Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
MB E290 Turbodiisel, Automaat, Jõuga probleemid - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: E-klass (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=106)
+--- Teema: MB E290 Turbodiisel, Automaat, Jõuga probleemid (/showthread.php?tid=28520)



MB E290 Turbodiisel, Automaat, Jõuga probleemid - Tets18 - 08-09-2012

No minul on selline mure, tulin mina Rakverest maale, jätsin auto kaheks päevaks seisma. Hakkan siis kahe päeva pärast autot käivitama kõik nagu ilus ja hea, hakkan sõitma tunnen, et kuidagi liiga hea! Varem oli mul nii et kui kickdowni vajutasid siis poos 3 tuhande juures jõu kinni. Sõitsin mina siis edasi auto käis ikka supper hästi edasi, kõik toimis korralikult varem oli max kiiirus 140 aga nüüd väänasin pillist 200 välja. Jõudu oli ühesõnaga meeletult. Ja erinevus oli ka see veel et sellel mootoril tuleb seda müra väheke salongi siis, mootori müra erinevus oli ka, hääl oli palju mahedam ja vaiksem kui enne. Äkki keegi sai aru mis ma siia kirjutasin, Ühesõnaga on probleem selline et kui külmalt auto tööle panen on jõudu palju aga kui suretan korra välja ja siis uuesti pole jälle jõudu ja poob jälle kickdowniga kinni. Oskab äkki keegi midagi samal teemal kaasa rääkida, muidugi järgmine nädal viskan pillile arvuti ka järgi ja vaatan mis see näitab! Vb on kellegil sama mure olnudSmile Tervitustega Kaur Eusa_angel


RE: MB E290 Turbodiisel, Automaat, Jõuga probleemid - MrKauri - 13-09-2012

Mul tundub olevat sama probleem. 2001a. isend, 3.2 ning samuti, hommikul käima pannes ja sõites laseb pöörded lõpuni ning vahetab käiku alles siis. Hiljem aga, kui mootor juba soe, vahetab käike 2-2,500 juures, üle selle pöörded ei lähe. Seega ei saa kasutada mootori ressursse vastavalt võimalustele.
Kui asjakohast infot saad, ehk jagad.


RE: MB E290 Turbodiisel, Automaat, Jõuga probleemid - Sulo - 14-09-2012

Minu omal sarnane viga ja põhjus peitub leemendavas pumbas ja turbos mis õline on! Peagi remonti.


RE: MB E290 Turbodiisel, Automaat, Jõuga probleemid - v6sa - 14-09-2012

MB hingeelust ei saa sotti muu, kui STARi (ja seda tundva Diagnostiku) abil. Parim hinna-kvaliteedi suhe on Kadrinas, kuid eks neid tarku ole mujal ka.

Meil on diagnostikateema, kust saab hulga soovitusi. Kasutage neid.


RE: MB E290 Turbodiisel, Automaat, Jõuga probleemid - MrKauri - 26-09-2012

Igastahes,
viitsisin end kokku võtta ning autoga teeninduses ära käia. Poleks viivitanud sellega, kui oleks asi olnud kahjustav.
Seega, autol oli vahja vahetada õhukulu lugeja, kuna see on kuludetail. Lihtsalt vajab teatud aja tagant vahetamist. Nüüd asi korras.
Mainin veel seda, et käisin DMG autos. Tunni ajaga oli asi unustatud.



RE: MB E290 Turbodiisel, Automaat, Jõuga probleemid - v6sa - 26-09-2012

(26-09-2012, 12:47 AM)MrKauri Kirjutas: ...
Nüüd asi korras.
Mainin veel seda, et käisin DMG autos. Tunni ajaga oli asi unustatud.

Sõida nüüd mõni nädal. ÕKM viga on selline tore asi, mida müüa ja see aitab veidi alati. Kas aga see tegelik põhjus oli, näitab aeg...

Loodame, et oli ja nüüd saad autot nautida.

Kas DMG autos on STAR või mõni üldine diagnostikaseade?


RE: MB E290 Turbodiisel, Automaat, Jõuga probleemid - kpokyc - 27-09-2012

Huvitav,palju maksis uus osa ja mis firma oma oli?


RE: MB E290 Turbodiisel, Automaat, Jõuga probleemid - MrKauri - 27-09-2012

No, tahaks igastahes loota, et asi sai sellega korda. Kuna ennegi seal käinud, teha lasknud, ei ole kahtlusi.
DMGs, ei oska öelda, aga kuna nad on pühendunud mersudele, eeldan, et ikka vastav diagnostikaseade.

Jupp ise maksis 85€, pluss tund 30€. Firma kohta jään vastuse võlgu.