Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Klõbin mootoris - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: Tehniline (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Teema: Klõbin mootoris (/showthread.php?tid=4678)



Klõbin mootoris - indrek - 13-04-2007

Niisiis, juba pikemat aega kummitab mu 3.8 V8 mootoril imelik ja häiriv kõrvalklõbin.

Hääl oleks nagu hüdrotõukur oleks maha surnud, aga samas see ei tule ülevalt, just altpoolt nagu kostaks. Kõige paremini on kuulda, kui juhiukse kõrval seista.

Jah, kardan juba mõleldagi, kui see vändaklõbin on, et mõni saale kolksub ja kui kirelt jaole ei lhe, siis hiljem võib asi veel üsna kurvalt lõppeda. Samas aga kui saaled kulunud on, siis peaks ju õlirõhk ka kohe laksust kadunud olema, aga see on mul vägagi normis.

Mis asi võib veel mootori taktis seda klõbinat teha, kui arvestada, et nookurid ja vänt see pole.

PS! kui palju peab mootorit lahti kiskuma, et vänta kontrollida, kas enamvähem pulkadeni?

Jääks siis asjalikke soovitusi ootama


RE: Klõbin mootoris - Rolz - 14-04-2007

Pakkun ikkagi veel lekkivat väljalaset...


RE: Klõbin mootoris - pfanner - 14-04-2007

Indrek Kirjutas:Niisiis, juba pikemat aega kummitab mu 3.8 V8 mootoril imelik ja häiriv kõrvalklõbin.

Hääl oleks nagu hüdrotõukur oleks maha surnud, aga samas see ei tule ülevalt, just altpoolt nagu kostaks. Kõige paremini on kuulda, kui juhiukse kõrval seista.

Jah, kardan juba mõleldagi, kui see vändaklõbin on, et mõni saale kolksub ja kui kirelt jaole ei lhe, siis hiljem võib asi veel üsna kurvalt lõppeda. Samas aga kui saaled kulunud on, siis peaks ju õlirõhk ka kohe laksust kadunud olema, aga see on mul vägagi normis.

Mis asi võib veel mootori taktis seda klõbinat teha, kui arvestada, et nookurid ja vänt see pole.

PS! kui palju peab mootorit lahti kiskuma, et vänta kontrollida, kas enamvähem pulkadeni?

Jääks siis asjalikke soovitusi ootama

Mul oli samuti algul õrn klõbin mootoris kuigi vähe teine moto.Ja just kuulda oli seda mul maanteel nii 100-ga sõites muidu ei kuulnud miskit.Ja üks päev läks see pisike tiks mul hoopis kolinaks ja korras.Moto maha ja seal siis oli alles avastamist ja hea ,et linnupuuriks ei läinud.Nii ,et kui sul võimalik karteripõhi alt ära keerata siis peaksid sealt ju saama ikka näppida just vända osa.


RE: Klõbin mootoris - indrek - 14-04-2007

Mul just kuulda tühikäigul, sõites ei saa suurt midagi aru


RE: Klõbin mootoris - Laur - 14-04-2007

Vända saale ei klõbise, see selline üsna tume "kolks", klõbinat meenutab loksuv kolvisõrm.
Mine kuula kusagil kanali peal, kas k-kastist ei või kosta ?


RE: Klõbin mootoris - indrek - 19-04-2007

Nii, välistasin lekkiva väljalaske, samuti käimakasti.

Aga hääl ise tuleb kuidagi sealt mootori tagantpoolt ja kõrguse poolest keskpaigast. KAs siis tõesti kolvisõlm, seega siis uued kepsud ja kolvid, mis loksuvad?


RE: Klõbin mootoris - Ermo - 19-04-2007

Indrek Kirjutas:Nii, välistasin lekkiva väljalaske, samuti käimakasti.

Aga hääl ise tuleb kuidagi sealt mootori tagantpoolt ja kõrguse poolest keskpaigast. KAs siis tõesti kolvisõlm, seega siis uued kepsud ja kolvid, mis loksuvad?
Kolvisõrme kolks ei sa tulla nii äkiliselt nagu sinul see tuli ju ja sõrme kõlks on tibake teravama heliga


RE: Klõbin mootoris - indrek - 06-05-2007

Ni, problem leitud, tegu oli surud hüdrotõukuriga, mis nyydseks tutika nuka ja uute tõukuritega lahendatud