Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Üks natukese tõsisem teema - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz Eesti Klubi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Foorum: Liiklus (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Teema: Üks natukese tõsisem teema (/showthread.php?tid=5427)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 13-09-2011

(13-09-2011, 12:53 PM)T6nu Kirjutas: ...
Sa paned ikka räigeid videosi, Võsa..
Jah, ma olen poliitiliselt ebakorrektne ja otsekohene.

Sest see pilt, mis avaneb peale "õnnetust" tekkinud vaikust, kui Su laps Sulle killustunud esiklaasilt pragunenud armatuurile vajudes hägustuvate silmadega otsa vaatab, on ilmselt palju räigem...
Eks need teavad ise, kes on pidanud õnnetuskohal abi andma.

Loodame, et videolt nähtud kogemus jääbki ainsaks.

Muide, see video on siin juba olnud. Aga tänahommikune pilt, kus minust Aespal enne järsku kurvi mööda tuisanud poekotis toimetas nii kolmeaastane tagaistme ees püsti seistes midagi üle esiistme seljatoe seal hällis oleva beebi suunas küünitades, pani seda teemat taas üles kaevama. Minu kiirus oli 55 (navi oli sees), temal silma järgi nii 70+. Asulas, enne järsku pimedat kurvi...Icon_mad Ehk see tädi täitsa süüdimatult ohustas nii enda kui teiste tervist... Sest kurvi ära ta ei mahtunud, poekott vajus lõbusasti vastassuuna äärele välja. Õnneks ei tulnud kedagi vastu...Icon_confused

Ehk panevad need videod ühegi inimese mõtlema oma tegevuse võimalike tagajärgede üle. Meie maanteeameti hambutud plakatid seda ju ei tee.Eusa_doh


RE: Üks natukese tõsisem teema - T6nu - 13-09-2011

Ma saan aru, et selline hoolimatus ajab endast välja. Kuid miks sa pead karistama meid, sellise idioodi pärast. Ma usun et siin foorumis ei ole selliseid jõhkardeid, kes omaenda liha ja luu niiviisi ohtu panevad. Need videod on tõepoolest õõvastavad ning võtavad tuju ära, kuid järgmine kord peata see tädi kinni ja sunni teda telefonist seda videot vaatamaWink


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 14-09-2011

T6nu, elu ongi julm. Kui ei meeldi, ära vaata...

Eks ma jõudumööda seda liiklusohutuskihutustööd ka teen. Tõsi, mitte ajudeta "juhte" peatades (selleks on vastavate oskuste ja õigustega isikud), vaid sobival hetkel ligi astudes ja küsides: "Miks?".... Enamasti saan sõimata - vaba maa ju ikkagi.Retard Toda mõrvarema pole veel olnud juhust kohata... Usun, et ka temal on mitu "head" põhjust,miks oli tookord vältimatu jätta lapsed kinnitamata, mööduda jalus koperdavast (mu kiirus oli juba üle lubatu!) hädapätakast ja läbida kurv kogu tee laiust ära kasutades. Seekord läks õnneks kuid igal nädalal loeme Õhtulehest ahastavaid pealkirju neist, kel ei läinud...

Mul on hea meel, et meie foorumis ei voha avalik verbaalne rullnoklus.Thumbsup Mitte igal pool ei ole see nii. Samas on liiklusohutus meie kõigi asi. Seni, kuni Eesti ühiskond tolereerib ajudeta kihutamist, joobes juhtimist ja elementaarsele turvavarustusele sülitamist, peaks olema meie kõigi asi sobival hetkel küsida: "Miks Sa nii teed?" Ning linkida mõni sobiv video asjakohasesse keskustellu. Nagu eelpool kirjutati: sa võid teha kõik õigesti, kuid siis tuleb jobu...

Ma vabandan, kui mõnel kaunishingel nende videotega ööune ära rikkunud olen. Kuid need videod on osa elust, mida me kõik liikluses osaledes veedame. Ning juhina kõrge ohu allikat valitsedes peame andma endale aru, et meie pisike viga võib maksta väga palju...

Nagu siin videos - ühe juhi ignorantsus ja kiirustamine, vale otsus möödasõiduks ja seejärel oskamatus tekkinud ohuolukorras teha "õige" (siis minu kui inimese vaatenurgast) lõpetab korrapealt elu ja muudab veel enamaid...
Koer pääses eluga...

Kogu sündmusteahela katkestamiseks oleks piisanud vaid külmast närvist - koer jõudis ju mõlema auto eest läbi lipsata... Aga ei, juba vale otsuse teinud juhil oli vaja reageerida veelkord vääralt (jah, ma tean, kui keeruline on rooli mitte keerata, kui alateadvus seda teha käsib), põhjustades edasise vääramatu füüsikaseaduste toimimise.

Me kaldume pidama juhtimisõigust mingiks inimõiguseks, mis peab igaühele tagatud olema. Ma pole sellega nõus - juhtimisõigus on privileeg, millega kaasneb vastutus oma tegevuse eest. Ning seda vastutust ei kasvata muu, kui reaalsete tagajärgede tunnetamine. Nägemisest üksi ei piisa - on vaja ka empaatiavõimet. Seda aga igaühele kahjuks antud ei ole...


RE: Üks natukese tõsisem teema - T6nu - 14-09-2011

Enjoy Võsa:

Mootorrattur ületas kiirust:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zcObGl9zOro[/youtube]

Jäi roolis magama:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GIZStsUlwYo[/youtube]

Ei pannud tähele:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GUeWuhGB-vM[/youtube]

Ei oska sõita:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PL7v6IozYKk&feature=fvwp&NR=1[/youtube]

Puudulikud sõiduoskused:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ujmDmb3S8bk&NR=1&feature=fvwp[/youtube]


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 14-09-2011

(14-09-2011, 12:07 PM)T6nu Kirjutas: Enjoy Võsa:
...

Sa oled minust vääralt aru saanud - ma ei naudi neid videosidCrybaby. Aga ma ei peida ka pead liiva alla probleemi nähes.Eusa_snooty

Sinu toodud videotel ei ole minu silmis mingit kasvatuslikku iseloomu - lihtsalt klipid. Ning pealegi ühise juutuubipõlvkonna hädaga - liiga palju üldist müra ja liiga vähe pointi. Ainus, kust midagi õppida, on too bussile sissesõitmise lõik - püsi omal rajal... Buss oli ilusti äärejoonest paremal.

Politseinike kobakäplus valgest autost möödapõikamisel on aga suisa naeruväärne. Kui siit midagi õppida, siis vast seda, et füüsikaseadusi ei tasu alahinnata. Neil oli kõva 3 sekundit aega, et paremale pöörata. Selle asemel lasid koliseva ABS (või kolises seal miski muu ja auto oligi juba kelguks muutunud - enne pauku oleks nagu kummivilinat kuulda) ja kalanäoga pakiruumi. Samas, võib-olla ongi see sealmaal politsei taktika - kobakäpad sõidetakse teelt...Eusa_whistle

Aga kui keegi neist midagi õpib, on asjast kasu.


RE: Üks natukese tõsisem teema - Werewolf - 14-09-2011

Ma õppisin neist videoist, et ära osta ameerika autot, nendega ei ole võimalik sirgelgi normaalselt liigelda rääkimata kurvidest või möödapõikamisest. Badgrin

Ega need ameerika autod tegelikult nii hullud ka ole, kuid autoga, olgu ta siis ameeriklane, sakslane, jaapanlane või muu, tavapärasest extreemsemaid manöövreid tehes võix ikka mõelda selle juhitavusomadustele, massile ja massi jaotumisele autos. Kui ikka kastikaga, kaubikuga või väikse luukpärakerega pereautoga ringi sõidad, siis ei tasu arvata, et sellega saab sama hästi kurve võtta ja järske möödasõite teha kui madala raskuskeskme ja 50/50 kaalujaotusega sportautoga. Ning ka sportauto juhitavusel on piirid, mida on liigse hulljulguse ja väheste füüsikateadmiste korral lihtne ületada.

Mida ma öelda tahan on, et lisax elementaarsele [kasutage turvavarustust, näidake suunda ja seda aegsasti enne manöövrit, kasutage peegleid, hoidke pikivahet (maanteel 3 sekundit)] õppige ka sujuvalt sõitma.

Kui teete möödasõitu, siis keerake sujuvalt vastassuuna vööndisse ja tagasi, mitte ärge rapsige, kui lisate gaasi või pidurdate, siis samamoodi sujuvalt ja progresseeruvalt, mitte kohe pedaali põhja pressides jne. Uskuge või mitte, aga ka näitex ringraja sõidus pidurdataxe ja lisataxe gaasi progresseeruvalt ning üritataxe kurve võimalikult sujuvalt läbida, kuna igasugune järsem liigutus vähendab rehvide haakumist teega põhjustades ideaalkursilt kõrvalekaldumist ehk kaotatud sekundeid.

Kes end aga päris liikluses veel eriti kindlalt ei tunne, tõmmaku omale mõni simulaator, kus harjutada. Näitex see:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tJfc3yJOx2Y[/youtube]


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 21-12-2011

Tubli, politsei.Eusa_wall
Liiklusjobud saavad tänukaardi
Puudub veel pikk pai riigikassa täitmise eest...Eusa_doh

Peatage maailm, ma tahan maha minna...


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 12-04-2012

Lumi sulab, mätas kuivab...Eusa_drool

Palun, rääkige oma lähedastega (eriti elu avastavate puberteetikutega), et nad saavad kõige rohkem enda hoidmiseks ära teha ISE...

Siis ei pea keegi seda ütlema:

Ema, ma läksin oma sõpradega peole ja mäletan seda, mida sa ütlesid - ärge jooge. Sa palusid seda, sest ma pidin sõitma peale seda. Seega jõin ainult limpsi. Ma olin uhke enda üle, sest järgisin nõu. Vastupidi, kuid sõbrad, ma tegin õige valiku. Kui pidu läbi, läksid kõik auto peale, kuigi nad ei olnud sõiduvalmis. Ma teadsin et mina olen kaine. Ema, ma ei suutnud ette kujutada, mis mind ees ootas ...

Nüüd magan asfaldil ja kuulen, kuidas politseid räägivad ...

Veri on mööda asfalti ja ma püüan kõigest jõust olla nutmata ...

Kuulen arstid ütlevad, et ma ei tule sellest välja ...

Ma olen kindel, et see teine sõber, kes sõitis, ei arvanud, et sõidab nii kiiresti. Lõppude lõpuks, tema oli otsustanud juua ja mina pidin nüüd surema. Miks nad teevad nii ema?!?! Kuigi teavad, et hävitavad elusid. Valu, mida tunnen on nagu oleks mind löödud mitmete nugadega. Ütle õele, et ta ei kardaks ja isale, et ta oleks tugev. Keegi oleks pidanud ütlema sellele sõbrale, et ei tohi juua kui kavatseb sõita. Võib-olla kui tema vanemad oleksid rääkinud selle talle nagu sina mulle, oleksin ma veel elus. Hingamine muutub üha nõrgemaks ja mind hirmutab see ema. Need on minu viimased hetked ja ma olen nii meeleheitel! Tahaksin nii kallistada sind ja öelda sulle kui palju ma armastan sind ...

Ma armastan sind ema ...

Hüvasti ...


Need sõnad kirjutas üks ajakirjanik, kes oli kohal õnnetuspaigal. Tüdruk sosistas enne oma surma need sõnad ja vapustatud ajakirjanik kirjutas need.
Sama ajakirjanik alustas kampaaniat nimetatud teemadega joobes liiklemise vastu


RE: Üks natukese tõsisem teema - taadu - 12-04-2012

***Palun, rääkige oma lähedastega (eriti elu avastavate puberteetikutega), et nad saavad kõige rohkem enda hoidmiseks ära teha ISE... ***

Rääkimine siiski ei anna seda mis sõidustiili eeskuju.

Vaat ei oska ma oma peas lahti mõistata miks Norras ja Rootsis suudavad eesti numbriga masinad täiesti rahumeelselt, ilma tõmblemata, üksteise järel kolonnis sõita kümneid ja ka sadu kilomeetreid (oma kgemused järgides numbreid teel, laeval ja maabudes) aga ... väljudes Tallinna sadamas laevalt meenutab sõidustiil pigem rallisprindi starti.
Ehk oleks enam abi kui kogeda ühtlast sõidumõnu välismaal. Huvitaval kombel ka Saksa kiirteedel sugugi ei tallata lapatsit pidevalt põhja. (jättes välja A U T O D ja võõrad munbrid).
Meil kõigil veel palju õppida, esmalt ka endil!!Eusa_naughty


RE: Üks natukese tõsisem teema - cornah - 12-04-2012

Rootsit ja Norrat ei tasu eeskujuks võtta, sõidan siin iga päev ja see liiklus siin on täiesti haige. Meeletu uimerdamine ja venimine. Imestama paneb veel see, et suunatuld ei kasutata. Oma põntsu paneb kindlasti see, et roolis on sellised inimesed, kes peaks ammu surnud olema.


RE: Üks natukese tõsisem teema - itbilen - 12-04-2012

(12-04-2012, 06:08 PM)cornah Kirjutas: Oma põntsu paneb kindlasti see, et roolis on sellised inimesed, kes peaks ammu surnud olema.

See on karm t6si.Asulateedel niigi 70km/h piiriks ja need pimedad ja koordinatsioonihäiretega rootsi vanurid s6idavad igaks juhuks siis 50ga. Keset teed ja ilma igasuguste märguanneteta.


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 12-04-2012

Mnjah, kui Taadu jutuga saan tegelikult nõustuda, siis viimased kaks avaldust kuuluvad just sellise suhtumise valdkonda, mida ma siin üritan vähehaaval muuta... nagu näha, tööpõldu jätkub.Eusa_wall

Olen ise sõitnud nii Soomes, Inglis- kui Šotimaal, Saksas ja Hiinas, ei ole ma kusagil kohanud sellist õelust ja ärapanemist, kui meie kallil kodumaal. Ning sama "koduseinte toetust" olen isegi märganud. Helsinkis täitsa viisakalt liiklev juht teeb Tallinnas laevalt maha sõites kõik, et olla minust ees. Selleks kõlbab nii vastassuunaline trammitee kui pidev põiklemine ridade vahel. Ei, ega ta mulle ürita ära teha - nii ego ma nüüd ka ei ole. Aga millegipärast peavad kõik olema alati esimesed...

Ainult selleks, et kaheniidilisel esimest patrulliThumbsup nähes mulle jalgu jääda...Puke

Kui sihuke jõuab kabelisse üksi, ei liigu mul ükski närv. Genofond puhastub, liikluses on üks ettearvamatu jobu vähem. Aga kui selline liiklusidioot võtab kaasa süütu inimese, või veel hullem, vigastab kedagi väga raskelt, jäädes ise terveks ja käitudes edaspidi sealjuures süüdimatult (viitan siinkohal kodanik laipsoole), siis ajab sita keema küll. Eriti kahetsusväärne on see, kui selleks ohvriks on laps...Icon_sad


RE: Üks natukese tõsisem teema - väikemees - 12-04-2012

Ma ei tea nüüd kas minna üldise arvamusega kaasa... Viimastel aastatel on liiklus hoopis kuidagi rahulikumaks ja viisakamaks jäänud. Leidub neid üksikuid kellele ei maksa nende elu midagi. Viimati oli see eelmise nädalalõpu ootamatu lumi. Kui kõik sõitsid 70-80-90 vahel(isegi neliveolised) siis mõni idioot arvas ikka et tal on suppervõimed ja tegi möödasõite. Ma eriti küll ei julge, kui 50km/h pealt pidureid vajutada ja rehvid lihtsalt kusagile ei haaku!

Mis on paremaks muutunud. Linnaliiklus on rahulikum, ristmike kinnisõitmisi on vähemaks jäänud. Sõpruse pst. oli üks tasko välimises reas ära "surnud" Tehti korralikult üle ühe vahelelaskmist. Väikese ummiku tekitas hoopis naine kes ei saanud sellest aru, et teda lastakse vahele.
Kõige hullem on olukord valgusfooridega. Seda punast tuld peetakse siiani heleroheliseks. Ühekorra isegi pääsenud sellel aastal avariist väga napilt, sest üks inimene lihtsalt ei suutnud aru saada, miks kõik teised kõrvalreas seisavad ja punase tule taga ootavad.


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 11-05-2012

Keegi kodanik on pannud üles kenasti nii õnnetuse eelse, -aegse kui -järgse materjali.

http://www.youtube.com/watch?v=RkeJAfBQrLw&feature=related

Väike tähelepanematus kaubiku roolis ja valu kui palju...


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 06-10-2012

Ma ei uskunud esmalt oma silmi:
http://www.postimees.ee/997242/riigikohus-juht-peab-soiduki-halva-ilma-korral-vajadusel-peatama/

Tundub, et siiski on kainet mõistust maailmasEusa_angel


RE: Üks natukese tõsisem teema - väikemees - 24-03-2013

Üks C32 AMG jälle mahakantud. Rehve vaadates siis peab jälle tõdema, et kui mõistus ikka ei võta, siis teisiti ei saagi.
http://www.postimees.ee/1179676/galerii-juhtimisoiguseta-noormees-porutas-mercedesega-vastu-puud


RE: Üks natukese tõsisem teema - 92S500 - 24-03-2013

(24-03-2013, 07:59 PM)väikemees Kirjutas: Üks C32 AMG jälle mahakantud. Rehve vaadates siis peab jälle tõdema, et kui mõistus ikka ei võta, siis teisiti ei saagi.
http://www.postimees.ee/1179676/galerii-juhtimisoiguseta-noormees-porutas-mercedesega-vastu-puud
Mis puutub autosse, siis tundub tavaline c320 amg paketiga...või on siis mootor vale, sest kompressori asemel paistab tavaline sisselaske kolle olema...



RE: Üks natukese tõsisem teema - Randar - 25-03-2013

Tean seda kohta kus avarii toimus hästi. Hea pikk sirge kus tuleb lauge S-kurv ja siis taas pikk sirge.
Nende varemete juures ennegi väljasõite olnud.
Paraku on tee seal keskelt kummis ja kerge libedusega pole seal mingi ime kui sõidad enamus aega külg ees.
1. jaanuaril käesoleval aastal just läbisin seda teed ja kuna uusaasta öösel sadas vihma siis oli ikka tegemist, et nina teel hoida. Enamus ajast valgustasid tuled metsa kuna tagumik tahtis vägisi vastassuunas esiotsast mööda sõita.


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 26-03-2013

Ei ole võimalikRetard
http://www.jt.ee/1180946/maos-avarii-teinud-autojuht-esitas-maanteeametile-kahjunoude

"pika staažiga" juhti ei tohiks külmunud sulamisvesi maantee varjuküljel märtsi lõpus küll üllatada.

Süüdimatut idiooti aga küll. Ning mis kõige kurvem - see on JOKK ja päädib edaspidi LS täiendusega stiilis:
liiklejate ohutuse tagamiseks on miinuskraadidel üldiseks kiirusepiirangugs 47 km/h sirgetel ja 23 km/h kurvides, mille raadius on väiksem, kui NNNN meetrit. Viimase lumehelbe sulamiseni Narva kindluse põhjaküljel on keelatud tagurdamine ilma liikluspolitseid reguleeirmiseta.

Eusa_wall


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 10-04-2013

Homsest läheb soojaks...Paranoid

Palun, teeme nii, et keegi ei oleks veidi surnud...

Pidage meeles: teie võimuses juhina on teha nii, et teiste vigade õgvendamiseks jääks ruumi

Kui igaüks liikleb nii, et tema kõrvale mahuvad ka teised liiklema, siis nothing else matters