Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
w126 konditsioneer - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: S-klass (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=107)
+--- Teema: w126 konditsioneer (/showthread.php?tid=27425)



w126 konditsioneer - Blue Chip - 31-05-2012

Kuuel peal olema konditsioneeris gaasiks R12 (mitte R134 nagu tänapäeva autodel). Kas keegi oskab soovitada kohta, kus töökojas Tallinnas sellist gaasi veel sees/müügil võiks olla, tahaks enda omal ära täita? Ilmselt peaks olema tegu mingi külmutusseadmete remondi ja hooldusega tegeleva ettevõttega, kuna vanemates külmutusseadmetes peaks see gaas jätkuvalt kasutuses olema.


RE: w126 konditsioneer - v6sa - 31-05-2012

(31-05-2012, 12:05 PM)Blue Chip Kirjutas: Kuuel peal olema konditsioneeris gaasiks R12 (mitte R134 nagu tänapäeva autodel). Kas keegi oskab soovitada kohta, kus töökojas Tallinnas sellist gaasi veel sees/müügil võiks olla, tahaks enda omal ära täita? Ilmselt peaks olema tegu mingi külmutusseadmete remondi ja hooldusega tegeleva ettevõttega, kuna vanemates külmutusseadmetes peaks see gaas jätkuvalt kasutuses olema.

See sõltub - R12 on ammu keelatud asjade kapis luku taga. Aga siin-seal neid pudeleid veel näikse leiduvat...

Tallinnas mine Õnne tänavale maja number 12 värava taha. Seal toimetab omal vaiksel moel Üllar, kes külmaseadmetest teab palju.

Olud ja välimus on tal natuke kahtlustäratavad ja vahel jääb kuhugi rasvane näpujälg, kuid külmaseadmeid näikse tundvat ja hinnad on talutavad... Ning erinevalt paljudest "kliimahooldajatest" teeb ta enne süsteemi täitmist nii survetesti kui vaakumiga kuivatamise...

Mina omasid olen ikka seal teha lasknud ja seni pole keegi ka selle soovituse peale mulle kallale tulnud.

Helista 5052156 ja uuri asja.

Näiteks meie 1986. aasta SELlil on R134a sees juba ammu.


RE: w126 konditsioneer - Laur - 31-05-2012

R134 jaoks tuli miskit ringi teha olen kusagilt lugenud. Samas olen lugenud ka mingist R12 niiöelda aseainest.. Aga küllap kliimamehed teavad.


RE: w126 konditsioneer - Blue Chip - 04-06-2012

Ma olen ka nagu kuulnud, et R134'ga pidi mingi kamm olema, et tuleb ümber ehitada. V6sa, kas sul on masin juba enne sinu aega uue gaasi peale ümber tehtud, või panid lihtsalt uue gaasi sisse ja toimib?


RE: w126 konditsioneer - v6sa - 04-06-2012

See on kellegi varasem tegu. Meie pole isegi täitma pidanud veel. Aga nüüd on tühi...


RE: w126 konditsioneer - Rolz - 04-06-2012

R134-ga on teine kompressor vajalik + tihendite uus sats.
R12 on ju asendus olemas....


RE: w126 konditsioneer - stihl - 04-06-2012

(04-06-2012, 11:46 AM)Rolz Kirjutas: R12 on ju asendus olemas....

Selle nimi oli vist R409A. Üllaril oli täitsa kuuriall olemas...
Vähemalt Caddillac 1967 kliimasüsteem ärkas ellu, kui sealt läbi libisesin.

[Pilt: IMGP5298.jpg]


Õues +25, toas +14, pole paha, mis...Eusa_drool


(Loomulikult, asi nii lihtne ka ei olnud; töölehakkamisele eelnes kõikide vaakumvoolikute, - klappide ja - lülitite taastamine + kompressori tihendiringi vahetus...aga need asjad olid kõik vanusest)

Kõnealusel w126-el ilmselt ka kusagil mingi leke, kõigepealt mine ja lase see koht üles otsida, siis tee korda ja töötab jälle.
Need vanad gaasid naljalt niisama minema ei "jaluta" kui leket pole; (täitsa võimalik on ntx. see, et California romulast leiad mingi 40a vana saani, paned uue aku peale ja voilà! kont töötab...)

Tänapäeva autosid peab umbes 3 kuni 5 aasta tagant täitma, see on normaalne ja kuulub asja juurde.






RE: w126 konditsioneer - Blue Chip - 05-06-2012

Tänud sisendi eest. Eks tuleb seda kuulsat Üllarit väisata ja vaadata, mis (temperatuuriga) tuuled SECis pärast puhuvad.