud nagadega.

Seoses sellega ka küsimus: kas tagumise istme seljatoe serva alla peabki olema kruvi piilaripolstri paigalhoidmiseks? Või on selle mõni usin karvanäpp oma lolli jõuga lõhutud kinnitusnagade kompenseerimiseks keeranud?

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 20-06-2009 08:17 AM

Hakatuseks üks pilt tollest kahtlasest kruvist:
[attachment=4062]

Peab sihuke seal olema või mitte? Mul on kuri kahtlus, et tehas seda ette näinud pole.

Nivoo sai paremaks küll. Selleks pidin maha võtma varda kontramutrid ja varda lühimasse asendisse keerama. Nüüd istub ilusti loodis. Või on ehk õrnalt ettepoole kaldu (igatahes mitte KopliTjuuning).

Vahepeal on saanud taas tegelda iluasjadega.

Peale võõba juures käimist on meite SELlil ukseliistud vähe irvitama hakanud. Nagu ikka asi, mis küll häirib, aga mitte väga, sai ka sellega tegelemist edasi lükatud "kui aega saab" ajani. Aga paar nädalit tagasi otsustas parema esiukse liist avamise hetkel natuke naeratada ja nii ta irduski tiivaliistu kaasabil. Selles mõttes läks õnneks, et midagi ära ei lõhkunud-kriipinud.

Kuna ma ei suutnud tuvastada mitte kõiki klambreid-tüübleid, mis seal oleks pidanud olema, siis sai tellitud uued tüüblid. Kõik, mida me suutsime pildilt tuvastada. Uksetäis tüübleid paarsada krooni - pole paha.

Aga nüüd tekkis küsimus, kuidas saada see nikkelliist plastliistu küljest kätte? Selle all näikse olevat kuus ülemist tüüblit. Olen püüdnud kangutada ja libistada, kuid ilma (mõistliku) vägivallata see liist vist ei irdugi... Või  teen midagi valesti?

On seal mingi nipp, mida ma ei tea?Icon_confused

RE: W126 500 SEL, 1986 - Karl - 20-06-2009 10:01 AM

Seda kruvi seal olema ei pea, kellegi tuuning see.

Käisin tellisin ka eile hunniku tüübleid, mõned kohad tikkusid plastil irvitama.

Kroomliist peaks ikka libistades maha tulema.......vähemalt tiiva plastijupil küll. Samas, seal teistsugused kinnitused Rolleyes

RE: W126 500 SEL, 1986 - Werewolf - 22-06-2009 10:47 AM

Kas sa tellisid kõik uxeliistu tüüblid ja tuli kokku ainult paarsada krooni? See on küll väga hea hind. Kui ma 124-jale tüübleid tellisin, siis läx mul nende peale 700.- ja need olid ainult osad tüüblid. Minu arvutuste kohaselt maxavad 124-ja 1 uxe liistu tüüblid kokku 2000.- Seega terve plastikuringi tüüblid kokku umbes 8000+ krooni.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 23-06-2009 09:01 AM

Rahu, ma tegelen praegu vaid selle uksega, mille plast maha tuli võtta. Kui sellega on ühel poole, siis tean, mida teistele on vaja tellida ja mida mitte. 200+ eeku oli ühe esiukse kõik tüüblid.

Krt, mina seda kroomliistu küll maha libistatud ei saanud...Retard Ma veel muidugi looma jõuga ei proovinud kah... Kas libistada tuleb ettepoole või tahapoole?

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 07-07-2009 10:13 AM

Vahepeal on liistutatud ikka isuga. Panen ka teistele teadmiseks mõned märkused.

1. ja 2. põlve kroomliistud on erinevad - uuem on kitsam. Meil on siis need 2. põlve liistud.

Kroomliist käib maha tahapoole sikutades. Kui pole tükka ega liikunud, siis alguses käib mahasaamine sammhaaval: kaks edasi, üks tagasi. Ettevaatlikult... see liist on kerge kõverduma. Mul on vanast nõukaajast alles kummivasar, sellega oli hea koksida. Ikka puutükk vahele ja kops-kops-kops (tegelikult küll müts-müts-müts). Jõudu rakendada ei tasu - kiilub vaid kinni.

Kuidas liistud õigesti maha käivad, ma ei tea. Aga kinni on need plasttüüblitega, mida täiendavad üks polt ja kaks plekk-klambrit. Polt on liistu ülemises tagumises nurgas ja sellele saab ligi uksetihendi alt. Ei tasu lootagi, et magnetvõti seda mutrit aitab kätte saada - see on plastist ja üsna täpselt ava mõõtu kraega. Mis tähendab seda, et mutter postatab rõõmsalt ukse sisse...  Aga kuna see maksab Silberis vaid krooni (MA1239901750), siis tasuks see eelnevalt varuks hankida.

MIna tegin nii (peale eelnevalt ühe uksepolstri klambrite lõhkumist):
  1. mutter lahti;
  2. kroomliist tahapoole libistades maha;
  3. kangutasin alumised tüüblid eestpoolt tahapoole lahti;
  4. kangutasin lahti ülemised tüüblid tagantpoolt ettepoole;
  5. seejärel nihutasin polstrit uksel ettepoole niipalju, et alumine klamber lahti tuli ukses olevast avast;
  6. viimasena nokkisin välja ülemise plekk-klambri. See tuleb välja, kui klambrit koos polstriga ette ja tahapoole liigutada ning samal ajal kangutada. Raske seletada, kuid tehes on kohe näha, kui küüned vabanevad.

Meie masinal on kaheksast klambrist ja neljast poldist kasutuskõlblik kokku 1. Palju õnne, öeldakse selle peale.

Panen üles ka pildi uksetüüblite kohta:
[attachment=4100]

Huvitav on see, et väidetavalt on alumine klamber teatud mudelitel asendatud tüübliga. Ehk siis pildil on kas 65 ja 98 või 71, 95 ja 74. Kusjuures ukseava on sama mõlemal juhul, erinevus on uksepolstris. Plekk-klambrile mõeldud polstris (nagu meil on) pole plasttüüblile sobivaid avasid. Ja vastupidi. Ehk mul on nüüd üle mõned tüübliavasse käivad plastvidinad number 98. Küsige, maksavad kohaletulekuvaeva ja hää sõna (silberi letis 3 millegagi krooni).

Panen siia veel mõned varosadenumbrid, mida tasuks Silberi letist liistutöödele asudes küsida:
  1. tagumine liistupolt - MA0009905333;
  2. esimene plekk-klamber - MA0059887378;
  3. tagumine plekk-klamber (alumine) - MA1269885078;
  4. alumised tüüblid - MA0059889778;
  5. ülemised tüüblid - MA0019974686;
  6. ülemise klambri plastraam ukseavasse - MA1266980058;
  7. alumise klambri plastraam akseavasse - MA1266980558.

Nüüd on siis kolme ukse liistud-plastid korralikult kinni. Juhiuksega on veel vaja tegelda - üks klamber õnnestus töövõtteid õppides ära lõhkuda ja nüüd peab see uks veel mõned päevad lipendama, kuniks viimased tüüblid tekivad.

Üldiselt tasuks varuosaleti taga seistes kohe varuks võtta ka klambriavadesse käivad plastraamid (nende varuosanumbrid võivad ka vahetuses olla - arvel pole selgitusi juures ja kohe ei taibanud koti peale kirjutada, mis on mis). Ilma nendeta jääb polster nõrgalt kinni, nendega aga täpselt parajasti pinge alla...

Lõpetan jälle küsimusega: kas keegi teab, mis vidin on nr 77 ja kuidas ma peaksin selle liistu külge panema? Mina panin selle ukseliistu tagumise klambri pesa koos hoidma, kuid ma natuke kahtlen, et õigesti sai.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 23-07-2009 04:58 PM

Vahepeal siis sellest peamisest kah: vahetaks stereo välja...Eusa_whistle

Või vähemalt see üks esimesi asju, mida autot ostes tehakse. Teine on pling-pling velgede ostmine. Ei ole ega tuleEusa_snooty

Aga tagasi teemasse: siiber on ilma RDS-ita ja kassetiga raadioga ringi sõita. Tahaks midagi paremat saada.

Aga mitte lihtsalt paremat, vaid midagi vähe stiilsemat ja autosse sobivat.

Päris muhe on näiteks see Denver :

Aga too lukuaugusuurune ekraan seal on pigem paroodia ja ostma seda ei kutsu - pigem ajab eemale. Pealegi puudub USB-sisend.

On kellelegi silma hakanud mõni vanamoelise näoga, kuid kaasaegse sisuga lustikummut? Nõudmised on tegelikult väikesed:
    *kaks pööratavat nuppu kasti servades, soovitavalt ühesuurused;
    *võimalikult lakooniline ja rahulik väljanägemine;
    *CD lugemise võime;
    *USB-sisend;
    *MP3 ja soovitavalt ka WAV lugemise oskus;
    *hea raadio;
    *mõistlik hind. Siinkohal räägime siis mitte rohkemast, kui 4 kEEK, kallima puhul peaks olema juba mingeid huvitavaid lisaväärtusi minu jaoks (mitme erinevat sisu näitava ekraani kasutamise võimalus üheaegselt vms.)

Erilist matsutamisevõimet ei pea evima, selleks on võimendid.Icon_twisted

Kui kellegi on midagi pakkuda, laske tulla. Esialgu käib jutt vaid krapist...

Igaks juhuks ütlen ära, et me pole kumbki ideaalse kõrvaga ehk pole mõtet helikvaliteedi teemal lõket puhuma hakata. Tirtsust veel ei tea, aga tallegi näikse meie senised krapid täitsa sobima. Nüüd on küsimus rohkem selles, kas meile sobivas hinnaklassis on üldse vastuvõetava mordaga isendeid, mis ei keedaks, küpsetaks ega telliks poest piima.

Üks sihuke Pinuhiir on kah kasutatuna silmapiiril. On see oma iseloomult paari tonni väärt mõningase kasutamise järelt?

RE: W126 500 SEL, 1986 - Laur - 23-07-2009 06:15 PM

Välimuselt sobiks sulle Nakamichi CD-400
Kuid see siuke audiofriikide teema kui jätta 126 originaal valjukad pole asjal mõtet, hind on arvatavalt alates 4k. kasutatud.
RDS on kuid...krt mp3 ei mängi ja üks nupp on ka vähem kui sul vaja :)
aga stiilne on küll
[Pilt: NAK-CD400AG.jpg]

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 23-07-2009 06:21 PM

Naka ja naka... om hää kuulata küll, tean ja olen kogenud.Nod Huvitav, mes massab sihuke kasutatuna (uue hinda igaks juhuks ei küsigi)? Martiini, Sina tead kõike audiost?

Seda ma kaesin ka ise. Aga... Ei USB, ei MP3. Laisk ja mugav, nagu ma olen, tahaks neid hüvesid kah.

Rääkimata sellest, et tegemist oleks tõelise pärlite sigade ette loopimisega. Vähemalt, mis minusse puutub... Ilmselt oleks meie autos mängiva R3 või Elmari kuulamine nakaga ikka tase omaette... Samas - miks mitte, V8-ga juba sõidame...

Ilmselt oleme sunnitud ka kõlarid välja vahetama - miski kusagil pläriseb. Kahtlaselt samamoodi, nagu seda teeb katkine koonusIcon_cry

Aga seda alles seejärel, kui krapp on välja vahetatud.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Laur - 23-07-2009 06:36 PM

Vaatasin kiirelt nooretehniku valiku üle---enamus on disainilt väga sarnased. Sobivad hästi uude onda sivikusse ja ei lähe kokku kuidagi 20 aasta vanuse Mercedes-Benz disainiga.

RE: W126 500 SEL, 1986 - marek - 23-07-2009 07:14 PM

http://www.noortehnik.ee/shop/big/3269.jpg

3k aga no sinine....

http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=31&id3=1476

edit:

http://www.noortehnik.ee/shop/big/4673.jpg

see vist natuke viisakam ja BT-HF ka juures

http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=31&id3=1283

krt, pioneer ple 10-15a'ga grammigi arenend. Badgrin

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 23-07-2009 07:17 PM

Sa sade, kus nüüd lajatas pildi...Icon_eek Mul ei mahu ühe korraga kuvarilegi.

Ma ei tea, kuidagi ei süüta see ühenupuline kujundus... Samas hind on hää ja ega andmetelgi viga pole. Vähemalt pole megagigakirjuid nuppe...

Aga ega ma muidugi ei tea, milline on auto omaniku arvamus asjast, ajan siin vaikselt oma asjaEusa_whistle

RE: W126 500 SEL, 1986 - marek - 23-07-2009 07:21 PM

v6sa Kirjutas:Sa sade, kus nüüd lajatas pildi...Icon_eek Mul ei mahu ühe korraga kuvarilegi.
sry mul uus laia molliga rüpekas... pole veel harjund. Unibrow

RE: W126 500 SEL, 1986 - jansa - 23-07-2009 10:52 PM

rüpekaga seoses tuli pähe, et kas äppli läpakas on äplakas?
ok, sori, teemastmööda, mulle -kas-lõpuga sõnad meeldivad lihtsalt :)

a sa võsa osta ikka becker mingi, kõik ülejäänu on nagunii siviku disainiga, on seal üks või kaks nuppu. Selle nakakaga ei paneks ka mööda.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Kalev - 23-07-2009 11:19 PM

Becker kindla peale, muu ei sobi kohe mitte... Muide neil on mingi eriti seff classic look näoga asi ka valikus.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 24-07-2009 05:29 PM

Kalev Kirjutas:Becker kindla peale, muu ei sobi kohe mitte... Muide neil on mingi eriti seff classic look näoga asi ka valikus.

Mõtled Mexico Retro 7982 ?
See on lahe, aga meie soov oleks ikka plaadimasin kah käeulatusse, mitte pakiruumi saada.

Tegelikult on see mudel nii kallis, et ma võin sellest täitsa rahulikult rääkida - niikuiniii hammas peale ei hakka. Iseenesest oleks muidugi lahe sellise välimusega lustikummutit autos omada - nii mõnegi "tegija" nägu võiks päris pikaks venida, kui ta avastab pliidinuppude tagant tänapäevase sisuSmirk

Kes seda Beckerit meie kallil kodumaal üldse müüb?

RE: W126 500 SEL, 1986 - Laur - 24-07-2009 06:22 PM

Pole küll päris siia teemasse kui Becer on mõnigaste "kiiksudega", vähemalt see mudel mis praegu Karli autos on.
Nimelt ei mängi ta tavalist cd millel lugudel 2 sec pausi pole.
Sai tehtud plaadid millel lood 7sec üksteise sisse mängivad ja neid plaate keeldus Becer tunnistamast.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 24-07-2009 06:45 PM

Kas see on vaid Karli eksemplari mure või teevad seda ka teised tolleaegsed (ma eeldan, et mafia car sisaldab originaalstereot)?

RE: W126 500 SEL, 1986 - hents99 - 24-07-2009 08:52 PM

Kui jutt käib Traffic pro`st, siis see on päris kapriisne isekirjutatud plaatidega. Kui plaate kirjutad 4x - 16x kiirusel, siis pole probleemi.

Kvaliteet asi nõuab kvaliteeti.

Mul omal sama makk sees, muidu võib väga rahule jääda.

Varem oli miskine Grand Prix, hää asi, aga plaadid hakkasid viskama.

Kuute ei kannata mingi edeva kujundusega makki panna, mis on minu arvates pigem õnneks, kui kahjuks.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Karl - 24-07-2009 09:05 PM

Becker Traffic Pro High Speed mu autos sees jah, hea kvaliteedi ja rahuliku disainiga. Isekirjutatud plaatidega vahest tujutseb, võitleb vist omal moel piraatlusega.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Rolz - 24-07-2009 10:59 PM

Becker sobib oma olemusega lihtsalt väga hästi...
Järgmiseks valiks Macintoshi ja Naca...
Muideks mul on Becker'r 6-ne CD box üle, kui keegi tahab lisaplaate kuulata.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Kalev - 25-07-2009 12:15 AM

v6sa Kirjutas:
Kalev Kirjutas:Becker kindla peale, muu ei sobi kohe mitte... Muide neil on mingi eriti seff classic look näoga asi ka valikus.

Mõtled Mexico Retro 7982 ?

Kes seda Beckerit meie kallil kodumaal üldse müüb?

Mõtlen jahh...

Nemo müüb, ehk Noor Tehnik siis

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 01-08-2009 10:01 AM

Netis kolades jäi ette see: Pioneer

Oskab keegi selle kohta head või halba kosta?
Huvitav, mis värvi see White OEL ekraanivalgustus tegelikkuses on? Ongi kohe räigelt valge?

Fordifoorumis pakutakse Nakat (isegi MP3 mängib) kah, aga ilmselt tähendab Naka hankimine kõigi kõlarite ja juhtmete vahetamist... Ehk minu praegused finantsvõimalused ületaks see umbes kolm kordaIcon_cry

RE: W126 500 SEL, 1986 - Laur - 01-08-2009 10:18 AM

Päris tore pioneer, mp3 ei mängi nagu sa enne soovisid ja kiire googel andis hinnaks üle 10k. :)

RE: W126 500 SEL, 1986 - Blaze - 01-08-2009 05:05 PM

Ilus pikk auto oli vist täna Tallinna Loomaaia väravas ? :P

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 01-08-2009 07:35 PM

Blaze Kirjutas:Ilus pikk auto oli vist täna Tallinna Loomaaia väravas ? :P

Päris väravas ei olnud, kuid selle lähedal tee ääres küll ;-). Väravas selle mõõtudega auto jaoks ruumi ei leidnudUnibrow

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 12-08-2009 06:59 PM

Sai eelmine nädal SELli esisillale suurem juppide vahetus tehtud (eks täpsem kirjeldus hiljem Taavi poolt ) . Kui ennem oli kuulda kruusateel sõites kolinat eest, siis nüüd on vahetunud kolina lokalisatsioon, midagi koliseb nüüd tagant – aga vaiksemalt Icon_rolleyes
Eks juba teatavad osad ootavad veel vahetamist ka tagasillas, kuid veidi hiljem ehk, kui esisilla remondilaksust toibuma hakkan…

Ning eilsest suviveost. Haagise veoga sai SEL kohe hästi hakkama. Vahepeal sai ära unustatud, et midagi sabas on. Meeldetuletus tuli aga enamasti, kui mõni suurem veok mööda sõitis, kõigutas tavapärasest rohkem SELli. Kütusekulu oli aga jah niigi suure isuga SELli kohta  20 L/ 100 km kohta…

Pilt ka : [attachment=4194]

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 12-08-2009 08:46 PM

Meite SEL sai jah väheke oma logisevaid liigeseid praavitamas käia.

Vahetatud sai vasakul pool mõlemad šarniirid (ülemine koos hoovaga), järeljooksupadi, kõik rooliotsad (paralleelvarras kogu täiega, sest sellel ju otsi vahetada ei saaIcon_mad) ja rooliamort , lisaks said tagumised pidurisuppordid uued tihendid.

Hea uudis oli see, et minu kardetud järeljooksupadja kronsteini puksid polnudki läbi.

Aga palju halvem oli avastus tagaratta rummust - ka meil on pidurisuppordi laager kutu.Crybaby

Igatahes on nüüd autos üsna vaikne. Ainuke hääl on kusagilt tagasillast kanduv tuhm klobin väikeste ebatasasustega teel sõites. Ise kahtlustan stabilisaatorivarda kerepukse, kuna seal on varda ümber kahtlaselt palju ruumi ja kolks on kuulda sissepoole vedrutamisel...

Tean-tean, tavaliselt on kolisejaks amort... Aga ma loodan, et seekord ehk mitte. Krt, kõik tüüpvead ei saa ometi sama auto peal esineda...Icon_eek

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 29-08-2009 08:51 PM

Kaks küsimust teadjatele.

Kui kõrge peab olema lagi, et SELli kapott täiesti lahti lükata?
Kui lai peab olema ruum, et mõlema külje uksed mahuksid täiesti lahti olema?

Käisin lindiga ümber auto ja tundus, et SEL võiks mahtuda kasti, mille mõõdud on 5x7 meetrit ja kõrgus 2,6.

Kas klapib?

Jube narr oleks sattuda situatsiooni, kus SELlile ehitet varjualune jääb SELlile väikseks...Icon_lol

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 22-09-2009 09:32 AM

Kas tõesti keegi ei tea, kui kõrget ruumi 126 vajab, et kapotti lõhkumata see lõpuni lahti lükata?Icon_eek

Mõõtmise järgi peaks 2,5 m täitsa piisav olema...

Panen siia kohe ka ostusoovi: meil on vaja Beckeri raadio ja CD-vahetaja vahele juhet. On kellegi neljakandiliste otsega juhet (ISO-pistiku sarnane) üle jäänud, mis ulataks raadio juurest pakiruumi? Kui on, andke teada, meil on vaja.

RE: W126 500 SEL, 1986 - hents99 - 22-09-2009 10:35 AM

Ma võin oma garaazi lae kõrguse ära mõõta, mul pole kuigi kõrge garaaz, aga SEC`i ja SEL`i kapotid on lahti olnud küll.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 22-09-2009 10:57 AM

Oleks hää küll... Jube tobe oleks, kui kapotti lõpuni lahti lükates käiks võre vastu lage...

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 04-10-2009 02:36 PM

Soovist vahetada praegune makk SELlist teise vastu, siis välja sai valitud selline mudel Beckerilt:

[attachment=4281]

Tahaks seda, kuid mudeli numbrit ei tea, et täpsemini müügisolevaid otsida, ehk keegi foorumist oskab mudeli numbrit öelda.

Või on hoopis kellegil pildilolevat Beckerit kohe pakkuda?

RE: W126 500 SEL, 1986 - Laur - 04-10-2009 05:23 PM

Pead kusagilt Porsche foorumitest otsima.

RE: W126 500 SEL, 1986 - hents99 - 04-10-2009 05:42 PM

Mul oli selline just üle, paigaldasin omale SEC`i. Kas seal üldse numbreid ongi? Võin pärastpoole järgi vaadata.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 04-10-2009 05:47 PM

hents99 Kirjutas:Mul oli selline just üle, paigaldasin omale SEC`i. Kas seal üldse numbreid ongi? Võin pärastpoole järgi vaadata.

...ole jah nii kena ...aga ega maha ei taha müüa Unibrow

Ning mõõda palun oma SELli garaaži kõrgus ka ära. Meil hakkab ehitus nõnda kaugele jõudma, et oleks nagu vaja vääääga sobivat kõrgust teada

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 04-10-2009 05:58 PM

Laur Kirjutas:Pead kusagilt Porsche foorumitest otsima.

Vaatsin foorumis...., oli jah 1 Becker müügis, kuid mitte see, mida otsin ....ning see oli ka 2006 aastal

RE: W126 500 SEL, 1986 - hents99 - 04-10-2009 09:14 PM

Vb ongi see porsche foorumis olev minu käes. Kunagi sain ta mingist porschest.

Becker grand prix 2235 peaks (BE2235 on seerianumber vms tähis) minu oma olema.

Ma arvan, et ei soovi loobuda enda omast. Oma SEL`i panin Becker Traffic Pro, soovitan ka seda soojalt, neid peaks heade hindadega leiduma rohkem. Igati konservatiivse disainiga. Mina sain näiteks 1000.- siitsamast foorumist.

Garaazi kõrgus mul 2.7m auto kohalt (mul jooksevad 40-50cm diameetriga palgid üle).
Talade alt ca 2.5m - ka seal peaks kapott lahti tulema.

RE: W126 500 SEL, 1986 - hents99 - 06-10-2009 10:18 PM

Hakkasin mõtlema, mul on makil üks nupp puudu, alt reast kõige parempoolne ja mingi aeg tagasi hakkas plaati viskama.
SEC jäi eilsest "kevadet" ootama, võiks ju ära anda, aga vaevalt SEL`i ühe nuputa makk sobiks.

Ebay.de`s jäi üks silma.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 07-10-2009 08:27 AM

Hm, kole kaugel oled, et katsetamiseks laenata... Äkki ikkagi iseloomud ei sobi.Retard

Seda iipeid ma juba kaesin... Versand nah Deutschland...Icon_cry

Kuulge, saksakeeleoskajad, mida selle kohta üldse öeldakse? Mis sellele displeil viga on? Oma longava arusaamisegajäi mulje, et miskit on paneeliga lahti (või kinni).

RE: W126 500 SEL, 1986 - ralak - 07-10-2009 09:43 AM

v6sa Kirjutas:Kuulge, saksakeeleoskajad, mida selle kohta üldse öeldakse? Mis sellele displeil viga on? Oma longava arusaamisegajäi mulje, et miskit on paneeliga lahti (või kinni).

Displey värvidega on midagi lahti, ei ole ühevärviline vaid kohati erinev ning vasakpoolne nupp paneelil on kulunud (vaata pilti).

RE: W126 500 SEL, 1986 - hents99 - 07-10-2009 10:02 AM

Isegi kui versand nach Deutschland kirjas, tasuks alati kirjutada ja küsida, kas saadavad ka Estlandi Icon_smile

Tavaliselt pole neil selle vastu midagi.

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 10-12-2009 06:29 PM

Kes teab, mis on tagumise akna ruloo hammasvöö kood? Meie omal on nii mitu korda juba otsast tükki kaksatud, et enam ei ulatu üles välja minema.

Ma kaldun arvama, et see plastsaba ei maksa miljonit Silberis, kui ma ainult teaks, mis numbri alt seda küsida...Nod

Kui kellegi on siinkandis pakkuda murdunud el.antenni, mille too plastsaba on olemas, siis see sobib kah. Ma ei tahaks oma korralikke antenne selle katsetamise jaoks lõhkuma hakata.Eusa_whistle

RE: W126 500 SEL, 1986 - Karl - 10-12-2009 06:39 PM

Mu kuuele pandi Hort Autos 123-e antenni oma, kuid originaal ei olnud ka vist üldse kallis......Rolz ehk mäletab täpsemini.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Rolz - 10-12-2009 06:41 PM

See oli suurusjärgus 100-200 kr.
Kui saad vana tervikuna kätte (et juppe sisse ei jää) on vahetus lihtne, keerad lae siini lahti ja lased välja, uue sisse. Kui jupid sees kinni - siis iste välja, kõlarid välja, aknalaud välja ja siis saad mootorile/rüüle ligi. Ja siis näed ka roostet aknatihendi vahel :)

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 10-12-2009 07:50 PM

Rolz Kirjutas:See oli suurusjärgus 100-200 kr.
...Kui jupid sees kinni - siis iste välja, kõlarid välja, aknalaud välja ja siis saad mootorile/rüüle ligi. Ja siis näed ka roostet aknatihendi vahel :)

Selle tööga enam aega ei lähe, SELlis kõik selline juba tehtud : [attachment=4396]

Selle kõik põhjustas asjaolu, et soov oli tööle panna kõik 4 originaalkõlarit. Ligi 2 nädalat on SEL saanud seista ning selle aja jooksul on ära vahetatud juhipoolne esitule klaas ning veetud posu juhtmeid. Kuna kõik juba laiali võetud siis sai plaani võetud ka tagumise akna ruloo hammasvöö vahetus. Selleks oleks aga koodi vaja teada.
Täna hommikul sai ka fototõestusi tehtud, milline üks soliidne auto võib juhtmete vedamise nimel muutuda.  Õnneks küll ajutiselt : [attachment=4397]

...ning selle kõige põhisüüdlane on siin ;-) :[attachment=4398]

Kõik on SELis veel segamini, kuid heli juba tuleb ning kõigist 4 kõlarist ja tunduvalt parema kvaliteediga, kui endise Becker Mexico kasettraadioga

RE: W126 500 SEL, 1986 - Laur - 10-12-2009 08:14 PM

Sinise taustaga becker :(

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 10-12-2009 10:01 PM

Ning lisan veel ühe lingi ülevaatlikust videost, milline seis SELlis täna hommikul oli  laialipuistatud sisuga...

...koristamist, pesu pärast "taaskokkupanemist"  tuleb unustamatult palju ja kaua....

RE: W126 500 SEL, 1986 - Karl - 10-12-2009 10:05 PM

Kas makil taustavalgust muuta ei saa?

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 10-12-2009 10:17 PM

Laur Kirjutas:Sinise taustaga becker :(

Ei ole sinine, fotoseerimise moonutus.
On merevaigu kollane ning autot käivitades muudab kirja heledaks ja kaotab taustavalguse ära. Mõnus lahendus pimedal ajal sõites.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Laur - 10-12-2009 10:21 PM

Kollane peaks hästi sobima.
Mul mingi makk muutis display tooni kui tuled nupust sisse lülitasin, päeval hele, õhtul tume. Mersul peaks tulede juhe originaalis ka makini jooksma!

RE: W126 500 SEL, 1986 - Karl - 10-12-2009 10:22 PM

Mitte autot käivitades, vaid siis kui tuled põlema paned. Ma arvan nii.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 10-12-2009 10:38 PM

Karl Kirjutas:Mitte autot käivitades, vaid siis kui tuled põlema paned. Ma arvan nii.

Sul on jälle õigusUnibrow... piisab tulede põlema panemisestNod

RE: W126 500 SEL, 1986 - Renkju - 10-12-2009 10:44 PM

Ma mäeltan, et ka minu endises SEL'is oli heli omaaja kohta ikka üllatavalt võimas. Ütleme nii, et madalad ja kõrged sagedused olid täitsa rahuldavad ja üsna tänapäevased. Mitte küll nii võimsad, aga nagu mainisin- Omaaja parimIcon_razz

Igatahes edu!

RE: W126 500 SEL, 1986 - suusabaas - 10-12-2009 10:45 PM

Oma silmaga ka masin ära piilutud ja täiesti viks ja viisakas on.

Edu masina korras hoidmisel! Icon_smile

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 11-12-2009 11:20 PM

Heli on...hea. Arvestades, et kasutan orginaalkõlareid kobeda krapi otsas... Mulle meeldib, igatahesBadgrin

Aga ikkagi, kodanikud, kel juurdepääs WISsile, EPC-le või mõnele muule hääle numbriallikale: mis on selle õnnetu tagaaknaruloo hammasvöö kood? Kui ilma VINnita kudagi ei saa, siis see on:
WDB1260371A226414.

Venelaste EPC-leht teatab mulle järjekindlalt, et tagaaknarulood pole kuuele pandudki...

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 30-12-2009 07:50 PM

Sai täna SELiga lõbusat uisusõitu tehtud ning veel selleaastane vana sodi maha peastud. Kuna endal sooja kuiva paika SELlile pole, siis sai ära teha lastud ka seemine kuivpesu.
Sai siis ära proovitud siin foorumis pakutav teenus Peterburi mnt ääres. Suured tänud Puhtaxi kvaliteetse käsitsi pesuteenuse eest.
Vahetult peale pesu nägi SEL välja selline:
[Pilt: Puhtax_pestud_30.12.09.jpg]

Ning pisipildid ka uuest Beckerist, mis väljastab nüüd niii mõnusat heli... :-) :

[attachment=4421] ..ning displayga kui tuled põlevad ...[attachment=4420]

RE: W126 500 SEL, 1986 - Heinar - 31-12-2009 01:07 AM

Midagi leidsin...
[attachment=4615][attachment=4616]

RE: W126 500 SEL, 1986 - v6sa - 31-12-2009 09:41 AM

Tänud, Heinar.

Selle järgi on Silberi laos täitsa olemas, hinnaga 277,58 pluss karumõmm.

Kas kellegi ühtegi elektriantenni ei vedele, millel hammaslatt oleks elus? Mul on kuri kahtlus, et sama latti kasutavad mõlemad süsteemid... Mul endal on kolm toimivat antenni, ei tahaks ühtegi neist lõhkuda.Eusa_whistle Igatahes mootor hakkas ilusti vedama seda latijuppi, mida ma talle koos antenniga pakkusinBadgrin

Kui kellel vedeleb midagi selleteemalist, siis pakkuge aga julgesti.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - 24-02-2010 01:52 PM

Pole pikka aega SEllist midagi kirjutanud. Polegi olnud aega kirjutada, küll on olnud  aga toredaid talviseid üritusi, kus temaga on saanud aktiivselt osa võtta.

Jääraja sõidus hange õnneks ei sõitnud, kuid ehk siiski teiste Klubiliste arvamuste põhjal, et pärast merejääl sõitmist Mercedes-Benz roostetab end punaseks, oli esimene sõit Haapsalu Statoili pesulasse :-D

Järgmisel ilusal talvepäeval sai ka jäädvustatud tema läikiv pruun ilu Icon_biggrin

[Pilt: 14.02.10_foorum2.jpg]

Kahjuks kellegil aga terve hammaslatiga elektriantenni üleliigset ei ole, seega on veel siiani tagumine ruloo varuosade panipaigas aga päevad lähevad pikemaks ja valgemaks ning vajadus selle järele kasvab aina rohkem...Eusa_doh

Eks tuleb siiski tee Silberisse jalge alla võtta....

RE: W126 500 SEL, 1986 - Karl - 24-02-2010 04:01 PM

See hammasvöö originaalis ja soodsa hinnaga, muidugi ostke ära.
Ma panin oma viimasele SEL-ile Kalevilt saadud vana antenni oma, kestis ca 3 kuud ja katki Icon_mad Eks aeg ja temperatuuride kõikumised teevad plasti rabedaks, uus on ikka uusThumbsup

RE: W126 500 SEL, 1986 - janek126 - 25-02-2010 01:49 AM

v6sa Kirjutas:Tänud, Heinar.

Selle järgi on Silberi laos täitsa olemas, hinnaga 277,58 pluss karumõmm.

Kas kellegi ühtegi elektriantenni ei vedele, millel hammaslatt oleks elus? Mul on kuri kahtlus, et sama latti kasutavad mõlemad süsteemid... Mul endal on kolm toimivat antenni, ei tahaks ühtegi neist lõhkuda.Eusa_whistle Igatahes mootor hakkas ilusti vedama seda latijuppi, mida ma talle koos antenniga pakkusinBadgrin

Kui kellel vedeleb midagi selleteemalist, siis pakkuge aga julgesti.

Said omale el. antenni?
Mul on üle mingi komplekt, mis seisukorras-ei tea-.
Kui huvi, saad x-hinnaga(ei lükanud üles lõpuni kui õieti mäletan).
Aga samas ORIGINELL kogu antenn oli vist ca 1400.-, nii, et ma nagu ei näe mõtet jamada...

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - Ester - 29-04-2010 08:38 PM

Paar kuud möödas ja nii mõndagi on SELi juures tehtud selle ajaga.

Eelpool pikalt huvi tuntud hammaslatt sai Silberist tellitud ja ära paigaldatud. Tagaakna ruloo toimib jälle!

Paar nädalat tagasi sai aga käugukasti õli ära vahetatud ning seda teostanud nutikas seltskond leidis selle käigus ja hilisemal mõõtmisel nii mõnegi suurema probleemi.
Ise ma neist asjadest korrektselt ja põhjalikult juttu kirja panna ei oska, küll on aga SELli kastujana olemas arvamus käigukasti piiratud toimimises...
Enne käigukasti õli vahetust toimis kickdown veel vahest sügisel ning talvel oli väga rahulik sõita. Kickdowni polnud siis enam üldse.
Õli vahetusega tuli aga välja suuremad jamad, kui kickdown puudumine. Käigukast ei vaheta nüüd kickdowni kasutades üldse teisele käigule. Nüüd küll peale kickdowni rakendamist kiirendab SEL esimese käiguga 70 km/h-le ning siis kohe väikese tühja takti järel kolmandale Icon_sad
Viimane nädal sai aga pingutatud kickdowni trossi, mille tagajärjel on tulemuseks nüüd sujuv üleminek esimeselt käigult kohe kolmandale.
Miks nii, eks seda saavad targemad töö tegijad ehk ise kirjutada...
Veel tuli välja, et probleeme on ka pihustites, olevat umbes...ning veel ja veel jamasid. Veel jamasid tühikäigul pöörete hoimisega. Üldiselt sain aru, et tühikäigul on pöörded nüüd pandud kõrgeks, et kahjustada vähem katalüsaatorit ... tunnistan ausalt see osa jäi mulle Taavi jutust veidi segaseks. Aga ega ma vist peagi seda ju mõistma ;-)
Esialgu tundus olukord neid probleeme kuuldes lootusetu, kuid samas SEL sõidab ja arvestades mootori võimsust, siis minu jaoks siiski ka praeguses rahuldavat.
Eks tõsiselt suurem töö saab ees olema hiljemalt suve lõpus, kui SELlilt käigukast ning mootor maha võetakse ning kere keretöödesse viiakse. Vähemalt selline on minu soov ja plaan...vaatamata hiljuti välja tulnud vigadele...

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - janek126 - 14-07-2010 11:15 PM

Tunnen kaasa.
Kui kasti remmiks läheb siis mul vedeleb oma vana kast kuskil, sealt saab ehk juppe.
Samas on ka (praegusel)hetkel üle ka kast mis mul all oli....

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - Rolz - 14-07-2010 11:28 PM

See kõrge tühikäigupööre ja salt R või D sisestamine on väga kiire ja kapitaalne käigukasti surm....

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - v6sa - 15-07-2010 08:37 AM

Janek, kas Sul on üle 722.3xx kast? Kui jah, siis mis on selle kast kaks viimast numbrit? Ilmselt on meil kasti ajus mingi jura liikvel ja sestap ei toimeta klapid päris nii, nagu peab.

Ester kirjutas natuke vähevõitu. Tegelikult pole mootori tühikäigu väliselt väga vigagi - see tiksub ilusti kõrgel kuuesajal. Kuigi korrektsioonvool on põhjas elik pritsepeaga saan lähiajal tutvust teha. Ning pihustid tahavad puhastamist - peale lahtikeeramist kulub pea kümme sekundit enne, kui silinder uuesti tööle hakkab. Aga muidu käib ilusti, ei katku ega puterda mingis vahemikus. Lihtsalt kütust joob paljuvõitu.

Uskumatu, mis värvi vedelik pihustitoru lahtikeeramisel sealt välja imbus - roostepruun soga. Ime siis, et need pihustid kinni jäävad...Retard Märteni sõnul on see üsna tavaline, eriti autodel, mis seisavad rohkem, kui sõidavad. Mis tähendab vaid ühte - autoga peab sõitmaIcon_cool

Käigukasti teema on natuke kirjum...

Mure on põhjagaasiga (siis KD sees) kiirendamisel teise käigu vahelejätmine. Ilma KD kiirendades on 2. käik olemas. 70 pealt KD tellides ei vaheta teisele, vaid kolmandale. 50 pealt vahetab KD esimesele.
Ehk probleem on olemas ja Jürgeni juures katsetades jõudsime mõlemad järeldusele, et probleemi tuleb otsida "ajust". Aga neid purukslastud 722.3xx kaste peaks olema piisavalt, et mõne pealt proovimiseks-harjutamiseks aju võtta...Eusa_whistle

Eks näis, kas jõuan suvepäevadeks korra põhja alt keerata ja teist aju proovida. Ka Kiirliftil on ju 722.3xx kast, kust võiks proovimise mõttes aju laenata. Aga ma eelistaksin siiski mõnda juba mahavõetud kasti lammutada ja jätaksin enda toimiva kasti sellisesse seisu edasi.

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - janek126 - 16-07-2010 09:21 PM

(15-07-2010 08:37 AM)v6sa Kirjutas:  Janek, kas Sul on üle 722.3xx kast? Kui jah, siis mis on selle kast kaks viimast numbrit? Ilmselt on meil kasti ajus mingi jura liikvel ja sestap ei toimeta klapid päris nii, nagu peab.

Ester kirjutas natuke vähevõitu. Tegelikult pole mootori tühikäigu väliselt väga vigagi - see tiksub ilusti kõrgel kuuesajal. Kuigi korrektsioonvool on põhjas elik pritsepeaga saan lähiajal tutvust teha. Ning pihustid tahavad puhastamist - peale lahtikeeramist kulub pea kümme sekundit enne, kui silinder uuesti tööle hakkab. Aga muidu käib ilusti, ei katku ega puterda mingis vahemikus. Lihtsalt kütust joob paljuvõitu.

Uskumatu, mis värvi vedelik pihustitoru lahtikeeramisel sealt välja imbus - roostepruun soga. Ime siis, et need pihustid kinni jäävad...Retard Märteni sõnul on see üsna tavaline, eriti autodel, mis seisavad rohkem, kui sõidavad. Mis tähendab vaid ühte - autoga peab sõitmaIcon_cool

Käigukasti teema on natuke kirjum...

Mure on põhjagaasiga (siis KD sees) kiirendamisel teise käigu vahelejätmine. Ilma KD kiirendades on 2. käik olemas. 70 pealt KD tellides ei vaheta teisele, vaid kolmandale. 50 pealt vahetab KD esimesele.
Ehk probleem on olemas ja Jürgeni juures katsetades jõudsime mõlemad järeldusele, et probleemi tuleb otsida "ajust". Aga neid purukslastud 722.3xx kaste peaks olema piisavalt, et mõne pealt proovimiseks-harjutamiseks aju võtta...Eusa_whistle

Eks näis, kas jõuan suvepäevadeks korra põhja alt keerata ja teist aju proovida. Ka Kiirliftil on ju 722.3xx kast, kust võiks proovimise mõttes aju laenata. Aga ma eelistaksin siiski mõnda juba mahavõetud kasti lammutada ja jätaksin enda toimiva kasti sellisesse seisu edasi.

Kysid liiga keerulisi kysimusi.
Ei tea kasti numbreid, ma ehitaja - mitte lukksepp.Icon_eek
Aga see kast, mis mul üle tegi sama 3-nda käiguga, mis sul teisega.
Tean vaid seda, et turbiin on ära antud selle kasti küljest.
Originaalkast siis 4,2 1990a. Sel-lt

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - v6sa - 12-09-2010 10:52 PM

Meite kuus sõidab endiselt, täna hommikul proovisinNod

Aga kuna midagi peab temaga ette võtma, et see ka nii jääks, tekkis mõni küsimus... Äkki keegi teabEusa_whistle

Kas SECi ja SELli tagaõõtsad (tegelikult huvitab kogu käiguosavahetatavus) on V8 mootori korral samad või mitte?
Kas SECi tagaluuk istub ka SELli auku ilma ümber lõikamata?
Summutid ilmselt on erinevad...

Tunnistan ausalt, et küsimuste põhjuseks on see sekk Icon_redface ning asjaolu, et meil on lähiajal nii tagaõõtsa kui luugikaant tarvis...

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - Heinar - 13-09-2010 12:46 AM

Tagaluugikood on erinev, sellel peaks juba alumiinium luuk olema.
Õõtsakoodid olid samad.

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - hents99 - 13-09-2010 09:49 AM

Ma usun, et enamus detaile on omavahel vahetatavad. Isegi sumpa, kergelt modifitseerides.

Olen näinud SEC`e, sedaani pagasiluukidega.

Edit: Aga sa ikka tead ju, et SEC`il on kroomliist otsast otsani, sedaanil vaid keskel.

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - Rolz - 13-09-2010 10:17 AM

Tagaluuk - klapivad, nagu ka tagastange, SECi oma on alumiinium, mille oksüdeerumisel on jama selle pidamasaamisega. Jah SEC'il on lai pikk lisit (kruvi augud kogu liistu ulatuses).
Selle konkreetse SECi serv oksüdeerus usinalt.
Muideks - sedaanile sai ka kalli raha eest lisana alumiiniumluuki. (Uuena on sedaani al. luuk 23k)
Soovitaks ära unustada selle.

Õõtsad - samad - sellel isendil oli alguses nivoo all, hiljem välja retsitud. Sild on nivooka oma ja dur. alumiinium õõtsad, alguses oldi üritatud laagreid kinni keevitada, loomulikult ebaõnnestunult ja mina vahetasin laagrid ära. (originaalid, muud ei saagi teadupärast).
Selle auto all peaks veel olema väga korralik 5,0 differ (ABS/ASR).

Summuti sama, nii istmealused paunad kui lõpuosa, lõpuosa pikkused torudel erinevad ainult.
Sumbuti ots oli seal pornograafia.

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - hents99 - 13-09-2010 10:23 AM

Kas mitte US spec sedaanidel polnud alumiiniumist kapott ja pagassiluuk? Või oli see seal ka lisana.

Narvas igaljuhul sai ühe US turu sedaani juppe uuritud, millel olid alumiiniumist kapott ja pagassiluuk. Maru äge tundus küll, kerge ja puha.

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - v6sa - 14-09-2010 08:45 AM

Tänud, Rolz, selgituse eest.

See liistu asi jäi kahe silma vahele. Eks otsime siis korralikumat lühikese liistuga kaant edasi.

See on hea teada, et Mootoriga kuutel on sama sild allIcon_twisted

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - Rolz - 14-09-2010 11:13 AM

Seal sillas on ka agasid, ma ei ole aru saanud, millest see sõltunud on, kuid ntx Jaapanist toodud masinatel (sõltumata mootorist, ka 5,6) on kõigil all olnud plekist õõtsad (Nagu 2,8-l).
Ehk kui ikka uusi nillid, siis vaata, et oleks dur.alumiiniumõõtsad.

RE: W126 500 SEL, 1986 - essu77 - Ester - 23-06-2011 09:54 AM

Ühed edusammud SELlindusega on saavutatud. Pikalt planeeritud varjualune on nüüd nii kaugel, et sai SELli sinna sisse ajada...

[Pilt: 33586-varjualuses.jpg]

...ning vähemalt järgmine talv meite SEL enam lume all värisema ei pea Icon_biggrin

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - Ester - 06-09-2011 09:46 PM

Pikk kannatlik otsimine ja ootamine kandis lõpuks vilja.
Ära jäänud suvesõitude põhjus on viimaks leitud ja sai täna "säästukaga" ära toodud. Nii jääb loota, et tegemata sõidud saab ikka veel sel aastal ära teha, kui puuduvad "detailid" alla saab :

[Pilt: 85434-P9060011.JPG]

[Pilt: 85584-P9060012.JPG]

... uued originaalid nad pole, kuid kasutatud korras originaalid küll ;

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - Blue Chip - 07-09-2011 02:07 PM

Soovin siis uutele neerudele pikka iga.

Ikka teiega,

Doonor :).

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - v6sa - 10-09-2011 08:14 PM

Ja alla need sobisidki...Eusa_dance

Käib, nagu peab. Ei mörise, ei susise.Icon_cool

Järgmine nädal siis sõiduluba nõutama.Nod

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - v6sa - 22-09-2011 09:04 AM

Hakkas ühe teise teema postituse peale huvitama...
Siin:
[Pilt: part.jpg]
on näha, et paljudel autodel läbimädanenud pakiruumi alumised küljeplekid on täitsa eraldi varuosanumbriga. Mis see number 11 tootekoodina olla võiks?

Ning mida kujutab endast 14? On see ventava plastraam või hoopis plekktugevdus, mida meil enam ei eksisteeri? Ma pole süvenenud selle süvendi hingeellu kuigi tugevalt.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - laf1247 - 22-09-2011 09:33 AM

Detail 11
vasak A1266370160 Floor lateral 97,39EUR
parem A1266370260 Floor lateral 97,39EUR

Detail 14 A1266300036 Bracket rear bumper 48,43EUR
järelikult ikka plastraam

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - Rolz - 22-09-2011 10:28 AM

Bracket rear bumper - ei ole plastraam. See ongi metallkõrv, kuhu tagastange ju kinnitub.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - v6sa - 22-09-2011 10:35 AM

Hiigelsuur tänu.

Siis on selge, miks mulle sihukest kaussi pole pagasiruumist vastu vaadanud - see on väljaspool. Stanget ma ise polegi maha kiskunud veel, sestap ei teagi, milline sealne kinnitus on.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - v6sa - 22-09-2011 01:07 PM

(10-09-2011 08:14 PM)v6sa Kirjutas:  ...
Järgmine nädal siis sõiduluba nõutama.Nod

Ülevaatus käes, nigut tirtsti.

Loomulikult ei saanud ilma norimata - saim teada, et meie autol on all liiklusohtlikud rehvid indeksitega 92T. Ehk ilmselgelt liiga väikese kandevõimega ning aeglase kiirusklassiga. Eesti oludes, yeah...

Liiga hilja taipasin vaadata kapsasse - seal kenasti kirjas, et winterreifen 205/65R15 92T...Eusa_whistle

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - Werewolf - 22-09-2011 01:53 PM

92 - rehv kannatab 630kg ja T - rehv kannatab sõita kiirusel 190km/h 10 minutit ilma, et pilbastex lendax. Teie S-i kasutusvaldkonda silmas pidades peax neist parameetrist vist piisama. Mis teie auto täismass on?

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - v6sa - 22-09-2011 02:04 PM

Paberites on 2190 kilugrammi.

Eks see rohkem sihuke pseudoprobleem Eestis ole - aga kodanik sai hiilata. Üleüldse oli tal natuke keeruline seda autot üle vaadata - kõik oli napilt lubatu piirides.

Kes käib Saksas, sel tasub muidugi täiesti tõsiselt asjasse suhtuda - tippkiirusel purunev rehv ei ole naljaasi.

Samas ei lähe ükski täie mõistusega inimene põhjamaade lamelliga Saksa kiirteele paugutama - need ei sobi sinna. Ning üleüldse ei ole meie aeglase liiklusega harjunud kodanik Saksa bahnil ohutu tegelane - ei oska ta ette näha siingi, saati siis seal.

Rehvi "tugevuse" määrab termiline stabiilsus. Seisev rehv suudab taluda kordades lubatust suuremaid koormusi. Aeglaselt veerev rehv niisamuti.
Kiirelt pöörlev rehv soojeneb. Mida raskem koormus, seda paremini. Mida soojem ümbritsev temperatuur, seda kiiremini. Mida väiksema rõhuga, seda kiiremini. Kuni saabub hetk, kus pehmenenud koordid ja kummisegu enam ei suuda rõhu all stabiilsust säilitada ja toimub purunemine. Ehk 92 T - see rehv suudab purunemata taluda 630 kg raskust (4x630=2520 kg massiga autot) kiirusel 190 km/h vähemalt 10 minutit. Meil on lubatud 90 (Ok, praegu mõnes kohas 110) ehk me ei ole lähedalgi termilisele taluvuspiirile.

Suverehvile nõuab valmistaja, muide, H-klassi. Ikkagi pikamaaauto omal ajal...

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - ReinGSM - 22-09-2011 02:40 PM

[Pilt: part.jpg]
Sinna 11 ja 14 ümbrusesse koguneb päris hästi mulda (mis püsib pikka aega edukalt niiskena), tark oleks nende kohtadega tutvuda enne kui läbi mädanevad. Mul 1 pool vajab ka tegemist Icon_mad Stange otsapoolsed kinnitused lähevad nr 14 peale. Stange ise on 4 poldi-mutriga kinni keskmisest pikast osast. Keerad 4mutrit lahti pagassist ja tõmbad stange välja nagu sahtli.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - Rolz - 22-09-2011 04:04 PM

Seal rattakoopa ees, kus stange algab/lõppeb, käib üks plastiksuunaja, mis ei lase rattal loopida jama sinna stange/kere vahele. Äärmiselt oluline detail aga paljudel on see puudu.

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - v6sa - 22-09-2011 04:57 PM

(22-09-2011 04:04 PM)Rolz Kirjutas:  ...
Äärmiselt oluline detail aga paljudel on see puudu.

See on meil olemas. Palju sellest polku on, ei oska arvata - pole ju ilma sõitnudki. Aga igatahes pole meil kunagi olnud ventrestid mingit soga täis - ikka liiguvad vabalt.Icon_cool

RE: W126 500 SEL, 1986 - Ester - Ester - 07-12-2011 08:44 PM

Eile sai SEL talve eel pessu ja vahatamisele viidud. Täna sai tagasi päris kenakese ;)

[Pilt: 72376-IMG_0518.jpg]

...hetk hiljem siis juba ka "teki" alla ja tuttu :D

[Pilt: 73246-IMG_0524.jpg]

Korra õuel kindlasti veel liigutada tuleb, kui oma talvekorterisse üle saab viidud.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 06-04-2012 10:37 AM

Kevadel sulab lume alt välja igasuguseid asju. Meite SEL kah...Rolleyes

Tegelikult pole SEL sel talvel lund tundnudki. Alles kevadel sai küüned lumiseks.Icon_razz

Mis mind tõsiselt hämmastas - ma olen pea kuu aega vähehaaval nokkinud esipidurite kallal. Enne seda oli auto kolm kuud seisnud katte all külmas varjualuses. Paar korda oli uksi avatud (ehk keskluku pump oli voolu tarbinud). Pidurite nokkimise ajal käis raadio (ega viimases otsas väga käia tahtnudConfused) ja põles vahelduva eduga laetuli.

Kuidagi jäi kogu aeg aku laadima panemata. Kui jõudis asi proovisõiduks vajaliku käivitamiseni, meenus mulle, et laadija on endiselt riiulis.Eusa_wall
Aga...

SEL käivitus esimesest pöördest. Sõna otseses mõttes – voolupuudusest flegmaatiline starter ei jõudnud veel kiirust üles võttagi, kui mootor juba turtsatas ja silindrid ükshaaval elule ärkasid...Ninja See oli meeldiv üllatus.
Üleüldse on varju all seismine selle auto mootorile hästi mõjunud.

Proovisõit oli meeldiv kogemus pidurite poolest – ei mingit vibrat. Teisest küljest – esipiduritesse jäid vanast vaid suppordi kestad, kulumisandurid ja kaks korralikumat silindrit. Kõik muu läks vahetusse.

Meeletu vibra põhjuseks olid väga ebaühtlaselt kulunud kettad ja kinnijäänud kolb. Ja see ikka oli kinni – lahti pressimiseks oli vaja kõvasti jõudu piduripedaalile rakendada. Suisa nii palju, et väänasin kõveraks teist kolbi kinnihoidva pitskruvi ja tõmbasin pooleks esimeses lähenduses kolvile 5-millimeetrisest keermevardast ja paarist latitükist tehtud tõkise. Alles traktorile mõeldud 18-millisest keermelatist tehtud U-kammits oli piisav vastane. Kusjuures naljaks oli see, et põhjust kinniolemisele nagu ei olnudki – kolb oli randita ja puhas, support viisakas, tihendid pundumata. Aga kinni see oli.

Peale vahetust hakkas kõik käima kenasti näpu jõul. Nii, nagu peab.

Praegu pidavat sõites olema täitsa auto tunne. Veereb vabalt ja pidurdab sujuvalt. Ma ise ei ole pikemale ringile pääsenud ja arvestades praegusi ilmasid, vist ka ei jõua lähiajal.

Seismisega on natuke flegmaatiliseks jäänud kliimaseade – kliimaautomaat tahab kangesti kuuma teha. Ventilaator käivitub täisvõimsusel ja soojaklapp on täiesti lahti. Praeguste ilmadega kütab sauna tuppa kümnekonna minutiga.
Õnneks rahuneb mõnekordse paneelinuppude klõpsimisega maha ja siis toimetab endiselt märkamatult edasi.
Ilmselt on kusagil mingi kontakt nigel.

Küll aga ei ole varju all seismine muutnud paremaks suunatulede käitumist. Eusa_think Endiselt plingivad topeltkiirusega ja kasutamine süütab pirni märgutule.

Kus on tagatulede maanduspunktid? Mul on kuri kahtlus, et tagatulede kereühendusega ei ole kõik korras…

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - siimruz - 06-04-2012 10:59 AM

Ma oma jaol ka nende esimeste kolbidega nägin kurja vaeva et liikuma saada. Samamoodi nagu roostes polnud aga lihtsalt kinni. Aga kui liikuma sain määrisin ja liigutasin edasi tagasi palju kordi. Panin uued klotsid ja siiani väga hästi toiminud. Mina pole peale seda vibrat rohkem tundnud. Kuid ülevaataja ütles et ühes esimeses kettas nagu oleks ikkagi imeväike vibra sees. Ju see sai siis ikka veits kuuma kui mul selle kolvi kinni tõmbas. Aga eks näeb kui hulluks läheb hakkan ka uusi kettaid jahtima.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Ester - 06-04-2012 11:31 AM

(06-04-2012 10:37 AM)v6sa Kirjutas:  ...

Seismisega on natuke flegmaatiliseks jäänud kliimaseade – kliimaautomaat tahab kangesti kuuma teha. Ventilaator käivitub täisvõimsusel ja soojaklapp on täiesti lahti. Praeguste ilmadega kütab sauna tuppa kümnekonna minutiga.
Õnneks rahuneb mõnekordse paneelinuppude klõpsimisega maha ja siis toimetab endiselt märkamatult edasi.
Ilmselt on kusagil mingi kontakt nigel.

...

Sauna tunne oli esimesel sõidul, teisel korral rahunes tagasiteel maha ning kolmandal sõidul kliima töötamise peale enam ei mõelnud enam , kuna toimis juba ideaalselt ;)

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 29-05-2012 09:57 PM

Üldiselt on elu lill. Sõidab, keerab, pidurdab (seda viimast ikka sigahästi). Ainult külma ei taha teha...

Käisin ülekuulamisel - süüdlane on tuvastatud ja ootab mahalaskmist.

Kas kellegi vedeleb kliimaradikast kuivatisse minevat voolikut?

Pildil on numbri 769 all (kood A1268304915):
[Pilt: 57384-kliima.jpg]

Silber näitab, et tegu on juhtmega, mis maksab 30 euri ja mille laoseis on ootuspäraselt 0...

Ilmselt lähen küll lihtsama vastupanu teed ja lasen Dunlopi poistel uue teha - seni on nende teenus oluliselt odavam tulnud.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - janek126 - 29-05-2012 11:09 PM

(29-05-2012 09:57 PM)v6sa Kirjutas:  Üldiselt on elu lill. Sõidab, keerab, pidurdab (seda viimast ikka sigahästi). Ainult külma ei taha teha...

Käisin ülekuulamisel - süüdlane on tuvastatud ja ootab mahalaskmist.

Kas kellegi vedeleb kliimaradikast kuivatisse minevat voolikut?

Pildil on numbri 769 all (kood A1268304915):
[Pilt: 57384-kliima.jpg]

Silber näitab, et tegu on juhtmega, mis maksab 30 euri ja mille laoseis on ootuspäraselt 0...

Ilmselt lähen küll lihtsama vastupanu teed ja lasen Dunlopi poistel uue teha - seni on nende teenus oluliselt odavam tulnud.

Midagi "uut" UnibrowUnibrow
Minu liikuril see ka uus tehtud ca 2a tagasi.
Filtrist radikasse tulev voolik siis.
Krooni aeg karjusid 500.- selle valmistamise eest.

Edud.
Janek.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Heinar - 30-05-2012 02:17 AM

Ma leidsin sihukese koodi A1268300515 ja maksab seesama juhe 41eur

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 30-05-2012 08:48 AM

(29-05-2012 11:09 PM)janek126 Kirjutas:  ...
Krooni aeg karjusid 500.- selle valmistamise eest.

Dunlopi poisid? Krt, see teeb 35 euriParanoid Siis tuleb juba odavam originaalist tellida - saab raudselt õige.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Ester - 30-05-2012 09:40 PM

Täna sai SELlile suvepapud alla pandud. Abistava käe andis ka vanem võsuke … seda rattapoltide lahti keeramisel. Täitsa hakkama sai ;) :

Abiline hoos

Rattavahetuse järgsele testsõidul sain gepsiga mõõtes veaks nn sajaga sõites ca 4 km rohkem, ehk siis gepsu näit 95,6.

Aga mõnus oli taas sõita. Igapäevase turboga ikka võrrelda ei sa ega tahagi...

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - herki - 30-05-2012 10:12 PM

(30-05-2012 09:40 PM)Ester Kirjutas:  Täna sai SELlile suvepapud alla pandud. Abistava käe andis ka vanem võsuke … seda rattapoltide lahti keeramisel. Täitsa hakkama sai ;) :

Tubli!
Näen, et tööohutus on teie peres kõrges hinnas. Aga kas selle kiivriga te veidi liiale ei läinud?
Saan aru, et kaitseprillid, turvasaapad, tulekindel ülikond on antud töö juurres igati asjakohased, aga kiiver tundub veidi liiastEusa_think

Või oli tegu ekspress rehvivahetajaga, kes tuli madallennul rattaga kohale, viskas kiirent rattad ümber ja läinud ta oligi:)

Herki

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Ester - 31-05-2012 07:30 AM

(30-05-2012 10:12 PM)herki Kirjutas:  
(30-05-2012 09:40 PM)Ester Kirjutas:  Täna sai SELlile suvepapud alla pandud. Abistava käe andis ka vanem võsuke … seda rattapoltide lahti keeramisel. Täitsa hakkama sai ;) :

Tubli!
Näen, et tööohutus on teie peres kõrges hinnas. Aga kas selle kiivriga te veidi liiale ei läinud?
Saan aru, et kaitseprillid, turvasaapad, tulekindel ülikond on antud töö juurres igati asjakohased, aga kiiver tundub veidi liiastEusa_think

Või oli tegu ekspress rehvivahetajaga, kes tuli madallennul rattaga kohale, viskas kiirent rattad ümber ja läinud ta oligi:)

Herki

Kas just madallennul, kuid jah rattaga preili just vahetult sõitis. Tema liikumisvahend videole ei mahtunud :D

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 31-05-2012 08:27 AM

(30-05-2012 10:12 PM)herki Kirjutas:  ...

Herki

Rattaga jah. Aga selle minekuga ei kiirustanud - rohkem oli vaja autosse pressida (ikka rooli taha)...

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 13-07-2012 09:47 AM

Nunii, nüüd on siis meil kah tühikäiguteema.Eusa_pray

Kõigepealt küsimus:
kas meite SELlil ikka peab olema OVP numbriga 201540845? Paranoid Kui keegi WIitSib vaadata, oleksin tänulik. Kuigi, eks homme jõuan ka ise kaevata... Vihjeks:
WDB1260371A226414

Sümptomid: tühikäik soojalt ~1500 rpm, ABSi tuli põleb (ja rattad lohisevad pidurdamisel päris kergelt - remont tegi imet).

Tehtud: mõõdetud hää laadimispinge aku klemmidel (14,3 V), OVP üle joodetud ja tõdetud igat pidi ontlikuks (särtsu tundva tegelase poolt), kaitsmeplokk üle käidud.

On midagi kahe silma vahele jäänud?

Homse vihmapüha auks võtan ilmselt MBorgi ette.

Muidugi on võimalus, et korraga koolesid pritsepea (see on meil niikuinii minekul) ja ABSi plokk, kuid ma ei tahaks seda uskuda - Sakkusõidul oli kõik hästi ja koju sõitma hakates enam mitte...

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 14-07-2012 09:19 AM

(13-07-2012 09:47 AM)v6sa Kirjutas:  ...
Kõigepealt küsimus:
kas meite SELlil ikka peab olema OVP numbriga 201540845? Paranoid
...

Nii, EPC annabki sellise numbri. Seega, kala on endiselt ujuvil.

Tõsi, ABS enam ei streigi ja tühikäigupööre on 1 krpm. Ikkagi palju...
Paha on see, et sai "korda" iseenesest. Lihtsalt peale järjekordset käivitust kustus kombekohaselt, samas langesid ka pöörded...

Ei meeldi mulle "iseparanevad" vead - need tulevad alati tagasi...Eusa_wall

Eks hakkame siis tükke üle mõõtma.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - siimruz - 14-07-2012 09:44 AM

Terv.

Kuidagi tuttav tunne. Minu kuus on küll rida mootoriga aga aegajalt teeb sama pulli. Et pöörded jäävad kusagil 1000 ja 1500 vahele ja siis vajuvad tagasi normi. Minul ta ABS pole põlema pannud. Ise süüdistan lihtsalt seda kulunud K-jeti, kus mingi lõtku tõttu hakkab midagi segast panema. Kui nüüd mäletan siis sama pulli tegi ka mu kunagine 124, kuid seal ilmnesid need vimkad alati siis kui oli akuga minge tohutu pinge muutus toimunud. Aga üldiselt on ta jah ebamugav, kui on veel suurem ja jõulisem mootor lihtsalt hakkab masinat lükkama. See minu rida kuus, seda jõuab pidurga veel taltsutada. Aga V8 vist veits raskem. Mina olen omal muidugi seda täheldanud et kui põõrded kõrgel ja panen siis kas R või D siis mingi paari sekundi pärast tõmbab pöörded jälle alla tagasi. Tundub nagu kuidagi vaakumiga seotud see tühikäik ja kastiga ka. Aga jah ma pole süviti viitsind uurida, kuna teeb seda harva ja no minu jaoks pole see veel häirivaks saanud. Kütuse kulu ok ja käivitused ka

Tervitades Siim

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - hents99 - 14-07-2012 10:21 AM

1500rpm on tühikäigu relee sümptom. Kuigi OVP mõjutab ka sedasama.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 16-07-2012 03:04 PM

Idarindel muutusteta... Pööre 1,5 krpm, ABSi tuli põleb...Retard

Pistikud-voolikud on OK.
Drosselklapi asendiandur on OK.
ÜPR kaitsmel on kenasti pardapinge peal.

Releed on üsna viisaka väljanägemisega, paar kahtlast kohta said üle joodetud...Paranoid

Oodatud tulemust ei ole. Aga see-eest on hulk pistikuid puhastatud-õlitatud, mõni voolik paremini kinnitatud ja tõdetud, et USA skeemid päris hästi "kodumaise" (Euroopa, siis) isendiga kokku ei käi...

On kellelgi jagada Euroopa II gen 126 V-mootori kohta käivat elektriskeemi? Mind huvitab esmalt ÜPR ja sealt edasi pritse.

Nett pakub rõõmsalt USA mudeleid, kuid siin näikse erinevusi olevat. Eriti rohkelt tuleb otsingust California-editionit ("Check engine" tuli jms. lisad)...

Kui kellelgi Tallinna kandis vedeleb riiulis toimiv ÜPR numbriga 2015400845, siis tahaks proovida. Iseloomude sobivuse korral on võimalik pikemaajaline suhe...

Kuigi ka minu oma näikse korras olevat, tahaks lihtsaima vea välistada.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Laur - 16-07-2012 03:06 PM

ÜP relee voolud tulevad ja lähevad, siis võib vist välistada selle võimaluse, et relee toidet lihtsalt ei tule?
Mõni kehv mass???

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Rolz - 16-07-2012 03:36 PM

Mis nägu "õhukulumõõtja" potentsiomeetri rajad on? Keera see korraks maha ja vaata sisse, kui grafiit kulunud ja hõbe paistab, siis on "olukord".

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 16-07-2012 03:48 PM

(16-07-2012 03:06 PM)Laur Kirjutas:  ÜP relee voolud tulevad ja lähevad, siis võib vist välistada selle võimaluse, et relee toidet lihtsalt ei tule?
Mõni kehv mass???

Massiprobleem on usutav. Oleks hea teada, kust neid pruune juhtmeid veel leida...Icon_rolleyes Pritseämblikule kinnituva lasin korraks lahti, seal midagi puhastada ei olnud - kena ja klaar kõik.

On veel mõni "üldmass" kapoti all, mida tasuks puhastada? Keskkonsoolis olev sai paar aastat tagasi üle käidud, see oli ka ootamatult kena...

Lingin siia ka ühe teksti , mis KE-Jetronicu (ehk CIS-E) tööd ja veaotsingut Londoni murrakus kirjeldab...
Siit saab elektri kohta meretaguseid skeeme . Esmapilgul tundub, et meil juhtmed päris nii ei jookse...

(16-07-2012 03:36 PM)Rolz Kirjutas:  Mis nägu "õhukulumõõtja" potentsiomeetri rajad on? Keera see korraks maha ja vaata sisse, kui grafiit kulunud ja hõbe paistab, siis on "olukord".

Hm, seda peab kindlasti kaema. Kuigi hetkel see ilmselt ei kala - 1,5 krpm ja põlev ABS-i tuli vihjavad nagu süsteemi taandarengule (kogu elekter on maas ja kapoti all K-Jet)...

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Rolz - 16-07-2012 05:18 PM

Kas sellel oli ASR ka?
JA kas külmkäivituse korral mängib pöördega korrektselt?
Kas külmkäivituse korral tuleb lisapihusti järgi?
Siis peaks selle töö ka maas olema...

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 16-07-2012 09:21 PM

ASR ei ole. P88rded on k6rged kogu aeg.

ECU klemmile 1 peaks tulema pinge YPR pealt. Aga ei tule... Ilmselt juhe (v6i pistik).

Releed ja kontrollerid (teinekord hea v6tta):
KD 0025453305
Kliima 0025451805
Tyhik2ik 0045451032
ABS 0055455132, Bosch 0265101020 (085), sn 36444620E
Pysikiirus 0035450932

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - hents99 - 16-07-2012 10:31 PM

Kui "kurja" kutsika omal liikuma saan, siis võiks su juurest läbi sõita ja releesi proovida, mul peaks kõiki omajagu olema. Kahjuks me ei trehva kuidagi Eusa_doh

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 18-07-2012 08:31 PM

Nii, tänu gurudele olen jälle targem.

Selles jamas on süüdi ÜPR.Puke 9-klemmilise releega (Kiirliftilt näpatu) on ABS OK, kuid tühikäik endiselt kõrge. Sillatud klemmidega on tühikäik OK ja ABS tuksis. Nojah, ega sillaga ei julge tegelikult sõita ka - ega see ÜPR päris asjata selles skeemis ikka ei ole...

Tunnistan üles, et tegelikult on loll loll olla...Retard Olen kaks päeva vahelduva eduga otsinud juhtmeid ÜPR ja arvatava ECU vahel. Aga tulemüüril on hoopis ABS kontroller. Pritse oma elab kindalaeka all...Eusa_wall

Sinna (nagu ka mujale, kui sild peale panna), jõuab vool kenasti.

Seega, nüüd pean korras ÜPR leidma. On kellegi, numbriga 2015400845?

Uus maksab 59 eurot, loodan siitkaudu vähe odavamalt saada...Eusa_think

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Laur - 18-07-2012 11:13 PM

Too vana näha

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 20-07-2012 11:45 AM

Siinkohal täname kõiki kaasaelajaid ja kuulutame avalikult, et enne teleka laialilammutamist tasub veenduda juhtme seinasolekus...Retard

Toimiva ÜPR paigaldamise järel hakkas kõik toimima nii, nagu seni harjunud oleme: ABS ei lase rattaid lohisema, tühikäik on 600+ ja mootor reageerib gaasipedaalile adekvaatselt.

Seega võtke õppust: kui KE-Jeti tühikäik on 1500 ja ABSi tuli põleb, kontrollige esmalt ÜPR korrasolekut.Ninja

Ning tühikäiku mõjutavad need asjad.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 10-08-2012 02:21 PM

Vahepeal õnnestus mõne päeva isegi sõita suuremate probleemideta. Aga ei aita midagi, vanus painab...

Ühel õhtul teatas lasteaias üks möödajalutav tirts, et auto olevat loigu teinud. Nagu nende kutsikaski.

Oli loik jah, kenasti rohekassinist vedelikku.

Nivoosüsteemi rõhutoru lekib. Korroloom on märatsenud sedavõrd, et tuleb vahetada...

Kui kellegi just korralikku ei juhtu kuuriseinal olema...Icon_rolleyes

Tegelikult huvitaks mind, kas kellelegi on ette sattunud sellesinase toru pikkus. Lihtne on minna Hüdroskandi ja paluda kodanikel teha xxxx mm pikk toru, milell on vot need otsad. Palju tüütum on seda toru üritada enam-vähem elusalt liikumisvõimelise auto alt kätte saada, et pikkust mõõta...

Vaatasin üsna pikalt kõhualust ja mõtisklesin, et kuna mahtu süsteemil (ehk pumba tootlikkust) ju peaaegu ei ole, siis võiks katsetada 3mm rõhuvoolikut sobivate otstega. See kindlasti ei roosteta ja paigaldamine on kuurort terastoru väänamise kõrval...

Aga vaatame, mida järgmine nädal toob. Originaaltoru hind on 99 eurot ja tarneaeg 4 päeva. Pildi positsioon 17...
[Pilt: 55659-126Nivoo.jpg]

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - m20b20 - 11-08-2012 06:33 PM

Enda punnil panin tagumiste amortide rauast hüdro toru asemele tavalise vasest toru. 6mm. sisemine mõõt vist oli 1mm väiksem kui originaalil aga toimis ja kestab uuel omanikul siiani. Otsad lasin vanad lüüa ja 5 €.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Werewolf - 11-08-2012 09:49 PM

Ma ise soovitax ka lihtsalt 6mm vasktoru kasutada (piduritel 5mm) ja sellele vajalikud otsad muretseda või vanu kasutada. Toru pikkuse saab kõhu alt nööri abil mõõtes kätte. Ja et vanad otsikud võivad üsna kinni roostetanud olla, ei soovita sinna lehtvõtmega kallale minna vaid kasutada torude jaox mõeldud lahtist silmusvõtit või toru otsiku juurest ära lõigata ja padrunvõtmega otsik lahti keerata.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Laur - 11-08-2012 11:12 PM

gaasipõleti teeb sellises kohas imet. Eriti muidugi bensiinipaagi ümbruses UZI

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Ester - 12-08-2012 10:12 AM

(11-08-2012 11:12 PM)Laur Kirjutas:  gaasipõleti teeb sellises kohas imet. Eriti muidugi bensiinipaagi ümbruses UZI

Eesti kütuse põlevaid omadusi arvestades pole see ju eriti ohtlik ettevõtmine Icon_lol

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 13-08-2012 09:11 AM

(11-08-2012 09:49 PM)Werewolf Kirjutas:  Ma ise soovitax ka lihtsalt 6mm vasktoru kasutada (piduritel 5mm) ja sellele vajalikud otsad muretseda või vanu kasutada. Toru pikkuse saab kõhu alt nööri abil mõõtes kätte. Ja et vanad otsikud võivad üsna kinni roostetanud olla, ei soovita sinna lehtvõtmega kallale minna vaid kasutada torude jaox mõeldud lahtist silmusvõtit või toru otsiku juurest ära lõigata ja padrunvõtmega otsik lahti keerata.

Eks ma hinna järgi vaatan, kumb odavam tuleb. S123le igatahes tuli survevoolik koos otstega 2x odavam, kui sama kogus vasktoru. Ning paigaldus oli täielik kuurortEusa_dance

Toru ümberthaaravate võtmetega ikkaNinja. Tavaliste lehtedega ei tee ühe meie talve (ja siin "libeduse tõrjeks" kasutatava solgi üleeelanud auto juures midagi muud, kui keerad kandid mahaCrybaby.

Korra juba ujutasin roosteemaldusega, teist korda teen veel. Las marineerib.Eusa_pray

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 16-09-2014 10:20 AM

Kaks aastat ja üks kuu hiljem sai auto taas sõiduloa.Eusa_angel

Vahetatud said kardaani tagumine leevendusmuhv, tagaõõtsad, seisupiduritrossid ratastesse, nivootorud tagaosas ja pooles pikkuses ka kõhu alt, kummivooliku vastu kütusetrassi sillapealne osa. Likvdeeritud hulk roostepesi auto seeliku alt ja nii mõnigi tükk värske värvi.

Kogu tralli tulemusena pidin modifitseerima kütuse tagasivoolu , kuna mingine jama otsustas ummistada kütuse tagasivoolu. Täis paagist ei kostu midagi, kuid hommikul "õpilastule valgel" ülevaatusele veeredes oli mõnes kiiremas kurvis kerget solinat selja tagant kuulda. Kui oskasid kuulata...

Samuti on ära surnud nivoopaunad ja üks tagaamort ei rõõmustanud ka lammutamise üle ning otsustas lekkima asuda.

Janekult vastutavale hoiule võetud vedrupaaridest alla saanud 380 mm pikkune paar on liiga kõrge ja jäik, mistõttu on SEL praegu ebaväärikalt ninuli.Eusa_doh Peale kardulavõtmist teeme katset 370 mm vedrudega - ehk saabki hea. Selleks ajaks on vast nivoopaunad ka kohale jõudnud.

Üle mitme aasta taas kuuega sõites sai vahepeal juba kaduma kippunud mott oluliselt täiendust - SELlist autot lihtsalt peab elus hoidma.Ninja

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Ester - 18-09-2014 10:17 PM

Kaua polnud vaja mõelda, kui ÜV tehtud, siis SELi rooli ja kruiisima. Paari päevaga ~300 km läbitud ja kommenteerida ei saa ega oska ja vist ei peagi...

Tunne, mis mind pärast seda lühikest reisi valdas oli ülimpositiivne ning ainus kurb hetk, mis peale tuli, oli see, et päikseline - kullaline sügisreis otsa sai.

... tähelepanu tuleb küll pöörata peale eelmise postituse loetule ka tagapiduritele. Pika reisi lõpuks oli üks va soojakesevõitu, teine aga kahjuks veidi veel "soojem".

Jäädvustus reisist ka :)
[attachment=5912]

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 25-03-2015 04:04 PM

Talvesaastast küürituna:
[Pilt: 97787-IMG_1078.JPG]

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 18-04-2016 12:52 PM

Kae kurja, terve aasta juba möödas...

Alustasime suvehooaega odonäidult 380 000 (sõna otseses mõttes keeras selle nullirea ette prooviringi alguses).

Sõidab küllEusa_angel

Perenaine vast paneb hiljem mõne pildi talvetolmusest autost ka.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Ester - 11-06-2016 03:05 PM

Hiline pilt tuli Icon_rolleyes
Tõeline hooajaalguse sõit algab täna, mille puhul sai SELlilt talvine kultuurkiht maha pestud ning paar klippi ka tehtud.
Nagu minule kohane, oli abilised ka olemas ... seekord 4jalgne ;)

Nüüd võib kohe-kohe simmanile sõita ja igatpidi reisi nautidaNod

[Pilt: 44888-Kasperiga.jpg]

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 02-08-2016 11:22 AM

Minu silmarõõmudEusa_angel
[Pilt: 84958-PesuP2ev.jpg]

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Ester - 04-08-2016 07:36 PM

(02-08-2016 11:22 AM)v6sa Kirjutas:  Minu silmarõõmudEusa_angel
[Pilt: 84958-PesuP2ev.jpg]

... see parempoole oblikas kaasa arvatud või ...Unibrow

Seekord alles pesu, kuid siiski ikka ja alati puhas. Viimase kahe sõiduga on SEL-i saanud neli korda pesta. Ja võin veelgi. Muud minu mõistus ei võta, kui ikka jätkuvalt oma 30 aastase SEL-iga naudinguga sõita või teda pesta ning imetleda.
Ta on selle oma juubeli saabumisel täiega ära teeninud Nod

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - nostromo - 04-08-2016 07:41 PM

Läigib nagu prillikiviEusa_angel

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Ester - 16-11-2016 07:51 PM

Ka selle-aastane ÜV sai veel viimasel viinakuu päeval kobinata läbitud.

Liiga vara sai tehtud, peale seda tuli ka see va valge ollus maha :D

Arvestades siis hetke ilmaolusid, siis talvepuhkus sai alustatud katte all oma varjualuses. Nüüd kasutan neid ühe ja poolehabusejõulisi, kes kaarikut ja rege veavad :)

... kui aga veidi uskuda neid ilmatarkasid, siis ehk saab SEL veel see aasta välja toodud ;)

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 10-12-2019 05:22 PM

Sel aastal jäi ülevaatus suisa talverehvide aega. Kordusülevaatus, kui täpne olla. Teemaks klassikaliselt seisupidur. Ei pidanud piisavalt.

Aga viis-kuus kanti rattast juurde, kõhualune trossitasandi ka uuesti maagikänkrast liigendiks ja olid asjad täitsa nõuetekohased.

Ning mida aasta edasi, seda rohkem ma SELle autoga sõitmist naudin. Kütust õnneks veel müüakse. Ja 98 pole veel solkima ka jõutud hakata.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - k2rpman - 10-12-2019 08:47 PM

Õnneks venes saab veel kütust.
Niiet nõuvörris ;)

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 10-12-2019 11:36 PM

(10-12-2019 08:47 PM)k2rpman Kirjutas:  Õnneks venes saab veel kütust.
....

Wörrit polegi. SEL on kogu meil olemise aja joonud ainult 98-t. Ja sellega seoses on null kütuseprobleemi. Erinevalt neist asjadest, mis ihnsusest varem 95 pealt käisid.

Olles näinud mõne venest "otse toodud bensu" järelmeid, siis ei ole ka see mingi püha vesi mitte, kui seda on korduvalt ümber villitud KST kuhu. Täna on kindlam tankida võimalikult värsket 98 suurest tanklast.

Vene kütus on idasektori inimeste rõõm. Meil siin loodes on sellest vähe kasu.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - väikemees - 11-12-2019 07:26 PM

Mina kuulsin vene kütuse kohta piiriäärsetelt elanikelt palju kriitikat. Nemad eelistasid sõita sinise kütusega, mis on päris Eestis asuvatest tanklatest. See vene kütus solgitakse "edasimüüjate" poolt ära ja iial ei tea mis jama võid sealt saada. Hullemaks muutus olukord peale seda, kui seadusi karmistati.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 12-12-2019 11:00 AM

(11-12-2019 07:26 PM)väikemees Kirjutas:  Mina kuulsin vene kütuse kohta piiriäärsetelt elanikelt palju kriitikat. Nemad eelistasid sõita sinise kütusega, mis on päris Eestis asuvatest tanklatest. See vene kütus solgitakse "edasimüüjate" poolt ära ja iial ei tea mis jama võid sealt saada. Hullemaks muutus olukord peale seda, kui seadusi karmistati.

Seega pole probleem mitte vene kütuses, vaid meie oma inimeste ahnuses ja hooletuses. Millele ma ka vihjasin: mul pole hetkel mingit motti hakata tegelema usaldusväärse allika hankimisega senikaua, kuni tankast saab kasutuskõlblikku kütust vastuvõetava hinna eest. No odavam võiks ju alati olla, aga saame hakkama. Eriti SELle auto puhul tundub kütusekulust rääkimine kohatu...

Teemavälist veel: sinine diisel on sama, mis valge pluss värvaine. No sedapalju on vast parem, et seda igas kioskis ei müüda ja seega kõige leidlikumad (ja aeglasema kaubakäibega) harjuskid seda õnneks solkima ei pääse.

Ja teemasse ka. Kuna kiskus talveks, sai hakatud tegelema seni ootel olnud asjadega. Näiteks tülikalt flegmaatilise kojamehega. Ilmnes, et üks võll on täiesti kinni ja mõistliku wägiwallaga seda avada ei õnnestu. Marineerimine minu kasutuses olevate seni edukalt toimivate leemedega ei ole tulemusi andnud. Luksutusseib ja selle all olev O-rõngas on maha võetud. Kas keegi oskab kinnitada või ümber lükata väidet, et tootmise algusest lõpuni oli kõigil sedaanidel sama kojamees? Teeks varuliigendite hankimise lihtsamaks.

Ühtlasi võib mulle toimivat komplekti varuks pakkuda. Et kui osandamise käigus ikkagi kergsulamist hülss peaks toetamisest hoolimata purunema...

Samuti on mul vaja uut klaasialuse kojameheruumi plastkatte tihendit vastu klaasi. Meie oma oli sedapalju pude, et juba kergel lähenemisel lahkus tööpostilt väikeste tükkidena...

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Ester - 19-02-2020 05:50 PM

Nii varast kui jooksval aastal, pole hooaja algus veel kunagi varem peale hakanud.

Eks seda soodustas vaba päev, ilus ilm ja vajadus reedese väljasõidu tarvis valmis olla.
Polegi nagu varem eriti nagu Uunikute talverallit vaadates SELi tuulutanud saanud, lumi-sool, see aasta on aga selleks igati soodne võimalus Eusa_angel

Samas pean tõdema, et eilse päevase sõidu järgselt GLKga oli väga turvaline ja kodune tunne õhtul istuda Rrohelisse, kelle istme tõstaks küll edasi valgesse.Tänane proovisõit aga SELliga ... oli ära ütlemata mõnus, jätkuvalt. Laevaga teel, missest et astmaatik, tugitoolis rooli keerata...Nod

Tänase ilusa päeva jäädvustus.
[Pilt: 28237-DSC_1406.JPG]

Egs Rrohelist ei saanud siis pesemata jätta, tema ka.
[Pilt: 55594-DSC_1410.JPG]

Valge komandeering kesk-Eestisse lükkab tema pesupäeva edasi Rolleyes

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - nostromo - 19-02-2020 06:02 PM

Eriline värv ja originaalveljed on haruldane nähtusThumbsup

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 20-02-2020 11:46 AM

Kusjuures õige märkus - mõlemad on tiheda kodaraga originaalvelgedel. Me küll ei tea, kas meie omad just säärastel tehasest välja veeresid, aga sarnaseid toona sai.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 22-02-2020 10:18 PM

Täna Suure-Jaanis:
[Pilt: 52783-P2226610.JPG]

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Ester - 23-02-2020 10:13 AM

(22-02-2020 10:18 PM)v6sa Kirjutas:  Täna Suure-Jaanis:

UTR külastanud mersukollektsioon, millest meite SEL pealtvaatajana Rolleyes

Omasugune tõmbab ikka omasugust, Parkides oma SELi eemale vaatlema, reastus aasta vanem SE siiski meie kõrvale. Omasugune tõmbad ikka omasugust Eusa_angel

[Pilt: 57574-DSC_1449.JPG]

Meeldiv taaskohtumine klubilise Tarmo ja Signega ja nende 123 Nod

[Pilt: 57638-DSC_1453.JPG]

What a view Eusa_dance Rolleyes

[Pilt: 89633-DSC_1472.JPG]

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - OnkelMats - 23-02-2020 10:13 AM

Kas auto ja rahvas jäi ikka terveks peale kõvat raputamist? :) Kuidas S klassiga üldse sõita oli? Mõtlesime oma kambaga pikalt ja laialt teiste peale.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Ester - 23-02-2020 10:22 AM

(23-02-2020 10:13 AM)OnkelMats Kirjutas:  Kas auto ja rahvas jäi ikka terveks peale kõvat raputamist? :) Kuidas S klassiga üldse sõita oli? Mõtlesime oma kambaga pikalt ja laialt teiste peale.

Vaatlejana mööda kõvakattega teed sõites ei raputanud üldse Rolleyes

Lõunapausile me aga viimasena startinud SE-d ära oodata ei jõudnudki. Loodame, et siiski jõudis ... küll vähese hilinemisega. Hiljem tulemustes näeme kas lõpetas ralli.

[Pilt: 78927-DSC_1469.JPG]

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - 23-02-2020 11:03 AM

Neile, kes esimest korda seda lühendit näevad: UTR = Uunikute Talveralli. Seekord siis 19.

UTR eelmäng ja ametlik teema. Ametlikku teemasse peaks kunagi ilmuma ka tulemused. Peale seda, kui korraldajad on ära menetlenud ametliku protestimaksu ja tegelnud ka selle taaraga ning saanud tagasiside kuulsalt vanaema kassilt.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - Eile 02:48 PM

Ainult 13 aastat kuluski, et klapikambrikaante autoga kaasa tulnud tihendid ära vahetada.Eusa_shifty

Peale kolmekuulist seismist käivitus teisel katsel ja jäigi tööle. Paagis Olerexi 98, aga pritsepealt torusid avades tuli õige mitmest kõigepealt roostesegust jura ja alles mõne aja pärast klaari bensiini. Samuti tundus bensiin ebameeldivalt hapuka lõhnaga. Ehk juba solgivad ka 98-tCrybaby

Esimesel katse ei oodanud, kuniks pump on rõhu üles löönud, vaid keerasin kohe starterini. Käivitus, kuid suri nälga.

Aga muus osas on kõik endine: tugitooliga maanteelEusa_angel

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - Rolz - Eile 03:04 PM

Vaata, et kambrikaante polte üle ei pinguta, seal oli väga väike moment, äkki 6 Nm?
Keeratakse need üle, kaaned kummi ja siis õli hakkab kenasti kollektorile sattuma.

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - secman - Eile 04:44 PM

Aga muus osas on kõik endine: tugitooliga maanteelEusa_angel
[/quote]

Sõitsin ükspäev SEC-iga ja tabasin end täpselt samalt mõttelt... nagu tugitooliga maanteel Icon_smile

RE: W126 500SEL, 1986 - Ester - v6sa - Eile 05:43 PM

(Eile 03:04 PM)Rolz Kirjutas:  Vaata, et kambrikaante polte üle ei pinguta, seal oli väga väike moment, äkki 6 Nm?
Keeratakse need üle, kaaned kummi ja siis õli hakkab kenasti kollektorile sattuma.

Märkus asjakohane. Parem kaas oli juba kummi tõmmatud. Sai väheke tagasi vajutatud, aga kas piisavalt, eks seda näitab elu.

Mul nii väikest momentvõtit ei ole, ma tegin ühe käe ja 1/4 komplekti T-sabaga püüdes hoida kusagil 10 kandis.Paranoid