Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
K: w124 armat. pirnide vahetus? - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: E-klass (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=106)
+--- Teema: K: w124 armat. pirnide vahetus? (/showthread.php?tid=1091)

Lehed: 1 2 3


K: w124 armat. pirnide vahetus? - face - 15-03-2006

Andke nõu mismoodi armatuuri pirne saab vahetada.
Suht n*ss pidi olema,et enamvähem mine esindusse, kas siis tõesti ise ei saa?
Esindus küsib pirnide eest juba meeletut raha.


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - Lõoke - 15-03-2006

Konkreetsemalt- armatuur suur ja lai.


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - marek - 15-03-2006

ma olen kõik pirnid alati ära vahetanud kui olen auto ostnud, pole ükski pirn kätte saamata jäänud või selle tegemiseks esindusse pöördunud...Confusedhocked:


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - face - 15-03-2006

noo kellade üks pirn on läbi, bensu näidiku juurest
ja see oleks vaja ära vahetada.
Mingeid nõuandeid ehk keegi saab jagada.


RE:  K: w124 armat. pirnide vahetus? - marek - 15-03-2006

face Kirjutas:noo kellade üks pirn on läbi, bensu näidiku juurest
ja see oleks vaja ära vahetada.
Mingeid nõuandeid ehk keegi saab jagada.
tõmbad kellaploki välja, keerad spidotrossi lahti, pisikud juhtmed tagant ära ja ongi käes. mõtekas oleks kõik pirnid ära vah. mitte ühe kaupa, muidu kisud varsti jälle lahti.


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - Andres - 16-03-2006

täitsa hea õpetus Smile


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - dinho - 16-03-2006

Ja samuti tasuks jälgida, et mitte toppida sisse igat pirni mis kätte satub! Väikesed minu teada 1,2V, aga võin ka eksida, ei mäleta enam täpselt. Targemad täpsustavad kindlasti.


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - Lõoke - 16-03-2006

valgustus 3 w
signaallambid või hoiatus indikaatorid 1,5w


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - face - 16-03-2006

Peab proovima hakkama, kuid need konksud peavad olema mingist tugevast metallist või?
Või saab mingi traadiga ka hakkama?


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - marek - 16-03-2006

mina tegin endale jalgratta kodarast kunagi, päris mitu "avamist" on üle elanud. traadi tõmbad sirgeks.


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - martin471 - 18-03-2006

Ma olen ise ka korra selle spidomeetri sealt välja kiskunud, pole rasket midagi, pirne saab vahetada ka ilma, et pistikud tagant ära kisuks. Mul oli see valgustus veidi tuhm ja panin 3w pirnide asemel 5w-sed pirnid. Mis te arvate kas see teeb midagi hullu ka või võib võimsamad panna? Tahaks veel küsida, kas spidomeetri valgustuse pirne on ainult 2, mina igatahes neid sealt rohkem ei leidnud.


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - marek - 18-03-2006

martin471 Kirjutas:Mul oli see valgustus veidi tuhm ja panin 3w pirnide asemel 5w-sed pirnid. Mis te arvate kas see teeb midagi hullu ka või võib võimsamad panna?
ei tohi, sulab üles ja valgus lähev pruunikas-kollaseks. mina panin nende pirnide asemele valged LED'id, kuna keegi oli ka pand võimsamad pirnid ja siis valgusjuhid oli ära kärsand pruuniks.


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - martin471 - 18-03-2006

Mida sa nende valgusjuhtide all mõtled? Mille jaoks muidu need mustad juhtmed või mis iganes asjad sinna pirnide juurde on pandud, või on see koguni mingi valguskaabel? Ma vaatsin muidu, et selle pirni ümber on päris palju tühja ruumi ja arvasin, et see oma kuumusega midagi sulatama ei hakka. Kusjuures ega mul polegi armatuuri valgustus põhja keeratud, pirnid ei tohiks väga kuumaks minna. Aga kas arvad, et peaksin 3w-sed pirnid tagasi panema?


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - marek - 18-03-2006

valgusjuhid on need läbipaistvast klaasit jubinad mis juhivad valguse pirnist näidikutele. mina paneks kohe LED'id. aga need 5W'd võta küll ära kui ei taha ümberehitama hakata. aga kes enne on teiste vigadest õppind...:evil:


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - martin471 - 18-03-2006

Kust neid LED'e siis saab ja palju maksavad? Miks nad on paremad kui tavalised?


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - qrm - 18-03-2006

on hulka külmemad. Annavad valgust aga ei lähe leigekski


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - marek - 18-03-2006

voolu ei võta pea üldse võrreldes tavalise hõõglambiga ja seega ei eralda ka soojust. ainuke miinus on see, et valgusvihk on suht kitsas ja näitab täppi, hea tulemus on kui panna mitu.

LED'idest saab lugeda siit:
http://www.theledlight.com/
http://electronics.howstuffworks.com/led.htm


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - dinho - 18-03-2006

martin471 Kirjutas:Ma olen ise ka korra selle spidomeetri sealt välja kiskunud, pole rasket midagi, pirne saab vahetada ka ilma, et pistikud tagant ära kisuks. Mul oli see valgustus veidi tuhm ja panin 3w pirnide asemel 5w-sed pirnid. Mis te arvate kas see teeb midagi hullu ka või võib võimsamad panna? Tahaks veel küsida, kas spidomeetri valgustuse pirne on ainult 2, mina igatahes neid sealt rohkem ei leidnud.
Kas reostaati oled ka kontrollinud? Äkki maha keeratud ja sellepärast tuhm?


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - martin471 - 18-03-2006

Reostaat töötab, aga võiks parem olla. Valgust reguleerib, aga vahest mingis asendis kustuvad tuled täiesti ära. Seda ma ei tahaks uskuda, et reostaadis asi on.


RE: K: w124 armat. pirnide vahetus? - nordrainbow - 20-03-2006

Kas kellade plokil on ka mingi stopper,või tuleb niisama tõmmates välja..........