Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Sprinteri kahe aku laadimine. - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: Bussid ja veokid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=113)
+--- Teema: Sprinteri kahe aku laadimine. (/showthread.php?tid=44306)



Sprinteri kahe aku laadimine. - MarekV - 12-11-2016

Tervitus!

Kas keegi on kursis 1997 aasta Sprinteri kaheaku laadimis süsteemiga?
Minu teada peaks olema originaal süsteem aga pole kindel.
Mure nimelt selles et varuaku laeb üle ja läheb keema. Samas põhiaku töötab ja kestab normaalselt.
Mõtlesin, et küsin ennem nõu kui lammutama ja avastama lähen.


RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - laf1247 - 12-11-2016

(12-11-2016, 01:01 PM)MarekV Kirjutas: Tervitus!

Kas keegi on kursis 1997 aasta Sprinteri kaheaku laadimis süsteemiga?
Minu teada peaks olema originaal süsteem aga pole kindel.
Mure nimelt selles et varuaku laeb üle ja läheb keema. Samas põhiaku töötab ja kestab normaalselt.
Mõtlesin, et küsin ennem nõu kui lammutama ja avastama lähen.


Aku vigane? Sellele oled mõelnud.



RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - Heinar - 12-11-2016

Laadimispinge normis?


RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - indrek - 12-11-2016

(12-11-2016, 09:01 PM)laf1247 Kirjutas: Aku vigane? Sellele oled mõelnud.

Pakuks ka sama


RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - MarekV - 13-11-2016

Ei tahaks uskuda, et aku viga. Esimene aku pigem läks tuksi selle keemise peale. Panin kasutatud, kuid korras aku selle asemele ja see läks ka mitte kohe esimesel sõidul aga paari päeva jooksul keema. Laadimispinge 14.1-14.5V vahel. Ei tahaks tutika akuga proovida enne kui pole laadimis asjas kindel.


RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - v6sa - 13-11-2016

(13-11-2016, 12:50 AM)MarekV Kirjutas: Ei tahaks uskuda, et aku viga. Esimene aku pigem läks tuksi selle keemise peale. Panin kasutatud, kuid korras aku selle asemele ja see läks ka mitte kohe esimesel sõidul aga paari päeva jooksul keema. Laadimispinge 14.1-14.5V vahel. Ei tahaks tutika akuga proovida enne kui pole laadimis asjas kindel.

Aga Sa diagnostikat ei tahaks teha äraarvamismängu asemel? Mõõta akude klemmipinged seisul, käivitamisel ja nii paar-kolm minutit peale käivitamist.

Kui akud omavahel vahetada, kas keema jääb aku või akukast?


RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - MarekV - 03-12-2016

(13-11-2016, 05:04 PM)v6sa Kirjutas:
(13-11-2016, 12:50 AM)MarekV Kirjutas: Ei tahaks uskuda, et aku viga. Esimene aku pigem läks tuksi selle keemise peale. Panin kasutatud, kuid korras aku selle asemele ja see läks ka mitte kohe esimesel sõidul aga paari päeva jooksul keema. Laadimispinge 14.1-14.5V vahel. Ei tahaks tutika akuga proovida enne kui pole laadimis asjas kindel.

Aga Sa diagnostikat ei tahaks teha äraarvamismängu asemel? Mõõta akude klemmipinged seisul, käivitamisel ja nii paar-kolm minutit peale käivitamist.

Kui akud omavahel vahetada, kas keema jääb aku või akukast?

Niisiis. Täna siis tegin nii, et mõõtsin aku pinget. Käivitamishetkel pingit pinget polnudki kuna sel hetkel ei ole varuaku järgi ühendatud. Ja aku on tuksis nüüdseks nigunii. Kui mootor töötab siis on pinge 14.1-14.6 ja see oli nii kogu ca 1h sõidu vältel.

Kuna kogu see jama on toimunud 1.5a jooksul siis täpselt nüüd enam ei mäleta ega pole päris kindel et uus(kasutatud) lisaaku kohe paari päeva jooksul keema läks nagu ennist kirjutasin. See võis ka kuu paari jooksul juhtuda. Hiljem kui aku oli juba korra keema läinud siis peale seda kees ta iga kord kui mootor töötas. Tookord oli lahendus lihtsalt aku otsad maha võtta ja edasi töötada/sõita.

Käisin küsisin ka akukeskusest nõu. Ja seal härra arvas, et akud on tuksi keeranud pidev laadimine ja mitte tühjnemine. Mis ei ole käivitusakule soodne. Ja just vanu käivitusi akusi ma olen seal kasutanud ju. Mulle tundub see isegi loogiline kuna varuaku taga on lisatuled, salongi lisavalgus, inverter, cb jaam, vilkurid jms kraam mida ma praktiliselt polegi kasutanud. Ja töötava mootoriga tuleb lisavarustuse vool ju nigunii generaatori pealt.

Lõpplahendus sai siis praegu selline, et ostsin lisaakuks nö karavani/paadi vms tarbeks aku mis peaks taluma selliseid tingimusi paremini. Laadimispinge jäi 14.1V peale uue akuga koju sõidu ajal.
Eks viskan aegajalt testri peale ja vaatan mis saab.


RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - v6sa - 03-12-2016

(03-12-2016, 04:28 AM)MarekV Kirjutas: ...
Laadimispinge jäi 14.1V peale uue akuga koju sõidu ajal.
Eks viskan aegajalt testri peale ja vaatan mis saab.

Kus see pinge oli? Põhiaku klemmidel? Abiaku klemmidel? Sigaretisüütajas?

Natuke vähevõitu diiselsõidukile... Aga kui aku jõus püsib, siis pole ju muretsemiseks põhjust.

Ma ei ole veel kuulnud, et üks elus aku pelgast normaalsest laadimispingest keema läheb. Keemine on ikka säärane tõsine mulisemine, mille käigus aku ka rõõmsalt kuumaks läheb...

Aga sulfateerunud/lühises aku läheb küll rõõmsalt keema normaalse pardapinge korral.Nod


RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - MarekV - 03-12-2016

(03-12-2016, 10:34 AM)v6sa Kirjutas:
(03-12-2016, 04:28 AM)MarekV Kirjutas: ...
Laadimispinge jäi 14.1V peale uue akuga koju sõidu ajal.
Eks viskan aegajalt testri peale ja vaatan mis saab.

Kus see pinge oli? Põhiaku klemmidel? Abiaku klemmidel? Sigaretisüütajas?

Natuke vähevõitu diiselsõidukile... Aga kui aku jõus püsib, siis pole ju muretsemiseks põhjust.

Ma ei ole veel kuulnud, et üks elus aku pelgast normaalsest laadimispingest keema läheb. Keemine on ikka säärane tõsine mulisemine, mille käigus aku ka rõõmsalt kuumaks läheb...

Aga sulfateerunud/lühises aku läheb küll rõõmsalt keema normaalse pardapinge korral.Nod

Pinget mõõtsin abiaku klemmidelt.
Alguses ei saanud kohe aru mis susisemine see on. Aga kui juba kogu salong munahaisu täis oli siis panin pildi kokku. Aku kõrvalistuja istme all. Ja vendi toru ei olnud ka küljes.

Aga eks näis mis saab.


RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - stihl - 03-12-2016

Selle pingega läheb ainult siis keema, kui aku juba õhtal.

Mul sõidukal samasugune pinge ja, krt, kuidagi ei saa akut keema...Eusa_think


RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - xcad - 15-09-2017

Kunagi ammuuu oli sama probleem transitiga. 2 akut ei ole hea lahendus sest paratamatult on neil akudel erinevusi ja üks neist läheb läbi. Kahte ei taha osta, ostad ühe ja siis see "parem" läheb läbiEusa_angel
Lõpuks panin 2 akut (3 purki 215ah) järjestikku ja siis kestis aastaid alati ka külmaga oli jõudu.


RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - kaido - 13-04-2019

Tere

Mul oli aku laadimisega sarnane probleem w221 masinal.

Esimest akut laadis 15A ja tagumist 14,3A, mõõdetud sai aku klemmidelt testriga.

Panin uue generaatori, nüüd laeb esimestakut 13,5A ja tagumist 14,3A.

Lihtsal infoks, kui kellegil veel sarnane probleem.

Kaido




RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - meego - 14-04-2019

(13-04-2019, 09:55 PM)kaido Kirjutas: Tere

Mul oli aku laadimisega sarnane probleem w221 masinal.

Esimest akut laadis 15A ja tagumist 14,3A, mõõdetud sai aku klemmidelt testriga.

Panin uue generaatori, nüüd laeb esimestakut 13,5A ja tagumist 14,3A.

Lihtsal infoks, kui kellegil veel sarnane probleem.

Kaido
Ajad vist pinge ja voolu tähised segamini. Või mõõdsidki aku klemmidelt voolu?



RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - kaido - 14-04-2019

Tere

Ikka V jah.

Kaido


RE: Sprinteri kahe aku laadimine. - MarekV - 04-01-2020

Mul on igatahes see 2016 aasta lõpus ostetud tutikas abiaku jälle tuksis. Keema küll ei lähe aga enam voolu ka sees ei hoia. Samas kapoti all olev põhiaku käib truult siiani, mis on kordades vanem.