Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
MB E300TurboDiesel W124 '94 - Alkohoolik - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: Klubi liikmete autod (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Teema: MB E300TurboDiesel W124 '94 - Alkohoolik (/showthread.php?tid=22401)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - siimruz - 28-11-2011

Ju spidokas paneb teist tiiru juba, sellest ka probleemid. Kõige lihtsam mine proovi mõnda sama sugust autot, millel muidugi peaks kõik korras olema ja saad ka teada kas on ikka õige. Persedüno järgiSmileSmileSmile


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - Alkohoolik - 29-11-2011

(28-11-2011, 09:13 PM)siimruz Kirjutas: Ju spidokas paneb teist tiiru juba, sellest ka probleemid. Kõige lihtsam mine proovi mõnda sama sugust autot, millel muidugi peaks kõik korras olema ja saad ka teada kas on ikka õige. Persedüno järgiSmileSmileSmile

autoajaloo järgi ja selle hooldus raamatu järgi ei usu et on,

tolle järgi nagu(esimesed aastad) on ca 17k aastas sõidetud

viimane hooldus mis raamatusse kantud on ca 170-180k vist või selle ringis aastal 2003vist
ja eelmine midagi 130k kandis vist aastal '00 vist või selle kandis


edit: kerekohapealt on ka auto nagu uus, põhja alt pole autol mitte midagiviga, ei ütlekski et juba 17 aastat maanteed näinud,
ainuke rooste mis on on sumpa ja need igaratta ülestõstmis kohad ,tungi augud, muud roostet nagu ei ole
sellejärgi muidugi ei saa läbisõitu mõõta aga nii teoreetilises mõttes peaks see 311k õige olema mis praegu ees,

mai hakka vaidlema et õige kah sest kes teab mida enne saksast toomist või enne müüki panemist tehti


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - siimruz - 29-11-2011

Ei neid läbisõite ei saa uskuda. Olen näinud neid saksast tulnud masinaid küll. Mis seest ja väljast nagu uued aga spidol vahib vastu 670000km. Sama oli ka minu passat 1,9 tdi. Tegelik läbisõit oli 500000km. Aga välja nägi nagu uus alles. Ega ta sul muidugi vast miljonit pole sõitnu aga jah uskuda neid numbreid ei saa.


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - ralak - 29-11-2011

(29-11-2011, 12:19 AM)Alkohoolik Kirjutas:
(28-11-2011, 09:13 PM)siimruz Kirjutas: Ju spidokas paneb teist tiiru juba, sellest ka probleemid. Kõige lihtsam mine proovi mõnda sama sugust autot, millel muidugi peaks kõik korras olema ja saad ka teada kas on ikka õige. Persedüno järgiSmileSmileSmile

autoajaloo järgi ja selle hooldus raamatu järgi ei usu et on,

tolle järgi nagu(esimesed aastad) on ca 17k aastas sõidetud

viimane hooldus mis raamatusse kantud on ca 170-180k vist või selle ringis aastal 2003vist
ja eelmine midagi 130k kandis vist aastal '00 vist või selle kandis


edit: kerekohapealt on ka auto nagu uus, põhja alt pole autol mitte midagiviga, ei ütlekski et juba 17 aastat maanteed näinud,
ainuke rooste mis on on sumpa ja need igaratta ülestõstmis kohad ,tungi augud, muud roostet nagu ei ole
sellejärgi muidugi ei saa läbisõitu mõõta aga nii teoreetilises mõttes peaks see 311k õige olema mis praegu ees,

mai hakka vaidlema et õige kah sest kes teab mida enne saksast toomist või enne müüki panemist tehti

Ole hea, võta klaasike suhkruvett ja las need kujutelmad jääda Nod

Kõike ei maksa uskuda ja südamesse võtta. See pill oli müügiks siit-sealt üle võõbatud, värske värv ja lakk mitmetel erinevatel keredetailidel, juhitooli nahk ka paigatud, juhiuks on ikka omajagu on/off toimetanud, suht raskesti sulgus jne.
Kõik on küll suhteline, kuid varasemalt omatud eelmainitud 450k sõitnud aparaat oli mul oluliselt värskem ning paremas korras isend.


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - Alkohoolik - 30-11-2011

käisin just tankimas ja mõtlesin et ,
äkki ma teen probleemi ise suuremaks kui sõidan igapäev tööautoga mille turbodiisel peal aga manuaal, ja sis korraks nädalas istun sellepeale ja siis tundub uimane,
praegu sõites tundus minekut tglt isegi normaalne ja ei kurdagi nii väga, siisku turbot pole ja sellel ka omad paremad küljed jällegi( pakun et kestad tunduvalt paremini kui turbo mootorid)


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - Alkohoolik - 30-11-2011

küsimus siis mõnele kes nendes service/repair jne manualidest midagi jagab et kas on mõttet selline asi endale soetada?

Mercedes-Benz E300 Diesel 1994-1995 Service Repair Manual


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - Alkohoolik - 03-12-2011

oskaks keegi aidata kust saaks seisupiduri trossi pingutada?

ja kui raske pääseda jne ?


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - v6sa - 03-12-2011

(03-12-2011, 01:48 AM)Alkohoolik Kirjutas: oskaks keegi aidata kust saaks seisupiduri trossi pingutada?

ja kui raske pääseda jne ?

Otsing->seisupiduri tross.

Kõigepealt trumlitest paika ja siis vajadusel leevendist järgi. Aga reeglina ei pääse liigendite hooldusest. Kui need ei liigu, siis ei tööta pidur ega tagastu tross (pedaal).


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - Alkohoolik - 03-12-2011

(03-12-2011, 10:47 AM)v6sa Kirjutas:
(03-12-2011, 01:48 AM)Alkohoolik Kirjutas: oskaks keegi aidata kust saaks seisupiduri trossi pingutada?

ja kui raske pääseda jne ?

Otsing->seisupiduri tross.

Kõigepealt trumlitest paika ja siis vajadusel leevendist järgi. Aga reeglina ei pääse liigendite hooldusest. Kui need ei liigu, siis ei tööta pidur ega tagastu tross (pedaal).

mul kettaspidurid ees ja taga, aga tänud


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - Laur - 03-12-2011

(03-12-2011, 06:59 PM)Alkohoolik Kirjutas: mul kettaspidurid ees ja taga, aga tänud

Oled kindel, et seisupidur pole trumliga? Rolleyes

Vaata ja imesta.

[Pilt: 56972-RearBrakes2.jpg] [Pilt: 36893-RearBrakes1.jpg]


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - v6sa - 04-12-2011

(03-12-2011, 06:59 PM)Alkohoolik Kirjutas: mul kettaspidurid ees ja taga, aga tänud

Ole lahke.

Usu, materiaalosa tundmine on remonditööde korral hädavajalikUnibrow Ning sellised triviaalsed küsimused on muudes teemades juba läbi nämmutatud, mistap ei viitsi keegi detaile taas kord seletama hakata.
Lihtsalt otsi ja loe.


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - Alkohoolik - 04-12-2011

(03-12-2011, 08:24 PM)Laur Kirjutas:
(03-12-2011, 06:59 PM)Alkohoolik Kirjutas: mul kettaspidurid ees ja taga, aga tänud

Oled kindel, et seisupidur pole trumliga? Rolleyes

Vaata ja imesta.

seljuhul peaks esipidur ka trumliga olema aga näed esi ja tagapidurid umbkaudselt samasugused, aga samas ei imesta kui seal ketaspiduri all ka veel trummel peidus Big Grin

öeldi et klotsid on liiga ärakulunud aga ma võtsin kuuaega tagasi niisama uurides ühe esi ja teise tagaratta küljest et üürida palju piduriklotsi on siis mõlemal oli nii palju nagu oleks uued küljes, aga seisupidur ei võta ikkagi piisavalt

ühe asjaküsin kas siis juba ära jalapidurikohta et kuna mul vend vingub alati et mul ei võita pidurid hästi kuigi omast arust võtavad väga hästi,(blokki ilusti, ja siis tuleb abs mängu mis ei lase täiesti blokki aga pmts kui absi poleks siis võtaks blokki,)
aga ta vingub et mul peab nii kõvasti vajutama( see tähenab et tema arust ei võta hästi) võrreldes tema 2004 a passatiga milllel ilmselgelt minuarust peaksid käima kergemalt pidurid(väiksema jõuga vajutama) kui minuvanusel autol?


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - laf1247 - 04-12-2011

Selles, et piduri pedaali peab kõvemini suruma, võib süüdi olla kulunud vaakumpump.

Seisupiduril on eraldi klotsid, tavaline trummelpidur on taga ketta sees.

[Pilt: 74946-images.jpg]


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - Randar - 04-12-2011

Ka vana pidurivedelik on üks põhjuseid miks pedaali peab jubedalt muljuma.
Ega enne ju keegi ei usu kui omal nahal proovitud.


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - V@hh - 04-12-2011

Selle seisupiduriga on ka selline asi et tagumise ratta poldid peavad olema õige pikkusega, st. ei tohi puutuda vastu klotside kinnitusvedrusi. Poldi otsad "närivad" üsna kähku need vedrud läbi ja tulemuseks on seal trumli sees pudru ja kapsad.
Kõige lihtsam tagumine ratas üles ja käega ringi keerata, trumli seest ei tohi klõpsumist ega muid kõrvalisi helisi tulla.
Kui kõpsub tuleb otsida nats lühemad poldid või lihtlabaselt käiata lühemaks.
Üldiselt ei ole MB selline sõidupidur mõeldud hoo pealt pidurdamiseks, vaid auto kohapeal paigal hoidmiseks, vastandina näiteks Audi seisupidurile, kus juhitakse tööpiduri klotse.


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - Alkohoolik - 04-12-2011

tänud, ise poleks arvanudki et taga trummel ka veel.

eks ma mõnipäev üritan läbi käia taga pidurid ja siis küsin uuesti abi kui on vaja
vaja abi mul kindlasti klotside vahetamisega viimanekord uurisin siis ei osanud ise peast taibata kuidas saab ketaspiduritel klotse vahetada,

ja seisupiduritrossi pingutamist ma ka otsisin aga mdea, ma ei leidnud ühtegi millest abi oleks Big Grin vbla otsisin valesti ..

aga ma igaksjuhuks küsin ära ka et palju se vaakum pump maksta võib eestis?
soomes muidugi on see 199 euri(kui leidsin õige asja) võiolla kallim.. ei tea.

igatahes suured tänud,
ja igasugune abi on veel oodatudkui kellegil viitsimist Smile


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - Alkohoolik - 05-12-2011

ja keegi oskab öelda ka palju seda pidurivedelikku minna võib ? mitu liitrit?

ma lugesin küll õhutamise teemat aga küsin ikkagi igaksjuhuks ära et äkki homme läheb ühutamiseks, soomes on siiski vabariigi aastapäev ja vaba, ja sain ülemuse luba halli alust kasutamiseks, ja teeks ära kui saab ka ilma selle vaakumpumbata teha vms iganes see on ehk kahekesi(eh vist siis üks pumpab ja teine on pidurite juures teeb mdea mida)
tänud ette taas. Smile


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - hannes_s - 05-12-2011

Osta 2l, siis kindel et välja tuleb, mul jäi umbes pool liitrit kahest liitrist alles.


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - stihl - 05-12-2011

(04-12-2011, 10:49 PM)Alkohoolik Kirjutas: ja seisupiduritrossi pingutamist ma ka otsisin aga mdea, ma ei leidnud ühtegi millest abi oleks Big Grin vbla otsisin valesti ..

Asi selles, et seisupiduri trossi ei pingutatagi - süsteem on isepingutuv ning korras olekus hooldust/regulli ei vaja.

Kui seisupidur ei tööta, tuleb kõigepealt viga üles leida.

Võimalikud vead: automaatregulaatorid roostes ja kinni, trossi kinnitused piduripleki külge mädanenud, piduriplekid ise mädanenud või mõni tross katki.
Harvemal juhul ka mõni klots lõpuni kulunud. (siis pidurdab ka, aga kipub käuksuma)

Regull ise pärast korralike asjadega kokkupnekut on üsna lihtne: läbi piduriketta augu togid automaatregulaatorist piduri peale ja siis paar nõksu tagasi, et ratast ei takistaks. That`s it.


Kui jalgpidur töötab raskelt (raskemalt kui 2004 passatil), siis on võimalike vigade nimekiri pikem - esisupportitel liugurid kinni, kolvid kinni; tagasupportitel kolvid kinni (saab pealiskaudselt tuvastada ketta roostes pinna järgi), peapumbal mansetid kulunud (mäe peal piduriga seistes vajub pedaal põhja) jne.
Vaakumpumpa vaataks kõige viimasena, kui muu vaakum (suretus, tulede regull) on olemas, küllap ta töötab.
Iseenesest on 124 mersul väga hea ja kerge pidur.
Sissejuhatuseks lase täispidurihooldus teha (min. 4h tööaeg remondiettevõttes), eks siis vaatab edasi. (Parem, kui neil mõni mansett oleks tagavaraks kohe võtta....)

Vedeliku vahetus, tõenäoliselt, pidurdusjõudu ei suurenda, aga niisama on hea seda paari aasta tagant teha, alkohol (DOT4) kipub ju vett sisse tõmbama. (alkohoolikuna kindlasti ju tead, mis saab kui klaas viina lahtiselt lauale jätta ja u. aasta pärast juua....).
Vett, nagu õligi, ei anna väga kokku suruda, need, kes oma autoga läbi suure lombi sõitnud on ja vesi mootorisse sattunud on, teavad....Smile
Kahekesi tegutsedes peaks mõistlikult tegutsedes hakkama saama. Kui mõni nippel lahti ei tule, ära puruks keera, parem jäta see koht õhutamata ja lase hiljem proffidel kuumaga vms. lahti võtta.


RE: MB E300Diesel W124 '94 - Alkohoolik - Alkohoolik - 05-12-2011

(05-12-2011, 07:07 PM)stihl Kirjutas:
(04-12-2011, 10:49 PM)Alkohoolik Kirjutas: ja seisupiduritrossi pingutamist ma ka otsisin aga mdea, ma ei leidnud ühtegi millest abi oleks Big Grin vbla otsisin valesti ..

Asi selles, et seisupiduri trossi ei pingutatagi - süsteem on isepingutuv ning korras olekus hooldust/regulli ei vaja.

Kui seisupidur ei tööta, tuleb kõigepealt viga üles leida.

Võimalikud vead: automaatregulaatorid roostes ja kinni, trossi kinnitused piduripleki külge mädanenud, piduriplekid ise mädanenud või mõni tross katki.
Harvemal juhul ka mõni klots lõpuni kulunud. (siis pidurdab ka, aga kipub käuksuma)

Regull ise pärast korralike asjadega kokkupnekut on üsna lihtne: läbi piduriketta augu togid automaatregulaatorist piduri peale ja siis paar nõksu tagasi, et ratast ei takistaks. That`s it.


ja las ma oletan et neid asju kõigeparem uurida on et võtta tagumised kettad küljest üldse?

kiireküsimus ka see et kui kergelt esikaitseraud küljest käib?