Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Üks natukese tõsisem teema - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz Eesti Klubi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Foorum: Liiklus (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Teema: Üks natukese tõsisem teema (/showthread.php?tid=5427)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7


Üks natukese tõsisem teema - Hunt - 03-07-2007

Saadeti siis mulle selline asi.....

Tervitus autojuhtidele!
Üks natukese tõsisem teema vahelduseks.

Kuna meie riigis on läbi aegade olnud üheks suureks probleemiks liikluskultuur ning kuna mulle edastati huvitavaid näitlike õppematerjale, siis otsustasin neid ka teistega jagada. Näitlik õppetund ehk paneb mõtlema rohkem kui niisama kuiv teooria. Mind igatahes pani väga sügavalt mõtlema.

http://www.youtube.com/watch?v=DEDjfxzec0Q
http://www.streetrace.autonet.ee/videod/watch/1406
http://www.streetrace.autonet.ee/videod/watch/1407
http://www.streetrace.autonet.ee/videod/watch/1405
http://www.streetrace.autonet.ee/videod/watch/1404
http://www.streetrace.autonet.ee/videod/watch/1403
http://pitsu.klaabu.pri.ee/dontdrink/index.html



Olge lahked ja levitage seda ka oma
tuttavate autojuhtide seas. Mõtleme koos.


RE: Üks natukese tõsisem teema - marko600 - 03-07-2007

väga aktuaalne ja mõtlemapanev teema...aegajalt on kasulik ka korraks mõelda


RE: Üks natukese tõsisem teema - Rash11 - 03-07-2007

ex see elu ole nii jh...


RE: Üks natukese tõsisem teema - LewisCarrol - 17-07-2007

Ise sa võid korralikult liigelda, aga kui mõni m**n sulle sisse sõidab ja autos põled, nagu viimases piltidega teemas kannatad ikkagi SINA!

Jumal hoiab lolle ja joodikuid.

Masendav. . .


RE: Üks natukese tõsisem teema - rauntz - 17-07-2007

Njah karistused on liiga leebed veel ning ega patrulli kohata on ka suht harv võimalus maanteedel...


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 19-07-2007

Järgnev pole vastus Rauntzi postitusele, vaid üldisem mõtisklus...

Turvavöö tagaistmel paned kinni ainult patrulli pärast?
Pimedat kurvi ei lõika ainult patrulli pärast?
Kiirust koolide juures ei ületa ainult vahelejäämise hirmus?
Suvalises kohas üle tee ei kakerda ainult võmmi kartuses?

Aga enese alalhoiuinstinkt? Kaine mõistus? Vastutustunne? Miks mitte nende ajel?

Mitte patrull ei pea liikluses korda looma vaid inimesed peaks ise mõtlema natuke oma ninaotsast kaugemale... Saan aru, et on teatud kogus inimesi, kes on iseseisva mõtlemis- ja analüüsivõime kaotanud ning neid tuleb pika kaikaga peksta, et nad hakkakasid veidigi mõtlema oma tegude võimalikele tagajärgedele.

Minu arvates peaks korduvate rikkumiste korral rakendama täiendkoolitust. Mitte LE või sõidu osas. Neid teavad need "sõidumeistrid" piisavalt, sõita oskavad ehk liigagi hästi. Aga just ülallingitud videode sarnased reaalelusituatsioonid, nende põhjalik analüüs... Kardan, et hulk noori ja vihaseid ei tule selle pealegi, et nende tjuunitud autoront ei suuda alluda mõttejõule, vaid peab järgima füüsikaseadusi...[/align]


RE: Üks natukese tõsisem teema - nustu626 - 01-08-2007

ennem ei mõelda tegudele kui juba hilja on. olen isegi kolm kuud jala. load saan tagasi oktoobris. ja ei süüdista selles kedagi pääle iseenda. leian tglt et see oli isegi hea et kinni peeti. olin lihtsalt hakanud liiga palju ja tihti kiirust ületama. edaspidi ei ürita mitte patrulle vältida vaid liikluseeskirja jälgida. nii et tglt edu kõigile patrullidele, ja et minusuguseid kihutajaid rohkem karistataks...Smile))


RE: Üks natukese tõsisem teema - eDiCk - 01-08-2007

jah mehed. probleem on ainult meie vastutamatuses

mina samuti sõidan üle lubatud piire ja kui vaatan neid pildid ja viideod hakkab midagi peas karjuma et sõidaks normaalselt

aga rooli taga ei istu kui mingi pidu ja joomine toimub


RE: Üks natukese tõsisem teema - indrek - 01-08-2007

Kuulsin kuskilt kuldseid sõnu - "Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata jõuab"


RE: Üks natukese tõsisem teema - rauntz - 02-08-2007

v6sa Kirjutas:Järgnev pole vastus Rauntzi postitusele, vaid üldisem mõtisklus...

Turvavöö tagaistmel paned kinni ainult patrulli pärast?
Pimedat kurvi ei lõika ainult patrulli pärast?
Kiirust koolide juures ei ületa  ainult vahelejäämise hirmus?
Suvalises kohas üle tee ei kakerda ainult võmmi kartuses?

Aga enese alalhoiuinstinkt? Kaine mõistus? Vastutustunne? Miks mitte nende ajel?

Mitte patrull ei pea liikluses korda looma vaid inimesed peaks ise mõtlema natuke oma ninaotsast kaugemale... Saan aru, et on teatud kogus inimesi, kes on iseseisva mõtlemis- ja analüüsivõime kaotanud ning neid tuleb pika kaikaga peksta, et nad hakkakasid veidigi mõtlema oma tegude võimalikele tagajärgedele.

Minu arvates peaks korduvate rikkumiste korral rakendama täiendkoolitust. Mitte LE või sõidu osas. Neid teavad need  "sõidumeistrid" piisavalt, sõita oskavad ehk liigagi hästi. Aga just ülallingitud videode sarnased reaalelusituatsioonid, nende põhjalik analüüs... Kardan, et hulk noori ja vihaseid ei tule selle pealegi, et nende tjuunitud autoront ei suuda alluda mõttejõule, vaid peab järgima füüsikaseadusi...[/align]

Nõus kõigega, kuid... Paraku ei ole autojuhtide hulgas ainult mõtlevaid inimesi vaid ka neid keda ainult piits suudab vähegi taltsutada. Ja nende jaoks oleks siis need patrullid ja möllud. Siis on olemas veel teatud hulk inimesi, kes küll ise ei julge aga kui keegi ees kihutab, siis haagitakse sappa. Nii tekib teinekord lausa kolonn, kes lubatust ca 20-30 km/h kiiremini sõidavad. Ja siis jäävad järgi need vaesed õnnetud, kes ei taha üldisele liiklusvoolule jalgu jääda ja suruvad hambad ristis kaasa, ning need, kellel on selgroogu (oh, oleks neid vaid rohkem), sõidavad siis lubatud kiirusega edasi (või kuni 10km/h kiiremini) ning taluvad jubedat sõelumist, mis neil nina ees pidevalt käib. Näide toodud nädalavahetuse Tartu mnt-lt, mida kasutan kusagil 2 korda kuus kuni vastseliinani. Kui sellest nimekirjast nüüd esimesed ära elimineerida (patrulli poolt nt.), muutuks teoreetiliselt pilt palju paremaks. Loomulikult võiks inimestel endal mõistus peas olla, kuid seda eeldada ju ka päris ei saa. Ise kuulun nende õnnetute hulka, kes lubatud kiirust maanteel ületab kuni 5-15 km/h ning möödasõitudel ohutuse mõttes rohkem. Paha on teinekord lausa vaadata, mis autodega julgevad inimesed üle 100 sõita :flaming:
Patrull on vajalik, see jahutab vähemalt mõneks ajaks ülekuumenenud mõistuse maha...

See oli siis väike õigustus oma eelnenud fraasile...


RE: Üks natukese tõsisem teema - Laur - 02-08-2007

Eriti kurb asjaolu, et sellised täis tainad on meil bussijuhid.
Omast kogemusest: Sõidan veoautoga Sauelt Keila poole, vihma sajab, 500m. enne Keila Statoili, pikk lauge kurv paremale, minu ees 3 sõiduautot kiirus umbes 70km/h minu tagant alustab möödasõitu Samati buss, jõudes minu kõrvale avastab Samati juht, et kurvi tagant tuleb vastu teine veoauto, sõitis mul peegli kõveraks, jäime seisma ja juhil veel ülbust mulle öelda, et ma ei andnud teed talle.
Küsisin, et kuhu sõidad kui ruumi pole, tyyp vastas, et veokas keerutab vihmaga niipalju veetolmu üles, et ei näinud midagi. Ja sedasi "ehku" peale alustab reisijatega buss möödasõitu ja isegi kui oleks möödasõit hästi sujunud oleks see ikkagi mõtetu olnud kuna 500m. pärast pidi buss pöörama Keilasse sisse ja sinna rist oleksime nagunii ühel ajal jõudnud.


RE: Üks natukese tõsisem teema - Truck - 02-08-2007

http://www.livevideo.com/video/F1813D25513949199B5C4A45C81E9515/a-few-drinks-and-bang-.aspx


RE: Üks natukese tõsisem teema - Andres65 - 15-08-2007

Laur Kirjutas:Eriti kurb asjaolu, et sellised täis tainad on meil bussijuhid.
Omast kogemusest: Sõidan veoautoga Sauelt Keila poole, vihma sajab, 500m. enne Keila Statoili, pikk lauge kurv paremale, minu ees 3 sõiduautot kiirus umbes 70km/h minu tagant alustab möödasõitu Samati buss, jõudes minu kõrvale avastab Samati juht, et kurvi tagant tuleb vastu teine veoauto, sõitis mul peegli kõveraks, jäime seisma ja juhil veel ülbust mulle öelda, et ma ei andnud teed talle.
Küsisin, et kuhu sõidad kui ruumi pole, tyyp vastas, et veokas keerutab vihmaga niipalju veetolmu üles, et ei näinud midagi. Ja sedasi "ehku" peale alustab reisijatega buss möödasõitu ja isegi kui oleks möödasõit hästi sujunud oleks see ikkagi mõtetu olnud kuna 500m. pärast pidi buss pöörama Keilasse sisse ja sinna rist oleksime nagunii ühel ajal jõudnud.

Ära nüüd ikka üldista UZI Kui üks loll bussiga teel mingi jama korraldab, siis milles mina süüdi olen. Ka Kalev võib vist end tiba puudutatuna tunda Confusedmash:


RE: Üks natukese tõsisem teema - Laur - 16-08-2007

Minu kirjutis rohkem Samati busside kohta. Selle firma busse näinud enam kui üksk kord täiesti haigeid ja mõtetuid manöövreid tegemas.
Loodan, et sa mitte Samati rooli ei keera.


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 16-08-2007

Omamata mingit ettekujutust bussijuhi igapäevatööst...

Kodanikud kipuvad unustama, et peatusest väljumisel on neil eesõigus vaid asulas. Ma saan aru jõuga pressimisest siis, kui liiklus on pidev ja välja lihtsalt ei saa. Aga kui autodevoos on piisavalt mulke, kuhu vahele kiirendada ja ikka pressitakse jõuga mulle ette nii, et ma pean pidurdama tugevalt (suunatuld näidatakse alles minu ritta jõudmisel:pissed2::pissed2Smile, siis:confusedangry:

Kusjuures minu pidevad küsimused Samati laibavedajatele:"kui suur on trahv juhile liini hilinemise pärast?" peale järjekordset idiootset manöövrit kolmandast reast esimesse pole mulle vastust toonud. Ainult mõminat. Ma ei saa aru, miks peab üle laipade kohale tormama? MIna eelistan kohale jõuda...
Samas, suvel näikse avariide arv väiksem olevat, pole paar nädalat enam kortsus bussi Samati töökoja õuel näinud...

Samati marsades tunnen tõsiselt vajadust rihm kinni tõmmata....

Sry, läks natuke OT ära...


RE: Üks natukese tõsisem teema - Andres65 - 16-08-2007

Laur Kirjutas:Minu kirjutis rohkem Samati busside kohta. Selle firma busse näinud enam kui üksk kord täiesti haigeid ja mõtetuid manöövreid tegemas.
Loodan, et sa mitte Samati rooli ei keera.


Ei ole jah Samati palgal ning Samati juhtide käitumise osas pean Sinuga siinkohal nõustuma.


RE: Üks natukese tõsisem teema - Sulo - 16-08-2007

Mehed......Samatis pole pooltki nii vinged juhid kui on Laulasmaa-Türisalu-Tabasalu-Tallinn liinil kulgevad marsajuhid! Mingetehke üks sõit ja saate tõsise ekstreemelamuse. UZI


RE: Üks natukese tõsisem teema - v6sa - 16-08-2007

Oda, kes seda opereerib? Mauman?

Krt, ära Saku mehi alahinda! Mitte igaüks ei tee Järvel tipptunnil manöövrit kolmandast reast esimesse, inimene uksest välja ja samasse auku kolmandas reas tagasi alla 20 sekundi. Jube oli...


RE: Üks natukese tõsisem teema - mar6us - 17-04-2008

Natuke imelik.

Fooris põles roheline tuli ja seda jala liikujatele ja ühtlasi põles ka roheline sõidukitele, kes sooritavad parempööret. Liikusin üle sebra ja siis üks vennike ülbelt om ML klassi Mercedes-Benz'ga sõitis peaaegu et üle minu varvaste. Kus oli alles tahtmine number üles kirjutada ja menti helistada.

Kahju, et isegi mersutüübid nii käituvad.


RE: Üks natukese tõsisem teema - mar6us - 17-04-2008

"Meie tsivilisatsioon on jõudnud sellisele arenguastmele, et võime kartmatult lasta lennutada end kosmosesse. Võib-olla jõuame kunagi ka niikaugelem et võime kartmatult minna üle tänava."

Vittorio da Sica

Paneb mõtlema või mis ?