Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz Eesti Klubi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Foorum: Vaba teema (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit (/showthread.php?tid=23370)



MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - indrek - 11-06-2011

Tere

Kuna meie garaazis on plaanis natuke ventilatsioonisüsteemi parendada, on selle tarvis vaja võimsamat elektrimootorit.

Minimaalne võimsus võiks olla 7-8 kw, maksimaalne 11 kw ja kindlasti siis kolme faasiline.

Kui kellegil midagi sellist üle vedeleb ja klubile loovutaks oleksime äärmiselt tänulikud. Uut kohe mitte ei taha ostma hakata.

Kui keegi teab kedagi, kellel vedeleb ja oleks mõistliku hinna eest nõus loovutama, siis võib kontakte jagada.


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - Heinar - 11-06-2011

Kas hakkate tuulekanalit tegema või mis ?
Ma olen ka erinevaid vente näinud aga üle 1 kw pole nagu kohanud ja imevad küll.
Pigem kontrollige üle vendi õige pöörlemise suund, kui tegu 3 faasilisega tsentrifugaalvendiga.


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - taaviw126 - 11-06-2011

Sigalates on päris võimasd vendid. Osades on venditoru läbimõõt üle meetri ja otse üles, kuid kui sülitada sinna siis võib julgelt all seista, sest alla ei tule tagasi midagiSmile Võimsust ikka paari kw ringis(täpselt ei mäleta)
[Pilt: 483717_179fb557eb3a6594989b9a55227088ed.jpg]
See on kanala versioon.
Veel üks lahe kanala piltSmile

[Pilt: Cone_poultry_farm_ventilation_fans.jpg]


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - indrek - 12-06-2011

(11-06-2011, 11:07 PM)Heinar Kirjutas: Kas hakkate tuulekanalit tegema või mis ?
Ma olen ka erinevaid vente näinud aga üle 1 kw pole nagu kohanud ja imevad küll.
Pigem kontrollige üle vendi õige pöörlemise suund, kui tegu 3 faasilisega tsentrifugaalvendiga.

Smile Tuulekanalit päris mitte, ehki jah, saaks hakata klubiliste autode aredünaamikat mõõtma. Pigem küll proovime tekitada värvimiseks paremaid tingimusi ja sissepuhke ventilaator ise on olemas. Mul oli ka 4 KW mootor, kuid see jõudis seda venti paarkümmend sekundit liigutada ja seejärel lõi 16 amprise kaitsme välja, olles ise tulikuum.

Selline ventseade nõuam minimaalselt 8 kw mootorit. Ei hakka uut venti ka otsima, kuna need ilge hinnaga.


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - Muhulane - 12-06-2011

Kui neljap. kodu saan,siis vaatan.Mul peaks olema mõned mootorid.


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - hents99 - 12-06-2011

Oleks te varem öelnud. Mul seisis kasutuna tutikas soojusvaheti, mis mõeldud ca 250m2 jaoks. Mõni aeg tagasi sai oma väiksesse garaazi installitud ja isegi mõned torud veetud. Enam aga pole tahtmist seda alla kiskuda, varem oleks aga mõelnud oma panuse andmise peale.


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - punnsilm - 12-06-2011

ja et siis värvimiseks vaja ikka rohkem sisse ja vähem välja. ehk siis kerge ülerõhk.


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - indrek - 12-06-2011

(12-06-2011, 11:41 PM)punnsilm Kirjutas: ja et siis värvimiseks vaja ikka rohkem sisse ja vähem välja. ehk siis kerge ülerõhk.

No ikka ikka, kambri hingeelu täitsa selge, kõik vajalik ka enamvähem olemas, ainult üks mootor veel puudu. Muidugi võiks veel sagedusmuunduri ka saada, aga see maksab rämedalt juba.

Loomulikult ise head kambrit ei ehita, aga sai ka täitsa ilma paar autot üle värvitud ja ka miskit hullu polnud. Kui kamber 30% gi kvaliteeti mul tõstab, siis võib rahule jääda.


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - meego - 13-06-2011

(12-06-2011, 11:53 PM)indrek Kirjutas:
(12-06-2011, 11:41 PM)punnsilm Kirjutas: ja et siis värvimiseks vaja ikka rohkem sisse ja vähem välja. ehk siis kerge ülerõhk.

Muidugi võiks veel sagedusmuunduri ka saada, aga see maksab rämedalt juba.

Üks tuttav just pakkus sagedusmuundurit, uurin, mis hinnaga saaks kui huvi on?


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - indrek - 13-06-2011

(13-06-2011, 09:35 AM)meego Kirjutas:
(12-06-2011, 11:53 PM)indrek Kirjutas:
(12-06-2011, 11:41 PM)punnsilm Kirjutas: ja et siis värvimiseks vaja ikka rohkem sisse ja vähem välja. ehk siis kerge ülerõhk.

Muidugi võiks veel sagedusmuunduri ka saada, aga see maksab rämedalt juba.

Üks tuttav just pakkus sagedusmuundurit, uurin, mis hinnaga saaks kui huvi on?

Uuri ja kolme faasi oma siis


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - Muhulane - 19-06-2011

Mnjaah...ei ole mul nii võimsat mootorit kahjuks.


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - Karl - 19-06-2011

Mootor olemas juba garaazis. Thumbsup


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - indrek - 19-06-2011

Nii mootor olemas jah ja ventikas toimib ja puhub karmilt. Järgmisena oleks vaja 315 ventilatsioonitoru u. 10-15 m. Kellel vedeleb, võiks jagada


RE: MB Klubi vajab võimsat el. mootorit - indrek - 19-06-2011

Paar pilti ka valmimisest:

[Pilt: 68667-laepakett.JPG]

[Pilt: 32368-laepakett1.JPG]