Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
K: Viano salongi ventilaator - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: Bussid ja veokid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=113)
+--- Teema: K: Viano salongi ventilaator (/showthread.php?tid=47908)



K: Viano salongi ventilaator - Holari - 17-02-2018

Tere.
Värske Viano omanikuna on tekkinud probleem. Nimelt 08a Viano, automaatse kliimaga, peale ventilaatori käima panemist, töötab ventilaator vahest 1sek, vahest minutit,vahest pikemalt. Hakkab tegema väga kõvasti ulguma, no, nagu Tujurikkujas.
Probleem, ma ei saa aru kas on mootoris või mõnes klapis. Millegipärast tundub,et mootor nagu töötaks, sest ventilaatori kiiruse suurenedes, nagu suruks läbi õhku,aga teeb selle juures valju häält.
Neitst on mootorite probleemid ja vahetus sagedased...on kellelgi mõni idee või sarnase probleemiga tegelenud. Arvuti (Bosch) vigu klappides ei näita.
Äkki mõni hea idee, millest alustada ja kontrollida, lampi ei tahaks lõhkuda

H.


RE: K: Viano salongi ventilaator - Black66 - 17-02-2018

Mootor hakkab ulguma. Mul kah külmemate ilmadega teeb mingi 10sekundi jagu, siis jääb vait.
Vahetus väga hull töö ei ole, youtube'is õpetused olemas.


RE: K: Viano salongi ventilaator - Holari - 17-02-2018

Jah, vahetada pole probleeme, aga kas peale ulguma hakkamist jääb ka puhumine? Mul siis ei puhu.
Kui oleks mootor, oleks ju lihtne


RE: K: Viano salongi ventilaator - Black66 - 17-02-2018

Ulgu tekitavad üldjuhul laagrid. Miks vent ringi ei käi, ei tea.
Võta mootor kogu täiega välja ja anna otse vool peale, saadki teada mis teeb või ei tee.


RE: K: Viano salongi ventilaator - stihl - 17-02-2018

(17-02-2018, 10:33 AM)Holari Kirjutas: Nimelt 08a Viano, automaatse kliimaga, peale ventilaatori käima panemist, töötab ventilaator vahest 1sek, vahest minutit,vahest pikemalt. Hakkab tegema väga kõvasti ulguma, no, nagu Tujurikkujas.

Tegu on pronkspuksi kulumisega mootori sees. Võll on terasest, selle mõõt on näiteks 9,00mm. Puks, aga kulub ära ja ava mõõduks saab ntx 9.2mm.
Ja selle tagajärjel hakkabki võll oma pesas töötamisel vibreerima, mis kõrva jaoks tähendab ulgumist.

Kui miski haruldase autoga tegu, millele seda ventika mootorit saada pole, olen ka neid pronksist pukse vahetanud. Ja asi on vait jäänud. Laagri ja Tihendikeskus on abiks olnud.
10a vana Vianole on ka uusi ventikamootoreid veel vabalt saada ja vahetada on hulka lihtsam, kui teda remontida.

Kui sellele kulunud puksiga ventikamootorile ka süstlaga paar tilka õli sinna puksile õnnestub lasta, siis 2 nädalat on isegi vait. Pärast selle aja möödumist hakkab uuesti kiun uuesti pihta.

.




RE: K: Viano salongi ventilaator - Black66 - 17-02-2018

Jah õige, ventikad ju puksi peal. No igatahes mõte jääb samaks. Mis liigub, see kulub.


RE: K: Viano salongi ventilaator - stihl - 18-02-2018

Vaatasin, ALVADIS ntx on mingid noname ventikad alates 60€.
Osta ära ja lase vahetada; seal vist pole väga vahetki, et tal Hella silt küljes on või mitte; nagunii võib tootja olla sama, kas siis jupp on sildiga sildiga või ilma.

Eriti, kui ta sellist pulli veel ka teeb, et mõnikord üldse ei puhu, siis on harjad ka juba kulunud.

Kui aga su 1980a SL-il sama asi kiunuma hakkab, siis astu läbi, teeme korda. Eusa_dance
Sest seda pole lihtsalt enam mõistliku hinnaga saada.
(just ühel SL-il tegin; ja minuarust näevad kõikide mersude salongiventikad kõik ühtmoodi välja, on ta uunikum SL, W124 või hulka kaasaegsem W639 Vito/Viano...Eusa_doh)

P.. Ja ära unusta neid ilusaid pikki tagatulesid mingi plastikutaastajaga katmast, need on originaalina päris kallid...
.


RE: K: Viano salongi ventilaator - Black66 - 18-02-2018

Ja paljud putkad müüvad Hellat 45-55€. Noname 60€ on puhas röövimine.
Tõsi ta muidugi on, et antud detail ei maksa suurt midagi.


RE: K: Viano salongi ventilaator - Holari - 18-02-2018

Tere.

Tänud kaasamõtlemast, homme vaatan, mis ventilaatoril anaalides toimub.
Mr. Black66 teeb mulle pakkumise ventilaatorile, eks. Kardan, et võib vaja minna

Aga stihl....ma olen küll unistanud űhest klassikust, aga siiani pole mul selleks veel head võimalust avanenud. Kas nimekaim? Aga kindlasti jätan Su soovitused sellekohapealt meelde.

H.